Euro Steel Drak Descent
20/01/2018
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Eurosteel Drak Descent Day 1
Eurosteel Challenge Day 1
GWK Run the Rivers Day 1
GWK Run the Rivers Lite Day 1
Eurosteel Drak Descent Day 2
Eurosteel Challenge Day 2
GWK Run the Rivers Day 2
GWK Run the Rivers Lite Day 2
Eurosteel Drak Descent GC
Eurosteel Challenge GC
GWK Run the Rivers GC
GWK Run the Rivers Lite GC
Drak Paddle Day1
Drak Paddle Day2
Drak Paddle GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (415 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Wave
Stage 1
Stage 2
971
Serena Lee
Serena Lee #971
Female Mixed Team
Started and running
Started and running
Mixed Team
Female
Mixed Team
Lees team
Wave 1
03:00:51
972
Antony Lee
Antony Lee #972
Male Mixed Team
Started and running
Started and running
Mixed Team
Male
Mixed Team
Lees team
Wave 1
03:00:54
666
Basil Hoffman
Basil Hoffman #666
Male Solo Entry
Started and running
Started and running
Solo Entry
Male
Wave 1
04:02:05
746
Dave Shar
Dave Shar #746
Male Solo Entry
Started and running
Started and running
Solo Entry
Male
Wave 1
04:22:58
754
Kyle Bullock
Kyle Bullock #754
Male Junior
Started and running
Started and running
Junior
Male
Wave 1
05:00:38
764
Gerrie PRETORIUS
Gerrie PRETORIUS #764
Male Solo Entry
Started and running
Started and running
Solo Entry
Male
Wave 1
04:17:29
315
941
Travis Staphorst
Travis Staphorst #941
Male Mixed Team
09:50:30
09:50:30
18
(263)
Mixed Team
18
Male
263
Mixed Team
Fat Wheels
Wave 1
05:15:14
04:35:16
314
942
Mirian Coronel
Mirian Coronel #942
Female Mixed Team
09:50:23
09:50:23
15
(52)
Mixed Team
15
Female
52
Mixed Team
Fat Wheels
Wave 1
05:15:08
04:35:15
151
Jacques Grobler
Jacques Grobler #151
Male Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Male
Mixed Team
Russell White Academy
Wave 1
00:00:00
04:32:10
152
Rouxda Grobler
Rouxda Grobler #152
Female Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Female
Mixed Team
Russell White Academy
Wave 1
00:00:00
04:31:31
525
Bruce Koller
Bruce Koller #525
Male Solo Entry
DNF
DNF
Solo Entry
Male
Wave 1
00:00:00
04:31:31
309
617
Graeme Yates
Graeme Yates #617
Male Solo Entry
08:36:19
08:36:19
127
(260)
Solo Entry
127
Male
260
Wave 1
04:17:54
04:18:25
311
630
Andre Van Der Merwe
Andre Van Der Merwe #630
Female Solo Entry
08:42:23
08:42:23
29
(50)
Solo Entry
29
Female
50
Wave 1
04:23:59
04:18:24
301
442
Anita Turton
Anita Turton #442
Female Master Team
08:05:25
08:05:25
3
(46)
Master Team
3
Female
46
Masters Team
Ballies rule dot com
Wave 1
03:50:51
04:14:34
991
Martin Pepler
Martin Pepler #991
Male Mens Team
DNF
DNF
Mens Team
Male
Mens Team
SASOL NEWCASTLE
Wave 1
00:00:00
04:10:46
266
992
Gustav Muller
Gustav Muller #992
Male Mens Team
06:58:04
06:58:04
79
(226)
Mens Team
79
Male
226
Mens Team
SASOL NEWCASTLE
Wave 1
02:47:19
04:10:45
306
562
Kevin Williams
Kevin Williams #562
Male Mixed Team
08:20:57
08:20:57
16
(258)
Mixed Team
16
Male
258
Mixed Team
Giba
Wave 1
04:11:09
04:09:48
305
561
Fiona Williams
Fiona Williams #561
Female Mixed Team
08:20:54
08:20:54
13
(48)
Mixed Team
13
Female
48
Mixed Team
Giba
Wave 1
04:11:08
04:09:46
304
706
Leslie Reeve
Leslie Reeve #706
Male Solo Entry
08:18:48
08:18:48
125
(257)
Solo Entry
125
Male
257
Wave 1
04:13:55
04:04:53
244
717
Kaye Whitwam
Kaye Whitwam #717
Female Solo Entry
06:43:00
06:43:00
21
(34)
Solo Entry
21
Female
34
Wave 1
02:38:10
04:04:50
303
648
Mary Anne Greenland
Mary Anne Greenland #648
Female Solo Entry
08:11:33
08:11:33
27
(47)
Solo Entry
27
Female
47
Wave 1
04:09:37
04:01:56
299
714
Peter Bristow
Peter Bristow #714
Male Solo Entry
08:00:46
08:00:46
122
(254)
Solo Entry
122
Male
254
Wave 1
04:02:06
03:58:40
298
690
Duncan Graham
Duncan Graham #690
Male Solo Entry
08:00:40
08:00:40
121
(253)
Solo Entry
121
Male
253
Wave 1
04:02:06
03:58:34
302
647
Russell Humphrey
Russell Humphrey #647
Male Solo Entry
08:05:36
08:05:36
124
(256)
Solo Entry
124
Male
256
Wave 1
04:07:04
03:58:32
297
696
Mike Goldstone
Mike Goldstone #696
Male Solo Entry
08:00:23
08:00:23
120
(252)
Solo Entry
120
Male
252
Wave 1
04:01:59
03:58:24
308
758
Lynn Evans
Lynn Evans #758
Female Solo Entry
08:31:24
08:31:24
28
(49)
Solo Entry
28
Female
49
Wave 1
04:33:49
03:57:35
310
650
Anthony Evans
Anthony Evans #650
Male Solo Entry
08:36:28
08:36:28
128
(261)
Solo Entry
128
Male
261
Wave 1
04:38:54
03:57:34
313
841
Jacqueline Seager-hart
Jacqueline Seager-hart #841
Female Mixed Team
09:02:44
09:02:44
14
(51)
Mixed Team
14
Female
51
Mixed Team
Kudu Calves
Wave 1
05:05:50
03:56:54
312
842
Thys Scheepers
Thys Scheepers #842
Male Mixed Team
09:02:44
09:02:44
17
(262)
Mixed Team
17
Male
262
Mixed Team
Kudu Calves
Wave 1
05:05:50
03:56:54
285
491
Graham Haird
Graham Haird #491
Male Mixed Team
07:41:51
07:41:51
13
(242)
Mixed Team
13
Male
242
Mixed Team
Down and Dusty
Wave 1
03:45:51
03:56:00
300
697
Rob Walker
Rob Walker #697
Male Solo Entry
08:01:12
08:01:12
123
(255)
Solo Entry
123
Male
255
Wave 1
04:08:09
03:53:03
290
881
Glen Morgan
Glen Morgan #881
Male Mixed Team
07:51:43
07:51:43
15
(245)
Mixed Team
15
Male
245
Mixed Team
The Descenders
Wave 1
03:59:02
03:52:41
289
882
Robyn Bonsma
Robyn Bonsma #882
Female Mixed Team
07:51:39
07:51:39
12
(45)
Mixed Team
12
Female
45
Mixed Team
The Descenders
Wave 1
03:59:00
03:52:39
296
673
Craig Chapman
Craig Chapman #673
Male Solo Entry
07:56:43
07:56:43
119
(251)
Solo Entry
119
Male
251
Wave 1
04:07:53
03:48:50
286
1041
Charlene Smith
Charlene Smith #1041
Female Mixed Team
07:49:59
07:49:59
11
(44)
Mixed Team
11
Female
44
Mixed Team
Yster en Stukkie
Wave 1
04:01:17
03:48:42
287
1042
Jaco Smith
Jaco Smith #1042
Male Mixed Team
07:49:59
07:49:59
14
(243)
Mixed Team
14
Male
243
Mixed Team
Yster en Stukkie
Wave 1
04:01:17
03:48:42
295
911
Paul Ackerman
Paul Ackerman #911
Male Mens Team
07:55:29
07:55:29
89
(250)
Mens Team
89
Male
250
Mens Team
Ackerman
Wave 1
04:07:43
03:47:46
294
912
Simon Ackerman
Simon Ackerman #912
Male Mens Team
07:55:24
07:55:24
88
(249)
Mens Team
88
Male
249
Mens Team
Ackerman
Wave 1
04:07:42
03:47:42
492
Sarah Green
Sarah Green #492
Female Mixed Team
Started and running
Started and running
Mixed Team
Female
Mixed Team
Down and Dusty
Wave 1
00:00:00
03:45:53
246
730
Sean O'connor
Sean O'connor #730
Male Solo Entry
06:45:29
06:45:29
110
(212)
Solo Entry
110
Male
212
Wave 1
03:00:23
03:45:06
292
781
John Robert Motzouris
John Robert Motzouris #781
Male Mens Team
07:52:51
07:52:51
87
(247)
Mens Team
87
Male
247
Mens Team
Team Motzo
Wave 1
04:10:54
03:41:57
291
782
Jared Motzouris
Jared Motzouris #782
Male Mens Team
07:52:40
07:52:40
86
(246)
Mens Team
86
Male
246
Mens Team
Team Motzo
Wave 1
04:10:48
03:41:52
274
731
Henk Duys
Henk Duys #731
Male Master Team
07:09:37
07:09:37
14
(233)
Master Team
14
Male
233
Masters Team
One pace Duys
Wave 1
03:31:38
03:37:59
275
703
Gary Purtell
Gary Purtell #703
Male Solo Entry
07:10:17
07:10:17
114
(234)
Solo Entry
114
Male
234
Wave 1
03:34:15
03:36:02
293
708
Steve Du Plessis
Steve Du Plessis #708
Male Solo Entry
07:53:16
07:53:16
118
(248)
Solo Entry
118
Male
248
Wave 1
04:18:32
03:34:44
284
640
Andre Liebenberg
Andre Liebenberg #640
Male Solo Entry
07:41:33
07:41:33
116
(241)
Solo Entry
116
Male
241
Wave 1
04:08:47
03:32:46
277
822
Glynton Reed
Glynton Reed #822
Male Mens Team
07:13:52
07:13:52
83
(235)
Mens Team
83
Male
235
Mens Team
Cane Rats
Wave 1
03:42:46
03:31:06
273
821
Nevill Getkate
Nevill Getkate #821
Male Mens Team
07:05:07
07:05:07
82
(232)
Mens Team
82
Male
232
Mens Team
Cane Rats
Wave 1
03:34:04
03:31:03
276
686
Dominique Williams
Dominique Williams #686
Female Solo Entry
07:13:52
07:13:52
25
(42)
Solo Entry
25
Female
42
Wave 1
03:43:26
03:30:26
283
725
Kerry Frizelle
Kerry Frizelle #725
Female Solo Entry
07:39:25
07:39:25
26
(43)
Solo Entry
26
Female
43
Wave 1
04:09:33
03:29:52
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (415 items)
© 2023