Sani2C Adventure
13/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
16
17
18
19
Page 1 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D2
273
3369-2
Sarah JACOBS
Sarah JACOBS #3369-2
Female E-Bike
05:59:12
05:59:12
16
E-Bike
Happy Couple
24
Female
16
E-Bike Team
BOSS
05:59:12
4
16.2 km/h
H
05:59:12
702
3079-1
Clare HENNION
Clare HENNION #3079-1
Female E-Bike
07:43:27
07:43:27
55
E-Bike
Happy Couple
70
Female
55
E-Bike Team
KAPSafripol 11- ClaRay
07:43:27
9
12.6 km/h
I
07:43:27
806
3431-2
Zesta MITCHELL
Zesta MITCHELL #3431-2
Female E-Bike
08:21:33
08:21:33
63
E-Bike
Happy Couple
83
Female
63
E-Bike Team
D&Z
08:21:36
13
11.6 km/h
K
08:21:33
14
3443-1
Graham BEUSTER
Graham BEUSTER #3443-1
Male E-Bike
04:35:37
04:35:37
14
E-Bike
Buffalo Solo
1
Male
14
E-Bike Solo
Solo Graham Beuster
04:35:37
1
21.1 km/h
H
04:35:37
15
3376-2
Nico BEZUIDENHOUT
Nico BEZUIDENHOUT #3376-2
Male E-Bike
04:39:40
04:39:40
15
E-Bike
Buffalo Team
1
Male
15
E-Bike Team
Beastie Boys
04:39:44
1
20.8 km/h
A
04:39:40
16
3376-1
Walter MURRAY
Walter MURRAY #3376-1
Male E-Bike
04:39:44
04:39:44
16
E-Bike
Buffalo Team
2
Male
16
E-Bike Team
Beastie Boys
04:39:44
1
20.8 km/h
A
04:39:44
19
3008-2
Gordon RABEY
Gordon RABEY #3008-2
Male E-Bike
04:45:49
04:45:49
19
E-Bike
Buffalo Team
3
Male
19
E-Bike Team
Off The Couch
04:45:57
2
20.4 km/h
B
04:45:49
20
3008-1
Richard PHILPS
Richard PHILPS #3008-1
Male E-Bike
04:45:57
04:45:57
20
E-Bike
Buffalo Team
4
Male
20
E-Bike Team
Off The Couch
04:45:57
2
20.4 km/h
B
04:45:57
258
3399-1
David Stuart WATSON
David Stuart WATSON #3399-1
Male E-Bike
05:54:59
05:54:59
246
E-Bike
Speedy Siblings
21
Male
246
E-Bike Team
KAPUnitrans 15 Sibling Meander
05:55:46
3
16.4 km/h
H
05:54:59
261
3399-2
David Stuart Jnr WATSON
David Stuart Jnr WATSON #3399-2
Male E-Bike
05:55:46
05:55:46
247
E-Bike
Speedy Siblings
22
Male
247
E-Bike Team
KAPUnitrans 15 Sibling Meander
05:55:46
3
16.4 km/h
H
05:55:46
272
3369-1
Kevin JACOBS
Kevin JACOBS #3369-1
Male E-Bike
05:59:07
05:59:07
257
E-Bike
Happy Couple
23
Male
257
E-Bike Team
BOSS
05:59:12
4
16.2 km/h
H
05:59:07
290
3299-1
Paul STEVENS
Paul STEVENS #3299-1
Male E-Bike
06:05:16
06:05:16
273
E-Bike
Male
273
E-Bike Team
Macsteel Roofing
06:05:18
5
15.9 km/h
H
06:05:16
291
3299-2
James HELLINGS
James HELLINGS #3299-2
Male E-Bike
06:05:18
06:05:18
274
E-Bike
Male
274
E-Bike Team
Macsteel Roofing
06:05:18
5
15.9 km/h
H
06:05:18
298
3012-1
Glenn CROMPTON
Glenn CROMPTON #3012-1
Male E-Bike
06:05:34
06:05:34
279
E-Bike
Buffalo Team
23
Male
279
E-Bike Team
SG002-Xtreme Team RFS
06:05:43
6
15.9 km/h
H
06:05:34
301
3012-2
Pieter LABUSCHAGNE
Pieter LABUSCHAGNE #3012-2
Male E-Bike
06:05:43
06:05:43
282
E-Bike
Buffalo Team
24
Male
282
E-Bike Team
SG002-Xtreme Team RFS
06:05:43
6
15.9 km/h
H
06:05:43
305
3169-1
Nicholas FERREIRA
Nicholas FERREIRA #3169-1
Male E-Bike
06:07:26
06:07:26
285
E-Bike
Male
285
E-Bike Team
The Sideways Helmets
06:07:26
7
15.8 km/h
H
06:07:26
306
3169-2
Ryan DU PREEZ WINSON
Ryan DU PREEZ WINSON #3169-2
Male E-Bike
06:07:26
06:07:26
286
E-Bike
Male
286
E-Bike Team
The Sideways Helmets
06:07:26
7
15.8 km/h
H
06:07:26
335
3146-2
Marc DU CHENNE
Marc DU CHENNE #3146-2
Male E-Bike
06:18:59
06:18:59
312
E-Bike
Buffalo Team
29
Male
312
E-Bike Team
Smiley & Phats
06:19:25
8
15.4 km/h
I
06:18:59
338
3146-1
Raymond WADDELL
Raymond WADDELL #3146-1
Male E-Bike
06:19:25
06:19:25
315
E-Bike
Buffalo Team
31
Male
315
E-Bike Team
Smiley & Phats
06:19:25
8
15.3 km/h
I
06:19:25
681
3459-2
Glenton GREYVENSTEIN
Glenton GREYVENSTEIN #3459-2
Male E-Bike
07:33:20
07:33:20
628
E-Bike
Male
628
E-Bike Team
Team Automania
07:52:57
11
12.8 km/h
I
06:33:20
701
3079-2
Ray LATEGAN
Ray LATEGAN #3079-2
Male E-Bike
07:43:25
07:43:25
647
E-Bike
Happy Couple
69
Male
647
E-Bike Team
KAPSafripol 11- ClaRay
07:43:27
9
12.6 km/h
I
07:43:25
718
3127-1
Andrew SMITH
Andrew SMITH #3127-1
Male E-Bike
07:52:16
07:52:16
663
E-Bike
Male
663
E-Bike Team
Barnes Tubing
07:52:17
10
12.3 km/h
M
07:52:16
719
3127-2
Tony LOCHNER
Tony LOCHNER #3127-2
Male E-Bike
07:52:17
07:52:17
664
E-Bike
Male
664
E-Bike Team
Barnes Tubing
07:52:17
10
12.3 km/h
M
07:52:17
721
3459-1
Jade MORKEL
Jade MORKEL #3459-1
Male E-Bike
07:52:57
07:52:57
666
E-Bike
Male
666
E-Bike Team
Team Automania
07:52:57
11
12.3 km/h
I
06:52:57
732
3456-2
Grant CHAMIER
Grant CHAMIER #3456-2
Male E-Bike
07:55:35
07:55:35
677
E-Bike
Buffalo Team
83
Male
677
E-Bike Team
Knobly knees 2
07:55:42
12
12.2 km/h
M
07:55:35
736
3456-1
Tyrone GERBER
Tyrone GERBER #3456-1
Male E-Bike
07:55:42
07:55:42
681
E-Bike
Buffalo Team
84
Male
681
E-Bike Team
Knobly knees 2
07:55:42
12
12.2 km/h
M
07:55:42
807
3431-1
Dave MITCHELL
Dave MITCHELL #3431-1
Male E-Bike
08:21:36
08:21:36
744
E-Bike
Happy Couple
84
Male
744
E-Bike Team
D&Z
08:21:36
13
11.6 km/h
K
08:21:36
856
3430-1
Michael RABE
Michael RABE #3430-1
Male E-Bike
08:48:26
08:48:26
785
E-Bike
Male
785
E-Bike Team
Rabe Rebels
08:48:26
14
11.0 km/h
Q
08:48:26
101
3280-1
Guy LANFEAR
Guy LANFEAR #3280-1
Male Grand Master
05:23:58
05:23:58
97
Grand Master
Father & Child
4
Male
97
Open Men
PCH
05:23:58
6
18.0 km/h
C
05:23:58
113
3402-1
Gareth CAMPBELL
Gareth CAMPBELL #3402-1
Male Grand Master
05:26:06
05:26:06
109
Grand Master
Male
109
Master Men
Two Bullets
05:26:06
4
17.8 km/h
B
05:26:06
157
3194-1
Peter BAILEY
Peter BAILEY #3194-1
Male Grand Master
05:36:07
05:36:07
150
Grand Master
Male
150
Solo Men
Solo Peter BAILEY
05:36:07
7
17.3 km/h
C
05:36:07
163
3366-1
Grant MASTERSON
Grant MASTERSON #3366-1
Male Grand Master
05:37:35
05:37:35
156
Grand Master
Male
156
Master Men
Morningside Marauders
05:37:35
6
17.2 km/h
D
05:37:35
214
3149-2
Barry GROBBELAAR
Barry GROBBELAAR #3149-2
Male Grand Master
05:48:49
05:48:49
205
Grand Master
Male
205
Master Men
Swarries
05:48:51
10
16.7 km/h
E
05:48:49
227
3519-2
Greg KEMP
Greg KEMP #3519-2
Male Grand Master
05:49:40
05:49:40
218
Grand Master
Male
218
Mixed Team
JOWETTS CYCLES
05:49:43
9
16.6 km/h
D
05:49:40
264
3173-2
Frank DU PLESSIS
Frank DU PLESSIS #3173-2
Male Grand Master
05:57:04
05:57:04
249
Grand Master
Father & Child
7
Male
249
Sub-Vet Men
Podit
05:57:21
39
16.3 km/h
F
05:57:04
278
3424-1
Peter BROUGHILL-DOWLING
Peter BROUGHILL-DOWLING #3424-1
Male Grand Master
06:00:35
06:00:35
262
Grand Master
Speedy Siblings
24
Male
262
Master Men
KAPPGB03-Lamy & Lazy
06:00:35
12
16.1 km/h
E
06:00:35
296
3419-2
Steve DE KOCK
Steve DE KOCK #3419-2
Male Grand Master
06:05:28
06:05:28
277
Grand Master
Happy Couple
30
Male
277
Master Men
Port & Scotch
06:05:28
13
15.9 km/h
G
06:05:28
388
3410-1
Stephan KLEINHANS
Stephan KLEINHANS #3410-1
Male Grand Master
06:29:20
06:29:20
356
Grand Master
Father & Child
12
Male
356
Open Men
Team Moms Pharmacies
06:29:20
13
14.9 km/h
G
06:29:20
399
3426-1
Kevin HUTTON
Kevin HUTTON #3426-1
Male Grand Master
06:32:10
06:32:10
367
Grand Master
Male
367
Sub-Vet Men
SG10
06:32:20
56
14.8 km/h
K
06:32:10
431
3406-1
Gavin VAN DER MERWE
Gavin VAN DER MERWE #3406-1
Male Grand Master
06:38:27
06:38:27
399
Grand Master
Male
399
Veteran Men
Sparerib
06:38:27
79
14.6 km/h
H
06:38:27
432
3378-1
Chris FITZGERALD
Chris FITZGERALD #3378-1
Male Grand Master
06:38:36
06:38:36
400
Grand Master
Male
400
Gr-Master Men
KAP Unitrans 23Trail Blazers!
06:38:40
1
14.6 km/h
G
06:38:36
435
3378-2
Mark HAYWARD
Mark HAYWARD #3378-2
Male Grand Master
06:38:40
06:38:40
403
Grand Master
Male
403
Gr-Master Men
KAP Unitrans 23Trail Blazers!
06:38:40
1
14.6 km/h
G
06:38:40
478
3041-2
Dirk BOTHA
Dirk BOTHA #3041-2
Male Grand Master
06:51:12
06:51:12
444
Grand Master
Male
444
Master Men
SATB
06:51:12
21
14.2 km/h
K
06:51:12
480
3356-2
Andrew PEARSON
Andrew PEARSON #3356-2
Male Grand Master
06:51:18
06:51:18
446
Grand Master
Male
446
Master Men
Giba Rocks
06:51:18
22
14.2 km/h
L
06:51:18
483
3348-1
Michael COPPIN
Michael COPPIN #3348-1
Male Grand Master
06:51:51
06:51:51
448
Grand Master
Happy Couple
45
Male
448
Mixed Team
Food Lover’s 1
06:51:51
19
14.1 km/h
K
06:51:51
530
3253-2
Hennie KLOPPER
Hennie KLOPPER #3253-2
Male Grand Master
07:00:02
07:00:02
490
Grand Master
Male
490
Master Men
Amara Villa Knysna 2
07:00:02
24
13.9 km/h
H
07:00:02
531
3308-2
Rob MASEFIELD
Rob MASEFIELD #3308-2
Male Grand Master
07:00:34
07:00:34
491
Grand Master
Male
491
Gr-Master Men
Dust Addicts
07:00:42
2
13.8 km/h
L
07:00:34
532
3308-1
Gavin BRIMACOMBE
Gavin BRIMACOMBE #3308-1
Male Grand Master
07:00:42
07:00:42
492
Grand Master
Male
492
Gr-Master Men
Dust Addicts
07:00:42
2
13.8 km/h
L
07:00:42
535
3484-2
Lyle NESBITT
Lyle NESBITT #3484-2
Male Grand Master
07:00:56
07:00:56
495
Grand Master
Male
495
Master Men
Form-Scaff 2
07:00:56
25
13.8 km/h
K
07:00:56
539
3311-1
Bernhard VELLER
Bernhard VELLER #3311-1
Male Grand Master
07:01:25
07:01:25
499
Grand Master
Male
499
Master Men
Nitida Roamers
07:01:27
26
13.8 km/h
K
07:01:25
[1]
2
3
4
5
6
7
...
16
17
18
19
Page 1 of 19 (927 items)