Midvaal 100Miler
02/05/2021
Results
Details
Links
Race Website
Race photo's
 
Contact
 
Home
160km
80km
40km
10km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (101 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Status
Pace
Start Time
Halfway
O/Pos
Finish
O/Pos
5
Greg BACKMAN
Greg BACKMAN #5
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Started
07:00:00
41
Ivan KRUGER
Ivan KRUGER #41
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
Started
07:00:00
54
Thys OOSTHUIZEN
Thys OOSTHUIZEN #54
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Started
07:00:00
77
Jaco VAN DYK
Jaco VAN DYK #77
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Started
07:00:00
89
Armadt JACOBS
Armadt JACOBS #89
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Started
07:00:00
86
Michael LEWIS
Michael LEWIS #86
Male Sub-Vet
DNF
DNF
Sub-Vet
Male
Started
07:00:00
85
Gene TAYLOR LEWIS
Gene TAYLOR LEWIS #85
Female Sub-Vet
DNF
DNF
Sub-Vet
Female
Started
07:00:00
101
LLoyo Darby
LLoyo Darby #101
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Started
07:00:00
104
Martin Van Wyk
Martin Van Wyk #104
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Started
07:00:00
105
Keagan Van Wyk
Keagan Van Wyk #105
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Started
07:00:00
106
Joshua Van Wyk
Joshua Van Wyk #106
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Started
07:00:00
107
Mark Pretorius
Mark Pretorius #107
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Started
07:00:00
113
Tristan Cutbert
Tristan Cutbert #113
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Started
07:00:00
72
120
Ruan Venter
Ruan Venter #120
Male Sub-Vet
07:46:13
07:46:13
14
(64)
Sub-Vet
14
Male
64
Finished
20.0 km/h
07:00:00
04:25:06
88
03:21:07
77
73
81
Pieter VILJOEN
Pieter VILJOEN #81
Male Veteran
07:51:23
07:51:23
11
(65)
Veteran
11
Male
65
Finished
19.8 km/h
07:00:00
04:12:17
87
03:39:06
78
64
96
Roy HUGHES
Roy HUGHES #96
Male Gr Master
07:15:42
07:15:42
5
(58)
Gr Master
5
Male
58
Finished
21.4 km/h
07:00:00
04:07:28
86
03:08:13
69
71
35
Lerina HEPBURN
Lerina HEPBURN #35
Female Veteran
07:42:44
07:42:44
3
(8)
Veteran
3
Female
8
Finished
20.2 km/h
07:00:00
04:04:18
85
03:38:25
76
68
103
Kevin Van Huysteen
Kevin Van Huysteen #103
Male Gr Master
07:27:52
07:27:52
6
(61)
Gr Master
6
Male
61
Finished
20.8 km/h
07:00:00
03:59:13
84
03:28:39
73
72
Calvin NICHOLL
Calvin NICHOLL #72
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:59:11
83
67
102
Wessel van der Merwe
Wessel van der Merwe #102
Male Master
07:27:49
07:27:49
16
(60)
Master
16
Male
60
Finished
20.8 km/h
07:00:00
03:59:10
82
03:28:38
72
67
Juan SWART
Juan SWART #67
Male Sub-Vet
DNF
DNF
Sub-Vet
Male
Finished
07:00:00
03:57:39
81
00:00:18
2
49
53
Dawie OBERHOLSTER
Dawie OBERHOLSTER #53
Male Master
06:48:12
06:48:12
12
(47)
Master
12
Male
47
Finished
22.9 km/h
07:00:00
03:57:05
80
02:51:07
53
48
23
Sakkie DE WET
Sakkie DE WET #23
Male Master
06:48:07
06:48:07
11
(46)
Master
11
Male
46
Finished
22.9 km/h
07:00:00
03:56:56
79
02:51:11
52
74
78
Rechelle VAN VUUREN
Rechelle VAN VUUREN #78
Female Veteran
07:59:12
07:59:12
4
(9)
Veteran
4
Female
9
Finished
19.5 km/h
07:00:00
03:55:24
78
04:03:47
79
75
88
Deon VAN VUURAN
Deon VAN VUURAN #88
Male Veteran
07:59:12
07:59:12
12
(66)
Veteran
12
Male
66
Finished
19.5 km/h
07:00:00
03:55:23
77
04:03:49
80
61
Riaan RYNDERS
Riaan RYNDERS #61
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Finished
07:00:00
03:47:56
76
00:00:42
1
61
31
Kim GREYLING
Kim GREYLING #31
Male Master
07:13:08
07:13:08
15
(55)
Master
15
Male
55
Finished
21.5 km/h
07:00:00
03:45:22
75
03:27:46
66
53
32
Sonja GREYLING
Sonja GREYLING #32
Female Master
07:03:15
07:03:15
1
(3)
Master
1
Female
3
Finished
22.0 km/h
07:00:00
03:45:20
74
03:17:55
58
65
7
Charlene BARKHUIZEN
Charlene BARKHUIZEN #7
Female Sub-Vet
07:17:46
07:17:46
2
(7)
Sub-Vet
2
Female
7
Finished
21.3 km/h
07:00:00
03:44:46
73
03:32:59
70
42
Robert LEHMACHER
Robert LEHMACHER #42
Male Gr Master
Started
Started
Gr Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:39:52
72
59
2
Megan ANDERSEN
Megan ANDERSEN #2
Female Sub-Vet
07:12:51
07:12:51
1
(6)
Sub-Vet
1
Female
6
Finished
21.6 km/h
07:00:00
03:38:57
71
03:33:54
64
58
95
Natalie MADIES
Natalie MADIES #95
Female Veteran
07:12:50
07:12:50
2
(5)
Veteran
2
Female
5
Finished
21.6 km/h
07:00:00
03:38:19
70
03:34:31
63
60
109
Brett Unknown
Brett Unknown #109
Male Sub-Vet
07:13:00
07:13:00
11
(54)
Sub-Vet
11
Male
54
Finished
21.5 km/h
07:00:00
03:38:08
69
03:34:51
65
70
18
Artur CARRAZEDO
Artur CARRAZEDO #18
Male Master
07:40:58
07:40:58
17
(63)
Master
17
Male
63
Finished
20.2 km/h
07:00:00
03:38:01
68
04:02:57
75
69
27
Darryl FOURIE
Darryl FOURIE #27
Male Sub-Vet
07:40:56
07:40:56
13
(62)
Sub-Vet
13
Male
62
Finished
20.2 km/h
07:00:00
03:37:56
67
04:02:59
74
56
36
Andries JACOBS
Andries JACOBS #36
Male Master
07:08:43
07:08:43
14
(53)
Master
14
Male
53
Finished
21.8 km/h
07:00:00
03:37:55
66
03:30:48
61
57
37
Maureen JACOBS
Maureen JACOBS #37
Female Master
07:08:44
07:08:44
2
(4)
Master
2
Female
4
Finished
21.8 km/h
07:00:00
03:37:47
65
03:30:56
62
51
56
Bennie PIENAAR
Bennie PIENAAR #56
Male Gr Master
06:57:59
06:57:59
3
(49)
Gr Master
3
Male
49
Finished
22.3 km/h
07:00:00
03:37:46
64
03:20:12
56
62
97
J MYNHARDT
J MYNHARDT #97
Male Veteran
07:13:38
07:13:38
10
(56)
Veteran
10
Male
56
Finished
21.5 km/h
07:00:00
03:33:59
63
03:39:38
67
63
38
Bennie JANSE VAN RENSBURG
Bennie JANSE VAN RENSBURG #38
Male Sub-Vet
07:15:12
07:15:12
12
(57)
Sub-Vet
12
Male
57
Finished
21.4 km/h
07:00:00
03:30:45
62
03:44:27
68
34
98
Jacques BOTHA
Jacques BOTHA #98
Male Senior
06:10:11
06:10:11
16
(34)
Senior
16
Male
34
Finished
25.2 km/h
07:00:00
03:30:24
61
02:39:47
38
52
66
Richard SUTTON
Richard SUTTON #66
Male Master
06:58:53
06:58:53
13
(50)
Master
13
Male
50
Finished
22.3 km/h
07:00:00
03:29:43
60
03:29:10
57
14
Andre CALTEAUX
Andre CALTEAUX #14
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:29:13
59
80
Frikkie VILJOEN
Frikkie VILJOEN #80
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:29:09
58
100
Olivier Leon
Olivier Leon #100
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:29:09
57
46
82
Jabulani XULU
Jabulani XULU #82
Male Master
06:38:21
06:38:21
10
(45)
Master
10
Male
45
Finished
23.4 km/h
07:00:00
03:25:59
56
03:12:21
50
47
11
Erika BORNMAN
Erika BORNMAN #11
Female Veteran
06:38:22
06:38:22
1
(2)
Veteran
1
Female
2
Finished
23.4 km/h
07:00:00
03:25:58
55
03:12:23
51
40
Philip KLEIJNHANS
Philip KLEIJNHANS #40
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
Lap 1
07:00:00
03:25:57
54
44
24
Sjoerd DOUWENGA
Sjoerd DOUWENGA #24
Male Gr Master
06:38:12
06:38:12
2
(43)
Gr Master
2
Male
43
Finished
23.4 km/h
07:00:00
03:25:30
53
03:12:41
48
45
49
Charles MONA
Charles MONA #49
Male Veteran
06:38:15
06:38:15
8
(44)
Veteran
8
Male
44
Finished
23.4 km/h
07:00:00
03:24:26
52
03:13:49
49
[1]
2
3
Page 1 of 3 (101 items)
© 2023