Sani2C RACE
03/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2 - Neutral Stage
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Stage 2 is a Neutral Stage due to course changes forced by bad weather. Times are only informational and do not count towards the GC
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (333 items)
Fav
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Wave
Start Time
2157-1
Gary BARNARD
Gary BARNARD #2157-1
Male 
02:53:00
02:53:00
Male
Sub-Vet Men
#WeRide
C
07:29:50
2096-1
Rick POTGIETER
Rick POTGIETER #2096-1
Male 
04:21:20
04:21:20
Happy Couple
Male
Mixed Teams
2 Pots R&G
04:21:23
K
07:29:50
2096-2
Gina POTGIETER
Gina POTGIETER #2096-2
Female 
04:21:23
04:21:23
Happy Couple
Female
Mixed Teams
2 Pots R&G
04:21:23
K
07:29:50
2071-1
Johan DE JAGER
Johan DE JAGER #2071-1
Male 
03:15:37
03:15:37
Male
Veteran Men
A and J
03:15:44
C
07:29:50
2071-2
Alan WAIT
Alan WAIT #2071-2
Male 
03:15:44
03:15:44
Male
Veteran Men
A and J
03:15:44
C
07:29:50
2011-2
Jordan TAYLOR
Jordan TAYLOR #2011-2
Male 
03:00:45
03:00:45
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
03:00:45
B
07:29:50
2011-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #2011-1
Male 
03:00:45
03:00:45
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
03:00:45
B
07:29:50
2094-1
Henry LIEBENBERG
Henry LIEBENBERG #2094-1
Male 
02:46:49
02:46:49
Male
Solo Men
Absolute Motion
02:46:49
A
07:29:50
2105-2
Chris HORTER
Chris HORTER #2105-2
Male 
03:17:39
03:17:39
Male
Mixed Teams
Absolute Motion TCH
03:17:43
B
07:29:50
2105-1
Christie HEARDER
Christie HEARDER #2105-1
Female 
03:17:43
03:17:43
Female
Mixed Teams
Absolute Motion TCH
03:17:43
B
07:29:50
2192-1
Johann WYKERD
Johann WYKERD #2192-1
Male 
03:32:27
03:32:27
Male
Solo Men
Absolute Solo
03:32:27
E
07:29:50
2116-1
Willie PELSER
Willie PELSER #2116-1
Male 
03:32:27
03:32:27
Male
Solo Men
AbsoluteMotion(w)
03:32:27
E
07:29:50
2038-1
Ivan PRETORIUS
Ivan PRETORIUS #2038-1
Male 
05:22:14
05:22:14
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Alleyroads
L
07:29:50
2110-2
Michael PORTER
Michael PORTER #2110-2
Male 
03:26:00
03:26:00
Male
Veteran Men
Amped
03:26:05
F
07:29:50
2110-1
Simon VAN NIEUWHOLTZ
Simon VAN NIEUWHOLTZ #2110-1
Male 
03:26:05
03:26:05
Male
Veteran Men
Amped
03:26:05
F
07:29:50
2186-1
Shaun LAMONT
Shaun LAMONT #2186-1
Male 
04:14:17
04:14:17
Male
Mixed Teams
Athlete X
04:14:34
J
07:29:50
2186-2
Wanri VENTER
Wanri VENTER #2186-2
Female 
04:14:34
04:14:34
Female
Mixed Teams
Athlete X
04:14:34
J
07:29:50
2134-1
Roelof VAN DEN BERG
Roelof VAN DEN BERG #2134-1
Male 
03:31:40
03:31:40
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
BARZANI
03:31:44
G
07:29:50
2134-2
Michael VAN ROOYEN
Michael VAN ROOYEN #2134-2
Male 
03:31:44
03:31:44
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
BARZANI
03:31:44
G
07:29:50
2019-2
Marais BASSON
Marais BASSON #2019-2
Male 
03:27:23
03:27:23
Speedy Siblings
Male
Young Guns Men
Basson Broers
03:27:23
D
07:29:50
2019-1
Meyer BASSON
Meyer BASSON #2019-1
Male 
03:27:23
03:27:23
Speedy Siblings
Male
Young Guns Men
Basson Broers
03:27:23
D
07:29:50
2143-2
Bob GRIFFITHS
Bob GRIFFITHS #2143-2
Male 
04:16:57
04:16:57
Father & Child
Male
E-Bike Team
BBG
04:17:03
I
07:29:50
2143-1
Bradley GRIFFITHS
Bradley GRIFFITHS #2143-1
Male 
04:17:03
04:17:03
Father & Child
Male
E-Bike Team
BBG
04:17:03
I
07:29:50
2151-2
Brett JARVIE
Brett JARVIE #2151-2
Male 
04:00:51
04:00:51
Father & Child
Male
Open Men
B-Dog & Fat-so
04:01:11
G
07:29:50
2151-1
Graeme JARVIE
Graeme JARVIE #2151-1
Male 
04:01:11
04:01:11
Father & Child
Male
Open Men
B-Dog & Fat-so
04:01:11
G
07:29:50
2179-1
Helon VAN DYK
Helon VAN DYK #2179-1
Male 
03:54:33
03:54:33
Male
Master Men
Beefree
03:54:37
F
07:29:50
2179-2
Stanley JAMES
Stanley JAMES #2179-2
Male 
03:54:37
03:54:37
Male
Master Men
Beefree
03:54:37
F
07:29:50
2066-2
Nicolas GIL
Nicolas GIL #2066-2
Male 
04:55:45
04:55:45
Male
Sub-Vet Men
Beers & Gears
I
07:29:50
2045-1
Christiaan BEYERS
Christiaan BEYERS #2045-1
Male 
03:07:06
03:07:06
Male
Solo Men
Beyers 1
03:07:06
B
07:29:50
2090-1
Duncan PALMER
Duncan PALMER #2090-1
Male 
03:17:14
03:17:14
Male
Sub-Vet Men
Bike Boiler
03:17:22
E
07:29:50
2090-2
Joost KESSELS
Joost KESSELS #2090-2
Male 
03:17:22
03:17:22
Male
Sub-Vet Men
Bike Boiler
03:17:22
E
07:29:50
2020-2
Wesley AUGUSTYN
Wesley AUGUSTYN #2020-2
Male 
03:27:14
03:27:14
Happy Couple
Male
Mixed Teams
Black Sheep
03:27:20
C
07:29:50
2020-1
Mandi AUGUSTYN
Mandi AUGUSTYN #2020-1
Female 
03:27:20
03:27:20
Happy Couple
Female
Mixed Teams
Black Sheep
03:27:20
C
07:29:50
2034-1
Douglas BROWN
Douglas BROWN #2034-1
Male 
03:56:54
03:56:54
Happy Couple
Male
Mixed Teams
Blue Mouse Gang
J
07:29:50
2190-1
Cindy POROBICH
Cindy POROBICH #2190-1
Female 
03:32:55
03:32:55
Female
Veteran Women
Boere Bessies
03:32:59
D
07:29:50
2190-2
Edwina LUTSCH
Edwina LUTSCH #2190-2
Female 
03:32:59
03:32:59
Female
Veteran Women
Boere Bessies
03:32:59
D
07:29:50
2176-2
Kyle POPPLETON
Kyle POPPLETON #2176-2
Male 
DNF
DNF
Male
Sub-Vet Men
Botswana Duo
G
07:29:50
2176-1
Sean MCCORMICK
Sean MCCORMICK #2176-1
Male 
03:07:12
03:07:12
Male
Sub-Vet Men
Botswana Duo
G
07:29:50
2069-1
Brian FLYNN
Brian FLYNN #2069-1
Male 
02:46:25
02:46:25
Male
Solo Men
Brian Flynn
02:46:25
A
07:29:50
2018-1
Phillip POTGIETER
Phillip POTGIETER #2018-1
Male 
03:22:09
03:22:09
Male
Open Men
Calcoli
03:22:17
C
07:29:50
2018-2
Michael HARRIS
Michael HARRIS #2018-2
Male 
03:22:17
03:22:17
Male
Open Men
Calcoli
03:22:17
C
07:29:50
2010-2
Katherine ANTEL
Katherine ANTEL #2010-2
Female 
03:49:33
03:49:33
Happy Couple
Female
Mixed Teams
CB Haem Team
03:49:39
G
07:29:50
2010-1
Paul GEARY
Paul GEARY #2010-1
Male 
03:49:39
03:49:39
Happy Couple
Male
Mixed Teams
CB Haem Team
03:49:39
G
07:29:50
2032-2
Graham LOMBARD
Graham LOMBARD #2032-2
Male 
04:39:15
04:39:15
Buffalo Team
Male
Open Men
Cheers for Beers
K
07:29:50
2188-1
Carel THERON
Carel THERON #2188-1
Male 
03:39:33
03:39:33
Male
Solo Men
CJT_2020
03:39:33
F
07:29:50
2150-1
Ian MARTIN
Ian MARTIN #2150-1
Male 
03:09:34
03:09:34
Male
Master Men
Coach One squared
03:09:34
B
07:29:50
2150-2
Ian BRYAN
Ian BRYAN #2150-2
Male 
03:09:34
03:09:34
Male
Master Men
Coach One squared
03:09:34
B
07:29:50
2148-1
Scott MCKENZIE
Scott MCKENZIE #2148-1
Male 
03:01:08
03:01:08
Male
Veteran Men
Complete Cyclist Vets
03:01:14
C
07:29:50
2148-2
Stephan LE ROUX
Stephan LE ROUX #2148-2
Male 
03:01:14
03:01:14
Male
Veteran Men
Complete Cyclist Vets
03:01:14
C
07:29:50
2016-1
Christina VAN DER WALT
Christina VAN DER WALT #2016-1
Female 
04:13:47
04:13:47
Female
Veteran Women
Computer mania girls
04:13:53
I
07:29:50
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (333 items)
© 2023