RAC 10KM
19/05/2019
Results
Details
 
Contact
 
Home
10km
Walkers
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (72 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
5km
Finish
1
2371
Tebogo BETONA
Tebogo BETONA #2371
Male Open
1
(1)
Open
1
Male
1
RWFL FOURWAYS
00:23:39
00:49:42
2
1788
Lebogang MBALONG
Lebogang MBALONG #1788
Male Junior
1
(2)
Junior
1
Male
2
HARAMBE
00:24:50
00:51:57
3
2372
Cassins MATSEBA
Cassins MATSEBA #2372
Male Junior
2
(3)
Junior
2
Male
3
ORLANDO ATHLETICS CLUB
00:25:05
00:52:24
4
1903
Lebeauf VON BENECKE
Lebeauf VON BENECKE #1903
Male Master
1
(4)
Master
1
Male
4
RWFL
00:25:28
00:54:31
5
1839
Lwando MTIMA
Lwando MTIMA #1839
Male Open
2
(5)
Open
2
Male
5
RUN ZONE
00:26:10
00:56:06
6
60141
Brondin HLAHANA
Brondin HLAHANA #60141
Male Junior
3
(6)
Junior
3
Male
6
00:27:25
00:57:27
7
2350
Bennett MOLEFE
Bennett MOLEFE #2350
Male Junior
4
(7)
Junior
4
Male
7
TEMBISA
00:27:59
00:58:19
8
957
Caiphus MALEKA
Caiphus MALEKA #957
Male Veteran
1
(8)
Veteran
1
Male
8
SANDF - LIMPOPO
00:29:15
01:01:29
9
2363
Johannes MASHIGO
Johannes MASHIGO #2363
Male Veteran
2
(9)
Veteran
2
Male
9
ORLANDO ATHLETICS CLUB
00:30:16
01:02:53
10
2369
Edwin LOUW
Edwin LOUW #2369
Male Veteran
3
(10)
Veteran
3
Male
10
ORLANDO ATHLETICS CLUB
00:30:17
01:03:06
13
1937
Sarel SMITH
Sarel SMITH #1937
Male Grand Master
1
(11)
Grand Master
1
Male
11
BENONI STRIDERS
00:31:29
01:04:32
14
60249
Bandile CITANI
Bandile CITANI #60249
Male Junior
5
(12)
Junior
5
Male
12
00:31:52
01:05:13
15
1923
Louis JANSE VAN RENSBURG
Louis JANSE VAN RENSBURG #1923
Male Master
2
(13)
Master
2
Male
13
KEMPT RR
00:32:03
01:05:51
16
1199
Bronwyn ROUSSOT
Bronwyn ROUSSOT #1199
Male  Veteran
1
(14)
Veteran
1
Male
14
RWFL
00:32:04
01:06:14
17
1540
Thabiso TSAGANE
Thabiso TSAGANE #1540
Male Veteran
4
(15)
Veteran
4
Male
15
WANDERERS
00:32:48
01:06:27
19
1302
Anthony TURNER
Anthony TURNER #1302
Male Unknown
1
(16)
Unknown
1
Male
16
RWFL
00:33:45
01:09:27
21
208
Jan LATEGAN
Jan LATEGAN #208
Male Master
3
(17)
Master
3
Male
17
RWFL CRAIGHALL
00:33:46
01:09:39
22
101
Chris JOUBERT
Chris JOUBERT #101
Male Veteran
5
(18)
Veteran
5
Male
18
RWFL EMMERENTIA
00:34:28
01:10:14
27
60236
Ben MOHLAKANE
Ben MOHLAKANE #60236
Male Grand Master
2
(19)
Grand Master
2
Male
19
HARAMBE
00:35:18
01:12:48
29
1620
Hans JOYTHE
Hans JOYTHE #1620
Male Master
4
(20)
Master
4
Male
20
SOLIDARTEIT
00:35:42
01:13:29
30
1235
Hamilton SITHOLE
Hamilton SITHOLE #1235
Male Master
5
(21)
Master
5
Male
21
RWFL
00:36:19
01:13:30
35
931
Eugene LUBBE
Eugene LUBBE #931
Male Grand Master
3
(22)
Grand Master
3
Male
22
RWFL
00:35:45
01:14:28
37
248
Daniel HARTEN
Daniel HARTEN #248
Male Master
6
(23)
Master
6
Male
23
RWFL - SHARONLEA
00:36:32
01:14:41
39
1582
Hendrik GROBBELAAR
Hendrik GROBBELAAR #1582
Male Open
3
(24)
Open
3
Male
24
RWFL FOURWAYS
00:36:48
01:15:00
44
1961
Selwyn HARRIS
Selwyn HARRIS #1961
Male GG Master
1
(25)
GG Master
1
Male
25
JEPPE
00:37:35
01:16:43
45
117
Roger GLOVER
Roger GLOVER #117
Male GG Master
2
(26)
GG Master
2
Male
26
BNAC
00:37:56
01:16:58
47
797
Ronald HEIDEN
Ronald HEIDEN #797
Male Grand Master
4
(27)
Grand Master
4
Male
27
RWFL - SHARONLEA
00:37:21
01:17:28
48
431
David MUNSLOW
David MUNSLOW #431
Male Grand Master
5
(28)
Grand Master
5
Male
28
RAC
00:33:29
01:17:36
49
2066
Tony CROSS
Tony CROSS #2066
Male Grand Master
6
(29)
Grand Master
6
Male
29
RWFL EMMERENTIA
00:37:46
01:18:48
57
1541
Boris HILBERT
Boris HILBERT #1541
Male Master
7
(30)
Master
7
Male
30
NOT CLUB MEMBER
00:38:59
01:20:24
59
795
Christo HECTOR
Christo HECTOR #795
Male Master
8
(31)
Master
8
Male
31
BNAC
00:39:09
01:20:43
62
1583
Francois CRONJE
Francois CRONJE #1583
Male Open
4
(32)
Open
4
Male
32
RWFL FOURWAYS
00:41:21
01:21:58
63
1297
Luis TORRES-CRUZ
Luis TORRES-CRUZ #1297
Male Sub-Vet
1
(33)
Sub-Vet
1
Male
33
NOT CLUB MEMBER
00:41:31
01:22:12
69
235
Eka WILLIAMS
Eka WILLIAMS #235
Male Grand Master
7
(34)
Grand Master
7
Male
34
NOT CLUB MEMBER
00:33:56
01:22:37
71
2173
Brian WIMPEY
Brian WIMPEY #2173
Male Grand Master
8
(35)
Grand Master
8
Male
35
RWFL
00:40:18
01:22:45
73
60242
Sidwell MHLONGO
Sidwell MHLONGO #60242
Male GG Master
3
(36)
GG Master
3
Male
36
BNAC
00:40:15
01:22:48
79
1610
Fred AXSEL
Fred AXSEL #1610
Male GG Master
4
(37)
GG Master
4
Male
37
RWFL LONEHILL
00:41:19
01:24:08
90
735
Ian FRANKS
Ian FRANKS #735
Male Grand Master
9
(38)
Grand Master
9
Male
38
F2000
00:42:37
01:26:59
92
2105
Paul O'BRIEN
Paul O'BRIEN #2105
Male Open
5
(39)
Open
5
Male
39
NOT CLUB MEMBER
00:43:19
01:27:07
93
738
Robert FREEBOROUCH
Robert FREEBOROUCH #738
Male Grand Master
10
(40)
Grand Master
10
Male
40
RWFL
00:43:40
01:27:17
103
259
Chris AMBROSE
Chris AMBROSE #259
Male Grand Master
11
(41)
Grand Master
11
Male
41
RWFL RANDPARK
00:42:25
01:29:15
108
428
John SHILLINGTON
John SHILLINGTON #428
Male GGMaster
1
(42)
GGMaster
1
Male
42
KUDUS
00:44:47
01:30:19
118
538
Pierre BEZUIDENHOUT
Pierre BEZUIDENHOUT #538
Male GGGMaster
1
(43)
GGGMaster
1
Male
43
BNAC
00:46:22
01:32:40
120
1946
Tom EFTHYMIADES
Tom EFTHYMIADES #1946
Male GGMaster
2
(44)
GGMaster
2
Male
44
RWFL CRAIGHALL
00:45:51
01:33:07
123
370
John SYGO
John SYGO #370
Male Veteran
6
(45)
Veteran
6
Male
45
T VITALITY
00:45:42
01:33:23
126
609
Stephen CHAITEL
Stephen CHAITEL #609
Male GGMaster
3
(46)
GGMaster
3
Male
46
ROCKIES
00:44:55
01:33:36
127
1185
Kevin RODGERS
Kevin RODGERS #1185
Male Grand Master
12
(47)
Grand Master
12
Male
47
T VITALITY
00:45:18
01:33:43
129
2130
Jerry WHITE
Jerry WHITE #2130
Male Grand Master
13
(48)
Grand Master
13
Male
48
RAC
00:41:25
01:33:48
135
60316
Blank BLANK
Blank BLANK #60316
Male Unknown
2
(49)
Unknown
2
Male
49
00:46:12
01:34:12
136
1708
Andre HANEKOM
Andre HANEKOM #1708
Male Sub-Vet
2
(50)
Sub-Vet
2
Male
50
JUSTICE AC
00:40:21
01:34:19
[1]
2
Page 1 of 2 (72 items)