Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
12
13
14
15
16
[17]
18
19
Page 17 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Floating Bridge
Pace
Finish
Pace
717
2310-1
Gavin PEARL
Gavin PEARL #2310-1
Male Veteran
04:59:58
04:59:58
Veteran
Male
Mens Team
INGLORIOUS BASTARDS
04:59:58
108
H
07:15:00
04:52:58
17.2 km/h
00:06:45
17.2 km/h
702
2436-1
Lyle ROMANES
Lyle ROMANES #2436-1
Male Master
04:56:19
04:56:19
Master
Male
Mens Team
CANNONSNAIL
04:56:19
104
H
07:15:00
04:49:11
17.4 km/h
00:06:45
17.4 km/h
829
2186-1
Kwame MOLOKO
Kwame MOLOKO #2186-1
Male Veteran
05:40:29
05:40:29
Veteran
Male
G
07:10:00
05:33:12
15.1 km/h
00:06:47
15.2 km/h
741
2355-1
Kerry DEAMER
Kerry DEAMER #2355-1
Male Veteran
05:07:39
05:07:39
Veteran
Male
Vet Men
U-WING OIL
05:07:39
127
I
07:20:00
05:00:10
16.8 km/h
00:06:49
16.8 km/h
740
2355-2
Brett POULTON
Brett POULTON #2355-2
Male Veteran
05:07:35
05:07:35
Veteran
Male
Vet Men
U-WING OIL
05:07:39
127
I
07:20:00
05:00:17
16.8 km/h
00:06:50
16.8 km/h
728
2258-2
Marius RAHL
Marius RAHL #2258-2
Male Master
05:05:28
05:05:28
Master
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-06
05:05:28
109
H
07:15:00
04:58:21
16.9 km/h
00:06:50
16.9 km/h
709
2070-2
Peter HOUZET
Peter HOUZET #2070-2
Male Grand Master
04:59:43
04:59:43
Grand Master
Male
Mens Team
RETREAT ON MAIN B
04:59:49
107
H
07:15:00
04:52:44
17.2 km/h
00:06:53
17.2 km/h
790
2295-1
John Gary WARDLE
John Gary WARDLE #2295-1
Male Veteran
05:19:29
05:19:29
Veteran
Male
Mens Team
FRAIL FARMERS
05:19:30
120
H
07:15:00
05:12:01
16.2 km/h
00:06:53
16.2 km/h
791
2295-2
Kyle VAN DE VYVER
Kyle VAN DE VYVER #2295-2
Male Senior
05:19:30
05:19:30
Senior
Male
Mens Team
FRAIL FARMERS
05:19:30
120
H
07:15:00
05:12:03
16.2 km/h
00:06:54
16.2 km/h
752
2163-1
Christo DIEDERICKS
Christo DIEDERICKS #2163-1
Male Master
05:12:56
05:12:56
Master
Male
Master Men
OLDANDSLOW
05:13:01
52
H
07:15:00
05:05:25
16.5 km/h
00:06:54
16.5 km/h
734
2124-1
Herman BOTHA
Herman BOTHA #2124-1
Male Grand Master
05:06:06
05:06:06
Grand Master
Male
Master Men
SMOKE ON THE WATER
05:06:07
51
H
07:15:00
04:58:56
16.9 km/h
00:06:55
16.9 km/h
815
2080-2
Barry STEENKAMP
Barry STEENKAMP #2080-2
Male Senior
05:34:18
05:34:18
Senior
Male
Mens Team
TRI-BOYS
05:34:18
122
J
07:25:20
05:27:15
15.4 km/h
00:06:56
15.4 km/h
753
2163-2
Piet OOSTHUIZEN
Piet OOSTHUIZEN #2163-2
Male Master
05:13:01
05:13:01
Master
Male
Master Men
OLDANDSLOW
05:13:01
52
H
07:15:00
05:05:29
16.5 km/h
00:06:57
16.5 km/h
793
2104-2
Neil GROBBELAAR
Neil GROBBELAAR #2104-2
Male Veteran
05:20:24
05:20:24
Veteran
Male
Vet Men
NIGHTHAWKS
08:20:24
144
F
07:00:00
05:12:56
16.1 km/h
00:06:58
16.1 km/h
850
2193-2
Lowinda JAQUIRE
Lowinda JAQUIRE #2193-2
Female Senior
06:01:46
06:01:46
Senior
Female
Womens Team
MUGG & BEAN MIDSTREAM 3
06:01:46
13
J
07:25:20
05:54:45
14.2 km/h
00:06:58
14.3 km/h
713
2070-1
Dayle HOUZET
Dayle HOUZET #2070-1
Male Senior
04:59:49
04:59:49
Senior
Male
Mens Team
RETREAT ON MAIN B
04:59:49
107
H
07:15:00
04:52:46
17.2 km/h
00:06:59
17.2 km/h
849
2193-1
Delmarie DE JONGH
Delmarie DE JONGH #2193-1
Female Senior
06:01:43
06:01:43
Senior
Female
Womens Team
MUGG & BEAN MIDSTREAM 3
06:01:46
13
J
07:25:20
05:54:39
14.2 km/h
00:07:01
14.3 km/h
766
2268-2
Gary CAWTHORN
Gary CAWTHORN #2268-2
Male Master
05:14:34
05:14:34
Master
Male
Mixed Team
SLOW POKES
05:14:35
40
I
07:20:00
05:07:25
16.4 km/h
00:07:01
16.4 km/h
792
2104-1
Gary STROEBEL
Gary STROEBEL #2104-1
Male Veteran
05:20:24
05:20:24
Veteran
Male
Vet Men
NIGHTHAWKS
08:20:24
144
F
07:00:00
05:12:53
16.1 km/h
00:07:02
16.1 km/h
721
2094-1
Francois SWART
Francois SWART #2094-1
Male Grand Master
05:03:28
05:03:28
Grand Master
Male
Master Men
TEAM HAMSTRING
05:03:32
48
H
07:15:00
04:55:59
17.0 km/h
00:07:03
17.0 km/h
735
2124-2
Gerald GRAY
Gerald GRAY #2124-2
Male Master
05:06:07
05:06:07
Master
Male
Master Men
SMOKE ON THE WATER
05:06:07
51
H
07:15:00
04:58:51
16.9 km/h
00:07:03
16.9 km/h
767
2268-1
Louise VAN DE VYVER
Louise VAN DE VYVER #2268-1
Female Senior
05:14:35
05:14:35
Senior
Female
Mixed Team
SLOW POKES
05:14:35
40
I
07:20:00
05:07:24
16.4 km/h
00:07:05
16.4 km/h
823
2312-2
Pieter Jacques BEUKES
Pieter Jacques BEUKES #2312-2
Male Senior
05:39:07
05:39:07
Senior
Male
Mens Team
CHEP BOLAND BOYTJIES
05:39:10
125
I
07:20:00
05:32:02
15.2 km/h
00:07:07
15.2 km/h
814
2080-1
Barry STEENKAMP
Barry STEENKAMP #2080-1
Male Master
05:34:13
05:34:13
Master
Male
Mens Team
TRI-BOYS
05:34:18
122
J
07:25:20
05:26:58
15.4 km/h
00:07:08
15.4 km/h
830
2110-1
Diane GELDENHUYS
Diane GELDENHUYS #2110-1
Female Senior
05:43:52
05:43:52
Senior
Female
Mixed Team
DRAG&FLY
05:43:53
46
I
07:20:00
05:36:21
15.0 km/h
00:07:09
15.0 km/h
824
2312-1
Pieter DU TOIT
Pieter DU TOIT #2312-1
Male Senior
05:39:10
05:39:10
Senior
Male
Mens Team
CHEP BOLAND BOYTJIES
05:39:10
125
I
07:20:00
05:31:59
15.2 km/h
00:07:10
15.2 km/h
723
2094-2
Andries DU TOIT
Andries DU TOIT #2094-2
Male Master
05:03:32
05:03:32
Master
Male
Master Men
TEAM HAMSTRING
05:03:32
48
H
07:15:00
04:55:59
17.0 km/h
00:07:10
17.0 km/h
870
2250-2
Charl DU PLESSIS
Charl DU PLESSIS #2250-2
Male Veteran
07:30:36
07:30:36
Veteran
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-23
07:30:36
133
J
07:25:20
07:23:11
11.4 km/h
00:07:12
11.5 km/h
837
2378-1
Steve MULLER
Steve MULLER #2378-1
Male Master
05:55:00
05:55:00
Master
Male
Master Men
KAP-10
05:55:00
55
I
07:20:00
05:47:09
14.5 km/h
00:07:14
14.6 km/h
831
2110-2
Ivor GELDENHUYS
Ivor GELDENHUYS #2110-2
Male Veteran
05:43:53
05:43:53
Veteran
Male
Mixed Team
DRAG&FLY
05:43:53
46
I
07:20:00
05:36:13
15.0 km/h
00:07:15
15.0 km/h
838
2378-2
Schalk DE BEER
Schalk DE BEER #2378-2
Male Master
05:55:00
05:55:00
Master
Male
Master Men
KAP-10
05:55:00
55
I
07:20:00
05:47:07
14.5 km/h
00:07:16
14.6 km/h
847
2390-1
Marietha DE VILLIERS
Marietha DE VILLIERS #2390-1
Female Master
06:01:31
06:01:31
Master
Female
Vet Women
MARIETA X 2
09:01:33
7
H
07:15:00
05:54:05
14.2 km/h
00:07:20
14.3 km/h
848
2390-2
Marieta HAVENGA
Marieta HAVENGA #2390-2
Female Grand Master
06:01:33
06:01:33
Grand Master
Female
Vet Women
MARIETA X 2
09:01:33
7
H
07:15:00
05:54:04
14.2 km/h
00:07:21
14.3 km/h
858
2284-1
Derick KUUN
Derick KUUN #2284-1
Male Senior
06:23:18
06:23:18
Senior
Male
Mens Team
CHAMPS
06:23:18
130
I
07:20:00
06:15:44
13.4 km/h
00:07:21
13.5 km/h
857
2284-2
Dirk VAN NIEKERK
Dirk VAN NIEKERK #2284-2
Male Senior
06:23:15
06:23:15
Senior
Male
Mens Team
CHAMPS
06:23:18
130
I
07:20:00
06:15:39
13.4 km/h
00:07:22
13.5 km/h
801
2255-1
Carlo DU PLESSIS
Carlo DU PLESSIS #2255-1
Male Master
05:26:49
05:26:49
Master
Male
Vet Men
OLD MUTUAL-01 CAPE TOWN BOYS
08:26:49
145
G
07:10:00
05:19:03
15.8 km/h
00:07:23
15.8 km/h
800
2255-2
Jason EAGLESTONE
Jason EAGLESTONE #2255-2
Male Veteran
05:26:45
05:26:45
Veteran
Male
Vet Men
OLD MUTUAL-01 CAPE TOWN BOYS
08:26:49
145
G
07:10:00
05:19:01
15.8 km/h
00:07:23
15.8 km/h
725
2409-1
Daniel BERNIC
Daniel BERNIC #2409-1
Male Senior
05:05:25
05:05:25
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-14
05:05:30
110
H
07:15:00
04:57:47
16.9 km/h
00:07:29
16.9 km/h
522
2365-1
Mike SCROOBY
Mike SCROOBY #2365-1
Male Grand Master
04:28:48
04:28:48
Grand Master
Male
Master Men
TEAM S & S
04:28:48
32
G
07:10:00
04:21:12
19.3 km/h
00:07:29
19.2 km/h
729
2409-2
Avi MISHAN
Avi MISHAN #2409-2
Male Senior
05:05:30
05:05:30
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-14
05:05:30
110
H
07:15:00
04:57:40
16.9 km/h
00:07:37
16.9 km/h
856
2090-2
Jean VAN HUYSSTEEN
Jean VAN HUYSSTEEN #2090-2
Female Master
06:20:28
06:20:28
Master
Female
Mixed Team
NECTAR IMPERIAL
06:20:28
47
J
07:25:20
06:12:46
13.5 km/h
00:07:40
13.6 km/h
855
2090-1
Ian VAN HUYSSTEEN
Ian VAN HUYSSTEEN #2090-1
Male Master
06:20:27
06:20:27
Master
Male
Mixed Team
NECTAR IMPERIAL
06:20:28
47
J
07:25:20
06:12:43
13.5 km/h
00:07:41
13.6 km/h
869
2250-1
Jandru MARAIS
Jandru MARAIS #2250-1
Male Senior
07:30:35
07:30:35
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-23
07:30:36
133
J
07:25:20
07:22:44
11.4 km/h
00:07:41
11.5 km/h
802
2377-1
Roche' SWIEGERS
Roche' SWIEGERS #2377-1
Male Veteran
05:28:14
05:28:14
Veteran
Male
Vet Men
GEARONIMO
05:28:15
137
I
07:20:00
05:20:14
15.7 km/h
00:07:44
15.7 km/h
803
2377-2
Cobus BEUKES
Cobus BEUKES #2377-2
Male Master
05:28:15
05:28:15
Master
Male
Vet Men
GEARONIMO
05:28:15
137
I
07:20:00
05:20:04
15.7 km/h
00:07:45
15.7 km/h
768
2430-2
Gideon VAN DER BERG
Gideon VAN DER BERG #2430-2
Male Senior
05:14:55
05:14:55
Senior
Male
Mens Team
ROCKYMOUNTAINEERS
05:14:59
117
I
07:20:00
05:06:52
16.4 km/h
00:07:58
16.4 km/h
861
2212-2
Johan APPELGRYN
Johan APPELGRYN #2212-2
Male Master
06:28:16
06:28:16
Master
Male
Mens Team
APPELGRYN
06:28:24
131
I
07:20:00
06:19:42
13.3 km/h
00:08:00
13.3 km/h
821
2014-1
Jaco VENTER
Jaco VENTER #2014-1
Male Veteran
05:38:23
05:38:23
Veteran
Male
Mixed Team
VLENTERS
05:38:24
45
G
07:10:00
05:29:59
15.3 km/h
00:08:03
15.3 km/h
769
2430-1
Adam SCHOEMAN
Adam SCHOEMAN #2430-1
Male Veteran
05:14:59
05:14:59
Veteran
Male
Mens Team
ROCKYMOUNTAINEERS
05:14:59
117
I
07:20:00
05:06:51
16.4 km/h
00:08:04
16.4 km/h
822
2014-2
Lizelle VENTER
Lizelle VENTER #2014-2
Female Veteran
05:38:24
05:38:24
Veteran
Female
Mixed Team
VLENTERS
05:38:24
45
G
07:10:00
05:29:58
15.3 km/h
00:08:06
15.3 km/h
1
2
3
...
12
13
14
15
16
[17]
18
19
Page 17 of 19 (927 items)
© 2023