Troutbeck Triathlon
22/02/2020
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Elite Men
Elite Women
Junior Men
Junior Women
Triathlon Standard
Triathlon Sprint
Triathlon Supersprint
Corporate Challenge
Aquathlon
Off-Road MIni
Off-Road Sprint
Off-Road Standard
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (22 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Run 1
Swim
Run 2
227
Team GATEWAY 3
Team GATEWAY 3 #227
Mixed Team
Started
Started
Team
Mixed
Zimbabwe
00:06:44
236
Team TEAM MARUFU
Team TEAM MARUFU #236
Mixed 
Started
Started
Mixed
00:07:33
19
222
Team FALCON 3
Team FALCON 3 #222
Male Team
00:32:52
00:32:52
4
(9)
Team
4
Male
9
Zimbabwe
00:08:13
00:14:01
00:10:36
17
218
Team ARUNDEL 3
Team ARUNDEL 3 #218
Female Team
00:31:22
00:31:22
5
(5)
Team
5
Female
5
Zimbabwe
00:08:35
00:12:38
00:10:08
16
233
William MCKINLAY
William MCKINLAY #233
Male Ind
00:31:11
00:31:11
5
(8)
Ind
5
Male
8
Zimbabwe
00:09:03
00:10:46
00:11:22
12
223
Team FALCON 4
Team FALCON 4 #223
Male Team
00:27:59
00:27:59
3
(6)
Team
3
Male
6
Zimbabwe
00:06:57
00:10:41
00:10:20
18
230
Tracey ASHWIN
Tracey ASHWIN #230
Female Ind
00:32:17
00:32:17
1
(6)
Ind
1
Female
6
Zimbabwe
00:09:48
00:10:41
00:11:47
9
221
Team FALCON 2
Team FALCON 2 #221
Male Team
00:27:25
00:27:25
2
(5)
Team
2
Male
5
Zimbabwe
00:08:09
00:10:35
00:08:40
20
157
Luke ROONEY
Luke ROONEY #157
Male Ind
00:41:02
00:41:02
6
(10)
Ind
6
Male
10
Zimbabwe
00:12:00
00:10:29
00:18:32
8
220
Team FALCON 1
Team FALCON 1 #220
Male Team
00:25:57
00:25:57
1
(4)
Team
1
Male
4
Zimbabwe
00:06:49
00:09:18
00:09:49
3
224
Rabvukwa A
Rabvukwa A #224
Male Ind
00:24:08
00:24:08
1
(1)
Ind
1
Male
1
Zimbabwe
00:07:15
00:08:59
00:07:53
15
229
Dave ASHWIN
Dave ASHWIN #229
Male Ind
00:28:39
00:28:39
4
(7)
Ind
4
Male
7
Zimbabwe
00:09:08
00:08:58
00:10:32
13
219
Team ARUNDEL 4
Team ARUNDEL 4 #219
Female Team
00:28:00
00:28:00
3
(3)
Team
3
Female
3
Zimbabwe
00:09:47
00:08:52
00:09:20
14
217
Team ARUNDEL 2
Team ARUNDEL 2 #217
Female Team
00:28:08
00:28:08
4
(4)
Team
4
Female
4
Zimbabwe
00:09:27
00:08:51
00:09:50
6
226
Team GATEWAY 2
Team GATEWAY 2 #226
Mixed Team
00:24:59
00:24:59
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Zimbabwe
00:06:55
00:08:36
00:09:28
11
232
Team TEAM GILL
Team TEAM GILL #232
Mixed Team
00:27:43
00:27:43
4
(4)
Team
4
Mixed
4
Zimbabwe
00:08:53
00:08:32
00:10:18
4
235
Ben WOOD
Ben WOOD #235
Male Ind
00:24:23
00:24:23
2
(2)
Ind
2
Male
2
Zimbabwe
00:07:23
00:07:42
00:09:17
10
231
Team 21 DEGREES EAST
Team 21 DEGREES EAST #231
Mixed Team
00:27:43
00:27:43
3
(3)
Team
3
Mixed
3
Zimbabwe
00:09:35
00:07:42
00:10:26
7
228
Team ARUNDEL 5
Team ARUNDEL 5 #228
Mixed Team
00:25:35
00:25:35
2
(2)
Team
2
Mixed
2
Zimbabwe
00:08:57
00:07:09
00:09:27
5
234
Hartley WILLIAMSON
Hartley WILLIAMSON #234
Male Ind
00:24:42
00:24:42
3
(3)
Ind
3
Male
3
Zimbabwe
00:07:39
00:06:58
00:10:04
1
216
Team ARUNDEL 1
Team ARUNDEL 1 #216
Female Team
00:22:21
00:22:21
1
(1)
Team
1
Female
1
Zimbabwe
00:07:30
00:06:48
00:08:02
2
225
Team GATEWAY 1
Team GATEWAY 1 #225
Female Team
00:23:04
00:23:04
2
(2)
Team
2
Female
2
Zimbabwe
00:07:56
00:06:15
00:08:52
Page 1 of 1 (22 items)
© 2023