RAC 10KM
19/05/2019
Results
Details
 
Contact
 
Home
10km
Walkers
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (217 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
5km
Finish
51
204
Atella ELS
Atella ELS #204
Female Veteran
7
(22)
Veteran
7
Female
22
RWFL FOURWAYS
00:39:21
01:19:00
52
374
Danny WIMPEY
Danny WIMPEY #374
Female Master
4
(23)
Master
4
Female
23
RWFL EMMERENTIA
00:37:45
01:19:38
53
225
Hechter CORNE
Hechter CORNE #225
Female Veteran
8
(24)
Veteran
8
Female
24
RWFL EMMERENTIA
00:38:58
01:19:41
54
596
Campbell LISA
Campbell LISA #596
Female Open
3
(25)
Open
3
Female
25
RWFL
00:38:50
01:19:43
55
1592
Lauren KROG
Lauren KROG #1592
Female Master
5
(26)
Master
5
Female
26
RWFL LONEHILL
00:39:40
01:20:07
56
401
Johanna VISAGIE
Johanna VISAGIE #401
Female Veteran
9
(27)
Veteran
9
Female
27
RWFL
00:40:04
01:20:22
57
1541
Boris HILBERT
Boris HILBERT #1541
Male Master
7
(30)
Master
7
Male
30
NOT CLUB MEMBER
00:38:59
01:20:24
58
705
Anne DU TOIT
Anne DU TOIT #705
Female Master
6
(28)
Master
6
Female
28
NOT CLUB MEMBER
00:39:57
01:20:32
59
795
Christo HECTOR
Christo HECTOR #795
Male Master
8
(31)
Master
8
Male
31
BNAC
00:39:09
01:20:43
60
721
Gerda ESTERHUIZEN
Gerda ESTERHUIZEN #721
Female Grand Master
4
(29)
Grand Master
4
Female
29
RWFL
00:39:22
01:20:48
61
2080
Esme CROSS
Esme CROSS #2080
Female Grand Master
5
(30)
Grand Master
5
Female
30
RWFL EMMERENTIA
00:39:34
01:21:34
62
1583
Francois CRONJE
Francois CRONJE #1583
Male Open
4
(32)
Open
4
Male
32
RWFL FOURWAYS
00:41:21
01:21:58
63
1297
Luis TORRES-CRUZ
Luis TORRES-CRUZ #1297
Male Sub-Vet
1
(33)
Sub-Vet
1
Male
33
NOT CLUB MEMBER
00:41:31
01:22:12
64
1265
Erica STRYDOM
Erica STRYDOM #1265
Female Veteran
10
(31)
Veteran
10
Female
31
BNAC
00:40:08
01:22:12
65
928
Kirsteen LONG
Kirsteen LONG #928
Female Veteran
11
(32)
Veteran
11
Female
32
RWFL
00:40:11
01:22:13
66
695
Deonie DREYER
Deonie DREYER #695
Female GG Master
2
(33)
GG Master
2
Female
33
RWFL
00:40:13
01:22:14
67
121
Anne REYNOLDS
Anne REYNOLDS #121
Female Grand Master
6
(34)
Grand Master
6
Female
34
BNAC
00:41:00
01:22:20
68
508
Lauren ANDERSEN
Lauren ANDERSEN #508
Female Open
4
(35)
Open
4
Female
35
RWFL
00:41:55
01:22:31
69
235
Eka WILLIAMS
Eka WILLIAMS #235
Male Grand Master
7
(34)
Grand Master
7
Male
34
NOT CLUB MEMBER
00:33:56
01:22:37
70
157
Dee MACARTNEY
Dee MACARTNEY #157
Female GG Master
3
(36)
GG Master
3
Female
36
RWFL EMMERENTIA
00:40:02
01:22:38
71
2173
Brian WIMPEY
Brian WIMPEY #2173
Male Grand Master
8
(35)
Grand Master
8
Male
35
RWFL
00:40:18
01:22:45
72
2022
Karin PAMPALLIS
Karin PAMPALLIS #2022
Female Grand Master
7
(37)
Grand Master
7
Female
37
RWFL EMMERENTIA
00:40:13
01:22:47
73
60242
Sidwell MHLONGO
Sidwell MHLONGO #60242
Male GG Master
3
(36)
GG Master
3
Male
36
BNAC
00:40:15
01:22:48
74
843
Mary Sue JARVIS
Mary Sue JARVIS #843
Female GG Master
4
(38)
GG Master
4
Female
38
RWFL
00:40:20
01:23:27
75
319
Delicia WAKABA
Delicia WAKABA #319
Female Veteran
12
(39)
Veteran
12
Female
39
RWFL FOURWAYS
00:41:32
01:23:29
76
247
Celia HUMAN
Celia HUMAN #247
Female Grand Master
8
(40)
Grand Master
8
Female
40
RWFL
00:41:12
01:23:29
77
919
Debbie LEGARI
Debbie LEGARI #919
Female Veteran
13
(41)
Veteran
13
Female
41
RWFL - SHARONLEA
00:40:47
01:23:56
78
1944
Catherine FRYER
Catherine FRYER #1944
Female Master
7
(42)
Master
7
Female
42
RWFL CRAIGHALL
00:40:23
01:24:04
79
1610
Fred AXSEL
Fred AXSEL #1610
Male GG Master
4
(37)
GG Master
4
Male
37
RWFL LONEHILL
00:41:19
01:24:08
80
300
Lynne VAN MARCKE
Lynne VAN MARCKE #300
Female GG Master
5
(43)
GG Master
5
Female
43
RWFL LONEHILL
00:40:44
01:24:35
81
2039
Mariana GAINES
Mariana GAINES #2039
Female Grand Master
9
(44)
Grand Master
9
Female
44
RWFL SUNNINGHILL
00:41:37
01:24:59
82
2040
Elmarie VERMEULEN
Elmarie VERMEULEN #2040
Female Master
8
(45)
Master
8
Female
45
RWFL SUNNINGHILL
00:41:36
01:24:59
83
201
Suretha SNYMAN
Suretha SNYMAN #201
Female Veteran
14
(46)
Veteran
14
Female
46
RWFL - SHARONLEA
00:42:09
01:25:26
84
200
Fiona MOIR
Fiona MOIR #200
Female Grand Master
10
(47)
Grand Master
10
Female
47
RWFL - SHARONLEA
00:41:13
01:25:35
85
368
Sheila COLEMAN
Sheila COLEMAN #368
Female Grand Master
11
(48)
Grand Master
11
Female
48
NOT CLUB MEMBER
00:41:44
01:25:48
86
301
Sharon DUNCAN
Sharon DUNCAN #301
Female Master
9
(49)
Master
9
Female
49
RWFL LONEHILL
00:41:19
01:26:13
87
318
Tracey HUTCHESON
Tracey HUTCHESON #318
Female Master
10
(50)
Master
10
Female
50
RWFL FOURWAYS
00:43:06
01:26:51
88
321
Carrie MARSHALL
Carrie MARSHALL #321
Female Master
11
(51)
Master
11
Female
51
RWFL FOURWAYS
00:43:07
01:26:52
89
2106
Claire MARCHANT
Claire MARCHANT #2106
Female Open
5
(52)
Open
5
Female
52
NOT CLUB MEMBER
00:43:16
01:26:58
90
735
Ian FRANKS
Ian FRANKS #735
Male Grand Master
9
(38)
Grand Master
9
Male
38
F2000
00:42:37
01:26:59
91
320
Alexa BISSCHOPS
Alexa BISSCHOPS #320
Female Master
12
(53)
Master
12
Female
53
RWFL FOURWAYS
00:43:07
01:27:02
92
2105
Paul O'BRIEN
Paul O'BRIEN #2105
Male Open
5
(39)
Open
5
Male
39
NOT CLUB MEMBER
00:43:19
01:27:07
93
738
Robert FREEBOROUCH
Robert FREEBOROUCH #738
Male Grand Master
10
(40)
Grand Master
10
Male
40
RWFL
00:43:40
01:27:17
94
350
Julia WIEGELE
Julia WIEGELE #350
Female Master
13
(54)
Master
13
Female
54
RWFL - SHARONLEA
00:43:15
01:27:28
95
2314
Joyce PRINSLOO
Joyce PRINSLOO #2314
Female Grand Master
12
(55)
Grand Master
12
Female
55
RWFL FOURWAYS
00:43:11
01:27:35
96
2049
Kay ROZYN
Kay ROZYN #2049
Female Master
14
(56)
Master
14
Female
56
BNAC
00:43:47
01:27:52
97
2103
Belinda BANFIELD
Belinda BANFIELD #2103
Female Master
15
(57)
Master
15
Female
57
NOT CLUB MEMBER
00:43:07
01:27:57
98
120
Lyn SAUNDERS
Lyn SAUNDERS #120
Female Grand Master
13
(58)
Grand Master
13
Female
58
BNAC
00:43:16
01:28:08
99
119
Esme MC ILIUM
Esme MC ILIUM #119
Female GGGMaster
1
(59)
GGGMaster
1
Female
59
BNAC
00:43:19
01:28:19
100
2104
Allison ROSE
Allison ROSE #2104
Female Master
16
(60)
Master
16
Female
60
NOT CLUB MEMBER
00:43:08
01:28:21
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (217 items)