Sani2C Adventure
13/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
12
13
14
15
[16]
17
18
19
Page 16 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D2
177
3133-2
Luke BROWETT
Luke BROWETT #3133-2
Male Senior
05:41:49
05:41:49
170
Senior
Father & Child
6
Male
170
Open Men
Blue Key
05:41:49
9
17.0 km/h
C
05:41:49
176
3133-1
John BROWETT
John BROWETT #3133-1
Male Master
05:41:47
05:41:47
169
Master
Father & Child
5
Male
169
Open Men
Blue Key
05:41:49
9
17.0 km/h
C
05:41:47
175
3247-1
Stuart MEYER
Stuart MEYER #3247-1
Male Master
05:41:30
05:41:30
168
Master
Male
168
Sub-Vet Men
Hansgrohe07
05:41:30
25
17.0 km/h
D
05:41:30
173
3247-2
Schalk THEUNISSEN
Schalk THEUNISSEN #3247-2
Male Sub-Vet
05:41:25
05:41:25
166
Sub-Vet
Male
166
Sub-Vet Men
Hansgrohe07
05:41:30
25
17.0 km/h
D
05:41:25
174
3317-2
Kristof DU PLESSIS
Kristof DU PLESSIS #3317-2
Male Veteran
05:41:25
05:41:25
167
Veteran
Buffalo Team
18
Male
167
Sub-Vet Men
Midrand Air Team
05:41:25
24
17.0 km/h
D
05:41:25
172
3317-1
Brett TREMEER
Brett TREMEER #3317-1
Male Sub-Vet
05:41:22
05:41:22
165
Sub-Vet
Buffalo Team
17
Male
165
Sub-Vet Men
Midrand Air Team
05:41:25
24
17.0 km/h
D
05:41:22
171
3094-1
Nick MALLANDAIN
Nick MALLANDAIN #3094-1
Male Sub-Vet
05:40:12
05:40:12
164
Sub-Vet
Male
164
Sub-Vet Men
Geberit 2
05:40:12
23
17.1 km/h
B
05:40:12
170
3094-2
Jason EVERSHED
Jason EVERSHED #3094-2
Male Veteran
05:39:20
05:39:20
163
Veteran
Male
163
Sub-Vet Men
Geberit 2
05:40:12
23
17.2 km/h
B
05:39:20
169
3511-2
Steve CHARLES
Steve CHARLES #3511-2
Male Veteran
05:39:16
05:39:16
162
Veteran
Male
162
Sub-Vet Men
JandB
05:39:16
22
17.2 km/h
C
05:39:16
168
3511-1
Robert CARTER
Robert CARTER #3511-1
Male Sub-Vet
05:39:12
05:39:12
161
Sub-Vet
Male
161
Sub-Vet Men
JandB
05:39:16
22
17.2 km/h
C
05:39:12
167
3217-1
William WEBB
William WEBB #3217-1
Male Veteran
05:38:55
05:38:55
160
Veteran
Male
160
Veteran Men
KAP Restonic 11/Rawson
05:38:55
34
17.2 km/h
B
05:38:55
166
3217-2
Morné VEER
Morné VEER #3217-2
Male Veteran
05:38:54
05:38:54
159
Veteran
Male
159
Veteran Men
KAP Restonic 11/Rawson
05:38:55
34
17.2 km/h
B
05:38:54
165
3354-1
Ruan COETZEE
Ruan COETZEE #3354-1
Male Veteran
05:37:39
05:37:39
158
Veteran
Buffalo Team
16
Male
158
Sub-Vet Men
Parchie
05:37:39
21
17.2 km/h
D
05:37:39
164
3354-2
Hansie WESSELS
Hansie WESSELS #3354-2
Male Sub-Vet
05:37:38
05:37:38
157
Sub-Vet
Buffalo Team
15
Male
157
Sub-Vet Men
Parchie
05:37:39
21
17.2 km/h
D
05:37:38
163
3366-1
Grant MASTERSON
Grant MASTERSON #3366-1
Male Grand Master
05:37:35
05:37:35
156
Grand Master
Male
156
Master Men
Morningside Marauders
05:37:35
6
17.2 km/h
D
05:37:35
162
3375-2
Eugene DU TOIT
Eugene DU TOIT #3375-2
Male Veteran
05:37:30
05:37:30
155
Veteran
Male
155
Veteran Men
dejavu
05:37:30
33
17.2 km/h
D
05:37:30
161
3366-2
Stephen BULLOCK
Stephen BULLOCK #3366-2
Male Master
05:37:27
05:37:27
154
Master
Male
154
Master Men
Morningside Marauders
05:37:35
6
17.2 km/h
D
05:37:27
160
3375-1
Brian JONES
Brian JONES #3375-1
Male Veteran
05:37:23
05:37:23
153
Veteran
Male
153
Veteran Men
dejavu
05:37:30
33
17.2 km/h
D
05:37:23
159
3490-2
Ferdie POTGIETER
Ferdie POTGIETER #3490-2
Male Master
05:36:39
05:36:39
152
Master
Buffalo Team
14
Male
152
Sub-Vet Men
KAP Unitrans 11 the logistics group
05:36:39
20
17.3 km/h
D
05:36:39
158
3490-1
Hennie JOOSTE
Hennie JOOSTE #3490-1
Male Sub-Vet
05:36:34
05:36:34
151
Sub-Vet
Buffalo Team
13
Male
151
Sub-Vet Men
KAP Unitrans 11 the logistics group
05:36:39
20
17.3 km/h
D
05:36:34
157
3194-1
Peter BAILEY
Peter BAILEY #3194-1
Male Grand Master
05:36:07
05:36:07
150
Grand Master
Male
150
Solo Men
Solo Peter BAILEY
05:36:07
7
17.3 km/h
C
05:36:07
156
3087-2
Niel JORDAAN
Niel JORDAAN #3087-2
Male Veteran
05:35:28
05:35:28
149
Veteran
Male
149
Veteran Men
The Giants
05:35:28
32
17.3 km/h
C
05:35:28
155
3087-1
Guy CRICHTON
Guy CRICHTON #3087-1
Male Veteran
05:35:27
05:35:27
148
Veteran
Male
148
Veteran Men
The Giants
05:35:28
32
17.3 km/h
C
05:35:27
154
3193-1
Willem OOSTHUIZEN
Willem OOSTHUIZEN #3193-1
Male Veteran
05:35:02
05:35:02
147
Veteran
Buffalo Team
12
Male
147
Sub-Vet Men
Baroudeur
05:35:02
19
17.4 km/h
C
05:35:02
153
3417-2
Daniel AIREY
Daniel AIREY #3417-2
Male Sub-Vet
05:34:59
05:34:59
146
Sub-Vet
Male
146
Sub-Vet Men
Mauritian Maniacs
05:34:59
18
17.4 km/h
C
05:34:59
152
3417-1
Mark MICHELL
Mark MICHELL #3417-1
Male Sub-Vet
05:34:57
05:34:57
145
Sub-Vet
Male
145
Sub-Vet Men
Mauritian Maniacs
05:34:59
18
17.4 km/h
C
05:34:57
151
3193-2
Conrad LANGENEGGER
Conrad LANGENEGGER #3193-2
Male Sub-Vet
05:34:43
05:34:43
144
Sub-Vet
Buffalo Team
11
Male
144
Sub-Vet Men
Baroudeur
05:35:02
19
17.4 km/h
C
05:34:43
150
3336-1
Johan KLEYNHANS
Johan KLEYNHANS #3336-1
Male Sub-Vet
05:32:58
05:32:58
143
Sub-Vet
Male
143
Sub-Vet Men
KAP Unitrans 03 Team PK
05:32:58
17
17.5 km/h
D
05:32:58
149
3336-2
Lofte GROBLER
Lofte GROBLER #3336-2
Male Sub-Vet
05:32:56
05:32:56
142
Sub-Vet
Male
142
Sub-Vet Men
KAP Unitrans 03 Team PK
05:32:58
17
17.5 km/h
D
05:32:56
148
3140-2
Dennis WHITE
Dennis WHITE #3140-2
Male Veteran
05:32:06
05:32:06
141
Veteran
Male
141
Solo Men
Solo Dennis WHITE
05:32:06
6
17.5 km/h
C
05:32:06
147
3063-2
Adrian APPEL
Adrian APPEL #3063-2
Male Veteran
05:31:41
05:31:41
140
Veteran
Male
140
Veteran Men
The Real Dream Team
05:31:41
31
17.5 km/h
F
05:31:41
146
3120-1
Terence FAUL
Terence FAUL #3120-1
Male Veteran
05:31:39
05:31:39
139
Veteran
Male
139
Veteran Men
Spectacle Warehouse
05:31:39
30
17.5 km/h
C
05:31:39
145
3120-2
Pieter NAUDE
Pieter NAUDE #3120-2
Male Veteran
05:31:37
05:31:37
138
Veteran
Male
138
Veteran Men
Spectacle Warehouse
05:31:39
30
17.5 km/h
C
05:31:37
144
3063-1
Guy VOLLER
Guy VOLLER #3063-1
Male Veteran
05:31:37
05:31:37
137
Veteran
Male
137
Veteran Men
The Real Dream Team
05:31:41
31
17.5 km/h
F
05:31:37
142
3110-1
Rick JOUBERT
Rick JOUBERT #3110-1
Male Master
05:31:26
05:31:26
135
Master
Male
135
Master Men
Yonder Media
05:31:26
5
17.6 km/h
C
05:31:26
143
3110-2
Wayne SMITH
Wayne SMITH #3110-2
Male Master
05:31:26
05:31:26
136
Master
Male
136
Master Men
Yonder Media
05:31:26
5
17.6 km/h
C
05:31:26
141
3401-1
Nick REED
Nick REED #3401-1
Male Master
05:31:21
05:31:21
134
Master
Male
134
Solo Men
Solo Nick REED
05:31:21
5
17.6 km/h
C
05:31:21
140
3521-1
Jean-Claude DU TOIT
Jean-Claude DU TOIT #3521-1
Male Sub-Vet
05:31:10
05:31:10
133
Sub-Vet
Male
133
Sub-Vet Men
DWB
05:31:10
16
17.6 km/h
C
05:31:10
139
3521-2
Charl BOSHOFF
Charl BOSHOFF #3521-2
Male Veteran
05:31:09
05:31:09
132
Veteran
Male
132
Sub-Vet Men
DWB
05:31:10
16
17.6 km/h
C
05:31:09
138
3457-1
Greg PHILPS
Greg PHILPS #3457-1
Male Master
05:30:50
05:30:50
131
Master
Male
131
Solo Men
Solo Greg PHILPS
05:30:50
4
17.6 km/h
B
05:30:50
137
3360-1
Jason LANE
Jason LANE #3360-1
Male Veteran
05:30:32
05:30:32
130
Veteran
Buffalo Team
10
Male
130
Veteran Men
Team Teraoka/Food Lovers
05:30:32
29
17.6 km/h
B
05:30:32
136
3360-2
Paul SMART
Paul SMART #3360-2
Male Veteran
05:30:32
05:30:32
129
Veteran
Buffalo Team
9
Male
129
Veteran Men
Team Teraoka/Food Lovers
05:30:32
29
17.6 km/h
B
05:30:32
135
3291-2
Eugene HILDEBRAND
Eugene HILDEBRAND #3291-2
Male Veteran
05:30:19
05:30:19
128
Veteran
Happy Couple
20
Male
128
Veteran Men
Plaasjapies
05:30:19
28
17.6 km/h
D
05:30:19
134
3291-1
Basil KOTZE
Basil KOTZE #3291-1
Male Veteran
05:30:15
05:30:15
127
Veteran
Happy Couple
19
Male
127
Veteran Men
Plaasjapies
05:30:19
28
17.6 km/h
D
05:30:15
133
3420-2
Dylan KOEN
Dylan KOEN #3420-2
Male Veteran
05:30:13
05:30:13
126
Veteran
Male
126
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 8
05:30:13
27
17.6 km/h
D
05:30:13
132
3420-1
Louis DAFFARN
Louis DAFFARN #3420-1
Male Veteran
05:30:09
05:30:09
125
Veteran
Male
125
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 8
05:30:13
27
17.6 km/h
D
05:30:09
131
3403-2
Anton VAN DER WESTHUIZEN
Anton VAN DER WESTHUIZEN #3403-2
Male Sub-Vet
05:30:07
05:30:07
124
Sub-Vet
Male
124
Sub-Vet Men
SG007-MF Powerteam
05:30:07
15
17.6 km/h
D
05:30:07
130
3492-2
Niki SCHNEIDER
Niki SCHNEIDER #3492-2
Male Veteran
05:30:07
05:30:07
123
Veteran
Buffalo Team
8
Male
123
Veteran Men
1st Class Coatings
05:30:07
26
17.6 km/h
B
05:30:07
129
3492-1
Lood BOSHOFF
Lood BOSHOFF #3492-1
Male Veteran
05:30:06
05:30:06
122
Veteran
Buffalo Team
7
Male
122
Veteran Men
1st Class Coatings
05:30:07
26
17.6 km/h
B
05:30:06
128
3272-2
Ryan LEA
Ryan LEA #3272-2
Male Veteran
05:30:04
05:30:04
121
Veteran
Male
121
Special Solo
BIOGEN
05:30:04
5
17.6 km/h
C
05:30:04
1
2
3
...
12
13
14
15
[16]
17
18
19
Page 16 of 19 (927 items)