The Coolideas Cradle Mountain Trophy
24/10/2020
Results
Links
Race Website
 
Contact
Mountain Trophy Day 1
Mountain Trophy Day 2
Mountain Trophy GC
Cradle Mountain Challenge
Cradle Mountain Adventure
Mini Cradle Mountain Adventure
25km Run
15km Run
10km Run
5km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (232 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Finish
29
5000
Craig ABSALOM
Craig ABSALOM #5000
Male Master
03:32:08
03:32:08
2
(28)
Master
2
Male
28
21.2 km/h
03:32:08
5001
Hein ACKERMAN
Hein ACKERMAN #5001
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
54
5002
Henk ADENDORFF
Henk ADENDORFF #5002
Male Veteran
03:54:48
03:54:48
14
(51)
Veteran
14
Male
51
19.2 km/h
03:54:48
5004
Louis ANDERSON
Louis ANDERSON #5004
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
5006
Brendon ANSLEY
Brendon ANSLEY #5006
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
71
5007
George ARNOLD
George ARNOLD #5007
Male Sub Vet
04:06:12
04:06:12
23
(68)
Sub Vet
23
Male
68
18.3 km/h
04:06:12
26
5015
Justin BARK
Justin BARK #5015
Male Sub Vet
03:28:40
03:28:40
7
(25)
Sub Vet
7
Male
25
21.6 km/h
03:28:40
5016
Steven BARK
Steven BARK #5016
Male Sub Vet
Not started
Not started
Sub Vet
Male
5017
Steven BARRETT
Steven BARRETT #5017
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
124
5019
Fonty BARTLEMAN
Fonty BARTLEMAN #5019
Male Veteran
04:32:56
04:32:56
39
(110)
Veteran
39
Male
110
16.5 km/h
04:32:56
131
5022
Rod BAXTER
Rod BAXTER #5022
Male Master
04:44:10
04:44:10
28
(117)
Master
28
Male
117
15.8 km/h
04:44:10
5023
Neville BEETON
Neville BEETON #5023
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
5025
Johan BEKKER
Johan BEKKER #5025
Male Sub Vet
Not started
Not started
Sub Vet
Male
152
5029
Scott BERRY
Scott BERRY #5029
Male Veteran
05:08:20
05:08:20
47
(133)
Veteran
47
Male
133
14.6 km/h
05:08:20
5031
Kobus BEUKES
Kobus BEUKES #5031
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
110
5035
Corrie BEZUIDENHOUT
Corrie BEZUIDENHOUT #5035
Male Gr Master
04:23:17
04:23:17
2
(99)
Gr Master
2
Male
99
17.1 km/h
04:23:17
62
5036
Garth BIANCHI
Garth BIANCHI #5036
Male Sub Vet
04:00:02
04:00:02
18
(59)
Sub Vet
18
Male
59
18.7 km/h
04:00:02
5040
Ryan BLUMENTHAL
Ryan BLUMENTHAL #5040
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
158
5041
Corne BODENSTEIN
Corne BODENSTEIN #5041
Male Veteran
05:35:19
05:35:19
48
(138)
Veteran
48
Male
138
13.4 km/h
05:35:19
115
5042
Tania BONNER
Tania BONNER #5042
Female Sub Vet
04:28:40
04:28:40
6
(13)
Sub Vet
6
Female
13
16.7 km/h
04:28:40
49
5043
Johan BOONZAIER
Johan BOONZAIER #5043
Male Sub Vet
03:52:34
03:52:34
14
(46)
Sub Vet
14
Male
46
19.3 km/h
03:52:34
13
5045
Lawrence BOSCH
Lawrence BOSCH #5045
Male Veteran
03:18:25
03:18:25
2
(12)
Veteran
2
Male
12
22.7 km/h
03:18:25
75
5046
Nicky BOSCH
Nicky BOSCH #5046
Female Veteran
04:09:21
04:09:21
2
(4)
Veteran
2
Female
4
18.0 km/h
04:09:21
5053
Kim BREARLEY
Kim BREARLEY #5053
Female Master
Not started
Not started
Master
Female
123
5054
Willie BREWIS
Willie BREWIS #5054
Male Master
04:32:52
04:32:52
24
(109)
Master
24
Male
109
16.5 km/h
04:32:52
87
5055
Nic BRIGANDO
Nic BRIGANDO #5055
Male Senior
04:14:09
04:14:09
12
(82)
Senior
12
Male
82
17.7 km/h
04:14:09
61
5056
Robert BRIGGS
Robert BRIGGS #5056
Male Veteran
03:59:25
03:59:25
17
(58)
Veteran
17
Male
58
18.8 km/h
03:59:25
5057
Vicus BRITS
Vicus BRITS #5057
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
125
5058
Peter BROOK
Peter BROOK #5058
Male Master
04:33:13
04:33:13
25
(111)
Master
25
Male
111
16.5 km/h
04:33:13
5059
Bryan BROWN
Bryan BROWN #5059
Male Sub Vet
DNF
DNF
Sub Vet
Male
80
5060
Matt BROWN
Matt BROWN #5060
Male Veteran
04:11:50
04:11:50
21
(75)
Veteran
21
Male
75
17.9 km/h
04:11:50
5061
Craig BROWN
Craig BROWN #5061
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
34
5064
Ian BRYAN
Ian BRYAN #5064
Male Master
03:38:56
03:38:56
3
(33)
Master
3
Male
33
20.6 km/h
03:38:56
136
5065
Bennie BUDER
Bennie BUDER #5065
Male Veteran
04:49:27
04:49:27
41
(121)
Veteran
41
Male
121
15.5 km/h
04:49:27
117
5066
Paul BURGOYNE
Paul BURGOYNE #5066
Male Veteran
04:31:03
04:31:03
33
(103)
Veteran
33
Male
103
16.6 km/h
04:31:03
72
5067
Richard BUTT
Richard BUTT #5067
Male Master
04:07:15
04:07:15
13
(69)
Master
13
Male
69
18.2 km/h
04:07:15
107
5077
Trevor CLARK
Trevor CLARK #5077
Male Master
04:21:22
04:21:22
20
(96)
Master
20
Male
96
17.2 km/h
04:21:22
59
5078
Denis CLOETE
Denis CLOETE #5078
Male Veteran
03:58:10
03:58:10
16
(56)
Veteran
16
Male
56
18.9 km/h
03:58:10
146
5079
Johan COETZEE
Johan COETZEE #5079
Male Master
05:00:52
05:00:52
34
(129)
Master
34
Male
129
15.0 km/h
05:00:52
78
5082
Michelle COLYN
Michelle COLYN #5082
Female Veteran
04:11:37
04:11:37
3
(5)
Veteran
3
Female
5
17.9 km/h
04:11:37
77
5083
Gordon COLYN
Gordon COLYN #5083
Male Veteran
04:10:37
04:10:37
20
(73)
Veteran
20
Male
73
18.0 km/h
04:10:37
86
5086
Christopher COSGROVE
Christopher COSGROVE #5086
Male Gr Master
04:13:26
04:13:26
1
(81)
Gr Master
1
Male
81
17.8 km/h
04:13:26
5087
Daniel COSTAZ
Daniel COSTAZ #5087
Male Gr Master
Not started
Not started
Gr Master
Male
157
5090
Paul DAMANT
Paul DAMANT #5090
Male Master
05:34:21
05:34:21
36
(137)
Master
36
Male
137
13.5 km/h
05:34:21
5091
Faye DARBY
Faye DARBY #5091
Female Sub Vet
Not started
Not started
Sub Vet
Female
148
5092
Janita DE BEER
Janita DE BEER #5092
Female Sub Vet
05:05:25
05:05:25
7
(18)
Sub Vet
7
Female
18
14.7 km/h
05:05:25
32
5094
Garth DE JAGER
Garth DE JAGER #5094
Male Sub Vet
03:35:41
03:35:41
11
(31)
Sub Vet
11
Male
31
20.9 km/h
03:35:41
113
5095
David DE JONG
David DE JONG #5095
Male Master
04:26:10
04:26:10
22
(101)
Master
22
Male
101
16.9 km/h
04:26:10
5099
Elmar DE WET
Elmar DE WET #5099
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
5100
Nick DEETLEFS
Nick DEETLEFS #5100
Male Sub Vet
DNF
DNF
Sub Vet
Male
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (232 items)
© 2023