Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 2 of 21 (1007 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
392
2069-1
Dan CRONJE
Dan CRONJE #2069-1
Male Grand Master
04:52:03
04:52:03
Grand Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Popeye and Olive
04:52:03
26
16.8 km/h
D
410
2106-1
Gert MEIRING
Gert MEIRING #2106-1
Male Grand Master
04:53:58
04:53:58
Grand Master
Male
Master Men
Kasbah Crew
04:53:58
11
16.7 km/h
D
417
2421-2
Michael POTGIETER
Michael POTGIETER #2421-2
Male Grand Master
04:55:08
04:55:08
Grand Master
Male
E-Bike Team
TEAM MSK CHEP
04:55:09
5
16.7 km/h
D
425
2433-1
Robert VAN DER MERWE
Robert VAN DER MERWE #2433-1
Male Grand Master
04:55:52
04:55:52
Grand Master
Father & Child
Male
Elite Men
Vantastics
04:55:52
29
16.6 km/h
C
481
2148-2
Rod ANLEY
Rod ANLEY #2148-2
Male Grand Master
05:02:09
05:02:09
Grand Master
Father & Child
Male
Veteran Men
The Rental/Dad
05:02:10
52
16.3 km/h
D
485
2120-2
Grant MASTERSON
Grant MASTERSON #2120-2
Male Grand Master
05:02:32
05:02:32
Grand Master
Male
Veteran Men
Grant Masterson
05:02:33
54
16.3 km/h
C
557
2349-2
David WILMANS
David WILMANS #2349-2
Male Grand Master
05:13:44
05:13:44
Grand Master
Male
15.7 km/h
F
600
2693-1
Frank DU PLESSIS
Frank DU PLESSIS #2693-1
Male Grand Master
05:21:13
05:21:13
Grand Master
Male
Solo Men
Solo Frank du Plessis
05:21:13
70
15.3 km/h
D
604
2379-1
Andrew BECKERLING
Andrew BECKERLING #2379-1
Male Grand Master
05:21:30
05:21:30
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
Rusty Sphincters
05:21:31
64
15.3 km/h
K
684
2064-2
Villiers STRAUSS
Villiers STRAUSS #2064-2
Male Grand Master
05:31:31
05:31:31
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Slapgatte
05:31:32
3
14.8 km/h
E
685
2064-1
Francois SWART
Francois SWART #2064-1
Male Grand Master
05:31:32
05:31:32
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Slapgatte
05:31:32
3
14.8 km/h
E
692
2108-2
Gary MORRIS
Gary MORRIS #2108-2
Male Grand Master
05:32:43
05:32:43
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Khanya Hospice
05:32:45
4
14.8 km/h
F
693
2108-1
Hoffie CONRADIE
Hoffie CONRADIE #2108-1
Male Grand Master
05:32:45
05:32:45
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Khanya Hospice
05:32:45
4
14.8 km/h
F
723
2450-1
George DE BEER
George DE BEER #2450-1
Male Grand Master
05:39:28
05:39:28
Grand Master
Male
Solo Men
Solo George De Beer
05:39:28
80
14.5 km/h
G
731
2192-2
Alan AVES
Alan AVES #2192-2
Male Grand Master
05:43:08
05:43:08
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Boksburg Arthriders
05:43:09
5
14.3 km/h
H
732
2192-1
Squib RAATH
Squib RAATH #2192-1
Male Grand Master
05:43:09
05:43:09
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Boksburg Arthriders
05:43:09
5
14.3 km/h
H
740
2657-1
Derek ALLEN
Derek ALLEN #2657-1
Male Grand Master
05:44:46
05:44:46
Grand Master
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Derek Allen
05:44:46
82
14.3 km/h
I
774
2356-1
Mark OBREE
Mark OBREE #2356-1
Male Grand Master
05:50:17
05:50:17
Grand Master
Father & Child
Male
Mixed Team
Sir Henry
05:50:17
58
14.0 km/h
F
775
2038-2
Laurie JESPERSEN
Laurie JESPERSEN #2038-2
Male Grand Master
05:50:50
05:50:50
Grand Master
Male
Gr-Master Men
EdenGlen Bullets
05:50:51
6
14.0 km/h
F
776
2038-1
Kevin BILSON
Kevin BILSON #2038-1
Male Grand Master
05:50:51
05:50:51
Grand Master
Male
Gr-Master Men
EdenGlen Bullets
05:50:51
6
14.0 km/h
F
788
2185-2
Manfred SCRIBA
Manfred SCRIBA #2185-2
Male Grand Master
05:53:07
05:53:07
Grand Master
Male
Veteran Men
PandA
05:53:07
93
13.9 km/h
H
807
2261-2
Piet JANSE VAN RENSBURG
Piet JANSE VAN RENSBURG #2261-2
Male Grand Master
05:57:33
05:57:33
Grand Master
Father & Child
Male
Elite Men
van Rensburg
05:57:33
43
13.8 km/h
J
825
2471-1
Marc SCHWARZ
Marc SCHWARZ #2471-1
Male Grand Master
06:00:21
06:00:21
Grand Master
Male
Master Men
Ouw Poekele
06:00:21
31
13.7 km/h
F
836
2001-2
Neil JACKSON
Neil JACKSON #2001-2
Male Grand Master
06:02:35
06:02:35
Grand Master
Male
Master Men
Team plod
06:02:35
32
13.6 km/h
G
866
2206-2
Grant MARKHAM
Grant MARKHAM #2206-2
Male Grand Master
06:09:55
06:09:55
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Tap & Tyre
06:09:56
7
13.3 km/h
G
867
2206-1
Dave DAVIE
Dave DAVIE #2206-1
Male Grand Master
06:09:56
06:09:56
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Tap & Tyre
06:09:56
7
13.3 km/h
G
869
2365-1
Chris VAN SCHOOR
Chris VAN SCHOOR #2365-1
Male Grand Master
06:10:18
06:10:18
Grand Master
Father & Child
Male
Elite Men
Rock spiders
06:10:18
45
13.3 km/h
I
873
2128-2
Pieter CILLIERS
Pieter CILLIERS #2128-2
Male Grand Master
06:11:45
06:11:45
Grand Master
Father & Child
Male
Elite Men
Cilliers warriors
06:11:45
46
13.2 km/h
J
904
2354-1
Martin LOTZ
Martin LOTZ #2354-1
Male Grand Master
06:21:22
06:21:22
Grand Master
Male
Master Men
TecmedPharma
06:21:22
34
12.9 km/h
E
919
2251-1
Nico SMIT
Nico SMIT #2251-1
Male Grand Master
06:26:21
06:26:21
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Smit's Monkey
06:26:21
100
12.7 km/h
I
921
2658-1
Aa MILNE
Aa MILNE #2658-1
Male Grand Master
06:26:55
06:26:55
Grand Master
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo AA MILNE
06:26:55
94
12.7 km/h
K
932
2420-2
Duncan BOYES
Duncan BOYES #2420-2
Male Grand Master
06:30:52
06:30:52
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Team Centa
06:30:53
103
12.6 km/h
K
939
2441-2
Mervyn WHITEMAN
Mervyn WHITEMAN #2441-2
Male Grand Master
06:35:13
06:35:13
Grand Master
Male
E-Bike Team
Firequip
06:35:15
19
12.4 km/h
K
948
2246-1
Andre BOOYSEN
Andre BOOYSEN #2246-1
Male Grand Master
06:39:48
06:39:48
Grand Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Booysen Bears
06:39:48
75
12.3 km/h
J
950
2157-2
Anton ROETS
Anton ROETS #2157-2
Male Grand Master
06:42:54
06:42:54
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Jarkie
06:42:54
104
12.2 km/h
G
983
2249-2
Tony KRAUSE
Tony KRAUSE #2249-2
Male Grand Master
07:32:05
07:32:05
Grand Master
Father & Child
Male
Mixed Team
Rastus
07:32:05
79
10.9 km/h
J
996
2242-2
Trevor John KING
Trevor John KING #2242-2
Male Grand Master
07:52:43
07:52:43
Grand Master
Male
10.4 km/h
H
997
2361-1
Ray GIBBISON
Ray GIBBISON #2361-1
Male Grand Master
09:03:36
09:03:36
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Whodareswins
09:03:37
109
9.1 km/h
J
2337-1
Clive ROPER
Clive ROPER #2337-1
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
H
2242-1
Papa G GOUNDEN
Papa G GOUNDEN #2242-1
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
H
2068-1
Neels KOEN
Neels KOEN #2068-1
Male Grand Master
Started
Started
Grand Master
Male
J
2219-2
Sam KNOX
Sam KNOX #2219-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
D
2351-2
William SYKES
William SYKES #2351-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
B
222
2074-2
Karen VERMAAK
Karen VERMAAK #2074-2
Female Master
04:27:12
04:27:12
Master
Female
Veteran Women
MFV Paincave ladies
04:27:12
1
18.4 km/h
D
244
2306-1
Michelle COLYN
Michelle COLYN #2306-1
Female Master
04:32:27
04:32:27
Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
GMC
04:32:27
14
18.1 km/h
B
261
2678-1
Louise FERREIRA
Louise FERREIRA #2678-1
Female Master
04:35:55
04:35:55
Master
Female
Solo Women
Solo Louise Ferreira
04:35:55
2
17.8 km/h
E
323
2335-2
Mireille KOSTER
Mireille KOSTER #2335-2
Female Master
04:44:47
04:44:47
Master
Female
Mixed Team
ProBlast 2
04:44:47
17
17.3 km/h
F
378
2026-1
Andalene LOUW
Andalene LOUW #2026-1
Female Master
04:49:49
04:49:49
Master
Female
Mixed Team
Prop 24-7
04:49:49
22
17.0 km/h
D
430
2334-2
Wilma PIENAAR
Wilma PIENAAR #2334-2
Female Master
04:56:06
04:56:06
Master
Female
Mixed Team
ProBlast 3
04:56:06
28
16.6 km/h
B
431
2362-2
Ursula TURCK
Ursula TURCK #2362-2
Female Master
04:56:40
04:56:40
Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
forever young
04:56:41
29
16.6 km/h
E
1
[2]
3
4
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 2 of 21 (1007 items)
© 2023