Sani2C RACE
14/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
9
10
11
12
13
14
15
[16]
Page 16 of 16 (782 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D2
747
2021-1
Jacques BURGER
Jacques BURGER #2021-1
Male Open
08:34:19
08:34:19
658
Open
Male
658
Elite Men
Uncle Fish Moza
08:34:22
42
10.8 km/h
D
05:34:19
748
2021-2
Darryn STOLTZ
Darryn STOLTZ #2021-2
Male Sub-Vet
08:34:22
08:34:22
659
Sub-Vet
Male
659
Elite Men
Uncle Fish Moza
08:34:22
42
10.8 km/h
D
05:34:22
751
2076-1
Claudio MANFRON
Claudio MANFRON #2076-1
Male Veteran
08:34:55
08:34:55
660
Veteran
Male
660
Veteran Men
Team Corona
08:35:04
95
10.8 km/h
Q
08:34:55
752
2076-2
Renzo MANFRON
Renzo MANFRON #2076-2
Male Master
08:35:04
08:35:04
661
Master
Male
661
Veteran Men
Team Corona
08:35:04
95
10.8 km/h
Q
08:35:04
754
2200-1
Jan JORDAAN
Jan JORDAAN #2200-1
Male E-Bike
08:40:00
08:40:00
662
E-Bike
Male
662
E-Bike Team
JanMar
08:40:00
13
10.7 km/h
O
08:40:00
755
2464-1
Craig BLITENTHALL
Craig BLITENTHALL #2464-1
Male Master
08:44:17
08:44:17
663
Master
Male
663
Solo Men
Solo Craig
08:44:17
62
10.6 km/h
P
08:44:17
756
2363-2
Cameron SULLIVAN
Cameron SULLIVAN #2363-2
Male Open
08:44:55
08:44:55
664
Open
Male
664
Elite Men
SULLIES
08:45:01
43
10.6 km/h
P
08:44:55
757
2363-1
Glen SULLIVAN
Glen SULLIVAN #2363-1
Male Master
08:45:01
08:45:01
665
Master
Male
665
Elite Men
SULLIES
08:45:01
43
10.6 km/h
P
08:45:01
758
2406-2
Donovan EALES
Donovan EALES #2406-2
Male Master
08:45:32
08:45:32
666
Master
Male
666
Master Men
Team Allandel 2
08:45:34
42
10.6 km/h
P
08:45:32
759
2406-1
Peter LOWE
Peter LOWE #2406-1
Male Master
08:45:34
08:45:34
667
Master
Male
667
Master Men
Team Allandel 2
08:45:34
42
10.6 km/h
P
08:45:34
760
2224-2
Basil MANIKAS
Basil MANIKAS #2224-2
Male Veteran
08:47:56
08:47:56
668
Veteran
Male
668
Veteran Men
MOLON LAVE
08:48:01
96
10.6 km/h
P
08:47:56
761
2224-1
Myron CHRISTOFORAKIS
Myron CHRISTOFORAKIS #2224-1
Male Veteran
08:48:01
08:48:01
669
Veteran
Male
669
Veteran Men
MOLON LAVE
08:48:01
96
10.6 km/h
P
08:48:01
762
2343-2
Johnny LABUSCHAGNE
Johnny LABUSCHAGNE #2343-2
Male Veteran
08:48:28
08:48:28
670
Veteran
Male
670
Mixed Teams
Shongololo
08:48:29
47
10.6 km/h
O
08:48:28
764
2478-1
Owen BOTHA
Owen BOTHA #2478-1
Male Veteran
08:49:54
08:49:54
671
Veteran
Male
671
Veteran Men
Shova Daroz
08:49:54
97
10.5 km/h
P
08:49:54
765
2478-2
Darryl PETERSEN
Darryl PETERSEN #2478-2
Male Veteran
08:49:54
08:49:54
672
Veteran
Male
672
Veteran Men
Shova Daroz
08:49:54
97
10.5 km/h
P
08:49:54
766
2133-2
Gerhard SCHMIDT
Gerhard SCHMIDT #2133-2
Male Sub-Vet
08:51:17
08:51:17
673
Sub-Vet
Male
673
Sub-Vet Men
ProProcess 3
08:51:17
66
10.5 km/h
P
08:51:17
767
2133-1
Riaan VILJOEN
Riaan VILJOEN #2133-1
Male Sub-Vet
08:51:17
08:51:17
674
Sub-Vet
Male
674
Sub-Vet Men
ProProcess 3
08:51:17
66
10.5 km/h
P
08:51:17
768
2207-2
Corrie JANSE VAN RENSBURG
Corrie JANSE VAN RENSBURG #2207-2
Male Sub-Vet
08:52:49
08:52:49
675
Sub-Vet
Male
675
Sub-Vet Men
Interroll
08:52:51
67
10.5 km/h
Q
08:52:49
769
2207-1
Craig HARMSE
Craig HARMSE #2207-1
Male Veteran
08:52:51
08:52:51
676
Veteran
Male
676
Sub-Vet Men
Interroll
08:52:51
67
10.5 km/h
Q
08:52:51
770
2419-1
Kyle JESSOP
Kyle JESSOP #2419-1
Male Sub-Vet
08:53:55
08:53:55
677
Sub-Vet
Male
677
Sub-Vet Men
Laurel and Hardy 3
08:55:38
68
10.5 km/h
Q
08:53:55
771
2156-1
Vernon GSCHWEND
Vernon GSCHWEND #2156-1
Male Grand Master
08:54:26
08:54:26
678
Grand Master
Male
678
Solo Men
Solo Vernon
08:54:26
63
10.4 km/h
N
08:54:26
772
2419-2
David BAYLISS
David BAYLISS #2419-2
Male Master
08:55:38
08:55:38
679
Master
Male
679
Sub-Vet Men
Laurel and Hardy 3
08:55:38
68
10.4 km/h
Q
08:55:38
773
2287-1
Daniel BERNIC
Daniel BERNIC #2287-1
Male Sub-Vet
09:12:51
09:12:51
680
Sub-Vet
Male
680
Sub-Vet Men
KAP Restonic 16 Vatos Locos
09:12:56
69
10.1 km/h
P
09:12:51
774
2287-2
Adam BERNIC
Adam BERNIC #2287-2
Male Sub-Vet
09:12:56
09:12:56
681
Sub-Vet
Male
681
Sub-Vet Men
KAP Restonic 16 Vatos Locos
09:12:56
69
10.1 km/h
P
09:12:56
775
2332-1
Frans MEYER
Frans MEYER #2332-1
Male Master
09:15:41
09:15:41
682
Master
Male
682
Master Men
Eagles
09:15:46
43
10.0 km/h
P
09:15:41
776
2332-2
Colin UPTON
Colin UPTON #2332-2
Male Master
09:15:46
09:15:46
683
Master
Male
683
Master Men
Eagles
09:15:46
43
10.0 km/h
P
09:15:46
777
2437-2
Oliver FOUCHE
Oliver FOUCHE #2437-2
Male Special Solo
09:19:58
09:19:58
684
Special Solo
Male
684
Special Solo
KAPSafripol07-Die Hard
10.0 km/h
H
06:19:58
778
2180-2
Alistair MARR
Alistair MARR #2180-2
Male Veteran
09:23:26
09:23:26
685
Veteran
Male
685
Sub-Vet Men
KAP Restonic 06 Weekend Warriors
09:23:29
70
9.9 km/h
Q
09:23:26
779
2180-1
Herman DU PREEZ
Herman DU PREEZ #2180-1
Male Sub-Vet
09:23:29
09:23:29
686
Sub-Vet
Male
686
Sub-Vet Men
KAP Restonic 06 Weekend Warriors
09:23:29
70
9.9 km/h
Q
09:23:29
780
2212-1
Dino MARCON
Dino MARCON #2212-1
Male Veteran
09:42:41
09:42:41
687
Veteran
Male
687
Sub-Vet Men
KAP Restonic 12- MMA
09:43:03
71
9.6 km/h
H
06:42:41
781
2212-2
Brendan LESAR
Brendan LESAR #2212-2
Male Sub-Vet
09:43:03
09:43:03
688
Sub-Vet
Male
688
Sub-Vet Men
KAP Restonic 12- MMA
09:43:03
71
9.6 km/h
H
06:43:03
782
2240-1
Thabani MAKHETHA
Thabani MAKHETHA #2240-1
Male Special Solo
09:47:53
09:47:53
689
Special Solo
Male
689
Special Solo
The Kings
09:47:53
25
9.5 km/h
K
06:47:53
1
2
3
...
9
10
11
12
13
14
15
[16]
Page 16 of 16 (782 items)
© 2023