Sani2C RACE
03/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2 - Neutral Stage
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (351 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Start Time
89
2009-1
Fiddy GEY VAN PITTIUS
Fiddy GEY VAN PITTIUS #2009-1
Female 
04:18:15
04:18:15
Female
Mixed Teams
Tantigatti
04:18:15
5
19.1 km/h
B
08:10:01
166
2012-1
Kara HUMAN
Kara HUMAN #2012-1
Female 
04:46:03
04:46:03
Female
Mixed Teams
Moet and Melk Tert
04:46:03
10
17.2 km/h
D
08:30:00
270
2014-1
Cherise ODENDAAL
Cherise ODENDAAL #2014-1
Female 
05:29:34
05:29:34
Female
Mixed Teams
Hasie en Skilpad
05:29:35
21
14.9 km/h
E
08:40:01
235
2016-1
Christina VAN DER WALT
Christina VAN DER WALT #2016-1
Female 
05:08:01
05:08:01
Female
Veteran Women
Computer mania girls
05:08:03
2
16.0 km/h
D
08:30:00
236
2016-2
Tania ROSSOUW
Tania ROSSOUW #2016-2
Female 
05:08:03
05:08:03
Female
Veteran Women
Computer mania girls
05:08:03
2
16.0 km/h
D
08:30:00
129
2050-1
Lindsay PENTZ
Lindsay PENTZ #2050-1
Female 
04:36:59
04:36:59
Female
Mixed Teams
Dustbusters Spatatvatters
04:37:00
8
17.8 km/h
D
08:30:00
123
2054-1
Jenny OOSTHUIZEN
Jenny OOSTHUIZEN #2054-1
Female 
04:34:23
04:34:23
Female
Mixed Teams
Oh Snap
04:34:23
7
17.9 km/h
B
08:10:01
68
2084-2
Helen SQUIRRELL
Helen SQUIRRELL #2084-2
Female 
04:07:20
04:07:20
Female
Mixed Teams
The Rodents Mys & Squirrel.
04:07:20
2
19.9 km/h
B
08:10:01
328
2091-1
Tracy SCOTT
Tracy SCOTT #2091-1
Female 
06:11:08
06:11:08
Female
Veteran Women
Ruffians
06:11:08
3
13.3 km/h
G
09:00:00
327
2091-2
Soma ZAAIMAN
Soma ZAAIMAN #2091-2
Female 
06:11:07
06:11:07
Female
Veteran Women
Ruffians
06:11:08
3
13.3 km/h
G
09:00:00
121
2092-1
Christi PROST
Christi PROST #2092-1
Female 
04:34:09
04:34:09
Female
Sub Vet Women
Team Heneways/Karan Beef
04:34:09
2
17.9 km/h
B
08:10:01
120
2092-2
Parys EDWARDS
Parys EDWARDS #2092-2
Female 
04:34:08
04:34:08
Female
Sub Vet Women
Team Heneways/Karan Beef
04:34:09
2
17.9 km/h
B
08:10:01
258
2097-1
Shireen SWART
Shireen SWART #2097-1
Female 
05:21:04
05:21:04
Female
Sub Vet Women
Gear'd
05:21:04
4
15.3 km/h
E
08:40:01
259
2097-2
Jade DAVIES
Jade DAVIES #2097-2
Female 
05:21:04
05:21:04
Female
Sub Vet Women
Gear'd
05:21:04
4
15.3 km/h
E
08:40:01
33
2105-1
Christie HEARDER
Christie HEARDER #2105-1
Female 
03:41:44
03:41:44
Female
Mixed Teams
Absolute Motion TCH
03:41:44
1
22.2 km/h
B
08:10:01
301
2114-1
Olivia WOODBURN
Olivia WOODBURN #2114-1
Female 
05:46:17
05:46:17
Female
Open Women
Flying Paddlers
05:46:17
3
14.2 km/h
G
09:00:00
300
2114-2
Bridgitte HARTLEY
Bridgitte HARTLEY #2114-2
Female 
05:46:16
05:46:16
Female
Open Women
Flying Paddlers
05:46:17
3
14.2 km/h
G
09:00:00
22
2115-1
Kim LE COURT
Kim LE COURT #2115-1
Female 
03:36:56
03:36:56
Female
Open Women
Youngsters
03:36:57
2
22.7 km/h
B
08:10:01
23
2115-2
Frances JANSE VAN RENSBURG
Frances JANSE VAN RENSBURG #2115-2
Female 
03:36:57
03:36:57
Female
Open Women
Youngsters
03:36:57
2
22.7 km/h
B
08:10:01
218
2118-1
Ilse NEL
Ilse NEL #2118-1
Female 
05:03:55
05:03:55
Female
Mixed Teams
Sumeil
05:04:02
17
16.2 km/h
E
08:40:01
340
2133-1
Teresa ERASMUS
Teresa ERASMUS #2133-1
Female 
06:35:25
06:35:25
Female
Mixed Teams
Lamgat 2
06:35:25
29
12.4 km/h
G
09:00:00
19
2156-1
Theresa RALPH
Theresa RALPH #2156-1
Female 
03:31:14
03:31:14
Female
Open Women
Galileo Risk Infiniti
03:31:14
1
23.3 km/h
B
08:10:01
18
2156-2
Sarah HILL
Sarah HILL #2156-2
Female 
03:31:14
03:31:14
Female
Open Women
Galileo Risk Infiniti
03:31:14
1
23.3 km/h
B
08:10:01
335
2178-2
Maresa MAREE
Maresa MAREE #2178-2
Female 
06:22:57
06:22:57
Female
Mixed Teams
Crazy Diamonds
06:22:58
28
12.8 km/h
F
08:50:02
274
2186-2
Wanri VENTER
Wanri VENTER #2186-2
Female 
05:30:19
05:30:19
Female
Mixed Teams
Athlete X
05:30:19
23
14.9 km/h
E
08:40:01
113
2190-1
Cindy POROBICH
Cindy POROBICH #2190-1
Female 
04:32:40
04:32:40
Female
Veteran Women
Boere Bessies
04:32:41
1
18.0 km/h
C
08:20:09
114
2190-2
Edwina LUTSCH
Edwina LUTSCH #2190-2
Female 
04:32:41
04:32:41
Female
Veteran Women
Boere Bessies
04:32:41
1
18.0 km/h
C
08:20:09
13
2199-1
Amy MCDOUGALL
Amy MCDOUGALL #2199-1
Female 
03:26:22
03:26:22
Female
Sub Vet Women
dormakaba ladies
03:26:22
1
23.8 km/h
B
08:10:01
12
2199-2
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2199-2
Female 
03:26:22
03:26:22
Female
Sub Vet Women
dormakaba ladies
03:26:22
1
23.8 km/h
B
08:10:01
342
2202-1
Tracy LOOS
Tracy LOOS #2202-1
Female 
06:37:35
06:37:35
Female
Mixed Teams
Dirty Downhill Devils
06:37:35
30
12.4 km/h
G
09:00:00
341
2202-2
Murray STRAUSS
Murray STRAUSS #2202-2
Male 
06:37:32
06:37:32
Male
Mixed Teams
Dirty Downhill Devils
06:37:35
30
12.4 km/h
G
09:00:00
286
2036-1
Brennan WALSH
Brennan WALSH #2036-1
Male 
05:33:31
05:33:31
Male
Solo Men
Easybike
05:33:31
26
14.8 km/h
F
08:50:02
299
2078-1
Freedom NKOSI
Freedom NKOSI #2078-1
Male 
05:46:10
05:46:10
Male
Open Men
New Team1
05:46:10
25
14.2 km/h
C
08:20:09
298
2078-2
Sifiso DLAMINI
Sifiso DLAMINI #2078-2
Male 
05:46:09
05:46:09
Male
Open Men
New Team1
05:46:10
25
14.2 km/h
C
08:20:09
188
2200-1
Mbhekiseni KUNENE
Mbhekiseni KUNENE #2200-1
Male 
04:52:02
04:52:02
Male
Open Men
Trail Builders
04:52:04
17
16.8 km/h
A
08:00:01
189
2200-2
Sizwe Bonisani KHANYILE
Sizwe Bonisani KHANYILE #2200-2
Male 
04:52:04
04:52:04
Male
Open Men
Trail Builders
04:52:04
17
16.8 km/h
A
08:00:01
245
2201-1
Falakhe MSWELI
Falakhe MSWELI #2201-1
Male 
05:12:55
05:12:55
Male
Open Men
Giba Gorge 1
05:12:56
20
15.7 km/h
C
08:20:09
246
2201-2
Khulekani LUTHULI
Khulekani LUTHULI #2201-2
Male 
05:12:56
05:12:56
Male
Open Men
Giba Gorge 1
05:12:56
20
15.7 km/h
C
08:20:09
293
2400-1
Sibusiso TEMBE
Sibusiso TEMBE #2400-1
Male 
05:41:37
05:41:37
Male
Open Men
Giba Gorge 2
05:41:37
24
14.4 km/h
A
08:00:01
292
2400-2
Vincent NGCONGO
Vincent NGCONGO #2400-2
Male 
05:41:35
05:41:35
Male
Open Men
Giba Gorge 2
05:41:37
24
14.4 km/h
A
08:00:01
28
2191-1
Jaco STORM
Jaco STORM #2191-1
Male 
03:39:34
03:39:34
Male
Solo Men
Dirk Lotter Transport
03:39:34
2
22.4 km/h
C
08:20:09
124
2192-1
Johann WYKERD
Johann WYKERD #2192-1
Male 
04:34:46
04:34:46
Male
Solo Men
Absolute Solo
04:34:46
11
17.9 km/h
D
08:30:00
241
2195-1
Koos VAN DER MERWE
Koos VAN DER MERWE #2195-1
Male 
05:10:49
05:10:49
Male
Solo Men
Koos
05:10:49
23
15.8 km/h
E
08:40:01
240
2196-1
Pieter VAN DER MERWE
Pieter VAN DER MERWE #2196-1
Male 
05:10:49
05:10:49
Male
Solo Men
Pieter
05:10:49
22
15.8 km/h
E
08:40:01
250
2197-1
Grant MACPHERSON
Grant MACPHERSON #2197-1
Male 
05:15:24
05:15:24
Male
Veteran Men
HayMac
05:15:24
18
15.6 km/h
C
08:20:09
249
2197-2
Haydn RENCKEN
Haydn RENCKEN #2197-2
Male 
05:15:24
05:15:24
Male
Veteran Men
HayMac
05:15:24
18
15.6 km/h
C
08:20:09
34
2198-1
William WAKEFIELD
William WAKEFIELD #2198-1
Male 
03:42:24
03:42:24
Male
Solo Men
Dormakaba Men
03:42:24
4
22.1 km/h
A
08:00:01
87
2187-1
Jannie COETZER
Jannie COETZER #2187-1
Male 
04:18:06
04:18:06
Male
Veteran Men
Jäger-train
04:18:06
6
19.1 km/h
A
08:00:01
88
2187-2
Julian FORD
Julian FORD #2187-2
Male 
04:18:06
04:18:06
Male
Veteran Men
Jäger-train
04:18:06
6
19.1 km/h
A
08:00:01
169
2188-1
Carel THERON
Carel THERON #2188-1
Male 
04:46:16
04:46:16
Male
Solo Men
CJT_2020
04:46:16
15
17.2 km/h
D
08:30:00
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (351 items)
© 2023