Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
23
24
25
26
Page 1 of 26 (1295 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Wave
Start Time
Finish
Pace
Jolivet
1020-2
Stephen PROWSE
Stephen PROWSE #1020-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
Quarius
A
06:32:01
1026-2
Douglas DRYSDALE
Douglas DRYSDALE #1026-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Y
08:45:00
1083-2
Tony WILMANS
Tony WILMANS #1083-2
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
Vexma properties
C
06:41:48
1249-2
Clayton DROTSKY
Clayton DROTSKY #1249-2
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
X
08:26:49
1521-2
Greg BLOOMER
Greg BLOOMER #1521-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
The Old and Beautiful
C
06:41:48
1646-1
William WEBB
William WEBB #1646-1
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Y
08:45:00
1293-1
Grant ROBERTSON
Grant ROBERTSON #1293-1
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Mens Team
Andersons Robs
Y
08:45:00
1293-2
Jason ROBERTSON
Jason ROBERTSON #1293-2
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
Mens Team
Andersons Robs
Y
08:45:00
1374-2
Pontso MOHOALADI
Pontso MOHOALADI #1374-2
Female Senior
DNF
DNF
Senior
Female
Mixed Team
Kibali Warriors
W
08:22:00
1553-2
Barend VAN HEERDEN
Barend VAN HEERDEN #1553-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
SG-05
B
06:36:46
1124-1
Brandon HART
Brandon HART #1124-1
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
X
08:26:49
1189-1
Lucienne SWART
Lucienne SWART #1189-1
Male U23
DNS
DNS
U23
Male
T
08:07:00
1265-1
Clinton SHAHIM
Clinton SHAHIM #1265-1
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
Gears2Beers
Y
08:45:00
1265-2
Bruce COBURN
Bruce COBURN #1265-2
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
Gears2Beers
Y
08:45:00
1284-2
Craig ARNOLD
Craig ARNOLD #1284-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
Southerners
W
08:22:00
1404-1
Jonathan SWEIDAN
Jonathan SWEIDAN #1404-1
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
Vet Men
KAP Uni-04
F
06:56:55
1404-2
Gideon ABRAHAMS
Gideon ABRAHAMS #1404-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
Vet Men
KAP Uni-04
F
06:56:55
1629-1
Franco SWART
Franco SWART #1629-1
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Vet Men
Silver Foxes
Y
08:45:00
1629-2
Ennis JANSEN VAN VUUREN
Ennis JANSEN VAN VUUREN #1629-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Vet Men
Silver Foxes
Y
08:45:00
1630-1
Lizl HOBSON
Lizl HOBSON #1630-1
Female Master
DNS
DNS
Master
Female
Womens Team
Hobson's choice
Y
08:45:00
1630-2
Suzaan HOBSON
Suzaan HOBSON #1630-2
Female U23
DNS
DNS
U23
Female
Womens Team
Hobson's choice
Y
08:45:00
1007-1
Stefan LE ROUX
Stefan LE ROUX #1007-1
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Mens Team
Team Rubicon
Y
08:45:00
1007-2
Henk GOUWS
Henk GOUWS #1007-2
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
Mens Team
Team Rubicon
Y
08:45:00
1618-1
Kobus DU PLOOY
Kobus DU PLOOY #1618-1
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
Y
08:45:00
1114-2
Darryl FOURIE
Darryl FOURIE #1114-2
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
X
08:26:49
1305-1
Lisle Kenneth CLARK
Lisle Kenneth CLARK #1305-1
Male Senior
Not started
Not started
Senior
Male
Mens Team
KAPSafripol-05
K
07:21:59
1511-2
Craig NELSON
Craig NELSON #1511-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
Master Men
The Slow Pokes
X
08:26:49
1401-2
Wimpie VAN ASWEGEN
Wimpie VAN ASWEGEN #1401-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Vet Men
KAP PGB-01
R
07:57:12
1606-1
Louwrens ZEEMAN
Louwrens ZEEMAN #1606-1
Male Senior
Not started
Not started
Senior
Male
Mens Team
Sufferfest
M
07:31:59
1029-1
John WOLFAARDT
John WOLFAARDT #1029-1
Male Grand Master
DNS
DNS
Grand Master
Male
Master Men
akkedisse2
Y
08:45:00
1029-2
Kris VAN HEERDEN
Kris VAN HEERDEN #1029-2
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
akkedisse2
Y
08:45:00
1619-2
Rudy MYBURGH
Rudy MYBURGH #1619-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Y
08:45:00
1631-2
Kobus GREYLING
Kobus GREYLING #1631-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
Y
08:45:00
1627-2
Chad STRANICK
Chad STRANICK #1627-2
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
Y
08:45:00
1101-2
Stefan FOURIE
Stefan FOURIE #1101-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
I
07:11:55
1175-1
Maurice LIEBENBERG
Maurice LIEBENBERG #1175-1
Male Veteran
Not started
Not started
Veteran
Male
X
08:26:49
1234-2
Pierre LUNDBERG
Pierre LUNDBERG #1234-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
Master Men
Fort Hunter
W
08:22:00
1578-1
Dane RAUBENHEIMER
Dane RAUBENHEIMER #1578-1
Male Senior
DNF
DNF
Senior
Male
Mens Team
ZF Cycling
R
07:57:12
1592-2
Anja BADENHORST
Anja BADENHORST #1592-2
Female Veteran
Started
Started
Veteran
Female
Womens Team
#1 Ride For Burry
N
07:36:30
13:57:54
1622-1
Nick FRENCH
Nick FRENCH #1622-1
Male Senior
DNS
DNS
Senior
Male
Mens Team
TheGinster2
Y
08:45:00
1622-2
Willie FOURIE
Willie FOURIE #1622-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Mens Team
TheGinster2
Y
08:45:00
1098-2
Harry WOO
Harry WOO #1098-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
Master Men
Canada 5
D
06:46:50
1164-1
Bo SZALEK
Bo SZALEK #1164-1
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
Bio test
Y
08:45:00
1164-2
Mark CADLE
Mark CADLE #1164-2
Male Master
DNS
DNS
Master
Male
Master Men
Bio test
Y
08:45:00
1299-2
Wynand De Jager
Wynand De Jager #1299-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
Willehonne T2
U
08:12:15
1304-1
Jacques RAUTENBACH
Jacques RAUTENBACH #1304-1
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Vet Men
LiquidEcho
W
08:22:00
11261-1
Andries HAVENGA
Andries HAVENGA #11261-1
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Vet Men
Mont blanc 1
C
06:41:48
1126-2
Bernard WESSELS
Bernard WESSELS #1126-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
Vet Men
Mont blanc 1
C
06:41:48
1533-2
Jason EVERSHED
Jason EVERSHED #1533-2
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
Mens Team
Geberit 2
J
07:16:51
1136-2
Sebastien Jean-Philippe HENRY
Sebastien Jean-Philippe HENRY #1136-2
Male Veteran
DNS
DNS
Veteran
Male
X
08:26:49
[1]
2
3
4
5
6
7
...
23
24
25
26
Page 1 of 26 (1295 items)
© 2023