Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (973 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
1
2090-2
Marc PRITZEN
Marc PRITZEN #2090-2
Male Open
02:39:01
02:39:01
Open
Male
Solo Men
Solo Marc Pritzen
02:39:01
1
30.9 km/h
A
2
2458-1
Philip BUYS
Philip BUYS #2458-1
Male Sub-Vet
02:39:02
02:39:02
Sub-Vet
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel
02:39:02
1
30.9 km/h
A
3
2458-2
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2458-2
Male Open
02:39:02
02:39:02
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel
02:39:02
1
30.9 km/h
A
4
2521-2
Wessel BOTHA
Wessel BOTHA #2521-2
Male Open
02:39:04
02:39:04
Open
Male
Elite Men
Imbuko Type Dev A
02:39:06
2
30.9 km/h
A
5
2521-1
Marco JOUBERT
Marco JOUBERT #2521-1
Male Open
02:39:06
02:39:06
Open
Male
Elite Men
Imbuko Type Dev A
02:39:06
2
30.9 km/h
A
6
2465-2
Keagan BONTEKONING
Keagan BONTEKONING #2465-2
Male U23
02:39:15
02:39:15
U23
Male
Elite Men
Insect Science
02:39:18
3
30.9 km/h
A
7
2465-1
Arno DU TOIT
Arno DU TOIT #2465-1
Male Open
02:39:18
02:39:18
Open
Male
Elite Men
Insect Science
02:39:18
3
30.9 km/h
A
8
2463-1
Hendrik KRUGER
Hendrik KRUGER #2463-1
Male Sub-Vet
02:44:16
02:44:16
Sub-Vet
Male
Elite Men
Valley Electrical Titan Rac
02:44:19
4
30.0 km/h
A
9
2468-1
Jaco VENTER
Jaco VENTER #2468-1
Male Sub-Vet
02:44:18
02:44:18
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Eurosteel
02:44:21
1
29.9 km/h
A
10
2463-2
Matthew KEYSER
Matthew KEYSER #2463-2
Male Open
02:44:19
02:44:19
Open
Male
Elite Men
Valley Electrical Titan Rac
02:44:19
4
29.9 km/h
A
11
2468-2
Shaun-Nick BESTER
Shaun-Nick BESTER #2468-2
Male Sub-Vet
02:44:21
02:44:21
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Eurosteel
02:44:21
1
29.9 km/h
A
12
2520-1
Stuart MARAIS
Stuart MARAIS #2520-1
Male Sub-Vet
02:44:40
02:44:40
Sub-Vet
Male
Elite Men
Imbuko Typy Dev B
02:44:44
5
29.9 km/h
A
13
2520-2
Franko VAN ZYL
Franko VAN ZYL #2520-2
Male U23
02:44:44
02:44:44
U23
Male
Elite Men
Imbuko Typy Dev B
02:44:44
5
29.9 km/h
A
14
2466-1
Alan GORDON
Alan GORDON #2466-1
Male Sub-Vet
02:46:50
02:46:50
Sub-Vet
Male
Elite Men
Insect science 2
02:46:58
6
29.5 km/h
A
15
2666-1
Michael FOSTER
Michael FOSTER #2666-1
Male U23
02:46:53
02:46:53
U23
Male
Solo Men
Solo Michael Foster
02:46:53
2
29.5 km/h
A
16
2466-2
Herman FOURIE
Herman FOURIE #2466-2
Male U23
02:46:58
02:46:58
U23
Male
Elite Men
Insect science 2
02:46:58
6
29.5 km/h
A
17
2467-1
Phillip NAUDE
Phillip NAUDE #2467-1
Male U23
02:47:02
02:47:02
U23
Male
Young Guns Men
Demacon
02:47:04
1
29.5 km/h
A
18
2467-2
Jordan BOSHOFF
Jordan BOSHOFF #2467-2
Male U23
02:47:04
02:47:04
U23
Male
Young Guns Men
Demacon
02:47:04
1
29.4 km/h
A
19
2686-1
Trevor ROWE
Trevor ROWE #2686-1
Male Veteran
02:48:49
02:48:49
Veteran
Male
Solo Men
Solo Trevor Rowe
02:48:49
3
29.1 km/h
A
20
2387-2
Jan MONTSHIOA
Jan MONTSHIOA #2387-2
Male Sub-Vet
02:53:00
02:53:00
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
02:53:04
2
28.4 km/h
A
21
2387-1
Halalisani NDEBELE
Halalisani NDEBELE #2387-1
Male Sub-Vet
02:53:04
02:53:04
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
02:53:04
2
28.4 km/h
A
22
2454-2
Luyanda THOBIGUNYA
Luyanda THOBIGUNYA #2454-2
Male Open
02:53:08
02:53:08
Open
Male
Elite Men
Fairtree Imperial Cannondale
02:53:11
7
28.4 km/h
A
23
2454-1
Kusaselihle NGIDI
Kusaselihle NGIDI #2454-1
Male U23
02:53:11
02:53:11
U23
Male
Elite Men
Fairtree Imperial Cannondale
02:53:11
7
28.4 km/h
A
24
2364-1
Wian VAN DEN BERGH
Wian VAN DEN BERGH #2364-1
Male Open
02:53:25
02:53:25
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
02:53:26
8
28.4 km/h
A
25
2364-2
Ruan VAN DER WESTHUIZEN
Ruan VAN DER WESTHUIZEN #2364-2
Male Open
02:53:26
02:53:26
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
02:53:26
8
28.4 km/h
A
26
2469-1
Matthew SCOTT
Matthew SCOTT #2469-1
Male U23
02:53:56
02:53:56
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Green
02:54:00
2
28.3 km/h
A
27
2469-2
Warren MOOLMAN
Warren MOOLMAN #2469-2
Male U23
02:54:00
02:54:00
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Green
02:54:00
2
28.3 km/h
A
28
2694-1
Pressmore MUSUNDI DHLAMINI
Pressmore MUSUNDI DHLAMINI #2694-1
Male Open
02:54:44
02:54:44
Open
Male
Solo Men
Solo pressmore Musundi dhlamini
02:54:44
4
28.2 km/h
A
29
2135-1
Gerrit DE VRIES
Gerrit DE VRIES #2135-1
Male Veteran
02:55:09
02:55:09
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Uncle Fish B Team
02:55:10
3
28.1 km/h
A
30
2135-2
Gawie COMBRINCK
Gawie COMBRINCK #2135-2
Male Sub-Vet
02:55:10
02:55:10
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Uncle Fish B Team
02:55:10
3
28.1 km/h
A
31
2457-2
Unathi NXUMALO
Unathi NXUMALO #2457-2
Male U23
02:56:33
02:56:33
U23
Male
Elite Men
VNQSH ABSOLUTE MOTION
02:56:35
9
27.9 km/h
A
32
2457-1
Henry LIEBENBERG
Henry LIEBENBERG #2457-1
Male Open
02:56:35
02:56:35
Open
Male
Elite Men
VNQSH ABSOLUTE MOTION
02:56:35
9
27.9 km/h
A
33
2119-1
Hendrik BESTER
Hendrik BESTER #2119-1
Male Veteran
03:04:36
03:04:36
Veteran
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:04:37
1
26.7 km/h
A
34
2119-2
Burger BESTER
Burger BESTER #2119-2
Male Veteran
03:04:37
03:04:37
Veteran
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:04:37
1
26.6 km/h
A
35
2394-2
Keegan TULLIS
Keegan TULLIS #2394-2
Male U23
03:05:17
03:05:17
U23
Male
Elite Men
Your Pace or Mine?
03:05:17
10
26.6 km/h
A
36
2394-1
Dean WORTMANN
Dean WORTMANN #2394-1
Male Open
03:05:17
03:05:17
Open
Male
Elite Men
Your Pace or Mine?
03:05:17
10
26.6 km/h
A
37
2309-1
David LOW
David LOW #2309-1
Male Veteran
03:07:22
03:07:22
Veteran
Male
Elite Men
Tipping Point Coaching Pro
03:07:23
11
26.3 km/h
B
38
2309-2
Ryan TAYLOR
Ryan TAYLOR #2309-2
Male U23
03:07:23
03:07:23
U23
Male
Elite Men
Tipping Point Coaching Pro
03:07:23
11
26.3 km/h
B
39
2634-1
Derek ACKERMANN
Derek ACKERMANN #2634-1
Male Sub-Vet
03:07:38
03:07:38
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Derek Ackermann
03:07:38
5
26.2 km/h
A
40
2497-2
Kim LE COURT
Kim LE COURT #2497-2
Female Open
03:07:45
03:07:45
Open
Female
Elite Women
Efficient Insure Infinity 1
03:07:46
1
26.2 km/h
A
41
2497-1
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2497-1
Female Veteran
03:07:46
03:07:46
Veteran
Female
Elite Women
Efficient Insure Infinity 1
03:07:46
1
26.2 km/h
A
42
2614-1
Daniel SCHEEPERS
Daniel SCHEEPERS #2614-1
Male U23
03:07:53
03:07:53
U23
Male
Solo Men
Solo Daniel Scheepers
03:07:53
6
26.2 km/h
A
43
2461-1
Conway Brett OLIVER
Conway Brett OLIVER #2461-1
Male Veteran
03:08:12
03:08:12
Veteran
Male
Veteran Men
Coopetto Racing
03:08:14
2
26.1 km/h
A
44
2461-2
Donovan LE COK
Donovan LE COK #2461-2
Male Veteran
03:08:14
03:08:14
Veteran
Male
Veteran Men
Coopetto Racing
03:08:14
2
26.1 km/h
A
45
2627-1
Trevor CASE
Trevor CASE #2627-1
Male Veteran
03:08:58
03:08:58
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Accident Angels
03:08:59
3
26.0 km/h
A
46
2628-1
Murray BROWN
Murray BROWN #2628-1
Male Veteran
03:08:59
03:08:59
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Accident Angels
03:08:59
3
26.0 km/h
A
47
2267-2
Justin HORNSBY
Justin HORNSBY #2267-2
Male Veteran
03:09:13
03:09:13
Veteran
Male
Solo Men
Solo Justin Hornsby
03:09:13
7
26.0 km/h
A
48
2255-2
Jaedon TERLOUW
Jaedon TERLOUW #2255-2
Male U23
03:10:23
03:10:23
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Blue
03:10:26
3
25.8 km/h
A
49
2255-1
Erick HEYNS
Erick HEYNS #2255-1
Male U23
03:10:26
03:10:26
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Blue
03:10:26
3
25.8 km/h
A
50
2464-2
Lindokuhle NGUBO
Lindokuhle NGUBO #2464-2
Male U23
03:12:06
03:12:06
U23
Male
Elite Men
Change a Life
03:13:28
13
25.6 km/h
A
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (973 items)
© 2023