Panorama Tour
06/08/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4 Time Trial
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (125 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Individual Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Category
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
12
35-2
Zanri ROSSOUW
Zanri ROSSOUW #35-2
Female Vets 30-39
10:35:32
10:35:32
1
(1)
Vets 30-39
1
Female
1
Mixed Team
CraZee
10:35:32
1
03:41:29
02:30:46
03:21:09
01:02:07
16
51-2
Kelsey VAN SCHOOR
Kelsey VAN SCHOOR #51-2
Female Open
10:44:28
10:44:28
1
(2)
Open
1
Female
2
Mixed Team
ARRIE Entourage
10:44:32
2
03:54:10
02:30:44
03:20:54
00:58:38
29
36-2
Elaine GUGLIELMI
Elaine GUGLIELMI #36-2
Female Vets 30-39
11:04:18
11:04:18
2
(3)
Vets 30-39
2
Female
3
Mixed Team
Bekker Steel Mixed
11:04:18
3
03:49:59
02:37:18
03:32:51
01:04:09
31
38-2
Bianca COOPER
Bianca COOPER #38-2
Female Vets 30-39
11:23:50
11:23:50
3
(4)
Vets 30-39
3
Female
4
Mixed Team
ACBC Racing
11:23:50
4
03:59:26
02:37:15
03:40:43
01:06:24
34
6-1
Melissa KRITZINGER
Melissa KRITZINGER #6-1
Female Vets 30-39
11:39:36
11:39:36
4
(5)
Vets 30-39
4
Female
5
Elite Ladies U50
Pirtek Mongooses
11:39:37
1
04:03:59
02:46:49
03:38:32
01:10:14
35
6-2
Lize Ann LOUW
Lize Ann LOUW #6-2
Female Open
11:39:37
11:39:37
2
(6)
Open
2
Female
6
Elite Ladies U50
Pirtek Mongooses
11:39:37
1
04:03:59
02:46:50
03:38:32
01:10:14
45
5-2
Ricci-Lee BROOKSTONE
Ricci-Lee BROOKSTONE #5-2
Female Vets 30-39
12:00:27
12:00:27
5
(7)
Vets 30-39
5
Female
7
Elite Ladies U50
Team Brofin
12:00:28
2
04:09:08
02:48:18
03:50:26
01:12:34
46
5-1
Sandra BROOKSTONE
Sandra BROOKSTONE #5-1
Female Gr Men 60+
12:00:28
12:00:28
1
(8)
Gr Men 60+
1
Female
8
Elite Ladies U50
Team Brofin
12:00:28
2
04:09:08
02:48:19
03:50:27
01:12:33
50
39-2
Faye DREW
Faye DREW #39-2
Female Vets 40-49
12:03:48
12:03:48
1
(9)
Vets 40-49
1
Female
9
Mixed Team
Still Married
12:03:49
5
04:16:32
02:50:18
03:49:58
01:06:59
55
3-2
Caitlin THOMPSON
Caitlin THOMPSON #3-2
Female Open
12:18:02
12:18:02
3
(10)
Open
3
Female
10
Elite Ladies U50
PIRTEK Powerpuffs
12:18:02
3
04:20:39
02:56:21
03:54:04
01:06:56
56
3-1
Jessie MUNTON
Jessie MUNTON #3-1
Female Open
12:18:02
12:18:02
4
(11)
Open
4
Female
11
Elite Ladies U50
PIRTEK Powerpuffs
12:18:02
3
04:20:39
02:56:21
03:54:04
01:06:57
60
48-1
Vivien SA JOE
Vivien SA JOE #48-1
Female Master 50-59
12:31:59
12:31:59
1
(12)
Master 50-59
1
Female
12
Mixed Team
Team GiVi
12:32:00
6
04:16:58
03:02:24
04:01:34
01:11:01
66
34-2
Susan DALBY
Susan DALBY #34-2
Female Tandem
12:55:31
12:55:31
1
(13)
Tandem
1
Female
13
Tandem
Dalbys
12:55:31
1
04:38:34
02:59:12
04:07:50
01:09:54
69
53-2
Sara ARCHDEACON
Sara ARCHDEACON #53-2
Female Open
13:04:57
13:04:57
5
(14)
Open
5
Female
14
Mixed Team
Open Tour Africa
13:04:57
7
04:37:55
03:01:06
04:09:41
01:16:13
71
1-2
Michelle ANDREW
Michelle ANDREW #1-2
Female Vets 40-49
13:07:24
13:07:24
2
(15)
Vets 40-49
2
Female
15
Elite Ladies U50
MandM
13:07:28
4
04:38:10
03:06:20
04:09:09
01:13:44
72
1-1
Meghan BRINKLEY
Meghan BRINKLEY #1-1
Female Vets 30-39
13:07:28
13:07:28
6
(16)
Vets 30-39
6
Female
16
Elite Ladies U50
MandM
13:07:28
4
04:38:11
03:06:20
04:09:10
01:13:45
73
49-2
Beverley WINGFIELD
Beverley WINGFIELD #49-2
Female Vets 30-39
13:18:57
13:18:57
7
(17)
Vets 30-39
7
Female
17
Mixed Team
Wayne&Bev
13:19:04
8
04:09:10
02:58:24
04:46:04
01:25:18
78
46-2
Nadine NUNES
Nadine NUNES #46-2
Female Vets 40-49
13:47:41
13:47:41
3
(18)
Vets 40-49
3
Female
18
Mixed Team
Team Confused Mountainbikers
13:47:42
9
04:47:09
03:19:15
04:26:35
01:14:41
82
40-2
Louwrina DANDO
Louwrina DANDO #40-2
Female Master 50-59
14:36:01
14:36:01
2
(19)
Master 50-59
2
Female
19
Mixed Team
Benny and June
14:36:04
10
05:11:04
03:19:37
04:44:35
01:20:43
89
44-2
Elsa JANKE
Elsa JANKE #44-2
Female Master 50-59
14:49:41
14:49:41
3
(20)
Master 50-59
3
Female
20
Mixed Team
Bike Addicts
14:49:41
11
05:11:31
03:28:04
04:48:08
01:21:56
91
45-2
Monique SCHEFFER
Monique SCHEFFER #45-2
Female Master 50-59
15:00:47
15:00:47
4
(21)
Master 50-59
4
Female
21
Mixed Team
H and M
15:00:48
12
05:11:32
03:38:43
04:48:06
01:22:24
96
52-2
Faye DARBY
Faye DARBY #52-2
Female Vets 30-39
15:22:11
15:22:11
8
(22)
Vets 30-39
8
Female
22
Mixed Team
The Flying Foxes
15:22:11
13
05:25:18
03:40:49
04:57:15
01:18:47
99
43-1
Annelize STROUD
Annelize STROUD #43-1
Female Master 50-59
16:12:25
16:12:25
5
(23)
Master 50-59
5
Female
23
05:59:59
03:39:29
05:04:07
01:28:47
100
7-1
Christa BOTHA
Christa BOTHA #7-1
Female Master 50-59
17:24:43
17:24:43
6
(24)
Master 50-59
6
Female
24
Elite Ladies U50
Psyche Maniacs CYCLE TWINS
17:24:43
5
06:16:52
04:12:38
05:32:29
01:22:43
101
7-2
Noreen RAUTENBACH
Noreen RAUTENBACH #7-2
Female Vets 30-39
17:24:43
17:24:43
9
(25)
Vets 30-39
9
Female
25
Elite Ladies U50
Psyche Maniacs CYCLE TWINS
17:24:43
5
06:16:52
04:12:38
05:32:29
01:22:43
102
50-1
Riette MARAIS
Riette MARAIS #50-1
Female Master 50-59
17:38:23
17:38:23
7
(26)
Master 50-59
7
Female
26
Mixed Team
Psycle Maniacs PACE GIRLS
17:38:29
14
06:37:53
04:12:35
05:24:45
01:23:08
104
14-2
Heidi BOTHA
Heidi BOTHA #14-2
Female Master 50-59
18:33:16
18:33:16
8
(27)
Master 50-59
8
Female
27
Women 50+
Die Heuwels Ag-Nee Wraggies
18:33:19
1
06:23:15
04:35:27
05:53:23
01:41:10
105
14-1
Sarah SLABBERT
Sarah SLABBERT #14-1
Female Master 50-59
18:33:17
18:33:17
9
(28)
Master 50-59
9
Female
28
Women 50+
Die Heuwels Ag-Nee Wraggies
18:33:19
1
06:23:14
04:35:26
05:53:24
01:41:12
106
28-1
Manti MANGANYE
Manti MANGANYE #28-1
Female Vets 30-39
19:08:44
19:08:44
10
(29)
Vets 30-39
10
Female
29
Elite Ladies U50
ECC 3
19:08:46
6
06:58:39
04:29:54
05:55:44
01:44:25
107
28-2
Boitumelo KHUZWAYO
Boitumelo KHUZWAYO #28-2
Female Vets 30-39
19:08:44
19:08:44
11
(30)
Vets 30-39
11
Female
30
Elite Ladies U50
ECC 3
19:08:46
6
06:58:39
04:29:56
05:55:43
01:44:25
112
42-2
Dora SWANEPOEL
Dora SWANEPOEL #42-2
Female Master 50-59
19:25:31
19:25:31
10
(31)
Master 50-59
10
Female
31
Mixed Team
Psycle Maniacs Looney Twos
19:25:36
15
06:59:43
04:46:46
06:02:56
01:36:05
114
4-1
Marina BORNMAN
Marina BORNMAN #4-1
Female Master 50-59
19:27:46
19:27:46
11
(32)
Master 50-59
11
Female
32
Elite Ladies U50
Psycle Maniacs Holderstebolder
19:28:43
7
06:58:44
04:46:45
06:02:34
01:39:41
115
4-2
Rene MARE
Rene MARE #4-2
Female Vets 40-49
19:28:41
19:28:41
4
(33)
Vets 40-49
4
Female
33
Elite Ladies U50
Psycle Maniacs Holderstebolder
19:28:43
7
06:59:40
04:46:46
06:02:33
01:39:41
33-1
Dikhutso MOJAPELO
Dikhutso MOJAPELO #33-1
Female Vets 30-39
DNF
DNF
Vets 30-39
Female
04:37:39
41-1
Rita SMAL
Rita SMAL #41-1
Female Master 50-59
DNF
DNF
Master 50-59
Female
Mixed Team
Psycle Maniacs First Timers
07:00:34
04:47:26
1
26-1
Theuns VAN DER BANK
Theuns VAN DER BANK #26-1
Male Vets 30-39
09:56:19
09:56:19
1
(1)
Vets 30-39
1
Male
1
Open Men
Realty Dynamix Powerbar
09:56:20
1
03:25:24
02:21:46
03:09:11
00:59:56
2
26-2
John-Pierre WEIDEMAN
John-Pierre WEIDEMAN #26-2
Male Open
09:56:19
09:56:19
1
(2)
Open
1
Male
2
Open Men
Realty Dynamix Powerbar
09:56:20
1
03:25:24
02:21:46
03:09:12
00:59:55
3
61-2
Derek VENTER
Derek VENTER #61-2
Male Vets 30-39
10:02:31
10:02:31
2
(3)
Vets 30-39
2
Male
3
Vets Men 30-39
EdgeUp FullGaz And GG Cycles
10:02:33
1
03:31:00
02:26:22
03:08:51
00:56:16
4
61-1
Gert JANSE VAN RENSBURG
Gert JANSE VAN RENSBURG #61-1
Male Vets 30-39
10:02:32
10:02:32
3
(4)
Vets 30-39
3
Male
4
Vets Men 30-39
EdgeUp FullGaz And GG Cycles
10:02:33
1
03:31:02
02:26:21
03:08:50
00:56:17
5
71-2
Paul-Dean RORICH
Paul-Dean RORICH #71-2
Male Vets 40-49
10:02:42
10:02:42
1
(5)
Vets 40-49
1
Male
5
Vets Men 40-49
RDX Powerbar Vets
10:02:54
1
03:30:57
02:26:22
03:08:50
00:56:31
6
71-1
David GARRETT
David GARRETT #71-1
Male Vets 40-49
10:02:54
10:02:54
2
(6)
Vets 40-49
2
Male
6
Vets Men 40-49
RDX Powerbar Vets
10:02:54
1
03:31:08
02:26:23
03:08:50
00:56:32
7
74-2
Kent KIRKWOOD
Kent KIRKWOOD #74-2
Male Vets 40-49
10:16:58
10:16:58
3
(7)
Vets 40-49
3
Male
7
Vets Men 40-49
Team RAF STAR
10:17:49
2
03:34:08
02:28:03
03:16:46
00:58:00
8
74-1
Pieter AVENANT
Pieter AVENANT #74-1
Male Vets 40-49
10:17:49
10:17:49
4
(8)
Vets 40-49
4
Male
8
Vets Men 40-49
Team RAF STAR
10:17:49
2
03:34:08
02:28:23
03:17:03
00:58:13
9
67-1
Carl LOTTER
Carl LOTTER #67-1
Male Vets 40-49
10:24:49
10:24:49
5
(9)
Vets 40-49
5
Male
9
Vets Men 40-49
skulduggery
10:24:50
3
03:37:33
02:28:04
03:19:12
00:59:58
10
67-2
Paul LEWIS ENRIGHT
Paul LEWIS ENRIGHT #67-2
Male Master 50-59
10:24:49
10:24:49
1
(10)
Master 50-59
1
Male
10
Vets Men 40-49
skulduggery
10:24:50
3
03:37:33
02:28:03
03:19:11
01:00:00
11
75-2
Martyn DAVIES
Martyn DAVIES #75-2
Male Master 50-59
10:27:12
10:27:12
2
(11)
Master 50-59
2
Male
11
03:40:02
02:28:13
03:19:08
00:59:47
13
35-1
Craig LESLIE
Craig LESLIE #35-1
Male Vets 30-39
10:35:32
10:35:32
4
(12)
Vets 30-39
4
Male
12
Mixed Team
CraZee
10:35:32
1
03:41:28
02:30:46
03:21:09
01:02:07
14
89-2
Avon SCHAFER
Avon SCHAFER #89-2
Male Master 50-59
10:39:47
10:39:47
3
(13)
Master 50-59
3
Male
13
Master Men 50-59
Pirtek2
10:39:49
1
03:41:07
02:33:21
03:20:54
01:04:23
15
89-1
Johan PIEKAAR
Johan PIEKAAR #89-1
Male Master 50-59
10:39:48
10:39:48
4
(14)
Master 50-59
4
Male
14
Master Men 50-59
Pirtek2
10:39:49
1
03:41:07
02:33:21
03:20:54
01:04:24
17
51-1
Matthew GREER
Matthew GREER #51-1
Male Open
10:44:32
10:44:32
2
(15)
Open
2
Male
15
Mixed Team
ARRIE Entourage
10:44:32
2
03:54:12
02:30:45
03:20:55
00:58:38
[1]
2
3
Page 1 of 3 (125 items)
© 2023