Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 1 of 21 (1007 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
1
2090-2
Marc PRITZEN
Marc PRITZEN #2090-2
Male Open
02:54:40
02:54:40
Open
Male
Solo Men
Solo Marc Pritzen
02:54:40
1
28.2 km/h
A
2
2521-1
Marco JOUBERT
Marco JOUBERT #2521-1
Male Open
02:55:05
02:55:05
Open
Male
Elite Men
Imbuko Type Dev A
02:55:07
2
28.1 km/h
A
3
2465-2
Keagan BONTEKONING
Keagan BONTEKONING #2465-2
Male U23
02:55:06
02:55:06
U23
Male
Elite Men
Insect Science
02:55:07
1
28.1 km/h
A
4
2458-2
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2458-2
Male Open
02:55:06
02:55:06
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel
02:55:08
3
28.1 km/h
A
5
2465-1
Arno DU TOIT
Arno DU TOIT #2465-1
Male Open
02:55:07
02:55:07
Open
Male
Elite Men
Insect Science
02:55:07
1
28.1 km/h
A
6
2521-2
Wessel BOTHA
Wessel BOTHA #2521-2
Male Open
02:55:07
02:55:07
Open
Male
Elite Men
Imbuko Type Dev A
02:55:07
2
28.1 km/h
A
7
2458-1
Philip BUYS
Philip BUYS #2458-1
Male Sub-Vet
02:55:08
02:55:08
Sub-Vet
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel
02:55:08
3
28.1 km/h
A
8
2463-1
Hendrik KRUGER
Hendrik KRUGER #2463-1
Male Sub-Vet
03:02:08
03:02:08
Sub-Vet
Male
Elite Men
Valley Electrical Titan Rac
03:02:09
4
27.0 km/h
A
9
2468-1
Jaco VENTER
Jaco VENTER #2468-1
Male Sub-Vet
03:02:09
03:02:09
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Eurosteel
03:02:10
1
27.0 km/h
A
10
2463-2
Matthew KEYSER
Matthew KEYSER #2463-2
Male Open
03:02:09
03:02:09
Open
Male
Elite Men
Valley Electrical Titan Rac
03:02:09
4
27.0 km/h
A
11
2468-2
Shaun-Nick BESTER
Shaun-Nick BESTER #2468-2
Male Sub-Vet
03:02:10
03:02:10
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Eurosteel
03:02:10
1
27.0 km/h
A
12
2520-2
Franko VAN ZYL
Franko VAN ZYL #2520-2
Male U23
03:02:32
03:02:32
U23
Male
Elite Men
Imbuko Typy Dev B
03:02:33
5
27.0 km/h
A
13
2520-1
Stuart MARAIS
Stuart MARAIS #2520-1
Male Sub-Vet
03:02:33
03:02:33
Sub-Vet
Male
Elite Men
Imbuko Typy Dev B
03:02:33
5
27.0 km/h
A
14
2466-1
Alan GORDON
Alan GORDON #2466-1
Male Sub-Vet
03:08:45
03:08:45
Sub-Vet
Male
Elite Men
Insect science 2
03:08:46
6
26.1 km/h
A
15
2466-2
Herman FOURIE
Herman FOURIE #2466-2
Male U23
03:08:46
03:08:46
U23
Male
Elite Men
Insect science 2
03:08:46
6
26.1 km/h
A
16
2686-1
Trevor ROWE
Trevor ROWE #2686-1
Male Veteran
03:11:20
03:11:20
Veteran
Male
Solo Men
Solo Trevor Rowe
03:11:20
2
25.7 km/h
A
17
2694-1
Pressmore MUSUNDI DHLAMINI
Pressmore MUSUNDI DHLAMINI #2694-1
Male Open
03:13:04
03:13:04
Open
Male
Solo Men
Solo pressmore Musundi dhlamini
03:13:04
3
25.5 km/h
A
18
2255-1
Erick HEYNS
Erick HEYNS #2255-1
Male U23
03:14:02
03:14:02
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Blue
03:14:02
1
25.4 km/h
A
19
2255-2
Jaedon TERLOUW
Jaedon TERLOUW #2255-2
Male U23
03:14:02
03:14:02
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Blue
03:14:02
1
25.4 km/h
A
20
2467-1
Phillip NAUDE
Phillip NAUDE #2467-1
Male U23
03:17:30
03:17:30
U23
Male
Young Guns Men
Demacon
03:17:30
2
24.9 km/h
A
21
2467-2
Jordan BOSHOFF
Jordan BOSHOFF #2467-2
Male U23
03:17:30
03:17:30
U23
Male
Young Guns Men
Demacon
03:17:30
2
24.9 km/h
A
22
2327-1
Gert JANSE VAN RENSBURG
Gert JANSE VAN RENSBURG #2327-1
Male Sub-Vet
03:20:38
03:20:38
Sub-Vet
Male
Elite Men
OTR / GGCYCLES
03:20:41
7
24.5 km/h
A
23
2327-2
Damion GOMEZ
Damion GOMEZ #2327-2
Male U23
03:20:41
03:20:41
U23
Male
Elite Men
OTR / GGCYCLES
03:20:41
7
24.5 km/h
A
24
2469-1
Matthew SCOTT
Matthew SCOTT #2469-1
Male U23
03:22:21
03:22:21
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Green
03:22:22
3
24.3 km/h
A
25
2469-2
Warren MOOLMAN
Warren MOOLMAN #2469-2
Male U23
03:22:22
03:22:22
U23
Male
Young Guns Men
Varsity College Green
03:22:22
3
24.3 km/h
A
26
2135-1
Gerrit DE VRIES
Gerrit DE VRIES #2135-1
Male Veteran
03:22:59
03:22:59
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Uncle Fish B Team
03:23:00
2
24.2 km/h
A
27
2135-2
Gawie COMBRINCK
Gawie COMBRINCK #2135-2
Male Sub-Vet
03:23:00
03:23:00
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Uncle Fish B Team
03:23:00
2
24.2 km/h
A
28
2119-1
Hendrik BESTER
Hendrik BESTER #2119-1
Male Veteran
03:23:10
03:23:10
Veteran
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:23:11
1
24.2 km/h
A
29
2119-2
Burger BESTER
Burger BESTER #2119-2
Male Veteran
03:23:11
03:23:11
Veteran
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:23:11
1
24.2 km/h
A
30
2666-1
Michael FOSTER
Michael FOSTER #2666-1
Male U23
03:23:45
03:23:45
U23
Male
Solo Men
Solo Michael Foster
03:23:45
4
24.1 km/h
A
31
2454-2
Luyanda THOBIGUNYA
Luyanda THOBIGUNYA #2454-2
Male Open
03:24:39
03:24:39
Open
Male
Elite Men
Fairtree Imperial Cannondale
03:24:39
8
24.0 km/h
A
32
2454-1
Kusaselihle NGIDI
Kusaselihle NGIDI #2454-1
Male U23
03:24:39
03:24:39
U23
Male
Elite Men
Fairtree Imperial Cannondale
03:24:39
8
24.0 km/h
A
33
2364-2
Ruan VAN DER WESTHUIZEN
Ruan VAN DER WESTHUIZEN #2364-2
Male Open
03:24:57
03:24:57
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
03:24:59
9
24.0 km/h
A
34
2364-1
Wian VAN DEN BERGH
Wian VAN DEN BERGH #2364-1
Male Open
03:24:59
03:24:59
Open
Male
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
03:24:59
9
24.0 km/h
A
35
2457-2
Unathi NXUMALO
Unathi NXUMALO #2457-2
Male U23
03:26:13
03:26:13
U23
Male
Elite Men
VNQSH ABSOLUTE MOTION
03:26:14
10
23.9 km/h
A
36
2457-1
Henry LIEBENBERG
Henry LIEBENBERG #2457-1
Male Open
03:26:14
03:26:14
Open
Male
Elite Men
VNQSH ABSOLUTE MOTION
03:26:14
10
23.9 km/h
A
37
2267-2
Justin HORNSBY
Justin HORNSBY #2267-2
Male Veteran
03:28:33
03:28:33
Veteran
Male
Solo Men
Solo Justin Hornsby
03:28:33
5
23.6 km/h
A
38
2497-2
Kim LE COURT
Kim LE COURT #2497-2
Female Open
03:28:42
03:28:42
Open
Female
Elite Women
Efficient Insure Infinity 1
03:28:43
1
23.6 km/h
A
39
2497-1
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2497-1
Female Veteran
03:28:43
03:28:43
Veteran
Female
Elite Women
Efficient Insure Infinity 1
03:28:43
1
23.6 km/h
A
40
2607-1
Deon VAN VUUREN
Deon VAN VUUREN #2607-1
Male Master
03:30:10
03:30:10
Master
Male
Solo Men
Solo Deon Van vuuren
03:30:10
6
23.4 km/h
A
41
2394-2
Keegan TULLIS
Keegan TULLIS #2394-2
Male U23
03:33:00
03:33:00
U23
Male
Elite Men
Your Pace or Mine?
03:33:00
11
23.1 km/h
A
42
2394-1
Dean WORTMANN
Dean WORTMANN #2394-1
Male Open
03:33:00
03:33:00
Open
Male
Elite Men
Your Pace or Mine?
03:33:00
11
23.1 km/h
A
43
2387-2
Jan MONTSHIOA
Jan MONTSHIOA #2387-2
Male Sub-Vet
03:33:03
03:33:03
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
03:33:05
3
23.1 km/h
C
44
2387-1
Halalisani NDEBELE
Halalisani NDEBELE #2387-1
Male Sub-Vet
03:33:05
03:33:05
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
03:33:05
3
23.1 km/h
C
45
2461-1
Conway Brett OLIVER
Conway Brett OLIVER #2461-1
Male Veteran
03:38:39
03:38:39
Veteran
Male
Veteran Men
Coopetto Racing
03:38:40
2
22.5 km/h
A
46
2461-2
Donovan LE COK
Donovan LE COK #2461-2
Male Veteran
03:38:40
03:38:40
Veteran
Male
Veteran Men
Coopetto Racing
03:38:40
2
22.5 km/h
A
47
2682-1
Carl ADENDORFF
Carl ADENDORFF #2682-1
Male Veteran
03:39:05
03:39:05
Veteran
Male
Solo Men
Solo Carl Adendorff
03:39:05
7
22.5 km/h
A
48
2627-1
Trevor CASE
Trevor CASE #2627-1
Male Veteran
03:39:28
03:39:28
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Accident Angels
03:39:28
3
22.4 km/h
A
49
2628-1
Murray BROWN
Murray BROWN #2628-1
Male Veteran
03:39:28
03:39:28
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Accident Angels
03:39:28
3
22.4 km/h
A
50
2393-1
Gordon GILBERT
Gordon GILBERT #2393-1
Male Veteran
03:39:53
03:39:53
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Sox GMG
03:39:56
4
22.4 km/h
A
[1]
2
3
4
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 1 of 21 (1007 items)
© 2023