Berg & Bush Tour
14/06/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
MTB Stage 1
MTB Stage 2
MTB Stage 3
MTB GC
Run Stage 1
Run Stage 2
Run GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (182 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Second Cat
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
101
239-A
Lachlan DOOLAN
Lachlan DOOLAN #239-A
Male Veteran
03:50:57
03:50:57
26
(81)
Veteran
26
Male
81
Male Team
TERAOKA
03:50:57
12
15.1 km/h
B
102
239-B
Dave SMART
Dave SMART #239-B
Male Veteran
03:50:57
03:50:57
27
(82)
Veteran
27
Male
82
Male Team
TERAOKA
03:50:57
12
15.1 km/h
B
103
205-B
Stefan DERUYTER
Stefan DERUYTER #205-B
Male Master
03:51:49
03:51:49
21
(83)
Master
21
Corporate Challenge
Male
83
Male Team
Envestpro 1
03:51:49
13
15.0 km/h
B
104
205-A
Rheunert BURGER
Rheunert BURGER #205-A
Male Veteran
03:51:49
03:51:49
28
(84)
Veteran
28
Corporate Challenge
Male
84
Male Team
Envestpro 1
03:51:49
13
15.0 km/h
B
105
248-A
Donald WEIR
Donald WEIR #248-A
Male Master
03:52:06
03:52:06
22
(85)
Master
22
Male
85
Mixed Team
WEIRDO's
03:52:07
3
15.0 km/h
A
106
248-B
Nicolle WEIR
Nicolle WEIR #248-B
Female Veteran
03:52:07
03:52:07
6
(21)
Veteran
6
Female
21
Mixed Team
WEIRDO's
03:52:07
3
15.0 km/h
A
107
206-A
Andrew CUNNINGHAM
Andrew CUNNINGHAM #206-A
Male Veteran
03:53:42
03:53:42
29
(86)
Veteran
29
Corporate Challenge
Male
86
Male Team
Envestpro 2
03:53:42
14
14.9 km/h
B
108
75-A
Andre SINOSICH
Andre SINOSICH #75-A
Male Master
03:54:25
03:54:25
23
(87)
Master
23
Big Buggers
Male
87
Solo Men
Solo Andre Sinosich
03:54:25
45
14.8 km/h
A
109
201-A
Schalk GOUWS
Schalk GOUWS #201-A
Male Veteran
03:54:31
03:54:31
30
(88)
Veteran
30
Corporate Challenge
Male
88
Male Team
Arte Cycling team 2
03:54:34
16
14.8 km/h
C
110
200-A
Frederik Johannes EBERSOHN
Frederik Johannes EBERSOHN #200-A
Male Veteran
03:54:34
03:54:34
31
(89)
Veteran
31
Corporate Challenge
Male
89
Male Team
Arte Cycling team 1
03:54:34
15
14.8 km/h
C
111
200-B
Johann LE ROUX
Johann LE ROUX #200-B
Male Veteran
03:54:34
03:54:34
32
(90)
Veteran
32
Corporate Challenge
Male
90
Male Team
Arte Cycling team 1
03:54:34
15
14.8 km/h
C
112
201-B
Heinrich SCHULENBURG
Heinrich SCHULENBURG #201-B
Male Grand Master
03:54:34
03:54:34
7
(91)
Grand Master
7
Corporate Challenge
Male
91
Male Team
Arte Cycling team 2
03:54:34
16
14.8 km/h
C
113
89-A
Sebastian WADE
Sebastian WADE #89-A
Male Veteran
03:55:08
03:55:08
33
(92)
Veteran
33
Male
92
Solo Men
Solo Sebastian Wade
03:55:08
46
14.8 km/h
B
114
62-A
David MOSELEY
David MOSELEY #62-A
Male Veteran
03:55:58
03:55:58
34
(93)
Veteran
34
Male
93
Solo Men
Solo David Moseley
03:55:58
47
14.7 km/h
A
115
244-A
Peter GUEST
Peter GUEST #244-A
Male Sub-Veteran
03:56:12
03:56:12
12
(94)
Sub-Veteran
12
Corporate Challenge
Male
94
Male Team
Trail Junkies 1
03:56:13
17
14.7 km/h
B
116
244-B
Rudolf NIEHAUS
Rudolf NIEHAUS #244-B
Male Veteran
03:56:13
03:56:13
35
(95)
Veteran
35
Corporate Challenge
Male
95
Male Team
Trail Junkies 1
03:56:13
17
14.7 km/h
B
117
225-A
Kelvin BAUER
Kelvin BAUER #225-A
Male Master
03:56:16
03:56:16
24
(96)
Master
24
Male
96
Male Team
PG Material Handling
03:56:16
18
14.7 km/h
C
118
225-B
Peter BAUER
Peter BAUER #225-B
Male Master
03:56:16
03:56:16
25
(97)
Master
25
Male
97
Male Team
PG Material Handling
03:56:16
18
14.7 km/h
C
119
66-A
Christopher PHILLIPS-PAGE
Christopher PHILLIPS-PAGE #66-A
Male Sub-Veteran
03:58:00
03:58:00
13
(98)
Sub-Veteran
13
Male
98
Solo Men
Solo Christopher Phillips-Page
03:58:00
48
14.6 km/h
B
120
2-A
Brett ANDREW
Brett ANDREW #2-A
Male Grand Master
03:58:01
03:58:01
8
(99)
Grand Master
8
Male
99
Solo Men
Solo Brett Andrew
03:58:01
49
14.6 km/h
B
121
204-B
Mathilde NOTTEN
Mathilde NOTTEN #204-B
Female Senior
03:58:54
03:58:54
1
(22)
Senior
1
Female
22
Mixed Team
David & Mathilde
03:58:54
4
14.6 km/h
C
122
204-A
David NOTTEN
David NOTTEN #204-A
Male Veteran
03:58:54
03:58:54
36
(100)
Veteran
36
Male
100
Mixed Team
David & Mathilde
03:58:54
4
14.6 km/h
C
123
233-B
Dan HUGO
Dan HUGO #233-B
Male Grand Master
04:00:57
04:00:57
9
(101)
Grand Master
9
Big Buggers
Male
101
Mixed Team
Team Fish Eagle
04:00:59
5
14.4 km/h
B
124
233-A
Almarie HUGO
Almarie HUGO #233-A
Female Master
04:00:59
04:00:59
7
(23)
Master
7
Female
23
Mixed Team
Team Fish Eagle
04:00:59
5
14.4 km/h
B
125
228-A
Wesely MARTENS
Wesely MARTENS #228-A
Male Veteran
04:01:34
04:01:34
37
(102)
Veteran
37
Big Buggers
Male
102
Male Team
Seamaster
04:01:35
19
14.4 km/h
B
126
228-B
James WHITE
James WHITE #228-B
Male Sub-Veteran
04:01:35
04:01:35
14
(103)
Sub-Veteran
14
Big Buggers
Male
103
Male Team
Seamaster
04:01:35
19
14.4 km/h
B
127
223-A
Cliff BARKER
Cliff BARKER #223-A
Male Grand Master
04:02:10
04:02:10
10
(104)
Grand Master
10
Male
104
Male Team
Medullas
04:02:10
20
14.4 km/h
C
128
223-B
Brian GARVEY
Brian GARVEY #223-B
Male Grand Master
04:02:10
04:02:10
11
(105)
Grand Master
11
Male
105
Male Team
Medullas
04:02:10
20
14.4 km/h
C
129
98-A
Melanie GREEN
Melanie GREEN #98-A
Female Veteran
04:03:11
04:03:11
7
(24)
Veteran
7
Female
24
Solo Ladies
Solo Mel Green
04:03:11
8
14.3 km/h
B
130
32-A
Tony FREEMAN
Tony FREEMAN #32-A
Male Grand Master
04:04:09
04:04:09
12
(106)
Grand Master
12
Corporate Challenge
Male
106
Solo Men
Solo Tony Freeman
04:04:09
50
14.3 km/h
C
131
56-A
Christelle LE ROUX
Christelle LE ROUX #56-A
Female Master
04:04:24
04:04:24
8
(25)
Master
8
Female
25
Solo Ladies
Solo Christelle Le Roux
04:04:24
9
14.2 km/h
A
132
226-A
Jason LEVIN
Jason LEVIN #226-A
Male Veteran
04:06:02
04:06:02
38
(107)
Veteran
38
Male
107
Male Team
PJs
04:06:04
21
14.1 km/h
B
133
226-B
Paul MACKENZIE
Paul MACKENZIE #226-B
Male Master
04:06:04
04:06:04
26
(108)
Master
26
Male
108
Male Team
PJs
04:06:04
21
14.1 km/h
B
134
12-A
Darryll CROFT
Darryll CROFT #12-A
Male Veteran
04:07:00
04:07:00
39
(109)
Veteran
39
Corporate Challenge
Male
109
Solo Men
Solo Darryll Croft
04:07:00
51
14.1 km/h
C
135
46-A
Stanley JAMES
Stanley JAMES #46-A
Male Master
04:08:56
04:08:56
27
(110)
Master
27
Male
110
Solo Men
Team Coral
14.0 km/h
A
136
16-A
Michelle DEANS
Michelle DEANS #16-A
Female Veteran
04:08:56
04:08:56
8
(26)
Veteran
8
Female
26
Solo Men
Team Coral
14.0 km/h
A
137
242-A
Jonathan BASS
Jonathan BASS #242-A
Male Master
04:09:04
04:09:04
28
(111)
Master
28
Male
111
Male Team
The Strong
04:09:05
22
14.0 km/h
B
138
242-B
Andre DEMPERS
Andre DEMPERS #242-B
Male Master
04:09:05
04:09:05
29
(112)
Master
29
Male
112
Male Team
The Strong
04:09:05
22
14.0 km/h
B
139
71-A
Willem REITSMA
Willem REITSMA #71-A
Male Grand Master
04:11:07
04:11:07
13
(113)
Grand Master
13
Male
113
Solo Men
Solo Willem Reitsma
04:11:07
52
13.9 km/h
B
140
238-B
Nathan WALLACE
Nathan WALLACE #238-B
Male Senior
04:12:40
04:12:40
10
(114)
Senior
10
Male
114
Male Team
Team Wallace
04:12:43
23
13.8 km/h
B
141
238-A
Derek WALLACE
Derek WALLACE #238-A
Male Master
04:12:43
04:12:43
30
(115)
Master
30
Male
115
Male Team
Team Wallace
04:12:43
23
13.8 km/h
B
142
208-A
Leon VAN HONSCHOOTEN
Leon VAN HONSCHOOTEN #208-A
Male Veteran
04:13:50
04:13:50
40
(116)
Veteran
40
Male
116
13.7 km/h
C
143
96-A
Sven HAGEMANN
Sven HAGEMANN #96-A
Male Sub-Veteran
04:16:10
04:16:10
15
(117)
Sub-Veteran
15
Male
117
Solo Men
Solo Sven Hagemann
04:16:10
53
13.6 km/h
C
144
97-A
Matthew FINDLAY
Matthew FINDLAY #97-A
Male Sub-Veteran
04:16:12
04:16:12
16
(118)
Sub-Veteran
16
Male
118
Solo Men
Solo Men Matthew Findlay
04:16:12
54
13.6 km/h
C
145
218-A
Karel VERMEULEN
Karel VERMEULEN #218-A
Male Sub-Veteran
04:18:45
04:18:45
17
(119)
Sub-Veteran
17
Big Buggers
Male
119
Male Team
KCGC Telecoms
04:18:45
24
13.4 km/h
C
146
218-B
Koenie VERMEULEN
Koenie VERMEULEN #218-B
Male Sub-Veteran
04:18:45
04:18:45
18
(120)
Sub-Veteran
18
Big Buggers
Male
120
Male Team
KCGC Telecoms
04:18:45
24
13.4 km/h
C
147
212-B
Peter VICKERS
Peter VICKERS #212-B
Male Grand Master
04:20:10
04:20:10
14
(121)
Grand Master
14
Male
121
Male Team
Hill Ballies
04:20:13
25
13.4 km/h
B
148
212-A
Rodney TAYLOR
Rodney TAYLOR #212-A
Male Master
04:20:13
04:20:13
31
(122)
Master
31
Male
122
Male Team
Hill Ballies
04:20:13
25
13.4 km/h
B
149
210-B
Nathan GREEN
Nathan GREEN #210-B
Male Sub-Veteran
04:20:31
04:20:31
19
(123)
Sub-Veteran
19
Big Buggers
Male
123
Male Team
Green machine
04:20:31
26
13.4 km/h
C
150
210-A
Daniel GREEN
Daniel GREEN #210-A
Male Sub-Veteran
04:20:31
04:20:31
20
(124)
Sub-Veteran
20
Male
124
Male Team
Green machine
04:20:31
26
13.4 km/h
C
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (182 items)
© 2023