Sani2C RACE
03/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2 - Neutral Stage
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Start Time
1
2136-2
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2136-2
Male 
03:09:30
03:09:30
Male
Open Men
DSV Pro Cycling
03:09:31
1
27.2 km/h
A
09:00:00
2
2136-1
Arno DU TOIT
Arno DU TOIT #2136-1
Male 
03:09:31
03:09:31
Male
Open Men
DSV Pro Cycling
03:09:31
1
27.2 km/h
A
09:00:00
3
2147-2
Matthys BEUKES
Matthys BEUKES #2147-2
Male 
03:14:11
03:14:11
Male
Sub-Vet Men
PYGA Euro Steel 1
03:14:15
1
26.6 km/h
A
09:00:00
4
2147-1
Philip BUYS
Philip BUYS #2147-1
Male 
03:14:15
03:14:15
Male
Sub-Vet Men
PYGA Euro Steel 1
03:14:15
1
26.6 km/h
A
09:00:00
5
2077-1
Keagan BONTEKONING
Keagan BONTEKONING #2077-1
Male 
03:18:33
03:18:33
Male
Young Guns Men
Insect Science #1
03:18:35
1
26.0 km/h
A
09:00:00
6
2077-2
Brendan VAN EEDEN
Brendan VAN EEDEN #2077-2
Male 
03:18:35
03:18:35
Male
Young Guns Men
Insect Science #1
03:18:35
1
26.0 km/h
A
09:00:00
7
2155-1
Erick HEYNS
Erick HEYNS #2155-1
Male 
03:24:05
03:24:05
Male
Young Guns Men
Van H
03:24:06
2
25.3 km/h
A
09:00:00
8
2155-2
Wayne VAN DER WALT
Wayne VAN DER WALT #2155-2
Male 
03:24:06
03:24:06
Male
Young Guns Men
Van H
03:24:06
2
25.3 km/h
A
09:00:00
9
2137-2
Francois THERON
Francois THERON #2137-2
Male 
03:26:03
03:26:03
Male
Open Men
PYGA Euro Steel 2
03:26:03
2
25.0 km/h
A
09:00:00
10
2137-1
Pieter DU TOIT
Pieter DU TOIT #2137-1
Male 
03:26:03
03:26:03
Male
Open Men
PYGA Euro Steel 2
03:26:03
2
25.0 km/h
A
09:00:00
11
2068-1
Cp VAN WYK
Cp VAN WYK #2068-1
Male 
03:32:46
03:32:46
Male
Open Men
Insect Science #2
03:32:46
3
24.3 km/h
A
09:00:00
12
2068-2
Alan GORDON
Alan GORDON #2068-2
Male 
03:32:46
03:32:46
Male
Open Men
Insect Science #2
03:32:46
3
24.3 km/h
A
09:00:00
15
2021-2
Frederick ROSSOUW
Frederick ROSSOUW #2021-2
Male 
03:38:32
03:38:32
Male
Sub-Vet Men
Sappi
03:38:42
2
23.6 km/h
A
09:00:00
16
2021-1
Trevor ROWE
Trevor ROWE #2021-1
Male 
03:38:42
03:38:42
Male
Sub-Vet Men
Sappi
03:38:42
2
23.6 km/h
A
09:00:00
17
2121-1
Jeff BLANE
Jeff BLANE #2121-1
Male 
03:38:47
03:38:47
Male
Open Men
PTSA
04:56:18
13
23.6 km/h
B
09:00:00
18
2039-1
Jan-Hendrik GUTTER
Jan-Hendrik GUTTER #2039-1
Male 
03:40:30
03:40:30
Male
Open Men
Slaghuis
03:40:33
4
23.4 km/h
A
09:00:00
19
2039-2
Theo LOMBARD
Theo LOMBARD #2039-2
Male 
03:40:33
03:40:33
Male
Open Men
Slaghuis
03:40:33
4
23.4 km/h
A
09:00:00
22
2198-1
William WAKEFIELD
William WAKEFIELD #2198-1
Male 
03:44:57
03:44:57
Male
Solo Men
Dormakaba Men
03:44:57
1
22.9 km/h
B
09:00:00
23
2191-1
Jaco STORM
Jaco STORM #2191-1
Male 
03:45:34
03:45:34
Male
Solo Men
Dirk Lotter Transport
03:45:34
2
22.9 km/h
A
09:00:00
24
2074-1
Terence HOPE
Terence HOPE #2074-1
Male 
03:45:34
03:45:34
Male
Sub-Vet Men
The Sumos
03:45:43
3
22.9 km/h
A
09:00:00
25
2069-1
Brian FLYNN
Brian FLYNN #2069-1
Male 
03:45:36
03:45:36
Male
Solo Men
Brian Flynn
03:45:36
3
22.9 km/h
A
09:00:00
26
2074-2
Iain LINDSAY
Iain LINDSAY #2074-2
Male 
03:45:43
03:45:43
Male
Sub-Vet Men
The Sumos
03:45:43
3
22.9 km/h
A
09:00:00
27
2015-1
Matthew MCCOLLUM
Matthew MCCOLLUM #2015-1
Male 
03:46:06
03:46:06
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
KAP Restonic -Macbrothers
03:46:07
1
22.8 km/h
A
09:00:00
28
2015-2
Graham MCCOLLUM
Graham MCCOLLUM #2015-2
Male 
03:46:07
03:46:07
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
KAP Restonic -Macbrothers
03:46:07
1
22.8 km/h
A
09:00:00
29
2128-1
Bryce JACKSON
Bryce JACKSON #2128-1
Male 
03:56:03
03:56:03
Male
Sub-Vet Men
MOVEWELL
03:56:04
4
21.9 km/h
A
09:00:00
30
2128-2
Garth OLIVER
Garth OLIVER #2128-2
Male 
03:56:04
03:56:04
Male
Sub-Vet Men
MOVEWELL
03:56:04
4
21.9 km/h
A
09:00:00
33
2026-1
Hendrik BESTER
Hendrik BESTER #2026-1
Male 
03:59:13
03:59:13
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:59:16
2
21.6 km/h
A
09:00:00
34
2026-2
Burger BESTER
Burger BESTER #2026-2
Male 
03:59:16
03:59:16
Male
Veteran Men
Steffanuti Stocks
03:59:16
2
21.6 km/h
A
09:00:00
35
2132-1
Ian PIENAAR
Ian PIENAAR #2132-1
Male 
04:00:47
04:00:47
Male
Solo Men
Demacon Solo
04:00:47
4
21.4 km/h
A
09:00:00
36
2108-2
Ryan BENNEWITH
Ryan BENNEWITH #2108-2
Male 
04:00:50
04:00:50
Buffalo Team
Male
Open Men
Zini
04:00:53
5
21.4 km/h
B
09:00:00
37
2108-1
Chris BRITS
Chris BRITS #2108-1
Male 
04:00:53
04:00:53
Buffalo Team
Male
Open Men
Zini
04:00:53
5
21.4 km/h
B
09:00:00
38
2181-1
Shaun RADEMEYER
Shaun RADEMEYER #2181-1
Male 
04:01:53
04:01:53
Male
Sub-Vet Men
Multinet Home Loans
21.3 km/h
H
06:50:39
39
2040-1
Timothy KOCK
Timothy KOCK #2040-1
Male 
04:02:00
04:02:00
Male
Open Men
TnT (Trunks & Twigs)
04:02:01
6
21.3 km/h
A
09:00:00
40
2040-2
Pedri CRAUSE
Pedri CRAUSE #2040-2
Male 
04:02:01
04:02:01
Male
Open Men
TnT (Trunks & Twigs)
04:02:01
6
21.3 km/h
A
09:00:00
41
2060-1
Per LOFSTRAND
Per LOFSTRAND #2060-1
Male 
04:03:21
04:03:21
Male
Veteran Men
Trellidor
04:03:26
3
21.2 km/h
B
09:00:00
42
2060-2
Mathew GOETSCH
Mathew GOETSCH #2060-2
Male 
04:03:26
04:03:26
Male
Veteran Men
Trellidor
04:03:26
3
21.2 km/h
B
09:00:00
43
2028-2
Pieter BEZUIDENHOUT
Pieter BEZUIDENHOUT #2028-2
Male 
04:03:49
04:03:49
Male
Sub-Vet Men
The Broker and The Baker
04:03:50
5
21.2 km/h
A
09:00:00
44
2028-1
Hayden SIMPSON
Hayden SIMPSON #2028-1
Male 
04:03:50
04:03:50
Male
Sub-Vet Men
The Broker and The Baker
04:03:50
5
21.2 km/h
A
09:00:00
45
2035-1
Raymond VAN NIEKERK
Raymond VAN NIEKERK #2035-1
Male 
04:05:50
04:05:50
Male
Sub-Vet Men
Gabriëlskloof Wines
04:05:51
6
21.0 km/h
C
06:00:07
46
2035-2
Pieter HEYNS
Pieter HEYNS #2035-2
Male 
04:05:51
04:05:51
Male
Sub-Vet Men
Gabriëlskloof Wines
04:05:51
6
21.0 km/h
C
06:00:07
47
2105-2
Chris HORTER
Chris HORTER #2105-2
Male 
04:07:14
04:07:14
Male
Mixed Teams
Absolute Motion TCH
04:07:16
1
20.9 km/h
A
09:00:00
49
2089-1
Derek ACKERMANN
Derek ACKERMANN #2089-1
Male 
04:09:15
04:09:15
Male
Sub-Vet Men
Rubber Sealant
04:09:15
7
20.7 km/h
B
09:00:00
50
2089-2
Riaan BRITZ
Riaan BRITZ #2089-2
Male 
04:09:15
04:09:15
Male
Sub-Vet Men
Rubber Sealant
04:09:15
7
20.7 km/h
B
09:00:00
51
2122-2
Jared SURTEES
Jared SURTEES #2122-2
Male 
04:14:26
04:14:26
Father & Child
Male
Open Men
Surtees & Son
04:14:27
7
20.3 km/h
B
09:00:00
52
2122-1
Robert SURTEES
Robert SURTEES #2122-1
Male 
04:14:27
04:14:27
Father & Child
Male
Open Men
Surtees & Son
04:14:27
7
20.3 km/h
B
09:00:00
53
2157-1
Gary BARNARD
Gary BARNARD #2157-1
Male 
04:14:36
04:14:36
Male
Sub-Vet Men
#WeRide
04:15:38
8
20.3 km/h
B
09:00:00
54
2011-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #2011-1
Male 
04:14:40
04:14:40
Male
Sub-Vet Men
A League of our own
04:15:43
9
20.3 km/h
B
09:00:00
56
2020-2
Wesley AUGUSTYN
Wesley AUGUSTYN #2020-2
Male 
04:14:42
04:14:42
Happy Couple
Male
Mixed Teams
Black Sheep
04:14:42
2
20.3 km/h
B
09:00:00
57
2084-1
Andries VAN DER MERWE
Andries VAN DER MERWE #2084-1
Male 
04:14:55
04:14:55
Male
Mixed Teams
The Rodents Mys & Squirrel.
04:14:57
3
20.2 km/h
A
09:00:00
59
2150-2
Ian BRYAN
Ian BRYAN #2150-2
Male 
04:14:59
04:14:59
Male
Master Men
Coach One squared
04:15:58
1
20.2 km/h
B
09:00:00
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)
© 2023