Swakop Striders Run
17/10/2020
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
21KM
10KM
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
22
114
Elizabeth NKAYI
Elizabeth NKAYI #114
Female 10KM
01:48:28
01:48:28
10
(11)
10KM
10
Female
11
UNIK
10:50 min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Page 1 of 1 (24 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
1
120
Thomas FILLEMON
Thomas FILLEMON #120
Male 10KM
00:45:00
00:45:00
1
(1)
10KM
1
Male
1
UNIK
4:30 min/km
2
106
Michael NGIFUIYA
Michael NGIFUIYA #106
Male 10KM
00:45:02
00:45:02
2
(2)
10KM
2
Male
2
UNIK
4:30 min/km
3
107
Nelson JOHANNES
Nelson JOHANNES #107
Male 10KM
00:47:26
00:47:26
3
(3)
10KM
3
Male
3
UNIK
4:44 min/km
4
125
Robert MUZUZA
Robert MUZUZA #125
Male 10KM
01:00:48
01:00:48
4
(4)
10KM
4
Male
4
UNIK
6:04 min/km
5
124
Stanford BANDA
Stanford BANDA #124
Male 10KM
01:01:28
01:01:28
5
(5)
10KM
5
Male
5
UNIK
6:08 min/km
6
150
Hennie FOURIE
Hennie FOURIE #150
Male Grand Masters
01:02:51
01:02:51
1
(6)
Grand Masters
1
Male
6
6:17 min/km
7
122
Ingrid LAPORTE
Ingrid LAPORTE #122
Female 10KM
01:03:39
01:03:39
1
(1)
10KM
1
Female
1
SWAKOP STRIDERS
6:21 min/km
8
123
Epson !NARUSEB
Epson !NARUSEB #123
Male 10KM
01:03:39
01:03:39
6
(7)
10KM
6
Male
7
SWAKOP STRIDERS
6:21 min/km
9
102
Anja KREINER
Anja KREINER #102
Female 10KM
01:04:29
01:04:29
2
(2)
10KM
2
Female
2
SWAKOP STRIDERS
6:26 min/km
10
103
Sanet CALITZ
Sanet CALITZ #103
Female 10KM
01:04:41
01:04:41
3
(3)
10KM
3
Female
3
SWAKOP STRIDERS
6:28 min/km
11
127
Silvano ISAACS
Silvano ISAACS #127
Male 10KM
01:04:48
01:04:48
7
(8)
10KM
7
Male
8
UNIK
6:28 min/km
12
130
Antoinette FOURIE
Antoinette FOURIE #130
Female Grand Masters
01:04:57
01:04:57
1
(4)
Grand Masters
1
Female
4
6:29 min/km
13
126
Phil-Mari ENGELBRECHT
Phil-Mari ENGELBRECHT #126
Female 10KM
01:07:29
01:07:29
4
(5)
10KM
4
Female
5
N/A
6:44 min/km
14
101
Anja VOLKMANN
Anja VOLKMANN #101
Female 10KM
01:08:58
01:08:58
5
(6)
10KM
5
Female
6
SWAKOP STRIDERS
6:53 min/km
15
119
Fransina SHIMANDA
Fransina SHIMANDA #119
Female 10KM
01:09:56
01:09:56
6
(7)
10KM
6
Female
7
UNIK
6:59 min/km
16
129
Ndapandula SHIPENA
Ndapandula SHIPENA #129
Female 10KM
01:12:01
01:12:01
7
(8)
10KM
7
Female
8
N/A
7:12 min/km
17
128
Ndinelago HEITA
Ndinelago HEITA #128
Female 10KM
01:12:01
01:12:01
8
(9)
10KM
8
Female
9
N/A
7:12 min/km
18
110
George HUMMEL
George HUMMEL #110
Male 10KM
01:30:31
01:30:31
8
(9)
10KM
8
Male
9
UNIK
9:03 min/km
19
116
Rosalia ASHIPALA
Rosalia ASHIPALA #116
Female 10KM
01:31:11
01:31:11
9
(10)
10KM
9
Female
10
UNIK
9:07 min/km
20
108
George NAOMI
George NAOMI #108
Male 10KM
01:44:23
01:44:23
9
(10)
10KM
9
Male
10
UNIK
10:26 min/km
21
115
Bronwon OCHS
Bronwon OCHS #115
Male 10KM
01:48:22
01:48:22
10
(11)
10KM
10
Male
11
UNIK
10:50 min/km
22
114
Elizabeth NKAYI
Elizabeth NKAYI #114
Female 10KM
01:48:28
01:48:28
10
(11)
10KM
10
Female
11
UNIK
10:50 min/km
23
112
Mariah GAWASES
Mariah GAWASES #112
Female 10KM
01:49:42
01:49:42
11
(12)
10KM
11
Female
12
UNIK
10:58 min/km
24
113
Veren LOUIS
Veren LOUIS #113
Male 10KM
01:55:40
01:55:40
11
(12)
10KM
11
Male
12
UNIK
11:34 min/km
Page 1 of 1 (24 items)
© 2023