Kremetart Cycle
11/06/2022
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
175km Stage 1
175km Stage 2
175km Stage 3
175km Stage 4
175km General Classification
70km
35km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (393 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Group Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Finish Stage1
1
Nic Claassen LYNDEL BEAURAIN
Nic Claassen LYNDEL BEAURAIN #1
Mixed TA Tandem
Not started
TA Tandem
Mixed
2
Attie Verhage PIERRE VD BERG
Attie Verhage PIERRE VD BERG #2
Mixed TA Tandem
Not started
TA Tandem
Mixed
87
3
Bevan Langton DENNIS WHITE
Bevan Langton DENNIS WHITE #3
Mixed TA Tandem
2
(2)
01:34:21.00
TA Tandem
2
Mixed
2
33.7 km/h
01:34:21.60
51
4
Jacobus Van Dyk PIETER AVENANT
Jacobus Van Dyk PIETER AVENANT #4
Mixed TA Tandem
1
(1)
01:24:58.00
TA Tandem
1
Mixed
1
37.4 km/h
01:24:58.24
207
5
Smit Van Zyl ANDRU VAN ZYL
Smit Van Zyl ANDRU VAN ZYL #5
Mixed TA Tandem
3
(8)
01:51:34.00
TA Tandem
3
Mixed
8
28.5 km/h
01:51:34.09
90
7
Venessa Kleyn MORNE VAN BOSCH
Venessa Kleyn MORNE VAN BOSCH #7
Mixed TC Tandem
3
(5)
01:34:30.00
TC Tandem
3
Mixed
5
33.6 km/h
01:34:30.37
89
8
Terry Wharton-Hood ZAIN SONNEKUS
Terry Wharton-Hood ZAIN SONNEKUS #8
Mixed TC Tandem
2
(4)
01:34:21.00
TC Tandem
2
Mixed
4
33.7 km/h
01:34:24.60
88
9
Carolyn Farmer MARK FARMER
Carolyn Farmer MARK FARMER #9
Mixed TC Tandem
1
(3)
01:34:21.00
TC Tandem
1
Mixed
3
33.7 km/h
01:34:22.40
134
10
Sandra MASTELLER
Sandra MASTELLER #10
Female Elite
2
(7)
01:40:07.00
Elite
2
Female
7
31.7 km/h
01:40:11.26
106
11
Zelda Katzke WALT KATZKE
Zelda Katzke WALT KATZKE #11
Mixed TC Tandem
4
(6)
01:38:03.00
TC Tandem
4
Mixed
6
32.4 km/h
01:38:06.03
146
12
Suzette-Marie Vanstaden CHRISTO VAN STADEN
Suzette-Marie Vanstaden CHRISTO VAN.. #12
Mixed TC Tandem
5
(7)
01:43:35.00
TC Tandem
5
Mixed
7
30.7 km/h
01:43:39.79
21
Michelle ANDREW
Michelle ANDREW #21
Female Veteran
Not started
Veteran
Female
62
22
Clayton ANDREWS
Clayton ANDREWS #22
Male Veteran
13
(61)
01:28:20.00
Veteran
13
Male
61
36.0 km/h
01:28:20.92
226
23
Nicholas ANSELL
Nicholas ANSELL #23
Male Sub Vet
25
(184)
01:55:56.00
Sub Vet
25
Male
184
27.4 km/h
01:56:02.61
113
24
Siraj APHIRI
Siraj APHIRI #24
Male Elite
32
(103)
01:38:25.00
Elite
32
Male
103
32.3 km/h
01:38:26.61
304
25
Anver AYOB
Anver AYOB #25
Male Sub Vet
31
(237)
02:22:47.00
Sub Vet
31
Male
237
22.3 km/h
02:22:47.49
112
26
Omar AYOB
Omar AYOB #26
Male Open
10
(102)
01:38:05.00
Open
10
Male
102
32.4 km/h
01:38:10.30
200
27
Hendrik S BARKHUIZEN
Hendrik S BARKHUIZEN #27
Male Gr Master
10
(164)
01:50:18.00
Gr Master
10
Male
164
28.8 km/h
01:50:19.18
28
Willem BARNARD
Willem BARNARD #28
Male Gr Master
Not started
Gr Master
Male
69
29
Etienne BAUSCHER
Etienne BAUSCHER #29
Male Veteran
16
(68)
01:29:15.00
Veteran
16
Male
68
35.6 km/h
01:29:17.15
138
30
Willie BAUSCHER
Willie BAUSCHER #30
Male Gr Master
4
(122)
01:41:16.00
Gr Master
4
Male
122
31.4 km/h
01:41:17.27
70
31
Komborero BERE
Komborero BERE #31
Male Elite
23
(69)
01:30:09.00
Elite
23
Male
69
35.3 km/h
01:30:09.50
181
32
Anne BESTER
Anne BESTER #32
Female Master
1
(17)
01:46:29.00
Master
1
Female
17
29.9 km/h
01:46:29.68
33
Matthys BEUKES
Matthys BEUKES #33
Male Sub Vet
Not started
Sub Vet
Male
285
34
Werner BEZUIDENHOUDT
Werner BEZUIDENHOUDT #34
Male Open
53
(222)
02:10:16.00
Open
53
Male
222
24.4 km/h
02:10:17.56
142
35
Gregg BILJON
Gregg BILJON #35
Male Veteran
25
(126)
01:41:21.00
Veteran
25
Male
126
31.4 km/h
01:41:21.32
212
36
Nick HAINES
Nick HAINES #36
Male Open
28
(173)
01:53:32.00
Open
28
Male
173
28.0 km/h
01:53:32.63
33
37
Brendun BLOKLAND
Brendun BLOKLAND #37
Male Sub Vet
6
(33)
01:22:54.00
Sub Vet
6
Male
33
38.3 km/h
01:22:56.21
38
Hillel BLOOM
Hillel BLOOM #38
Male Veteran
Not started
Veteran
Male
68
39
Wayne BOOYSEN
Wayne BOOYSEN #39
Male Master
17
(67)
01:29:09.00
Master
17
Male
67
35.7 km/h
01:29:10.63
40
Johan BORCHERDS
Johan BORCHERDS #40
Male Master
Not started
Master
Male
264
41
Rene BOSHOFF
Rene BOSHOFF #41
Female Gr Master
2
(48)
02:02:10.00
Gr Master
2
Female
48
26.0 km/h
02:02:13.83
35
42
Jacobus Abram BOTES
Jacobus Abram BOTES #42
Male Sub Vet
7
(35)
01:22:54.00
Sub Vet
7
Male
35
38.3 km/h
01:22:56.29
34
43
Michael BOTES
Michael BOTES #43
Male Veteran
9
(34)
01:22:54.00
Veteran
9
Male
34
38.3 km/h
01:22:56.21
169
44
Eugene BOTHA
Eugene BOTHA #44
Male Open
18
(149)
01:46:03.00
Open
18
Male
149
30.0 km/h
01:46:05.65
132
45
Glen BOTHA
Glen BOTHA #45
Male Master
27
(121)
01:40:02.00
Master
27
Male
121
31.8 km/h
01:40:04.42
235
46
Heidi BOTHA
Heidi BOTHA #46
Female Master
4
(39)
01:56:37.00
Master
4
Female
39
27.3 km/h
01:56:40.82
172
47
Jacques BOTHA
Jacques BOTHA #47
Male Open
21
(152)
01:46:03.00
Open
21
Male
152
30.0 km/h
01:46:06.47
173
49
Johesta BOTHA
Johesta BOTHA #49
Female Open
3
(14)
01:46:03.00
Open
3
Female
14
30.0 km/h
01:46:06.47
115
50
Tyler BOTHA
Tyler BOTHA #50
Male Elite
34
(105)
01:38:25.00
Elite
34
Male
105
32.3 km/h
01:38:28.91
136
51
Mia Breedt BREEDT
Mia Breedt BREEDT #51
Female Sub Vet
5
(9)
01:41:10.00
Sub Vet
5
Female
9
31.4 km/h
01:41:16.28
84
52
Martin Breytenbach BREYTENBACH
Martin Breytenbach BREYTENBACH #52
Male Veteran
19
(82)
01:34:07.00
Veteran
19
Male
82
33.8 km/h
01:34:07.93
154
53
Meghan LOTTER
Meghan LOTTER #53
Female Sub Vet
7
(12)
01:45:40.00
Sub Vet
7
Female
12
30.1 km/h
01:45:40.77
175
54
Eugene BRITZ
Eugene BRITZ #54
Male Open
23
(154)
01:46:03.00
Open
23
Male
154
30.0 km/h
01:46:07.20
55
Bryan BROWN
Bryan BROWN #55
Male Sub Vet
Not started
Sub Vet
Male
256
56
Shane BUDD
Shane BUDD #56
Male Open
45
(205)
01:59:05.00
Open
45
Male
205
26.7 km/h
01:59:09.63
57
Bongani Buhlalu BUHLALU
Bongani Buhlalu BUHLALU #57
Male Sub Vet
Not started
Sub Vet
Male
58
Barend BURGER
Barend BURGER #58
Male Sub Vet
Not started
Sub Vet
Male
286
59
Wayne BURGER
Wayne BURGER #59
Male Veteran
40
(223)
02:11:14.00
Veteran
40
Male
223
24.2 km/h
02:11:14.74
5
60
Egon CAMPBELL
Egon CAMPBELL #60
Male Sub Vet
1
(5)
01:20:18.00
Sub Vet
1
Male
5
39.6 km/h
01:20:18.31
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (393 items)
© 2023