Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
12
[13]
14
15
...
20
21
22
Page 13 of 22 (1077 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Stage 1
Stage 2
Stage 3
427
2031-1
Devlin EYDEN
Devlin EYDEN #2031-1
Male Sub-Vet
15:37:22
15:37:22
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Oakley7
15:37:22
48
04:54:11
06:19:42
04:23:27
372
2005-1
Johan LA GRANGE
Johan LA GRANGE #2005-1
Male Veteran
15:11:49
15:11:49
Veteran
Male
Veteran Men
Oakley3
15:11:50
38
04:44:13
06:04:09
04:23:26
373
2005-2
Pieter DU PLESSIS
Pieter DU PLESSIS #2005-2
Male Veteran
15:11:50
15:11:50
Veteran
Male
Veteran Men
Oakley3
15:11:50
38
04:44:13
06:04:09
04:23:27
418
2006-2
Ame COWLEY
Ame COWLEY #2006-2
Female Veteran
15:33:05
15:33:05
Veteran
Female
Mixed Team
Oakley1b
15:33:08
29
04:50:02
06:19:36
04:23:26
419
2006-1
Spencer COWLEY
Spencer COWLEY #2006-1
Male Master
15:33:08
15:33:08
Master
Male
Mixed Team
Oakley1b
15:33:08
29
04:50:02
06:19:38
04:23:27
322
2003-1
Nardus MEYER
Nardus MEYER #2003-1
Male E-Bike
14:48:52
14:48:52
E-Bike
Male
E-Bike Team
OAKLEY1
14:48:54
2
04:27:30
05:17:02
05:04:19
323
2003-2
Hettie DENYSSCHEN
Hettie DENYSSCHEN #2003-2
Female E-Bike
14:48:54
14:48:54
E-Bike
Female
E-Bike Team
OAKLEY1
14:48:54
2
04:27:30
05:17:02
05:04:20
194
2437-2
Peron AMEIN
Peron AMEIN #2437-2
Male Veteran
13:39:10
13:39:10
Veteran
Male
Veteran Men
Oakley 7b
13:39:16
19
04:18:14
05:27:42
03:53:13
195
2437-1
Darrel GREGORY
Darrel GREGORY #2437-1
Male Master
13:39:16
13:39:16
Master
Male
Veteran Men
Oakley 7b
13:39:16
19
04:18:16
05:27:45
03:53:14
568
2087-1
Jurgens KOTZE
Jurgens KOTZE #2087-1
Male Veteran
16:45:53
16:45:53
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
NUTRIGRUN
16:45:59
65
05:16:34
06:50:18
04:39:00
569
2087-2
Riaan KOTZE
Riaan KOTZE #2087-2
Male Veteran
16:45:56
16:45:56
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
NUTRIGRUN
16:45:59
65
05:16:36
06:50:22
04:38:58
2474-1
Iain BLACK
Iain BLACK #2474-1
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Veteran Men
Not Very Legal
2474-2
Russell MAYNE
Russell MAYNE #2474-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Veteran Men
Not Very Legal
699
2007-1
Alan WARRENER
Alan WARRENER #2007-1
Male Master
17:59:19
17:59:19
Master
Male
Master Men
Not the Greeks
17:59:25
25
05:34:24
07:29:41
04:55:13
701
2007-2
Manuel CORDEIRO
Manuel CORDEIRO #2007-2
Male Master
17:59:25
17:59:25
Master
Male
Master Men
Not the Greeks
17:59:25
25
05:34:23
07:29:47
04:55:14
361
2397-1
Henri VAN DER MERWE
Henri VAN DER MERWE #2397-1
Male Master
15:05:13
15:05:13
Master
Father & Child
Male
Mixed Team
Not fast just furious
15:05:15
23
05:03:36
06:05:40
03:55:56
362
2397-2
Saskia VAN DER MERWE
Saskia VAN DER MERWE #2397-2
Female Open
15:05:15
15:05:15
Open
Father & Child
Female
Mixed Team
Not fast just furious
15:05:15
23
05:03:37
06:05:41
03:55:55
689
2098-1
Dave ESTERHUIZEN
Dave ESTERHUIZEN #2098-1
Male Master
17:45:55
17:45:55
Master
Male
Master Men
Norco Hot Spot
17:45:58
23
05:34:39
07:09:44
05:01:32
690
2098-2
Richard BUTT
Richard BUTT #2098-2
Male Master
17:45:58
17:45:58
Master
Male
Master Men
Norco Hot Spot
17:45:58
23
05:34:39
07:09:45
05:01:33
815
2510-2
Lampies LAMBRECHT
Lampies LAMBRECHT #2510-2
Male Open
19:30:16
19:30:16
Open
Male
Elite Men
NoName Lamp
19:30:19
42
04:59:49
09:46:42
04:43:45
816
2510-1
Wybrand LAMBRECHT
Wybrand LAMBRECHT #2510-1
Male Master
19:30:19
19:30:19
Master
Male
Elite Men
NoName Lamp
19:30:19
42
04:59:51
09:46:42
04:43:44
899
2004-2
Charl FOUCHE
Charl FOUCHE #2004-2
Male Veteran
21:00:13
21:00:13
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
No Regrets
21:00:20
97
06:38:18
08:40:18
05:41:36
900
2004-1
Jan VENTER
Jan VENTER #2004-1
Male Master
21:00:20
21:00:20
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
No Regrets
21:00:20
97
06:38:20
08:40:22
05:41:37
883
2033-1
Heinro MALAN
Heinro MALAN #2033-1
Male Sub-Vet
20:43:36
20:43:36
Sub-Vet
Male
Elite Men
No Dancing Monkey
20:43:42
44
06:03:49
08:24:28
06:15:19
884
2033-2
Dewald COETSER
Dewald COETSER #2033-2
Male Open
20:43:40
20:43:40
Open
Male
Elite Men
No Dancing Monkey
20:43:42
44
06:03:50
08:24:32
06:15:17
2477-1
Robert STACEY
Robert STACEY #2477-1
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Niner Juliet Zambia
2477-2
Jono STACEY
Jono STACEY #2477-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Niner Juliet Zambia
401
2417-2
Colette KRIEK
Colette KRIEK #2417-2
Female Veteran
15:28:03
15:28:03
Veteran
Female
Veteran Women
Nikosladies
15:28:11
3
04:58:07
06:19:58
04:09:58
402
2417-1
Alison ECONOMOU
Alison ECONOMOU #2417-1
Female Master
15:28:11
15:28:11
Master
Female
Veteran Women
Nikosladies
15:28:11
3
04:58:10
06:20:01
04:09:59
2040-1
Ben NELL
Ben NELL #2040-1
Male Open
DNF
DNF
Open
Male
Elite Men
Nell
2040-2
Bennie NELL
Bennie NELL #2040-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
Elite Men
Nell
245
2222-2
Nardus VOLSCHENK
Nardus VOLSCHENK #2222-2
Male Sub-Vet
14:09:23
14:09:23
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
N and N
14:09:25
26
04:39:47
05:39:06
03:50:28
246
2222-1
Nico EAGLETON
Nico EAGLETON #2222-1
Male Veteran
14:09:25
14:09:25
Veteran
Male
Sub-Vet Men
N and N
14:09:25
26
04:39:48
05:39:08
03:50:28
610
2313-1
Ashley RICHARDS
Ashley RICHARDS #2313-1
Male Veteran
17:00:28
17:00:28
Veteran
Male
E-Bike Team
Muscle vs Lithium
17:00:32
8
05:22:36
07:07:55
04:29:56
611
2313-2
Janine RICHARDS
Janine RICHARDS #2313-2
Female E-Bike
17:00:31
17:00:31
E-Bike
Female
E-Bike Team
Muscle vs Lithium
17:00:32
8
05:22:35
07:07:59
04:29:56
893
2175-2
Deon BOUWER
Deon BOUWER #2175-2
Male Master
20:58:01
20:58:01
Master
Male
Master Men
Muddy Buggz
20:58:07
34
06:22:05
08:30:57
06:04:58
894
2175-1
Gordon BERRINGTON
Gordon BERRINGTON #2175-1
Male Master
20:58:05
20:58:05
Master
Male
Master Men
Muddy Buggz
20:58:07
34
06:22:03
08:31:02
06:04:59
241
2366-2
Shaun WESTERMEYER
Shaun WESTERMEYER #2366-2
Male Veteran
14:04:49
14:04:49
Veteran
Male
Veteran Men
MoWest
14:04:51
25
04:33:01
05:32:03
03:59:44
242
2366-1
Andrew MOWATT
Andrew MOWATT #2366-1
Male Veteran
14:04:50
14:04:50
Veteran
Male
Veteran Men
MoWest
14:04:51
25
04:33:00
05:32:04
03:59:45
2323-1
Karen ADAMS
Karen ADAMS #2323-1
Female Sub-Vet
DNF
DNF
Sub-Vet
Female
Elite Women
Mountain Crashers
07:48:25
14:33:06
936
2323-2
Tebello 'MOFA
Tebello 'MOFA #2323-2
Female Open
23:06:13
23:06:13
Open
Female
Elite Women
Mountain Crashers
07:48:24
08:33:05
06:44:43
939
2506-1
Zandn STRYDOM
Zandn STRYDOM #2506-1
Female U23
23:19:52
23:19:52
U23
Female
Mixed Team
mountain bike magaziwe
23:19:59
72
05:36:53
10:09:15
07:33:43
940
2506-2
Paul INGPEN
Paul INGPEN #2506-2
Male Master
23:19:59
23:19:59
Master
Male
Mixed Team
mountain bike magaziwe
23:19:59
72
05:36:55
10:09:19
07:33:44
547
2191-1
David JENKINS
David JENKINS #2191-1
Male Sub-Vet
16:35:38
16:35:38
Sub-Vet
Happy Couple
Male
Mixed Team
Moore JHB
16:35:44
40
05:12:26
06:44:47
04:38:24
548
2191-2
Candice WHITEFIELD
Candice WHITEFIELD #2191-2
Female Sub-Vet
16:35:44
16:35:44
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
Moore JHB
16:35:44
40
05:12:28
06:44:49
04:38:27
236
2355-1
Robert OBREE
Robert OBREE #2355-1
Male Sub-Vet
14:01:42
14:01:42
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Mojo
14:01:48
25
04:39:42
05:38:30
03:43:29
237
2355-2
Bjorn HAVEMANN
Bjorn HAVEMANN #2355-2
Male Veteran
14:01:48
14:01:48
Veteran
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Mojo
14:01:48
25
04:39:43
05:38:32
03:43:32
174
2061-1
Sean DANE
Sean DANE #2061-1
Male Veteran
13:24:40
13:24:40
Veteran
Male
Veteran Men
MOD-C and Danger
13:24:47
16
04:23:04
05:18:43
03:42:52
175
2061-2
Craig VAN HEERDEN
Craig VAN HEERDEN #2061-2
Male Veteran
13:24:47
13:24:47
Veteran
Male
Veteran Men
MOD-C and Danger
13:24:47
16
04:23:04
05:18:47
03:42:56
471
2096-2
Stewart WEEPLE
Stewart WEEPLE #2096-2
Male Veteran
15:52:43
15:52:43
Veteran
Male
Veteran Men
Moan and Groan
15:52:47
51
05:08:57
06:22:21
04:21:25
1
2
3
...
12
[13]
14
15
...
20
21
22
Page 13 of 22 (1077 items)
© 2023