Sani2C RACE
03/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2 - Neutral Stage
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Stage 2 is a Neutral Stage due to course changes forced by bad weather. Times are only informational and do not count towards the GC
Favourites
Fav
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Wave
Start Time
2011-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #2011-1
Male 
03:00:45
03:00:45
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
03:00:45
B
07:29:50
Remove From Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (333 items)
Fav
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Wave
Start Time
2021-2
Frederick ROSSOUW
Frederick ROSSOUW #2021-2
Male 
02:39:55
02:39:55
Male
Sub-Vet Men
Sappi
02:46:24
A
07:29:50
2147-2
Matthys BEUKES
Matthys BEUKES #2147-2
Male 
02:45:39
02:45:39
Male
Sub-Vet Men
PYGA Euro Steel 1
02:45:48
A
07:29:50
2137-2
Francois THERON
Francois THERON #2137-2
Male 
02:45:40
02:45:40
Male
Open Men
PYGA Euro Steel 2
02:46:49
A
07:29:50
2147-1
Philip BUYS
Philip BUYS #2147-1
Male 
02:45:48
02:45:48
Male
Sub-Vet Men
PYGA Euro Steel 1
02:45:48
A
07:29:50
2015-1
Matthew MCCOLLUM
Matthew MCCOLLUM #2015-1
Male 
02:46:14
02:46:14
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
KAP Restonic -Macbrothers
02:46:21
A
07:29:50
2015-2
Graham MCCOLLUM
Graham MCCOLLUM #2015-2
Male 
02:46:21
02:46:21
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
KAP Restonic -Macbrothers
02:46:21
A
07:29:50
2021-1
Trevor ROWE
Trevor ROWE #2021-1
Male 
02:46:24
02:46:24
Male
Sub-Vet Men
Sappi
02:46:24
A
07:29:50
2069-1
Brian FLYNN
Brian FLYNN #2069-1
Male 
02:46:25
02:46:25
Male
Solo Men
Brian Flynn
02:46:25
A
07:29:50
2094-1
Henry LIEBENBERG
Henry LIEBENBERG #2094-1
Male 
02:46:49
02:46:49
Male
Solo Men
Absolute Motion
02:46:49
A
07:29:50
2137-1
Pieter DU TOIT
Pieter DU TOIT #2137-1
Male 
02:46:49
02:46:49
Male
Open Men
PYGA Euro Steel 2
02:46:49
A
07:29:50
2199-2
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2199-2
Female 
02:48:13
02:48:13
Female
Sub Vet Women
dormakaba ladies
02:48:16
A
07:29:50
2199-1
Amy MCDOUGALL
Amy MCDOUGALL #2199-1
Female 
02:48:16
02:48:16
Female
Sub Vet Women
dormakaba ladies
02:48:16
A
07:29:50
2028-1
Hayden SIMPSON
Hayden SIMPSON #2028-1
Male 
02:50:01
02:50:01
Male
Sub-Vet Men
The Broker and The Baker
02:50:02
B
07:29:50
2028-2
Pieter BEZUIDENHOUT
Pieter BEZUIDENHOUT #2028-2
Male 
02:50:02
02:50:02
Male
Sub-Vet Men
The Broker and The Baker
02:50:02
B
07:29:50
2191-1
Jaco STORM
Jaco STORM #2191-1
Male 
02:50:03
02:50:03
Male
Solo Men
Dirk Lotter Transport
02:50:03
A
07:29:50
2155-1
Erick HEYNS
Erick HEYNS #2155-1
Male 
02:50:29
02:50:29
Male
Young Guns Men
Van H
02:50:36
A
07:29:50
2136-2
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2136-2
Male 
02:50:33
02:50:33
Male
Open Men
DSV Pro Cycling
02:50:38
A
07:29:50
2155-2
Wayne VAN DER WALT
Wayne VAN DER WALT #2155-2
Male 
02:50:36
02:50:36
Male
Young Guns Men
Van H
02:50:36
A
07:29:50
2136-1
Arno DU TOIT
Arno DU TOIT #2136-1
Male 
02:50:38
02:50:38
Male
Open Men
DSV Pro Cycling
02:50:38
A
07:29:50
2074-2
Iain LINDSAY
Iain LINDSAY #2074-2
Male 
02:51:16
02:51:16
Male
Sub-Vet Men
The Sumos
02:51:19
A
07:29:50
2074-1
Terence HOPE
Terence HOPE #2074-1
Male 
02:51:19
02:51:19
Male
Sub-Vet Men
The Sumos
02:51:19
A
07:29:50
2157-1
Gary BARNARD
Gary BARNARD #2157-1
Male 
02:53:00
02:53:00
Male
Sub-Vet Men
#WeRide
C
07:29:50
2065-2
Travis John DE LANGE
Travis John DE LANGE #2065-2
Male 
02:53:02
02:53:02
Father & Child
Male
Open Men
Never give up
02:53:12
C
07:29:50
2156-1
Theresa RALPH
Theresa RALPH #2156-1
Female 
02:53:04
02:53:04
Female
Open Women
Galileo Risk Infiniti
02:53:07
A
07:29:50
2156-2
Sarah HILL
Sarah HILL #2156-2
Female 
02:53:07
02:53:07
Female
Open Women
Galileo Risk Infiniti
02:53:07
A
07:29:50
2065-1
Henry John DE LANGE
Henry John DE LANGE #2065-1
Male 
02:53:12
02:53:12
Father & Child
Male
Open Men
Never give up
02:53:12
C
07:29:50
2115-1
Kim LE COURT
Kim LE COURT #2115-1
Female 
02:53:44
02:53:44
Female
Open Women
Youngsters
02:53:45
A
07:29:50
2115-2
Frances JANSE VAN RENSBURG
Frances JANSE VAN RENSBURG #2115-2
Female 
02:53:45
02:53:45
Female
Open Women
Youngsters
02:53:45
A
07:29:50
2132-1
Ian PIENAAR
Ian PIENAAR #2132-1
Male 
02:53:45
02:53:45
Male
Solo Men
Demacon Solo
02:53:45
B
07:29:50
2060-1
Per LOFSTRAND
Per LOFSTRAND #2060-1
Male 
02:59:30
02:59:30
Male
Veteran Men
Trellidor
02:59:37
C
07:29:50
2060-2
Mathew GOETSCH
Mathew GOETSCH #2060-2
Male 
02:59:37
02:59:37
Male
Veteran Men
Trellidor
02:59:37
C
07:29:50
2040-1
Timothy KOCK
Timothy KOCK #2040-1
Male 
03:00:13
03:00:13
Male
Open Men
TnT (Trunks & Twigs)
03:00:16
B
07:29:50
2040-2
Pedri CRAUSE
Pedri CRAUSE #2040-2
Male 
03:00:16
03:00:16
Male
Open Men
TnT (Trunks & Twigs)
03:00:16
B
07:29:50
2011-2
Jordan TAYLOR
Jordan TAYLOR #2011-2
Male 
03:00:45
03:00:45
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
03:00:45
B
07:29:50
2011-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #2011-1
Male 
03:00:45
03:00:45
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
03:00:45
B
07:29:50
2148-1
Scott MCKENZIE
Scott MCKENZIE #2148-1
Male 
03:01:08
03:01:08
Male
Veteran Men
Complete Cyclist Vets
03:01:14
C
07:29:50
2148-2
Stephan LE ROUX
Stephan LE ROUX #2148-2
Male 
03:01:14
03:01:14
Male
Veteran Men
Complete Cyclist Vets
03:01:14
C
07:29:50
2068-2
Alan GORDON
Alan GORDON #2068-2
Male 
03:06:50
03:06:50
Male
Open Men
Insect Science #2
03:06:51
A
07:29:50
2068-1
Cp VAN WYK
Cp VAN WYK #2068-1
Male 
03:06:51
03:06:51
Male
Open Men
Insect Science #2
03:06:51
A
07:29:50
2077-2
Brendan VAN EEDEN
Brendan VAN EEDEN #2077-2
Male 
03:06:51
03:06:51
Male
Young Guns Men
Insect Science #1
03:06:55
A
07:29:50
2077-1
Keagan BONTEKONING
Keagan BONTEKONING #2077-1
Male 
03:06:55
03:06:55
Male
Young Guns Men
Insect Science #1
03:06:55
A
07:29:50
2128-1
Bryce JACKSON
Bryce JACKSON #2128-1
Male 
03:07:03
03:07:03
Male
Sub-Vet Men
MOVEWELL
03:07:08
B
07:29:50
2117-1
Andre STRYDOM
Andre STRYDOM #2117-1
Male 
03:07:06
03:07:06
Male
E-Bike Team
Gecko1
03:07:14
F
07:29:50
2045-1
Christiaan BEYERS
Christiaan BEYERS #2045-1
Male 
03:07:06
03:07:06
Male
Solo Men
Beyers 1
03:07:06
B
07:29:50
2128-2
Garth OLIVER
Garth OLIVER #2128-2
Male 
03:07:08
03:07:08
Male
Sub-Vet Men
MOVEWELL
03:07:08
B
07:29:50
2176-1
Sean MCCORMICK
Sean MCCORMICK #2176-1
Male 
03:07:12
03:07:12
Male
Sub-Vet Men
Botswana Duo
G
07:29:50
2117-2
Chris CHRISTODOULOU
Chris CHRISTODOULOU #2117-2
Male 
03:07:14
03:07:14
Male
E-Bike Team
Gecko1
03:07:14
F
07:29:50
2039-1
Jan-Hendrik GUTTER
Jan-Hendrik GUTTER #2039-1
Male 
03:07:44
03:07:44
Male
Open Men
Slaghuis
03:07:54
A
07:29:50
2135-1
Francois BEKKER
Francois BEKKER #2135-1
Male 
03:07:52
03:07:52
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Franna Bekker
03:07:52
C
07:29:50
2039-2
Theo LOMBARD
Theo LOMBARD #2039-2
Male 
03:07:54
03:07:54
Male
Open Men
Slaghuis
03:07:54
A
07:29:50
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (333 items)
© 2023