Sani2C RACE
14/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
13
14
15
16
Page 2 of 16 (782 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D2
478
2362-2
Annelie CRONJE
Annelie CRONJE #2362-2
Female Veteran
06:35:51
06:35:51
51
Veteran
Female
51
Mixed Teams
Popeye and Olive
06:35:57
22
14.1 km/h
I
06:35:51
479
2311-2
Willemien KRUGER
Willemien KRUGER #2311-2
Female Sub-Vet
06:35:56
06:35:56
52
Sub-Vet
Female
52
Mixed Teams
Die Vastrappers
06:35:56
21
14.1 km/h
G
06:35:56
496
2008-2
Jackoline BROUGH
Jackoline BROUGH #2008-2
Female Veteran
06:37:32
06:37:32
53
Veteran
Female
53
Mixed Teams
You lost us at I dont bike
06:37:35
23
14.0 km/h
I
06:37:32
500
2124-2
Carla ROUX
Carla ROUX #2124-2
Female U23
06:38:02
06:38:02
54
U23
Female
54
Mixed Teams
Battery Centre
06:38:03
24
14.0 km/h
J
06:38:02
505
2467-2
Catherine BROWN
Catherine BROWN #2467-2
Female Master
06:40:11
06:40:11
55
Master
Female
55
Mixed Teams
Blue Mouse Gang
06:40:13
25
13.9 km/h
J
06:40:11
509
2245-2
Veredith DIJK
Veredith DIJK #2245-2
Female Veteran
06:41:54
06:41:54
56
Veteran
Female
56
Sub-Vet Women
Lab Rats
06:41:54
1
13.9 km/h
K
06:41:54
510
2245-1
Tamsyn MULLER
Tamsyn MULLER #2245-1
Female Sub-Vet
06:41:54
06:41:54
57
Sub-Vet
Female
57
Sub-Vet Women
Lab Rats
06:41:54
1
13.9 km/h
K
06:41:54
512
2220-2
Elmarie INGRAM
Elmarie INGRAM #2220-2
Female Sub-Vet
06:42:37
06:42:37
58
Sub-Vet
Female
58
Mixed Teams
Blind Assassins
06:42:37
26
13.9 km/h
L
06:42:37
513
2183-2
Marian VAN DER END
Marian VAN DER END #2183-2
Female E-Bike
06:42:58
06:42:58
59
E-Bike
Female
59
E-Bike Team
cycling cheese
06:43:01
9
13.8 km/h
J
06:42:58
526
2474-1
Chantelle EYBERS
Chantelle EYBERS #2474-1
Female Veteran
06:48:18
06:48:18
60
Veteran
Female
60
Solo Women
Solo Chantelle Eybers
06:48:18
11
13.7 km/h
N
06:48:18
527
2015-1
Joanne BENNETT
Joanne BENNETT #2015-1
Female Veteran
06:48:49
06:48:49
61
Veteran
Female
61
Mixed Teams
Team POBE
06:48:50
27
13.6 km/h
L
06:48:49
531
2073-1
Estelle KUMM
Estelle KUMM #2073-1
Female Veteran
06:49:18
06:49:18
62
Veteran
Female
62
Solo Women
Solo Estelle Kumm
06:49:18
12
13.6 km/h
N
06:49:18
537
2125-2
Wendy MULLER
Wendy MULLER #2125-2
Female Veteran
06:50:52
06:50:52
63
Veteran
Female
63
Mixed Teams
Go Cycles
06:50:52
28
13.6 km/h
L
06:50:52
562
2070-2
Michaela LAIDLAW
Michaela LAIDLAW #2070-2
Female Open
06:58:26
06:58:26
64
Open
Female
64
Elite Women
Huknoes
06:58:27
5
13.3 km/h
L
06:58:26
563
2070-1
Ada GREYLING
Ada GREYLING #2070-1
Female Veteran
06:58:27
06:58:27
65
Veteran
Female
65
Elite Women
Huknoes
06:58:27
5
13.3 km/h
L
06:58:27
572
2136-2
Chriszelle NAGEL
Chriszelle NAGEL #2136-2
Female Open
07:00:41
07:00:41
66
Open
Female
66
Mixed Teams
Roekeloos
07:00:42
29
13.3 km/h
N
07:00:41
577
2058-1
Kerrie SLATER
Kerrie SLATER #2058-1
Female Sub-Vet
07:02:56
07:02:56
67
Sub-Vet
Female
67
Mixed Teams
Reef Insurance
07:03:01
30
13.2 km/h
M
07:02:56
579
2453-2
Jacqui RAS
Jacqui RAS #2453-2
Female Open
07:03:39
07:03:39
68
Open
Female
68
Mixed Teams
TEAM RAS
07:03:39
31
13.2 km/h
L
07:03:39
583
2096-2
Phryne WILLIAMS
Phryne WILLIAMS #2096-2
Female Master
07:05:34
07:05:34
69
Master
Female
69
Mixed Teams
Team TRANE
07:05:37
32
13.1 km/h
L
07:05:34
615
2278-2
Danielle BUURMAN
Danielle BUURMAN #2278-2
Female Sub-Vet
07:22:38
07:22:38
70
Sub-Vet
Female
70
Mixed Teams
Rough Riders
07:22:39
33
12.6 km/h
O
07:22:38
625
2129-2
Rebecca CRANE
Rebecca CRANE #2129-2
Female Veteran
07:27:14
07:27:14
71
Veteran
Female
71
Mixed Teams
Blue Crane
07:27:14
34
12.5 km/h
N
07:27:14
626
2320-2
Franziska SPOERRI
Franziska SPOERRI #2320-2
Female Veteran
07:27:44
07:27:44
72
Veteran
Female
72
Mixed Teams
The Stealthy Sloths
07:27:44
35
12.5 km/h
M
07:27:44
627
2341-2
Monia VAN HEERDEN
Monia VAN HEERDEN #2341-2
Female Veteran
07:27:46
07:27:46
73
Veteran
Female
73
Mixed Teams
Wilia Team
07:27:49
36
12.5 km/h
N
07:27:46
634
2267-1
Rhone VAN GASS
Rhone VAN GASS #2267-1
Female Veteran
07:32:40
07:32:40
74
Veteran
Female
74
Veteran Women
Zonda Rockets
07:32:43
5
12.3 km/h
O
07:32:40
635
2267-2
Liezl SPANGENBERG
Liezl SPANGENBERG #2267-2
Female Veteran
07:32:43
07:32:43
75
Veteran
Female
75
Veteran Women
Zonda Rockets
07:32:43
5
12.3 km/h
O
07:32:43
655
2427-2
Kelly OGRAM
Kelly OGRAM #2427-2
Female Sub-Vet
07:41:35
07:41:35
76
Sub-Vet
Female
76
Mixed Teams
Team Dago
07:41:42
37
12.1 km/h
M
07:41:35
671
2167-1
Debra RETIEF
Debra RETIEF #2167-1
Female Veteran
07:49:53
07:49:53
77
Veteran
Female
77
Mixed Teams
Tile Africa Cyclopaths
07:50:03
38
11.9 km/h
O
07:49:53
673
2171-2
Aleida STOLTZ
Aleida STOLTZ #2171-2
Female Veteran
07:50:38
07:50:38
78
Veteran
Female
78
Mixed Teams
Sandhogs
07:50:42
39
11.9 km/h
L
07:50:38
684
2202-1
Tracey REYNOLDS
Tracey REYNOLDS #2202-1
Female Veteran
07:54:22
07:54:22
79
Veteran
Female
79
Veteran Women
LBB
07:54:26
6
11.8 km/h
N
07:54:22
685
2202-2
Debbie Creamer DE LANGE
Debbie Creamer DE LANGE #2202-2
Female Master
07:54:26
07:54:26
80
Master
Female
80
Veteran Women
LBB
07:54:26
6
11.8 km/h
N
07:54:26
691
2169-1
Joanne CUNNIFFE
Joanne CUNNIFFE #2169-1
Female Sub-Vet
07:57:28
07:57:28
81
Sub-Vet
Female
81
Mixed Teams
Downhill Express
07:57:28
40
11.7 km/h
P
07:57:28
699
2039-1
Jaclyn BILSON
Jaclyn BILSON #2039-1
Female Sub-Vet
08:01:12
08:01:12
82
Sub-Vet
Female
82
Solo Women
Solo Laurie Jespersen
08:01:12
13
11.6 km/h
P
08:01:12
707
2105-2
Zelda ROBINSON
Zelda ROBINSON #2105-2
Female Veteran
08:03:28
08:03:28
83
Veteran
Female
83
Mixed Teams
KAP Restonic 08 Pedal Pride
08:03:28
41
11.5 km/h
O
08:03:28
709
2365-2
Shani VAN DEN HEEVER
Shani VAN DEN HEEVER #2365-2
Female Veteran
08:03:55
08:03:55
84
Veteran
Female
84
Mixed Teams
JoSha
08:03:55
42
11.5 km/h
O
08:03:55
715
2117-1
Estie DU PLESSIS
Estie DU PLESSIS #2117-1
Female Master
08:08:07
08:08:07
85
Master
Female
85
Mixed Teams
Why not
08:08:12
43
11.4 km/h
N
08:08:07
722
2306-1
Lianne ZERMATTEN
Lianne ZERMATTEN #2306-1
Female Grand Master
08:12:58
08:12:58
86
Grand Master
Female
86
Mixed Teams
Zermatten
08:13:00
44
11.3 km/h
O
08:12:58
728
2438-2
Eugenie Sarah OOSTHUIZEN
Eugenie Sarah OOSTHUIZEN #2438-2
Female Sub-Vet
08:17:09
08:17:09
87
Sub-Vet
Female
87
Mixed Teams
Oost.H
08:17:13
45
11.2 km/h
O
08:17:09
731
2385-2
Mary DE KOCK
Mary DE KOCK #2385-2
Female Veteran
08:18:01
08:18:01
88
Veteran
Female
88
Mixed Teams
Rise of the Jedi
08:18:01
46
11.2 km/h
P
08:18:01
737
2081-1
Hanlie HOLTSHAUZEN
Hanlie HOLTSHAUZEN #2081-1
Female Special Solo
08:24:47
08:24:47
89
Special Solo
Female
89
Special Solo
At OUR Pace
08:24:47
23
11.1 km/h
Q
08:24:47
749
2293-2
Ilinda DU PREEZ
Ilinda DU PREEZ #2293-2
Female Grand Master
08:34:49
08:34:49
90
Grand Master
Female
90
Master Women
Thelma’s backup
08:34:53
1
10.8 km/h
P
08:34:49
750
2293-1
Soria WISSE
Soria WISSE #2293-1
Female Master
08:34:53
08:34:53
91
Master
Female
91
Master Women
Thelma’s backup
08:34:53
1
10.8 km/h
P
08:34:53
753
2200-2
Marinda JORDAAN
Marinda JORDAAN #2200-2
Female E-Bike
08:39:53
08:39:53
92
E-Bike
Female
92
E-Bike Team
JanMar
08:40:00
13
10.7 km/h
O
08:39:53
763
2343-1
Chantelle LABUSCHAGNE
Chantelle LABUSCHAGNE #2343-1
Female Sub-Vet
08:48:29
08:48:29
93
Sub-Vet
Female
93
Mixed Teams
Shongololo
08:48:29
47
10.6 km/h
O
08:48:29
1
2346-2
Matthys BEUKES
Matthys BEUKES #2346-2
Male Sub-Vet
03:24:32
03:24:32
1
Sub-Vet
Male
1
Elite Men
PYGA Euro Steel 1
03:24:32
1
27.3 km/h
A
03:24:32
2
2346-1
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2346-1
Male Open
03:24:32
03:24:32
2
Open
Male
2
Elite Men
PYGA Euro Steel 1
03:24:32
1
27.3 km/h
A
03:24:32
3
2429-1
Tristan NORTJE
Tristan NORTJE #2429-1
Male U23
03:24:54
03:24:54
3
U23
Male
3
Solo Men
Solo Tristan Nortje
03:24:54
1
27.2 km/h
A
03:24:54
4
2294-2
Philip BUYS
Philip BUYS #2294-2
Male Sub-Vet
03:27:59
03:27:59
4
Sub-Vet
Male
4
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
03:28:02
2
26.8 km/h
A
03:27:59
5
2294-1
Pieter DU TOIT
Pieter DU TOIT #2294-1
Male U23
03:28:02
03:28:02
5
U23
Male
5
Elite Men
PYGA Euro Steel 2
03:28:02
2
26.8 km/h
A
03:28:02
6
2391-1
Marco JOUBERT
Marco JOUBERT #2391-1
Male Open
03:28:03
03:28:03
6
Open
Male
6
Elite Men
Imbuko Giant Pro Team
03:28:03
3
26.8 km/h
A
03:28:03
7
2391-2
Rudi KOEN
Rudi KOEN #2391-2
Male U23
03:28:03
03:28:03
7
U23
Male
7
Elite Men
Imbuko Giant Pro Team
03:28:03
3
26.8 km/h
A
03:28:03
1
[2]
3
4
5
6
7
...
13
14
15
16
Page 2 of 16 (782 items)
© 2023