Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
171
1508-1
Vaughan VAN EDEN
Vaughan VAN EDEN #1508-1
Male Veteran
05:49:27
05:49:27
Veteran
Male
Veteran Men
2022 PROVANTAGE 03
05:49:28
25
16.7 km/h
D
172
1508-2
Andrew GILLETT
Andrew GILLETT #1508-2
Male Master
05:49:28
05:49:28
Master
Male
Veteran Men
2022 PROVANTAGE 03
05:49:28
25
16.7 km/h
D
533
1353-1
Johannes KUSEL
Johannes KUSEL #1353-1
Male Veteran
07:25:57
07:25:57
Veteran
Male
Veteran Men
2022KAPPGB11-DISCOUNT BOARDS
07:25:58
81
13.1 km/h
L
534
1353-2
Brink HUMAN
Brink HUMAN #1353-2
Male Veteran
07:25:58
07:25:58
Veteran
Male
Veteran Men
2022KAPPGB11-DISCOUNT BOARDS
07:25:58
81
13.1 km/h
L
314
1238-1
Zain VAN KERKEN
Zain VAN KERKEN #1238-1
Male Veteran
06:25:17
06:25:17
Veteran
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL09
06:25:19
35
15.1 km/h
H
315
1238-2
Tyrone CLARKE
Tyrone CLARKE #1238-2
Male Sub-Vet
06:25:19
06:25:19
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL09
06:25:19
35
15.1 km/h
H
894
1312-2
Lance COERTZEN
Lance COERTZEN #1312-2
Male Master
09:28:55
09:28:55
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL13
09:29:01
55
10.2 km/h
S
896
1312-1
John CONWAY
John CONWAY #1312-1
Male Master
09:29:01
09:29:01
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL13
09:29:01
55
10.2 km/h
S
128
1074-1
Willem ELS
Willem ELS #1074-1
Male Master
05:38:25
05:38:25
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
05:38:26
6
17.2 km/h
D
129
1074-2
Tertius DE RIDDER
Tertius DE RIDDER #1074-2
Male Master
05:38:26
05:38:26
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
05:38:26
6
17.2 km/h
D
729
1313-1
Lambert SPIES
Lambert SPIES #1313-1
Male Sub-Vet
08:15:19
08:15:19
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL15
08:15:24
71
11.7 km/h
P
731
1313-2
Robert WILLIAMSON
Robert WILLIAMSON #1313-2
Male Veteran
08:15:24
08:15:24
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL15
08:15:24
71
11.7 km/h
P
235
1314-1
Wilhelm LATEGAN
Wilhelm LATEGAN #1314-1
Male Sub-Vet
06:09:19
06:09:19
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL16
06:09:19
24
15.8 km/h
E
236
1314-2
Thomas CLARK
Thomas CLARK #1314-2
Male Sub-Vet
06:09:19
06:09:19
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL16
06:09:19
24
15.8 km/h
E
540
1264-2
Robert TSODD
Robert TSODD #1264-2
Male Senior
07:27:20
07:27:20
Senior
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
07:27:24
32
13.0 km/h
M
541
1264-1
Tjaart COETZEE
Tjaart COETZEE #1264-1
Male Master
07:27:24
07:27:24
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
07:27:24
32
13.0 km/h
M
870
1308-2
Gareth JELLIMAN
Gareth JELLIMAN #1308-2
Male Veteran
09:11:11
09:11:11
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
09:11:18
48
10.6 km/h
Q
871
1308-1
Caroline SMIT
Caroline SMIT #1308-1
Female Veteran
09:11:18
09:11:18
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
09:11:18
48
10.6 km/h
Q
790
1011-1
Henk VAN HUYSSTEEN
Henk VAN HUYSSTEEN #1011-1
Male Master
08:32:25
08:32:25
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
08:32:29
119
11.4 km/h
N
791
1011-2
Ernst SWANEPOEL
Ernst SWANEPOEL #1011-2
Male Veteran
08:32:29
08:32:29
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
08:32:29
119
11.4 km/h
N
542
1503-1
Glen CALENBORNE
Glen CALENBORNE #1503-1
Male Master
07:27:58
07:27:58
Master
Male
Master Men
4Chairs
07:28:02
33
13.0 km/h
N
543
1503-2
Tony FOCE
Tony FOCE #1503-2
Male Grand Master
07:28:02
07:28:02
Grand Master
Male
Master Men
4Chairs
07:28:02
33
13.0 km/h
N
769
1196-2
Andries VAN DER WALT
Andries VAN DER WALT #1196-2
Male Veteran
08:28:48
08:28:48
Veteran
Male
Veteran Men
A and A Team
08:29:00
117
11.4 km/h
Q
772
1196-1
Andre’ HUMAN
Andre’ HUMAN #1196-1
Male Veteran
08:29:00
08:29:00
Veteran
Male
Veteran Men
A and A Team
08:29:00
117
11.4 km/h
Q
14
1082-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #1082-1
Male Veteran
04:38:19
04:38:19
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Ace Cycles 2
04:38:23
3
20.9 km/h
A
15
1082-2
Jordan TAYLOR
Jordan TAYLOR #1082-2
Male Sub-Vet
04:38:23
04:38:23
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Ace Cycles 2
04:38:23
3
20.9 km/h
A
848
1354-1
Tj LUBBE
Tj LUBBE #1354-1
Male Veteran
09:04:52
09:04:52
Veteran
Male
Veteran Men
Affies Dads
09:04:53
125
10.7 km/h
R
850
1354-2
Bertus VAN TONDER
Bertus VAN TONDER #1354-2
Male Veteran
09:04:53
09:04:53
Veteran
Male
Veteran Men
Affies Dads
09:04:53
125
10.7 km/h
R
140
1073-2
Lizl MEINTJES
Lizl MEINTJES #1073-2
Female Veteran
05:41:57
05:41:57
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Airgro
05:41:58
8
17.0 km/h
C
141
1073-1
Plewman MEINTJES
Plewman MEINTJES #1073-1
Male Master
05:41:58
05:41:58
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Airgro
05:41:58
8
17.0 km/h
C
628
1075-1
Alan GOLDBLATT
Alan GOLDBLATT #1075-1
Male Master
07:49:18
07:49:18
Master
Male
Master Men
AKDIA
07:49:21
38
12.4 km/h
M
631
1075-2
Warren GOLDBLATT
Warren GOLDBLATT #1075-2
Male Master
07:49:21
07:49:21
Master
Male
Master Men
AKDIA
07:49:21
38
12.4 km/h
M
334
1139-1
Timo LE ROUX
Timo LE ROUX #1139-1
Male Master
06:29:02
06:29:02
Master
Male
Master Men
akkedissies
06:29:05
21
15.0 km/h
H
335
1139-2
Dirk DIEMONT
Dirk DIEMONT #1139-2
Male Master
06:29:05
06:29:05
Master
Male
Master Men
akkedissies
06:29:05
21
15.0 km/h
H
451
1144-1
Evie MCLACHLAN
Evie MCLACHLAN #1144-1
Female Master
07:03:40
07:03:40
Master
Female
Veteran Women
All Smiles
07:03:42
4
13.7 km/h
J
452
1144-2
Ina ROUSSEAU
Ina ROUSSEAU #1144-2
Female Master
07:03:42
07:03:42
Master
Female
Veteran Women
All Smiles
07:03:42
4
13.7 km/h
J
420
1451-1
Pieter VAN WYK
Pieter VAN WYK #1451-1
Male Veteran
06:55:56
06:55:56
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco 1 Under Pressure
06:55:57
58
14.0 km/h
H
421
1451-2
Lionel BESTER
Lionel BESTER #1451-2
Male Veteran
06:55:57
06:55:57
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco 1 Under Pressure
06:55:57
58
14.0 km/h
H
744
1455-1
Giuseppe ADREANI
Giuseppe ADREANI #1455-1
Male Master
08:19:08
08:19:08
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco 2 Looney Toons
08:19:08
114
11.7 km/h
O
745
1455-2
Chris MOLLER
Chris MOLLER #1455-2
Male Veteran
08:19:08
08:19:08
Veteran
Male
Veteran Men
Atlas Copco 2 Looney Toons
08:19:08
114
11.7 km/h
O
509
1457-2
Ruan HATTINGH
Ruan HATTINGH #1457-2
Male U23
07:16:59
07:16:59
U23
Male
Open Men
Atlas Copco 2 Spokes
07:16:59
23
13.3 km/h
I
510
1457-1
Steffan GRANDMAISON
Steffan GRANDMAISON #1457-1
Male Sub-Vet
07:16:59
07:16:59
Sub-Vet
Male
Open Men
Atlas Copco 2 Spokes
07:16:59
23
13.3 km/h
I
1454-1
Andre DAVI
Andre DAVI #1454-1
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
Master Men
Atlas Copco 7
T
1454-2
Philip DU PLESSIS
Philip DU PLESSIS #1454-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Master Men
Atlas Copco 7
T
640
1458-1
Leon ARONSON
Leon ARONSON #1458-1
Male Veteran
07:50:26
07:50:26
Veteran
Male
Veteran Men
Atlas Copco B and L
07:50:34
97
12.4 km/h
H
641
1458-2
Byrone THORNE
Byrone THORNE #1458-2
Male Veteran
07:50:34
07:50:34
Veteran
Male
Veteran Men
Atlas Copco B and L
07:50:34
97
12.4 km/h
H
175
1456-1
Martin BREYTENBACH
Martin BREYTENBACH #1456-1
Male Veteran
05:49:32
05:49:32
Veteran
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
05:49:34
26
16.7 km/h
E
176
1456-2
Jimmy ROBBERTS
Jimmy ROBBERTS #1456-2
Male Master
05:49:34
05:49:34
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
05:49:34
26
16.6 km/h
E
567
1453-2
Werner NIENABER
Werner NIENABER #1453-2
Male Veteran
07:31:56
07:31:56
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco Fatness Ballies
07:31:58
87
12.9 km/h
L
568
1453-1
Philip NEL
Philip NEL #1453-1
Male Veteran
07:31:58
07:31:58
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco Fatness Ballies
07:31:58
87
12.9 km/h
L
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (959 items)
© 2023