Berg & Bush 2-Day
18/06/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (611 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
311
225-1
Gavin PHILLIPS
Gavin PHILLIPS #225-1
Male Master
04:00:23
04:00:23
65
(260)
Master
65
Male
260
Mens Team
DSSM
04:00:23
77
12.0 km/h
C
310
225-2
Donavan PHILLIPS
Donavan PHILLIPS #225-2
Male Sub-Vet
04:00:21
04:00:21
52
(259)
Sub-Vet
52
Male
259
Mens Team
DSSM
04:00:23
77
12.0 km/h
C
309
238-1
Gary DUNSDON
Gary DUNSDON #238-1
Male Junior
03:59:44
03:59:44
6
(258)
Junior
6
Male
258
Father / Teen
Gazza and D
03:59:44
9
12.0 km/h
C
308
238-2
Colin DUNSDON
Colin DUNSDON #238-2
Male Master
03:59:44
03:59:44
64
(257)
Master
64
Male
257
Father / Teen
Gazza and D
03:59:44
9
12.0 km/h
C
307
361-1
Cleve MCINTOSH
Cleve MCINTOSH #361-1
Male Vet
03:59:24
03:59:24
82
(256)
Vet
82
Male
256
Special Solo
Solo Cleve McIntosh
03:59:24
19
12.0 km/h
B
306
78-1
Andre VAN DEN BERG
Andre VAN DEN BERG #78-1
Male Gr Master
03:58:25
03:58:25
17
(255)
Gr Master
17
Male
255
Husband & Wife
ZamaBergs
03:58:25
10
12.1 km/h
E
305
78-2
Ursula VAN DER BERG
Ursula VAN DER BERG #78-2
Female Master
03:58:23
03:58:23
10
(51)
Master
10
Female
51
Husband & Wife
ZamaBergs
03:58:25
10
12.1 km/h
E
304
231-1
Byron NICHLES
Byron NICHLES #231-1
Male Master
03:57:58
03:57:58
63
(254)
Master
63
Male
254
Mens Team
Fingers Crossed
03:57:58
76
12.1 km/h
E
302
231-2
Gregory NICHLES
Gregory NICHLES #231-2
Male Vet
03:57:57
03:57:57
81
(252)
Vet
81
Male
252
Mens Team
Fingers Crossed
03:57:58
76
12.1 km/h
E
303
285-1
Peter RAW
Peter RAW #285-1
Male Master
03:57:57
03:57:57
62
(253)
Master
62
Male
253
Mens Team
RoadsWA
03:57:57
75
12.1 km/h
D
301
285-2
Nico VAN ZYL
Nico VAN ZYL #285-2
Male Sub-Vet
03:57:57
03:57:57
51
(251)
Sub-Vet
51
Male
251
Mens Team
RoadsWA
03:57:57
75
12.1 km/h
D
300
49-1
Kevin SMITH
Kevin SMITH #49-1
Male Vet
03:57:36
03:57:36
80
(250)
Vet
80
Male
250
Mens Team
Almar2
03:57:36
74
12.1 km/h
E
299
49-2
Stephen MCGOWN
Stephen MCGOWN #49-2
Male Vet
03:57:35
03:57:35
79
(249)
Vet
79
Male
249
Mens Team
Almar2
03:57:36
74
12.1 km/h
E
298
124-1
Eddy NEILSON
Eddy NEILSON #124-1
Male Gr Master
03:57:09
03:57:09
16
(248)
Gr Master
16
Male
248
Mens Team
Bushbabies
03:57:09
73
12.1 km/h
C
297
124-2
Angus DUSTAN
Angus DUSTAN #124-2
Male Vet
03:57:08
03:57:08
78
(247)
Vet
78
Male
247
Mens Team
Bushbabies
03:57:09
73
12.1 km/h
C
295
341-1
Craig YEATMAN
Craig YEATMAN #341-1
Male Master
03:57:05
03:57:05
61
(245)
Master
61
Male
245
Mens Team
WorldsView Warriors
03:57:05
72
12.1 km/h
D
296
341-2
Donovan BOSHOFF
Donovan BOSHOFF #341-2
Male Vet
03:57:05
03:57:05
77
(246)
Vet
77
Male
246
Mens Team
WorldsView Warriors
03:57:05
72
12.1 km/h
D
294
328-2
Anthony HOARE
Anthony HOARE #328-2
Male Sub-Vet
03:56:47
03:56:47
50
(244)
Sub-Vet
50
Male
244
Mens Team
TRADECORE
03:56:47
71
12.2 km/h
D
293
44-2
Bianca HARDMAN
Bianca HARDMAN #44-2
Female E-Bike
03:56:46
03:56:46
17
(50)
E-Bike
17
Female
50
E-Bike Team
Team Hardman
03:56:46
12
12.2 km/h
F
292
44-1
Kevin HARDMAN
Kevin HARDMAN #44-1
Male Sub-Vet
03:56:44
03:56:44
49
(243)
Sub-Vet
49
Male
243
E-Bike Team
Team Hardman
03:56:46
12
12.2 km/h
F
291
129-1
John WRIGHT
John WRIGHT #129-1
Male Master
03:56:03
03:56:03
60
(242)
Master
60
Male
242
Mens Team
Grumpy old men
03:56:03
70
12.2 km/h
E
290
129-2
Gregory BEVINS
Gregory BEVINS #129-2
Male Vet
03:56:02
03:56:02
76
(241)
Vet
76
Male
241
Mens Team
Grumpy old men
03:56:03
70
12.2 km/h
E
289
157-2
Johan KLEU
Johan KLEU #157-2
Male Vet
03:54:44
03:54:44
75
(240)
Vet
75
Male
240
Father / Teen
Kleu Kickers
03:54:44
8
12.3 km/h
E
288
157-1
Anrich KLEU
Anrich KLEU #157-1
Male Youth
03:54:43
03:54:43
16
(239)
Youth
16
Male
239
Father / Teen
Kleu Kickers
03:54:44
8
12.3 km/h
E
287
172-2
Joshua WINTER
Joshua WINTER #172-2
Male Senior
03:54:42
03:54:42
12
(238)
Senior
12
Male
238
Father / Child
Team Winter
03:54:42
5
12.3 km/h
C
286
172-1
David WINTER
David WINTER #172-1
Male Master
03:54:40
03:54:40
59
(237)
Master
59
Male
237
Father / Child
Team Winter
03:54:42
5
12.3 km/h
C
284
71-1
Johnny VIEIRA
Johnny VIEIRA #71-1
Male Master
03:54:29
03:54:29
58
(236)
Master
58
Male
236
Husband & Wife
Port & Scotch
03:54:29
9
12.3 km/h
C
285
71-2
Helen VIEIRA
Helen VIEIRA #71-2
Female Master
03:54:29
03:54:29
9
(49)
Master
9
Female
49
Husband & Wife
Port & Scotch
03:54:29
9
12.3 km/h
C
283
97-2
Jan KITSHOFF
Jan KITSHOFF #97-2
Male Vet
03:54:27
03:54:27
74
(235)
Vet
74
Male
235
Mens Team
Team K&K
03:54:27
69
12.3 km/h
C
282
97-1
Neels KORNELIUS
Neels KORNELIUS #97-1
Male Vet
03:54:26
03:54:26
73
(234)
Vet
73
Male
234
Mens Team
Team K&K
03:54:27
69
12.3 km/h
C
280
348-1
Gavin WHITE
Gavin WHITE #348-1
Male Vet
03:54:03
03:54:03
71
(232)
Vet
71
Male
232
Mens Team
Die Hard Sixpack
03:54:03
68
12.3 km/h
D
281
348-2
Stuart ELLIOT
Stuart ELLIOT #348-2
Male Vet
03:54:03
03:54:03
72
(233)
Vet
72
Male
233
Mens Team
Die Hard Sixpack
03:54:03
68
12.3 km/h
D
279
227-1
Keith AFRIQUE
Keith AFRIQUE #227-1
Male Master
03:53:50
03:53:50
57
(231)
Master
57
Male
231
Mens Team
Dynamo Kamoa
03:53:50
67
12.3 km/h
D
278
227-2
Greyling BOTHA
Greyling BOTHA #227-2
Male Sub-Vet
03:53:47
03:53:47
48
(230)
Sub-Vet
48
Male
230
Mens Team
Dynamo Kamoa
03:53:50
67
12.3 km/h
D
277
216-1
Louis DE KOCK
Louis DE KOCK #216-1
Male Sub-Vet
03:53:34
03:53:34
47
(229)
Sub-Vet
47
Male
229
Mixed Team
De Team
03:53:34
12
12.3 km/h
C
276
216-2
Naomi DE WET
Naomi DE WET #216-2
Female Senior
03:53:34
03:53:34
6
(48)
Senior
6
Female
48
Mixed Team
De Team
03:53:34
12
12.3 km/h
C
275
117-2
Barbara HURLIMANN
Barbara HURLIMANN #117-2
Female Master
03:53:02
03:53:02
8
(47)
Master
8
Female
47
Mixed Team
WHY NOT
03:53:02
11
12.4 km/h
C
274
317-1
Craig NAUDE
Craig NAUDE #317-1
Male Vet
03:52:59
03:52:59
70
(228)
Vet
70
Male
228
Mens Team
The Govies
03:52:59
66
12.4 km/h
C
273
117-1
Mark HURLIMANN
Mark HURLIMANN #117-1
Male Master
03:52:58
03:52:58
56
(227)
Master
56
Male
227
Mixed Team
WHY NOT
03:53:02
11
12.4 km/h
C
272
317-2
Ryan BUTT
Ryan BUTT #317-2
Male Sub-Vet
03:52:57
03:52:57
46
(226)
Sub-Vet
46
Male
226
Mens Team
The Govies
03:52:59
66
12.4 km/h
C
271
178-1
Tristan MEYER
Tristan MEYER #178-1
Male Junior
03:52:02
03:52:02
5
(225)
Junior
5
Male
225
Mens Team
Meyer Mudmunchers
03:52:02
65
12.4 km/h
C
270
178-2
Zhann MEYER
Zhann MEYER #178-2
Male Master
03:52:00
03:52:00
55
(224)
Master
55
Male
224
Mens Team
Meyer Mudmunchers
03:52:02
65
12.4 km/h
C
269
153-2
Hendrik MIENIE
Hendrik MIENIE #153-2
Male Vet
03:51:07
03:51:07
69
(223)
Vet
69
Male
223
Mens Team
DeMin
03:51:07
64
12.5 km/h
C
268
153-1
Theunis DE WET
Theunis DE WET #153-1
Male Vet
03:51:05
03:51:05
68
(222)
Vet
68
Male
222
Mens Team
DeMin
03:51:07
64
12.5 km/h
C
267
234-2
Mathilda UYS
Mathilda UYS #234-2
Female Master
03:50:49
03:50:49
7
(46)
Master
7
Female
46
Mother / Teen
Flowerpower
03:50:49
2
12.5 km/h
C
266
234-1
Bianca UYS
Bianca UYS #234-1
Female Junior
03:50:47
03:50:47
1
(45)
Junior
1
Female
45
Mother / Teen
Flowerpower
03:50:49
2
12.5 km/h
C
265
142-2
Stacy BRYSON
Stacy BRYSON #142-2
Female E-Bike
03:50:43
03:50:43
16
(44)
E-Bike
16
Female
44
E-Bike Team
SNBSST
03:50:43
11
12.5 km/h
D
264
53-1
Jason STAATS
Jason STAATS #53-1
Male Vet
03:50:31
03:50:31
67
(221)
Vet
67
Male
221
Mens Team
Free Wheelers
03:50:31
63
12.5 km/h
C
263
53-2
Haydn RENCKEN
Haydn RENCKEN #53-2
Male Vet
03:50:30
03:50:30
66
(220)
Vet
66
Male
220
Mens Team
Free Wheelers
03:50:31
63
12.5 km/h
C
262
193-2
Marc HUNWICK
Marc HUNWICK #193-2
Male Special Solo
03:50:29
03:50:29
2
(219)
Special Solo
2
Male
219
Special Solo
Beardy Boys
03:50:29
18
12.5 km/h
C
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (611 items)
© 2023