Sani2C Adventure
13/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D2
210
3349-2
Jp DU TOIT
Jp DU TOIT #3349-2
Male Sub-Vet
05:47:56
05:47:56
201
Sub-Vet
Male
201
Sub-Vet Men
Food Lovers 3
05:47:56
29
16.7 km/h
F
05:47:56
211
3361-2
Reynecke VILJOEN
Reynecke VILJOEN #3361-2
Male Sub-Vet
05:47:59
05:47:59
202
Sub-Vet
Buffalo Team
22
Male
202
Sub-Vet Men
Food Lovers 7
05:47:59
30
16.7 km/h
F
05:47:59
212
3281-1
Thomas CLARK
Thomas CLARK #3281-1
Male Sub-Vet
05:48:44
05:48:44
203
Sub-Vet
Male
203
Sub-Vet Men
KAPSafripol2
05:48:46
31
16.7 km/h
E
05:48:44
213
3281-2
Jannie VISSER
Jannie VISSER #3281-2
Male Sub-Vet
05:48:46
05:48:46
204
Sub-Vet
Male
204
Sub-Vet Men
KAPSafripol2
05:48:46
31
16.7 km/h
E
05:48:46
214
3149-2
Barry GROBBELAAR
Barry GROBBELAAR #3149-2
Male Grand Master
05:48:49
05:48:49
205
Grand Master
Male
205
Master Men
Swarries
05:48:51
10
16.7 km/h
E
05:48:49
215
3149-1
Izak COETZEE
Izak COETZEE #3149-1
Male Master
05:48:51
05:48:51
206
Master
Male
206
Master Men
Swarries
05:48:51
10
16.7 km/h
E
05:48:51
216
3048-2
Kevin HAYCROFT
Kevin HAYCROFT #3048-2
Male Veteran
05:48:57
05:48:57
207
Veteran
Male
207
Sub-Vet Men
Boer en Tyres
05:48:57
32
16.7 km/h
D
05:48:57
217
3048-1
Wimpie ROUWENHORST
Wimpie ROUWENHORST #3048-1
Male Sub-Vet
05:48:57
05:48:57
208
Sub-Vet
Male
208
Sub-Vet Men
Boer en Tyres
05:48:57
32
16.7 km/h
D
05:48:57
218
3405-2
Chris CHARLTON
Chris CHARLTON #3405-2
Male Sub-Vet
05:48:59
05:48:59
209
Sub-Vet
Male
209
Sub-Vet Men
E=MC Hammer
05:49:06
33
16.7 km/h
E
05:48:59
219
3405-1
Brendan GUNN
Brendan GUNN #3405-1
Male Sub-Vet
05:49:06
05:49:06
210
Sub-Vet
Male
210
Sub-Vet Men
E=MC Hammer
05:49:06
33
16.7 km/h
E
05:49:06
220
3297-2
Ross PENNELL
Ross PENNELL #3297-2
Male Veteran
05:49:12
05:49:12
211
Veteran
Male
211
Veteran Men
Spagnonellie
05:49:13
42
16.7 km/h
E
05:49:12
221
3297-1
Paul SPAGNOLETTI
Paul SPAGNOLETTI #3297-1
Male Veteran
05:49:13
05:49:13
212
Veteran
Male
212
Veteran Men
Spagnonellie
05:49:13
42
16.7 km/h
E
05:49:13
222
3340-2
Grant TIDBURY
Grant TIDBURY #3340-2
Male Veteran
05:49:32
05:49:32
213
Veteran
Male
213
Veteran Men
G&A
05:49:33
43
16.7 km/h
D
05:49:32
223
3340-1
Andre DU TOIT
Andre DU TOIT #3340-1
Male Veteran
05:49:33
05:49:33
214
Veteran
Male
214
Veteran Men
G&A
05:49:33
43
16.6 km/h
D
05:49:33
224
3414-1
Gerrit KUHN
Gerrit KUHN #3414-1
Male Sub-Vet
05:49:36
05:49:36
215
Sub-Vet
Male
215
Sub-Vet Men
Gears & Beers 1
05:49:40
34
16.6 km/h
D
05:49:36
225
3268-1
Franz GREYLING
Franz GREYLING #3268-1
Male Sub-Vet
05:49:38
05:49:38
216
Sub-Vet
Male
216
Sub-Vet Men
Matla - A
05:50:26
35
16.6 km/h
D
05:49:38
226
3414-2
Derek THEART
Derek THEART #3414-2
Male Sub-Vet
05:49:40
05:49:40
217
Sub-Vet
Male
217
Sub-Vet Men
Gears & Beers 1
05:49:40
34
16.6 km/h
D
05:49:40
227
3519-2
Greg KEMP
Greg KEMP #3519-2
Male Grand Master
05:49:40
05:49:40
218
Grand Master
Male
218
Mixed Team
JOWETTS CYCLES
05:49:43
9
16.6 km/h
D
05:49:40
228
3296-1
Peter BORCHERS
Peter BORCHERS #3296-1
Male Veteran
05:49:42
05:49:42
219
Veteran
Male
219
Veteran Men
Country Road
05:49:53
44
16.6 km/h
E
05:49:42
230
3296-2
Gareth KILDUFF
Gareth KILDUFF #3296-2
Male Veteran
05:49:53
05:49:53
220
Veteran
Male
220
Veteran Men
Country Road
05:49:53
44
16.6 km/h
E
05:49:53
231
3268-2
Kobus MOOLMAN
Kobus MOOLMAN #3268-2
Male Sub-Vet
05:50:26
05:50:26
221
Sub-Vet
Male
221
Sub-Vet Men
Matla - A
05:50:26
35
16.6 km/h
D
05:50:26
232
3009-1
Michael NEL
Michael NEL #3009-1
Male Master
05:50:33
05:50:33
222
Master
Male
222
Veteran Men
KIT2000
05:50:42
45
16.6 km/h
E
05:50:33
233
3009-2
Herman SWART
Herman SWART #3009-2
Male Veteran
05:50:42
05:50:42
223
Veteran
Male
223
Veteran Men
KIT2000
05:50:42
45
16.6 km/h
E
05:50:42
234
3118-2
Nico RETIEF
Nico RETIEF #3118-2
Male Veteran
05:50:54
05:50:54
224
Veteran
Male
224
Veteran Men
traumatized
05:51:04
46
16.6 km/h
D
05:50:54
235
3118-1
Siegfried ROUSSEAU
Siegfried ROUSSEAU #3118-1
Male Veteran
05:51:04
05:51:04
225
Veteran
Male
225
Veteran Men
traumatized
05:51:04
46
16.6 km/h
D
05:51:04
236
3004-1
Jason WILKINSON
Jason WILKINSON #3004-1
Male Veteran
05:51:05
05:51:05
226
Veteran
Male
226
Solo Men
Solo Jason WILKINSON
05:51:05
8
16.6 km/h
F
05:51:05
237
3309-2
Martin AYLWARD
Martin AYLWARD #3309-2
Male Master
05:51:26
05:51:26
227
Master
Male
227
Sub-Vet Men
PG Bison Cape
06:21:26
49
16.6 km/h
L
05:51:26
238
3081-1
Lee CAIRNS
Lee CAIRNS #3081-1
Male Veteran
05:51:33
05:51:33
228
Veteran
Male
228
Veteran Men
The Bumblers
05:51:33
47
16.6 km/h
F
05:51:33
239
3081-2
Justin PARRY
Justin PARRY #3081-2
Male Veteran
05:51:33
05:51:33
229
Veteran
Male
229
Veteran Men
The Bumblers
05:51:33
47
16.6 km/h
F
05:51:33
240
3487-1
Albertyn SMIT
Albertyn SMIT #3487-1
Male Veteran
05:51:54
05:51:54
230
Veteran
Male
230
Veteran Men
Formscaff 4
05:51:55
48
16.5 km/h
E
05:51:54
241
3487-2
Deon MOLLER
Deon MOLLER #3487-2
Male Veteran
05:51:55
05:51:55
231
Veteran
Male
231
Veteran Men
Formscaff 4
05:51:55
48
16.5 km/h
E
05:51:55
242
3474-1
Kobus SCHMIDT
Kobus SCHMIDT #3474-1
Male Master
05:52:19
05:52:19
232
Master
Male
232
Master Men
KAP Unitrans 05 Super C
05:52:21
11
16.5 km/h
E
05:52:19
243
3474-2
Garin BARRETT
Garin BARRETT #3474-2
Male Master
05:52:21
05:52:21
233
Master
Male
233
Master Men
KAP Unitrans 05 Super C
05:52:21
11
16.5 km/h
E
05:52:21
244
3058-1
Jono LEENSTRA
Jono LEENSTRA #3058-1
Male Veteran
05:53:12
05:53:12
234
Veteran
Male
234
Veteran Men
Fat Boys
05:53:25
49
16.5 km/h
J
05:53:12
245
3389-2
Nicolaas KEYSER
Nicolaas KEYSER #3389-2
Male Senior
05:53:12
05:53:12
235
Senior
Male
235
Open Men
Team ORC
05:53:16
10
16.5 km/h
F
05:53:12
246
3389-1
Gert KOTZE
Gert KOTZE #3389-1
Male Sub-Vet
05:53:16
05:53:16
236
Sub-Vet
Male
236
Open Men
Team ORC
05:53:16
10
16.5 km/h
F
05:53:16
247
3154-1
Darryn FRERICHS
Darryn FRERICHS #3154-1
Male Sub-Vet
05:53:22
05:53:22
237
Sub-Vet
Speedy Siblings
17
Male
237
Sub-Vet Men
Bash Brothers
05:53:22
36
16.5 km/h
F
05:53:22
248
3121-1
Grant FRERICHS
Grant FRERICHS #3121-1
Male Sub-Vet
05:53:22
05:53:22
238
Sub-Vet
Speedy Siblings
18
Male
238
Sub-Vet Men
Weekend warriors 2
05:53:25
37
16.5 km/h
F
05:53:22
249
3154-2
Clifford James MORLAND
Clifford James MORLAND #3154-2
Male Master
05:53:22
05:53:22
239
Master
Speedy Siblings
19
Male
239
Sub-Vet Men
Bash Brothers
05:53:22
36
16.5 km/h
F
05:53:22
250
3058-2
Mark PONTING
Mark PONTING #3058-2
Male Veteran
05:53:25
05:53:25
240
Veteran
Male
240
Veteran Men
Fat Boys
05:53:25
49
16.5 km/h
J
05:53:25
251
3121-2
Ryan FRERICHS
Ryan FRERICHS #3121-2
Male Sub-Vet
05:53:25
05:53:25
241
Sub-Vet
Speedy Siblings
20
Male
241
Sub-Vet Men
Weekend warriors 2
05:53:25
37
16.5 km/h
F
05:53:25
252
3400-1
Dane COPPIN
Dane COPPIN #3400-1
Male Sub-Vet
05:53:33
05:53:33
242
Sub-Vet
Male
242
Sub-Vet Men
FOODLOVERS02-Marytjie Partyjie
05:53:33
38
16.5 km/h
D
05:53:33
253
3400-2
Daniel SPENCE
Daniel SPENCE #3400-2
Male Veteran
05:53:33
05:53:33
243
Veteran
Male
243
Sub-Vet Men
FOODLOVERS02-Marytjie Partyjie
05:53:33
38
16.5 km/h
D
05:53:33
254
3061-2
Graham HARVEY
Graham HARVEY #3061-2
Male Veteran
05:53:52
05:53:52
244
Veteran
Male
244
Veteran Men
Limpopo Alliance
05:53:53
50
16.4 km/h
F
05:53:52
255
3061-1
Bruce FLETCHER
Bruce FLETCHER #3061-1
Male Veteran
05:53:53
05:53:53
245
Veteran
Male
245
Veteran Men
Limpopo Alliance
05:53:53
50
16.4 km/h
F
05:53:53
258
3399-1
David Stuart WATSON
David Stuart WATSON #3399-1
Male E-Bike
05:54:59
05:54:59
246
E-Bike
Speedy Siblings
21
Male
246
E-Bike Team
KAPUnitrans 15 Sibling Meander
05:55:46
3
16.4 km/h
H
05:54:59
261
3399-2
David Stuart Jnr WATSON
David Stuart Jnr WATSON #3399-2
Male E-Bike
05:55:46
05:55:46
247
E-Bike
Speedy Siblings
22
Male
247
E-Bike Team
KAPUnitrans 15 Sibling Meander
05:55:46
3
16.4 km/h
H
05:55:46
262
3300-1
Greg BLOOMER
Greg BLOOMER #3300-1
Male Veteran
05:56:05
05:56:05
248
Veteran
Male
248
Mixed Team
Merida Cadence
05:56:55
10
16.3 km/h
G
05:56:05
264
3173-2
Frank DU PLESSIS
Frank DU PLESSIS #3173-2
Male Grand Master
05:57:04
05:57:04
249
Grand Master
Father & Child
7
Male
249
Sub-Vet Men
Podit
05:57:21
39
16.3 km/h
F
05:57:04
265
3173-1
Marius DU PLESSIS
Marius DU PLESSIS #3173-1
Male Sub-Vet
05:57:21
05:57:21
250
Sub-Vet
Father & Child
8
Male
250
Sub-Vet Men
Podit
05:57:21
39
16.3 km/h
F
05:57:21
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)