Sani2C Adventure
02/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
405
1155-2
Benjamin TURNER
Benjamin TURNER #1155-2
Male 
06:07:20
06:07:20
Male
Young Guns Men
The Illovo Cane Rats 2
06:07:20
4
13.4 km/h
F
Remove From Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 1 of 11 (516 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
1
1020-2
Tiaan SWART
Tiaan SWART #1020-2
Male 
03:51:09
03:51:09
Happy Couple
Male
Sub-Vet Men
G&T 2
03:51:10
1
21.3 km/h
B
2
1020-1
Guy CLOSE
Guy CLOSE #1020-1
Male 
03:51:10
03:51:10
Happy Couple
Male
Sub-Vet Men
G&T 2
03:51:10
1
21.3 km/h
B
3
1202-2
Malcolm LANGE
Malcolm LANGE #1202-2
Male 
03:51:17
03:51:17
Male
Open Men
Compendium 8
03:51:19
1
21.3 km/h
B
4
1202-1
Tyler LANGE
Tyler LANGE #1202-1
Male 
03:51:19
03:51:19
Male
Open Men
Compendium 8
03:51:19
1
21.3 km/h
B
5
1134-2
Grant GUERIN
Grant GUERIN #1134-2
Male 
03:51:44
03:51:44
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 4
03:51:45
1
21.2 km/h
B
6
1134-1
Jeremy THOMSON
Jeremy THOMSON #1134-1
Male 
03:51:45
03:51:45
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 4
03:51:45
1
21.2 km/h
B
7
1279-1
Joel STRANSKY
Joel STRANSKY #1279-1
Male 
03:53:19
03:53:19
Male
Sub-Vet Men
DSV SA Rugby Legends 10
03:53:20
2
21.1 km/h
B
8
1279-2
Mike HEWAN
Mike HEWAN #1279-2
Male 
03:53:20
03:53:20
Male
Sub-Vet Men
DSV SA Rugby Legends 10
03:53:20
2
21.1 km/h
B
9
1030-1
Hannes HANEKOM
Hannes HANEKOM #1030-1
Male 
03:53:40
03:53:40
Male
Mixed Team
Garmin
03:53:43
1
21.1 km/h
A
10
1030-2
Yolandi DU TOIT
Yolandi DU TOIT #1030-2
Female 
03:53:43
03:53:43
Female
Mixed Team
Garmin
03:53:43
1
21.0 km/h
A
11
1203-1
Ben Melt SWANEPOEL
Ben Melt SWANEPOEL #1203-1
Male 
03:53:44
03:53:44
Male
Solo Men
Garmin Solo
03:53:44
1
21.0 km/h
A
12
1069-2
Riaan RALL
Riaan RALL #1069-2
Male 
03:55:22
03:55:22
Male
Open Men
Crank it for Christ
03:55:23
2
20.9 km/h
A
13
1069-1
Du Toit HANEKOM
Du Toit HANEKOM #1069-1
Male 
03:55:23
03:55:23
Male
Open Men
Crank it for Christ
03:55:23
2
20.9 km/h
A
14
1227-1
Lyle POULTER
Lyle POULTER #1227-1
Male 
03:57:29
03:57:29
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Hoorah Hooligans
04:19:08
6
20.7 km/h
A
15
1011-1
Wayne MENDOZA
Wayne MENDOZA #1011-1
Male 
03:58:33
03:58:33
Male
Veteran Men
KAP Restonic 17 Vets
03:58:33
2
20.6 km/h
A
16
1011-2
Francois PIENAAR
Francois PIENAAR #1011-2
Male 
03:58:33
03:58:33
Male
Veteran Men
KAP Restonic 17 Vets
03:58:33
2
20.6 km/h
A
17
1207-1
Tumelo MAKAE
Tumelo MAKAE #1207-1
Male 
03:59:32
03:59:32
Male
Open Men
KAPUnitrans 19 African Dream Team
03:59:32
3
20.5 km/h
A
18
1207-2
Phetetso MONESE
Phetetso MONESE #1207-2
Male 
03:59:32
03:59:32
Male
Open Men
KAPUnitrans 19 African Dream Team
03:59:32
3
20.5 km/h
A
19
1056-1
Steven BARK
Steven BARK #1056-1
Male 
04:02:10
04:02:10
Male
Sub-Vet Men
JAZZMAN
04:02:18
3
20.3 km/h
A
20
1056-2
Leon TOBIAS
Leon TOBIAS #1056-2
Male 
04:02:18
04:02:18
Male
Sub-Vet Men
JAZZMAN
04:02:18
3
20.3 km/h
A
21
1085-1
Mark SMITH
Mark SMITH #1085-1
Male 
04:03:59
04:03:59
Male
Sub-Vet Men
KAPSafripol16
04:03:59
4
20.2 km/h
C
22
1085-2
Jeffrey SMITH
Jeffrey SMITH #1085-2
Male 
04:03:59
04:03:59
Male
Sub-Vet Men
KAPSafripol16
04:03:59
4
20.2 km/h
C
23
1180-2
Andrew KENNY
Andrew KENNY #1180-2
Male 
04:05:31
04:05:31
Male
E-Bike Team
The E Team 2
04:05:32
1
20.0 km/h
I
24
1180-1
Tim WIGHTMAN
Tim WIGHTMAN #1180-1
Male 
04:05:32
04:05:32
Male
E-Bike Team
The E Team 2
04:05:32
1
20.0 km/h
I
25
1221-2
Christopher PEPPER
Christopher PEPPER #1221-2
Male 
04:07:04
04:07:04
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Stein and Whine
04:07:04
3
19.9 km/h
A
26
1221-1
Christopher STEINBACH
Christopher STEINBACH #1221-1
Male 
04:07:04
04:07:04
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Stein and Whine
04:07:04
3
19.9 km/h
A
27
1001-2
Johann WILLEMSE
Johann WILLEMSE #1001-2
Male 
04:14:12
04:14:12
Male
Solo Men
Johann Willemse
04:14:12
2
19.4 km/h
A
28
1075-1
Marcos ROSA
Marcos ROSA #1075-1
Male 
04:15:36
04:15:36
Buffalo Solo
Male
Solo Men
All my mates were busy 2
04:15:36
3
19.2 km/h
A
29
1118-1
Matthew COOK
Matthew COOK #1118-1
Male 
04:16:36
04:16:36
Male
Sub-Vet Men
KAP – MOORE ATTORNEYS
04:16:36
5
19.2 km/h
A
30
1118-2
Tyrone WALKER
Tyrone WALKER #1118-2
Male 
04:16:36
04:16:36
Male
Sub-Vet Men
KAP – MOORE ATTORNEYS
04:16:36
5
19.2 km/h
A
31
1227-2
Nigel LAVER
Nigel LAVER #1227-2
Male 
04:19:08
04:19:08
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Hoorah Hooligans
04:19:08
6
19.0 km/h
A
32
1191-2
Bryce ETTER
Bryce ETTER #1191-2
Male 
04:20:17
04:20:17
Father & Child
Male
Open Men
Better and Better
04:20:17
4
18.9 km/h
I
33
1191-1
Braydon ETTER
Braydon ETTER #1191-1
Male 
04:20:17
04:20:17
Father & Child
Male
Open Men
Better and Better
04:20:17
4
18.9 km/h
I
34
1132-1
Andrew THEUNISSEN
Andrew THEUNISSEN #1132-1
Male 
04:21:13
04:21:13
Male
Sub-Vet Men
Minkraffel
04:21:15
7
18.8 km/h
D
35
1132-2
Kyle RAFFLE
Kyle RAFFLE #1132-2
Male 
04:21:15
04:21:15
Male
Sub-Vet Men
Minkraffel
04:21:15
7
18.8 km/h
D
36
1183-1
Hanru VAN HEEREN
Hanru VAN HEEREN #1183-1
Male 
04:21:44
04:21:44
Male
Open Men
Barzani
04:21:44
5
18.8 km/h
B
37
1183-2
Gerrit OOSTHUIZEN
Gerrit OOSTHUIZEN #1183-2
Male 
04:21:44
04:21:44
Male
Open Men
Barzani
04:21:44
5
18.8 km/h
B
38
1250-2
Andrew ROSE
Andrew ROSE #1250-2
Male 
04:22:24
04:22:24
Male
Veteran Men
Not Fast Just Furious
04:22:25
4
18.7 km/h
C
39
1250-1
Werner VAN STRAATEN
Werner VAN STRAATEN #1250-1
Male 
04:22:25
04:22:25
Male
Veteran Men
Not Fast Just Furious
04:22:25
4
18.7 km/h
C
40
1071-1
Vivienne TURVEY
Vivienne TURVEY #1071-1
Female 
04:23:00
04:23:00
Female
Master Women
Team T and T
04:23:01
1
18.7 km/h
C
41
1071-2
Jeanette TREHERNE
Jeanette TREHERNE #1071-2
Female 
04:23:01
04:23:01
Female
Master Women
Team T and T
04:23:01
1
18.7 km/h
C
42
1270-1
Stephen ROUX
Stephen ROUX #1270-1
Male 
04:23:30
04:23:30
Male
Veteran Men
Team Kinetix
04:23:31
5
18.7 km/h
A
43
1270-2
Troye SCHOLTZ
Troye SCHOLTZ #1270-2
Male 
04:23:31
04:23:31
Male
Veteran Men
Team Kinetix
04:23:31
5
18.7 km/h
A
44
1106-1
Dirk PIENAAR
Dirk PIENAAR #1106-1
Male 
04:23:41
04:23:41
Male
Mixed Team
Skilpad en haas
04:23:43
2
18.7 km/h
D
45
1106-2
Johanet CILLIERS
Johanet CILLIERS #1106-2
Female 
04:23:43
04:23:43
Female
Mixed Team
Skilpad en haas
04:23:43
2
18.7 km/h
D
46
1074-1
Byron EKEROLD
Byron EKEROLD #1074-1
Male 
04:25:32
04:25:32
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Brokersure Bro's
04:25:32
8
18.5 km/h
D
47
1074-2
Darryl EKEROLD
Darryl EKEROLD #1074-2
Male 
04:25:32
04:25:32
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Brokersure Bro's
04:25:32
8
18.5 km/h
D
48
1061-2
Barend VAN HEERDEN
Barend VAN HEERDEN #1061-2
Male 
04:25:36
04:25:36
Male
Sub-Vet Men
SG003
04:25:36
9
18.5 km/h
A
49
1061-1
Jeandre KOEN
Jeandre KOEN #1061-1
Male 
04:25:36
04:25:36
Male
Sub-Vet Men
SG003
04:25:36
9
18.5 km/h
A
50
1057-2
Adrian HOBBS
Adrian HOBBS #1057-2
Male 
04:29:07
04:29:07
Happy Couple
Male
Master Men
Monster Jam
04:29:08
1
18.3 km/h
E
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 1 of 11 (516 items)
© 2023