Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (996 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
27
1424-2
Wilma BOSHOFF
Wilma BOSHOFF #1424-2
Female E-Bike
03:58:50
03:58:50
E-Bike
Female
E-Bike Team
Coimbra
03:58:52
1
20.6 km/h
A
169
1428-2
Caroline KROG
Caroline KROG #1428-2
Female E-Bike
04:40:44
04:40:44
E-Bike
Female
E-Bike Team
E - Krogs
04:40:47
3
17.5 km/h
B
224
1228-2
Zesta MITCHELL
Zesta MITCHELL #1228-2
Female E-Bike
04:49:25
04:49:25
E-Bike
Female
E-Bike Team
D and Zee
04:49:25
5
17.0 km/h
F
275
1418-1
Cindi KIRBY
Cindi KIRBY #1418-1
Female E-Bike
04:57:10
04:57:10
E-Bike
Female
E-Bike Team
SG05
04:57:10
6
16.6 km/h
C
417
1448-2
Nicole HAIRD
Nicole HAIRD #1448-2
Female E-Bike
05:21:38
05:21:38
E-Bike
Female
E-Bike Team
SAFRIPOL28-Kit
05:21:38
10
15.3 km/h
G
452
1185-2
Lize-Marie VAN DER WESTHUYZEN
Lize-Marie VAN DER WESTHUYZEN #1185-2
Female E-Bike
05:25:46
05:25:46
E-Bike
Female
E-Bike Team
West
05:25:46
11
15.1 km/h
J
709
1021-1
Maia RAWLINS
Maia RAWLINS #1021-1
Female E-Bike
06:05:40
06:05:40
E-Bike
Female
E-Bike Team
Forest Foxes
06:05:40
13
13.5 km/h
I
825
1378-2
Yolinde HARPER
Yolinde HARPER #1378-2
Female E-Bike
06:33:28
06:33:28
E-Bike
Female
E-Bike Team
Trek MandY
06:33:28
15
12.5 km/h
G
14
1295-2
Lance METZ
Lance METZ #1295-2
Male E-Bike
03:46:08
03:46:08
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Lance Metz
03:46:08
1
21.8 km/h
A
15
1661-1
Michael METZ
Michael METZ #1661-1
Male E-Bike
03:46:09
03:46:09
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Michael Metz
03:46:09
2
21.8 km/h
A
20
1629-1
Christo VAN DER WALT
Christo VAN DER WALT #1629-1
Male E-Bike
03:51:29
03:51:29
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Christo van der Walt
03:51:29
3
21.3 km/h
B
28
1424-1
Vickus BOSHOFF
Vickus BOSHOFF #1424-1
Male E-Bike
03:58:52
03:58:52
E-Bike
Male
E-Bike Team
Coimbra
03:58:52
1
20.6 km/h
A
65
1413-1
Glenn CROMPTON
Glenn CROMPTON #1413-1
Male E-Bike
04:13:26
04:13:26
E-Bike
Male
E-Bike Team
SG03
04:13:26
2
19.4 km/h
A
66
1413-2
Pieter LABUSCHAGNE
Pieter LABUSCHAGNE #1413-2
Male E-Bike
04:13:26
04:13:26
E-Bike
Male
E-Bike Team
SG03
04:13:26
2
19.4 km/h
A
82
1303-1
Daniel BERNIC
Daniel BERNIC #1303-1
Male E-Bike
04:18:58
04:18:58
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Daniel Bernic
04:18:58
4
19.0 km/h
A
93
1650-1
Herman VERRYNE
Herman VERRYNE #1650-1
Male E-Bike
04:24:47
04:24:47
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Herman Verryne
04:24:47
5
18.6 km/h
J
170
1428-1
Stuart KROG
Stuart KROG #1428-1
Male E-Bike
04:40:47
04:40:47
E-Bike
Male
E-Bike Team
E - Krogs
04:40:47
3
17.5 km/h
B
179
1322-1
Bennie VORSTER
Bennie VORSTER #1322-1
Male E-Bike
04:42:40
04:42:40
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Bevlen Sudhu
04:42:40
6
17.4 km/h
C
193
1015-1
Carlo GONZAGA
Carlo GONZAGA #1015-1
Male E-Bike
04:46:10
04:46:10
E-Bike
Male
E-Bike Team
PPT Group
04:46:10
4
17.2 km/h
I
194
1015-2
Curt SILVER
Curt SILVER #1015-2
Male E-Bike
04:46:10
04:46:10
E-Bike
Male
E-Bike Team
PPT Group
04:46:10
4
17.2 km/h
I
300
1516-2
George SABATTA
George SABATTA #1516-2
Male E-Bike
05:01:44
05:01:44
E-Bike
Male
E-Bike Team
Major Machines
05:01:44
7
16.3 km/h
D
301
1516-1
Peter MOORE
Peter MOORE #1516-1
Male E-Bike
05:01:44
05:01:44
E-Bike
Male
E-Bike Team
Major Machines
05:01:44
7
16.3 km/h
D
337
1388-1
David Stuart WATSON
David Stuart WATSON #1388-1
Male E-Bike
05:10:27
05:10:27
E-Bike
Male
E-Bike Team
UNITRANS 21 Gears and Beers
05:10:28
8
15.8 km/h
G
338
1388-2
David Stuart Jnr WATSON
David Stuart Jnr WATSON #1388-2
Male E-Bike
05:10:28
05:10:28
E-Bike
Male
E-Bike Team
UNITRANS 21 Gears and Beers
05:10:28
8
15.8 km/h
G
397
1054-2
Wendell Emmet BOLE
Wendell Emmet BOLE #1054-2
Male E-Bike
05:19:36
05:19:36
E-Bike
Male
E-Bike Team
Bole Squared
05:19:37
9
15.4 km/h
E
398
1054-1
Sheldon BOLE
Sheldon BOLE #1054-1
Male E-Bike
05:19:37
05:19:37
E-Bike
Male
E-Bike Team
Bole Squared
05:19:37
9
15.4 km/h
E
416
1448-1
Graham HAIRD
Graham HAIRD #1448-1
Male E-Bike
05:21:38
05:21:38
E-Bike
Male
E-Bike Team
SAFRIPOL28-Kit
05:21:38
10
15.3 km/h
G
453
1185-1
Mias VAN DER WESTHUYZEN
Mias VAN DER WESTHUYZEN #1185-1
Male E-Bike
05:25:46
05:25:46
E-Bike
Male
E-Bike Team
West
05:25:46
11
15.1 km/h
J
559
1290-2
Ryan BROWN
Ryan BROWN #1290-2
Male E-Bike
05:41:47
05:41:47
E-Bike
Male
E-Bike Team
Masterfull
05:41:47
12
14.4 km/h
G
708
1021-2
Mark RAWLINS
Mark RAWLINS #1021-2
Male E-Bike
06:05:38
06:05:38
E-Bike
Male
E-Bike Team
Forest Foxes
06:05:40
13
13.5 km/h
I
755
1259-1
Darron JOHNSON
Darron JOHNSON #1259-1
Male E-Bike
06:14:24
06:14:24
E-Bike
Male
E-Bike Team
S2C Masters
06:14:25
14
13.1 km/h
F
756
1259-2
Warren VERUALA
Warren VERUALA #1259-2
Male E-Bike
06:14:25
06:14:25
E-Bike
Male
E-Bike Team
S2C Masters
06:14:25
14
13.1 km/h
F
823
1191-2
Jonathan RABE
Jonathan RABE #1191-2
Male E-Bike
06:32:59
06:32:59
E-Bike
Male
E-Bike Team
Re-Solve B
07:05:57
16
12.5 km/h
G
880
1667
Clinton EVANGELDES
Clinton EVANGELDES #1667
Male E-Bike
06:50:29
06:50:29
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Clinton Evangeldes
06:50:29
7
12.0 km/h
C
913
1191-1
Michael RABE
Michael RABE #1191-1
Male E-Bike
07:05:57
07:05:57
E-Bike
Male
E-Bike Team
Re-Solve B
07:05:57
16
11.6 km/h
G
934
1512-1
Wesley SING
Wesley SING #1512-1
Male E-Bike
07:21:52
07:21:52
E-Bike
Male
E-Bike Team
Singlink Miles
07:21:52
17
11.1 km/h
H
935
1512-2
Sateesh ISSERI
Sateesh ISSERI #1512-2
Male E-Bike
07:21:52
07:21:52
E-Bike
Male
E-Bike Team
Singlink Miles
07:21:52
17
11.1 km/h
H
773
1229-1
Stroh VAN WYNGAARDT
Stroh VAN WYNGAARDT #1229-1
Female Grand Master
06:17:50
06:17:50
Grand Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Going Strong
06:17:50
45
13.0 km/h
E
808
1289-1
Marsha GINGUE
Marsha GINGUE #1289-1
Female Grand Master
06:31:06
06:31:06
Grand Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Wizards
06:31:06
48
12.6 km/h
G
87
1044-1
Terrence BROCCO
Terrence BROCCO #1044-1
Male Grand Master
04:21:53
04:21:53
Grand Master
Male
Master Men
Torque on
04:21:54
3
18.8 km/h
A
126
1367-2
Piet VILJOEN
Piet VILJOEN #1367-2
Male Grand Master
04:31:08
04:31:08
Grand Master
Male
Solo Men
Solo Piet Viljoen
04:31:08
10
18.1 km/h
C
223
1228-1
Dave MITCHELL
Dave MITCHELL #1228-1
Male Grand Master
04:49:24
04:49:24
Grand Master
Male
E-Bike Team
D and Zee
04:49:25
5
17.0 km/h
F
244
1103-1
Sjoerd DOUWENGA
Sjoerd DOUWENGA #1103-1
Male Grand Master
04:52:07
04:52:07
Grand Master
Male
Veteran Men
SjoeMal
04:52:08
33
16.8 km/h
C
283
1391-2
Cliff WILLS
Cliff WILLS #1391-2
Male Grand Master
04:58:47
04:58:47
Grand Master
Male
Master Men
UNITRANS06-Gooi Mielies
04:58:47
15
16.5 km/h
D
315
1127-1
Ian BARNARD
Ian BARNARD #1127-1
Male Grand Master
05:07:05
05:07:05
Grand Master
Male
Master Men
Team CATalyst
05:07:14
17
16.0 km/h
D
319
1227-1
Gert KRIEL
Gert KRIEL #1227-1
Male Grand Master
05:07:16
05:07:16
Grand Master
Male
Veteran Men
Long-overdue
05:07:19
45
16.0 km/h
C
333
1117-2
Alex VENTER
Alex VENTER #1117-2
Male Grand Master
05:10:04
05:10:04
Grand Master
Male
Master Men
Taking it Easy
05:10:04
19
15.9 km/h
C
359
1273-2
Gregory HILL
Gregory HILL #1273-2
Male Grand Master
05:14:28
05:14:28
Grand Master
Speedy Siblings
Male
Open Men
The Morgan's
05:14:32
13
15.6 km/h
A
380
1339-2
David COOK
David COOK #1339-2
Male Grand Master
05:17:11
05:17:11
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
The Cooks
05:17:11
45
15.5 km/h
E
412
1370-2
Bruce MACKENZIE
Bruce MACKENZIE #1370-2
Male Grand Master
05:21:18
05:21:18
Grand Master
Male
Open Men
UNITRANS-11RandS
05:21:19
14
15.3 km/h
F
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (996 items)
© 2023