Sani2C Adventure
13/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
17
18
19
Page 6 of 19 (912 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Finish D3
251
3296-1
Peter BORCHERS
Peter BORCHERS #3296-1
Male Veteran
04:08:37
04:08:37
245
Veteran
Male
245
Veteran Men
Country Road
04:08:42
46
20.8 km/h
C
04:08:37
252
3296-2
Gareth KILDUFF
Gareth KILDUFF #3296-2
Male Veteran
04:08:42
04:08:42
246
Veteran
Male
246
Veteran Men
Country Road
04:08:42
46
20.7 km/h
C
04:08:42
253
3107-1
Gareth SALMOND
Gareth SALMOND #3107-1
Male Sub-Vet
04:08:43
04:08:43
247
Sub-Vet
Male
247
Solo Men
Solo Gareth SALMOND
04:08:43
8
20.7 km/h
C
04:08:43
254
3058-2
Mark PONTING
Mark PONTING #3058-2
Male Veteran
04:08:57
04:08:57
248
Veteran
Male
248
Veteran Men
Fat Boys
04:08:59
47
20.7 km/h
C
04:08:57
255
3058-1
Jono LEENSTRA
Jono LEENSTRA #3058-1
Male Veteran
04:08:59
04:08:59
249
Veteran
Male
249
Veteran Men
Fat Boys
04:08:59
47
20.7 km/h
C
04:08:59
256
3414-2
Derek THEART
Derek THEART #3414-2
Male Sub-Vet
04:09:15
04:09:15
250
Sub-Vet
Male
250
Sub-Vet Men
Gears & Beers 1
05:20:27
92
20.7 km/h
B
04:09:15
257
3048-1
Wimpie ROUWENHORST
Wimpie ROUWENHORST #3048-1
Male Sub-Vet
04:09:21
04:09:21
251
Sub-Vet
Male
251
Sub-Vet Men
Boer en Tyres
04:09:24
37
20.7 km/h
B
04:09:21
258
3048-2
Kevin HAYCROFT
Kevin HAYCROFT #3048-2
Male Veteran
04:09:24
04:09:24
252
Veteran
Male
252
Sub-Vet Men
Boer en Tyres
04:09:24
37
20.7 km/h
B
04:09:24
259
3359-1
Grant HALLOWELL
Grant HALLOWELL #3359-1
Male Veteran
04:10:21
04:10:21
253
Veteran
Male
253
Veteran Men
Engage Business Consultants
04:10:22
48
20.6 km/h
C
04:10:21
260
3359-2
Simon SHAW
Simon SHAW #3359-2
Male Master
04:10:22
04:10:22
254
Master
Male
254
Veteran Men
Engage Business Consultants
04:10:22
48
20.6 km/h
C
04:10:22
261
3462-1
Jurie SPYKERMAN
Jurie SPYKERMAN #3462-1
Male Sub-Vet
04:10:27
04:10:27
255
Sub-Vet
Male
255
Sub-Vet Men
KAPPGB 03 Here we go again
05:10:27
83
20.6 km/h
C
04:10:27
262
3020-2
Jefferson MURDOCH
Jefferson MURDOCH #3020-2
Male Veteran
04:10:40
04:10:40
256
Veteran
Buffalo Team
21
Male
256
Sub-Vet Men
Easy Riders 2
04:10:41
38
20.6 km/h
E
04:10:40
263
3020-1
Felix HONIGWACHS
Felix HONIGWACHS #3020-1
Male Sub-Vet
04:10:41
04:10:41
257
Sub-Vet
Buffalo Team
22
Male
257
Sub-Vet Men
Easy Riders 2
04:10:41
38
20.6 km/h
E
04:10:41
264
3389-2
Nicolaas KEYSER
Nicolaas KEYSER #3389-2
Male Senior
04:11:54
04:11:54
258
Senior
Male
258
Open Men
Team ORC
04:11:57
10
20.5 km/h
C
04:11:54
265
3389-1
Gert KOTZE
Gert KOTZE #3389-1
Male Sub-Vet
04:11:57
04:11:57
259
Sub-Vet
Male
259
Open Men
Team ORC
04:11:57
10
20.5 km/h
C
04:11:57
266
3487-2
Deon MOLLER
Deon MOLLER #3487-2
Male Veteran
04:12:05
04:12:05
260
Veteran
Male
260
Veteran Men
Formscaff 4
04:12:06
49
20.5 km/h
C
04:12:05
267
3487-1
Albertyn SMIT
Albertyn SMIT #3487-1
Male Veteran
04:12:06
04:12:06
261
Veteran
Male
261
Veteran Men
Formscaff 4
04:12:06
49
20.5 km/h
C
04:12:06
268
3072-2
Tyrone CLARKE
Tyrone CLARKE #3072-2
Male Sub-Vet
04:12:12
04:12:12
262
Sub-Vet
Male
262
Sub-Vet Men
KAPSafripol9
04:12:16
39
20.5 km/h
C
04:12:12
269
3081-2
Justin PARRY
Justin PARRY #3081-2
Male Veteran
04:12:12
04:12:12
263
Veteran
Male
263
Veteran Men
The Bumblers
04:12:13
50
20.5 km/h
C
04:12:12
270
3081-1
Lee CAIRNS
Lee CAIRNS #3081-1
Male Veteran
04:12:13
04:12:13
264
Veteran
Male
264
Veteran Men
The Bumblers
04:12:13
50
20.5 km/h
C
04:12:13
271
3124-2
Johan WILKINS
Johan WILKINS #3124-2
Male Veteran
04:12:14
04:12:14
265
Veteran
Buffalo Team
23
Male
265
Veteran Men
Team TDI
04:12:19
51
20.5 km/h
C
04:12:14
272
3072-1
Zain VAN KERKEN
Zain VAN KERKEN #3072-1
Male Veteran
04:12:16
04:12:16
266
Veteran
Male
266
Sub-Vet Men
KAPSafripol9
04:12:16
39
20.5 km/h
C
04:12:16
273
3124-1
Anton MEYER
Anton MEYER #3124-1
Male Master
04:12:19
04:12:19
267
Master
Buffalo Team
24
Male
267
Veteran Men
Team TDI
04:12:19
51
20.4 km/h
C
04:12:19
274
3442-1
Stephen BURNS
Stephen BURNS #3442-1
Male Veteran
04:13:31
04:13:31
268
Veteran
Male
268
Veteran Men
Burra Boys
04:13:34
52
20.4 km/h
C
04:13:31
275
3442-2
Jaco TRUTER
Jaco TRUTER #3442-2
Male Veteran
04:13:34
04:13:34
269
Veteran
Male
269
Veteran Men
Burra Boys
04:13:34
52
20.3 km/h
C
04:13:34
276
3172-1
Brett VINCENT
Brett VINCENT #3172-1
Male Master
04:13:41
04:13:41
270
Master
Happy Couple
19
Male
270
Mixed Team
Who let the dogs out
04:13:42
7
20.3 km/h
B
04:13:41
277
3172-2
Euodia SWART
Euodia SWART #3172-2
Female Sub-Vet
04:13:42
04:13:42
7
Sub-Vet
Happy Couple
20
Female
7
Mixed Team
Who let the dogs out
04:13:42
7
20.3 km/h
B
04:13:42
278
3489-1
Alexander POSPECH
Alexander POSPECH #3489-1
Male Master
04:14:00
04:14:00
271
Master
Male
271
Veteran Men
Formscaff 5
04:14:02
53
20.3 km/h
D
04:14:00
279
3489-2
Dale BLANSHARD
Dale BLANSHARD #3489-2
Male Veteran
04:14:02
04:14:02
272
Veteran
Male
272
Veteran Men
Formscaff 5
04:14:02
53
20.3 km/h
D
04:14:02
280
3130-2
Susan Elizabeth GERBER
Susan Elizabeth GERBER #3130-2
Female Veteran
04:14:15
04:14:15
8
Veteran
Happy Couple
21
Female
8
Mixed Team
SG004
04:14:15
8
20.3 km/h
C
04:14:15
281
3130-1
Hein GERBER
Hein GERBER #3130-1
Male Veteran
04:14:15
04:14:15
273
Veteran
Happy Couple
22
Male
273
Mixed Team
SG004
04:14:15
8
20.3 km/h
C
04:14:15
282
3149-2
Barry GROBBELAAR
Barry GROBBELAAR #3149-2
Male Grand Master
04:14:52
04:14:52
274
Grand Master
Male
274
Master Men
Swarries
04:14:53
9
20.2 km/h
B
04:14:52
283
3149-1
Izak COETZEE
Izak COETZEE #3149-1
Male Master
04:14:53
04:14:53
275
Master
Male
275
Master Men
Swarries
04:14:53
9
20.2 km/h
B
04:14:53
284
3275-1
Artur CARRAZEDO
Artur CARRAZEDO #3275-1
Male Master
04:15:01
04:15:01
276
Master
Male
276
Sub-Vet Men
Come back kids
04:15:02
40
20.2 km/h
D
04:15:01
285
3275-2
Darryl FOURIE
Darryl FOURIE #3275-2
Male Sub-Vet
04:15:02
04:15:02
277
Sub-Vet
Male
277
Sub-Vet Men
Come back kids
04:15:02
40
20.2 km/h
D
04:15:02
286
3294-1
Austin Graeme SMITH
Austin Graeme SMITH #3294-1
Male Veteran
04:15:09
04:15:09
278
Veteran
Male
278
Veteran Men
Jung Guns
04:15:09
54
20.2 km/h
E
04:15:09
287
3294-2
Grant CLARK
Grant CLARK #3294-2
Male Veteran
04:15:09
04:15:09
279
Veteran
Male
279
Veteran Men
Jung Guns
04:15:09
54
20.2 km/h
E
04:15:09
288
3424-1
Peter BROUGHILL-DOWLING
Peter BROUGHILL-DOWLING #3424-1
Male Grand Master
04:15:27
04:15:27
280
Grand Master
Speedy Siblings
19
Male
280
Master Men
KAPPGB03-Lamy & Lazy
04:15:27
10
20.2 km/h
C
04:15:27
289
3424-2
Mike CLARK
Mike CLARK #3424-2
Male Master
04:15:27
04:15:27
281
Master
Speedy Siblings
20
Male
281
Master Men
KAPPGB03-Lamy & Lazy
04:15:27
10
20.2 km/h
C
04:15:27
290
3419-2
Steve DE KOCK
Steve DE KOCK #3419-2
Male Grand Master
04:15:38
04:15:38
282
Grand Master
Happy Couple
23
Male
282
Master Men
Port & Scotch
04:15:38
11
20.2 km/h
C
04:15:38
291
3419-1
Johnny VIEIRA
Johnny VIEIRA #3419-1
Male Master
04:15:38
04:15:38
283
Master
Happy Couple
24
Male
283
Master Men
Port & Scotch
04:15:38
11
20.2 km/h
C
04:15:38
292
3152-1
Hendrik VAN DER WALT
Hendrik VAN DER WALT #3152-1
Male Master
04:15:46
04:15:46
284
Master
Male
284
Special Solo
Eventually
04:15:46
13
20.2 km/h
G
04:15:46
293
3318-1
Craig GRAY
Craig GRAY #3318-1
Male Sub-Vet
04:15:49
04:15:49
285
Sub-Vet
Male
285
Sub-Vet Men
Abbeydale 1
04:15:50
41
20.2 km/h
D
04:15:49
294
3318-2
Rod BAXTER
Rod BAXTER #3318-2
Male Master
04:15:50
04:15:50
286
Master
Male
286
Sub-Vet Men
Abbeydale 1
04:15:50
41
20.2 km/h
D
04:15:50
295
3519-2
Greg KEMP
Greg KEMP #3519-2
Male Grand Master
04:15:55
04:15:55
287
Grand Master
Male
287
Mixed Team
JOWETTS CYCLES
04:15:56
9
20.2 km/h
B
04:15:55
296
3519-1
Ingrid FLINT
Ingrid FLINT #3519-1
Female Master
04:15:56
04:15:56
9
Master
Female
9
Mixed Team
JOWETTS CYCLES
04:15:56
9
20.2 km/h
B
04:15:56
297
3195-2
Jean-Jacques KRIEL
Jean-Jacques KRIEL #3195-2
Male Sub-Vet
04:16:06
04:16:06
288
Sub-Vet
Speedy Siblings
21
Male
288
Sub-Vet Men
Mudbrothers
04:16:07
42
20.1 km/h
E
04:16:06
298
3195-1
Edwin KRIEL
Edwin KRIEL #3195-1
Male Sub-Vet
04:16:07
04:16:07
289
Sub-Vet
Speedy Siblings
22
Male
289
Sub-Vet Men
Mudbrothers
04:16:07
42
20.1 km/h
E
04:16:07
299
3245-2
Santa EKSTEEN
Santa EKSTEEN #3245-2
Female Veteran
04:17:21
04:17:21
10
Veteran
Female
10
Veteran Women
Hansgrohe 02
04:17:23
1
20.0 km/h
D
04:17:21
300
3245-1
Hilke GOBEL
Hilke GOBEL #3245-1
Female Master
04:17:23
04:17:23
11
Master
Female
11
Veteran Women
Hansgrohe 02
04:17:23
1
20.0 km/h
D
04:17:23
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
17
18
19
Page 6 of 19 (912 items)