Sasolburg Summer Race
20/11/2021
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
15km
10km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (64 items)
Fav
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Finish
17
Winstone MASANGO
Winstone MASANGO #17
Male 40-49
Not started
Not started
40-49
Male
4
Energy DAKA
Energy DAKA #4
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
11
Hayley HOLTZHAUSEN
Hayley HOLTZHAUSEN #11
Female 50-59
Not started
Not started
50-59
Female
HI-PERFORMANCE MIDAS ROAD RUNNERS
19
Council MORABA
Council MORABA #19
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
SASOLBURG AC
60
46
Mary Jane SEKALEDI
Mary Jane SEKALEDI #46
Female 50-59
02:01:30
02:01:30
6
(28)
50-59
6
Female
28
02:01:30
59
20
Derick NDOVE
Derick NDOVE #20
Male 40-49
01:53:50
01:53:50
7
(32)
40-49
7
Male
32
01:53:50
58
26
Thembi SEBINI
Thembi SEBINI #26
Female 50-59
01:53:23
01:53:23
5
(27)
50-59
5
Female
27
TOP RUNNERS AC GN
01:53:23
56
21
Danie PIENAAR
Danie PIENAAR #21
Male 50-59
01:51:32
01:51:32
11
(31)
50-59
11
Male
31
ALBERTON AMATEUR ATHLETIC CLUB
01:51:32
57
9
Alida FAUL
Alida FAUL #9
Female 50-59
01:51:32
01:51:32
4
(26)
50-59
4
Female
26
ALBERTON AMATEUR ATHLETIC CLUB
01:51:32
55
47
Letlotlo SEKALEDI
Letlotlo SEKALEDI #47
Male Junior
01:49:23
01:49:23
1
(30)
Junior
1
Male
30
01:49:23
54
50
Nkanyiso CHAGWE
Nkanyiso CHAGWE #50
Male 40-49
01:49:16
01:49:16
6
(29)
40-49
6
Male
29
01:49:16
53
22
Chantelle PIENAAR
Chantelle PIENAAR #22
Female Open
01:48:00
01:48:00
13
(25)
Open
13
Female
25
ALBERTON AMATEUR ATHLETIC CLUB
01:48:00
52
45
Lesedi SEKALEDI
Lesedi SEKALEDI #45
Male Open
01:47:52
01:47:52
12
(28)
Open
12
Male
28
01:47:52
51
10
Paul HARMSE
Paul HARMSE #10
Male 50-59
01:45:57
01:45:57
10
(27)
50-59
10
Male
27
01:45:57
50
40
Marie JAY
Marie JAY #40
Female Open
01:45:10
01:45:10
12
(24)
Open
12
Female
24
HI-PERFORMANCE MIDAS ROAD RUNNERS
01:45:10
49
27
Wilemina SULLIVAN
Wilemina SULLIVAN #27
Female 60-69
01:45:09
01:45:09
1
(23)
60-69
1
Female
23
GOUDVELD MULTISPORT CLUB
01:45:09
48
56
Lerato MOFOKENG
Lerato MOFOKENG #56
Male Open
01:44:58
01:44:58
11
(26)
Open
11
Male
26
01:44:58
47
63
Chandra MAREE
Chandra MAREE #63
Female Open
01:44:15
01:44:15
11
(22)
Open
11
Female
22
01:44:15
46
25
Okgabile SAPE
Okgabile SAPE #25
Female Open
01:43:52
01:43:52
10
(21)
Open
10
Female
21
01:43:52
45
24
Jeffrey SAPE
Jeffrey SAPE #24
Male 40-49
01:43:51
01:43:51
5
(25)
40-49
5
Male
25
01:43:51
44
59
Nasima HUSSAIN
Nasima HUSSAIN #59
Female 50-59
01:43:47
01:43:47
3
(20)
50-59
3
Female
20
01:43:47
43
58
Mohamed HUSSAIN
Mohamed HUSSAIN #58
Male 50-59
01:43:46
01:43:46
9
(24)
50-59
9
Male
24
01:43:46
42
18
Gerda MCLACHLAN
Gerda MCLACHLAN #18
Female 40-49
01:42:24
01:42:24
7
(19)
40-49
7
Female
19
01:42:24
41
38
Jacques VERMEULEN
Jacques VERMEULEN #38
Male 40-49
01:42:20
01:42:20
4
(23)
40-49
4
Male
23
01:42:20
40
31
Tlaleng TSOTETSI
Tlaleng TSOTETSI #31
Female 40-49
01:41:16
01:41:16
6
(18)
40-49
6
Female
18
ANGLO AMERICAN MC
01:41:16
39
57
Jabulani CELE
Jabulani CELE #57
Male 50-59
01:41:11
01:41:11
8
(22)
50-59
8
Male
22
TOP RUNNER
01:41:11
38
7
Yolande EDWARDS
Yolande EDWARDS #7
Female 50-59
01:34:37
01:34:37
2
(17)
50-59
2
Female
17
ARCELOR MITTAL SALDANHA SPORT AC
01:34:37
37
65
Marine DU PLOOY
Marine DU PLOOY #65
Female Junior
01:31:53
01:31:53
1
(16)
Junior
1
Female
16
01:31:53
36
30
Stef TERBLANCHE
Stef TERBLANCHE #30
Female 40-49
01:31:09
01:31:09
5
(15)
40-49
5
Female
15
ARCELORMITTAL AVT
01:31:09
35
36
Liesl VAN ROOYEN
Liesl VAN ROOYEN #36
Female Open
01:30:18
01:30:18
9
(14)
Open
9
Female
14
SUNNINGHILL STRIDERS
01:30:18
34
35
Elize VAN DER WESTHUIZEN
Elize VAN DER WESTHUIZEN #35
Female Open
01:28:16
01:28:16
8
(13)
Open
8
Female
13
01:28:16
33
32
Assie VAN ASWEGEN
Assie VAN ASWEGEN #32
Male 50-59
01:28:16
01:28:16
7
(21)
50-59
7
Male
21
01:28:16
32
6
Rika DROTSKIE
Rika DROTSKIE #6
Female Open
01:28:14
01:28:14
7
(12)
Open
7
Female
12
01:28:14
31
3
Napo CHOBOKOANE
Napo CHOBOKOANE #3
Male Open
01:27:04
01:27:04
10
(20)
Open
10
Male
20
01:27:04
30
41
Danisile MOTSEPE
Danisile MOTSEPE #41
Female 40-49
01:26:15
01:26:15
4
(11)
40-49
4
Female
11
TOP RUNNERS AC GN
01:26:15
29
1
Hayley BARRETT
Hayley BARRETT #1
Female 50-59
01:26:08
01:26:08
1
(10)
50-59
1
Female
10
01:26:08
28
51
Siyanda MBANGYA
Siyanda MBANGYA #51
Male Open
01:25:38
01:25:38
9
(19)
Open
9
Male
19
01:25:38
27
61
Simon QUBANE
Simon QUBANE #61
Male 50-59
01:25:36
01:25:36
6
(18)
50-59
6
Male
18
ARCELOR MITTAL
01:25:36
26
64
Marie DU PLOOY
Marie DU PLOOY #64
Female Open
01:25:32
01:25:32
6
(9)
Open
6
Female
9
ARCELOR MITTAL
01:25:32
25
43
Petro VAN DER WESTHUIZEN
Petro VAN DER WESTHUIZEN #43
Female 40-49
01:23:30
01:23:30
3
(8)
40-49
3
Female
8
ARCELORMITTAL AVT
01:23:30
24
37
Teagan-Leigh VENTER
Teagan-Leigh VENTER #37
Female Open
01:22:44
01:22:44
5
(7)
Open
5
Female
7
ARCELORMITTAL AVT
01:22:44
22
54
Paul GROBLER
Paul GROBLER #54
Male 60-69
01:21:19
01:21:19
1
(16)
60-69
1
Male
16
SECUNDA
01:21:19
23
53
Gerhard LOUW
Gerhard LOUW #53
Male 40-49
01:21:19
01:21:19
3
(17)
40-49
3
Male
17
01:21:19
21
8
Cornea ESTERHUIZEN
Cornea ESTERHUIZEN #8
Female 40-49
01:21:02
01:21:02
2
(6)
40-49
2
Female
6
ARCELORMITTAL AVT
01:21:02
20
28
Gerald SULLIVAN
Gerald SULLIVAN #28
Male 50-59
01:20:57
01:20:57
5
(15)
50-59
5
Male
15
GOUDVELD MULTISPORT CLUB
01:20:57
19
5
Anina DE VILLIERS
Anina DE VILLIERS #5
Female Open
01:18:34
01:18:34
4
(5)
Open
4
Female
5
01:18:34
18
16
Kolojana A MAKOETLANE
Kolojana A MAKOETLANE #16
Female Open
01:17:22
01:17:22
3
(4)
Open
3
Female
4
01:17:22
17
33
Zarita VAN BOSCH
Zarita VAN BOSCH #33
Female Open
01:14:34
01:14:34
2
(3)
Open
2
Female
3
ARCELORMITTAL AVT
01:14:34
16
12
Danie KRIEL
Danie KRIEL #12
Male 40-49
01:14:22
01:14:22
2
(14)
40-49
2
Male
14
01:14:22
15
34
Reinhardt VAN DER WALT
Reinhardt VAN DER WALT #34
Male Open
01:13:41
01:13:41
8
(13)
Open
8
Male
13
01:13:41
[1]
2
Page 1 of 2 (64 items)
© 2023