Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
18
19
20
Page 6 of 20 (953 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
587
1198-2
Oliver FOUCHE
Oliver FOUCHE #1198-2
Male Master
05:00:27
05:00:27
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
KAPSafripol01 Die Hard
05:00:27
28
16.4 km/h
F
593
1180-1
Melt VAN DER SPUY
Melt VAN DER SPUY #1180-1
Male Master
05:01:24
05:01:24
Master
Male
Master Men
Cispak Hashtag 3
05:01:24
29
16.3 km/h
E
596
1203-2
Dean RASMUSSEN
Dean RASMUSSEN #1203-2
Male Master
05:01:47
05:01:47
Master
Male
Master Men
deandoc
05:01:47
30
16.3 km/h
G
604
1150-1
Patrick JORDAAN
Patrick JORDAAN #1150-1
Male Master
05:02:22
05:02:22
Master
Male
Veteran Men
Team Worriar
05:02:22
88
16.3 km/h
E
614
1329-2
Amit SHARMA
Amit SHARMA #1329-2
Male Master
05:02:42
05:02:42
Master
Male
Master Men
Team BBS Broken But Strong
05:02:44
31
16.3 km/h
F
615
1248-2
Justin NEWTON BERRY
Justin NEWTON BERRY #1248-2
Male Master
05:02:44
05:02:44
Master
Male
16.3 km/h
F
616
1329-1
Nishit MEDIRATTA
Nishit MEDIRATTA #1329-1
Male Master
05:02:44
05:02:44
Master
Male
Master Men
Team BBS Broken But Strong
05:02:44
31
16.3 km/h
F
620
1335-2
Stefan PRETORIUS
Stefan PRETORIUS #1335-2
Male Master
05:03:16
05:03:16
Master
Male
Veteran Men
Brook
05:03:35
91
16.2 km/h
G
634
1268-2
Justin MUDGE
Justin MUDGE #1268-2
Male Master
05:04:39
05:04:39
Master
Male
Master Men
Faraway Farmers
05:04:39
32
16.1 km/h
G
635
1233-2
Wynand VAN NIEKERK
Wynand VAN NIEKERK #1233-2
Male Master
05:04:41
05:04:41
Master
Male
Veteran Men
Bles Express
16.1 km/h
J
636
1362-2
Noel MONTOCHIO
Noel MONTOCHIO #1362-2
Male Master
05:04:54
05:04:54
Master
Male
Veteran Men
Pedal Pushers
05:04:56
92
16.1 km/h
G
641
1023-1
Christoffel COETZEE
Christoffel COETZEE #1023-1
Male Master
05:05:45
05:05:45
Master
Male
Master Men
Epic Fun
05:05:45
33
16.1 km/h
E
644
1025-1
Mark DANIELS
Mark DANIELS #1025-1
Male Master
05:06:21
05:06:21
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Scipio
05:06:23
34
16.1 km/h
G
647
1025-2
Kevin PAYNE
Kevin PAYNE #1025-2
Male Master
05:06:23
05:06:23
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Scipio
05:06:23
34
16.1 km/h
G
656
1232-1
Hugo SWART
Hugo SWART #1232-1
Male Master
05:08:54
05:08:54
Master
Male
Master Men
Marvelous Mackerels
05:08:55
35
15.9 km/h
H
661
1406-1
Noel WHITEHEAD
Noel WHITEHEAD #1406-1
Male Master
05:10:59
05:10:59
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS09 KAP / Bolton Footwear
05:11:14
95
15.8 km/h
F
663
1337-1
John GASPAR
John GASPAR #1337-1
Male Master
05:11:19
05:11:19
Master
Male
Veteran Men
DogTown SA
05:11:22
96
15.8 km/h
F
669
1020-2
Kobus GREYLING
Kobus GREYLING #1020-2
Male Master
05:13:59
05:13:59
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Simply Red
05:19:12
98
15.7 km/h
H
670
1379-2
Raphael SIMONS
Raphael SIMONS #1379-2
Male Master
05:14:02
05:14:02
Master
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Swift Pedals
08:14:04
99
15.7 km/h
F
674
1113-2
Quintin DRY
Quintin DRY #1113-2
Male Master
05:14:34
05:14:34
Master
Male
Master Men
IAN and Quin
05:14:34
36
15.6 km/h
E
679
1460-2
David NAUDE
David NAUDE #1460-2
Male Master
05:14:58
05:14:58
Master
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:14:58
63
15.6 km/h
F
691
1394-1
Andre SNYMAN
Andre SNYMAN #1394-1
Male Master
05:18:00
05:18:00
Master
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Andre Snyman
05:18:00
46
15.5 km/h
G
692
1055-2
Naude MARAIS
Naude MARAIS #1055-2
Male Master
05:18:04
05:18:04
Master
Buffalo Team
Male
Mixed Team
lizzard
05:18:20
30
15.5 km/h
F
697
1300-1
Lourens VILJOEN
Lourens VILJOEN #1300-1
Male Master
05:18:37
05:18:37
Master
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic19 Incredible Connection
08:18:37
30
15.4 km/h
E
699
1299-1
Peter GRIFFITHS
Peter GRIFFITHS #1299-1
Male Master
05:18:39
05:18:39
Master
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic18-Team Sleepmasters
08:18:39
31
15.4 km/h
E
702
1455-1
Giuseppe ADREANI
Giuseppe ADREANI #1455-1
Male Master
05:19:10
05:19:10
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco 2 Looney Toons
06:19:10
121
15.4 km/h
H
704
1415-1
Dean BERRY
Dean BERRY #1415-1
Male Master
05:19:28
05:19:28
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
TEAM CHEP
05:19:32
37
15.4 km/h
F
711
1294-2
Dennis BOWER
Dennis BOWER #1294-2
Male Master
05:20:02
05:20:02
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Hasie and Skilpad
08:20:03
51
15.4 km/h
F
714
1078-1
Mike STOLK
Mike STOLK #1078-1
Male Master
05:20:28
05:20:28
Master
Male
Veteran Men
MIP Team
05:20:28
99
15.4 km/h
I
715
1048-2
Jean-Pierre PIENAAR
Jean-Pierre PIENAAR #1048-2
Male Master
05:20:52
05:20:52
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
08:20:53
53
15.3 km/h
H
716
1048-1
Christopher BEREND
Christopher BEREND #1048-1
Male Master
05:20:53
05:20:53
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
08:20:53
53
15.3 km/h
H
721
1042-2
Wayne JONES
Wayne JONES #1042-2
Male Master
05:25:01
05:25:01
Master
Male
Master Men
Bike Boyz Dubai
05:25:03
38
15.1 km/h
G
722
1042-1
Allan EDMUNDS
Allan EDMUNDS #1042-1
Male Master
05:25:03
05:25:03
Master
Male
Master Men
Bike Boyz Dubai
05:25:03
38
15.1 km/h
G
730
1435-2
Anton VAN WYK
Anton VAN WYK #1435-2
Male Master
05:25:50
05:25:50
Master
Male
Master Men
hansgrohe-02
05:25:50
39
15.1 km/h
G
753
1140-1
Jan Willem KLOEK
Jan Willem KLOEK #1140-1
Male Master
05:29:01
05:29:01
Master
Male
Veteran Men
Lekker
06:33:22
124
15.0 km/h
K
760
1301-2
Colin KRUGER
Colin KRUGER #1301-2
Male Master
05:32:03
05:32:03
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Bushpigs
05:32:03
40
14.8 km/h
G
768
1075-1
Alan GOLDBLATT
Alan GOLDBLATT #1075-1
Male Master
05:34:54
05:34:54
Master
Male
Master Men
AKDIA
08:34:55
54
14.7 km/h
E
769
1075-2
Warren GOLDBLATT
Warren GOLDBLATT #1075-2
Male Master
05:34:55
05:34:55
Master
Male
Master Men
AKDIA
08:34:55
54
14.7 km/h
E
770
1291-1
Norman VAN DER MERWE
Norman VAN DER MERWE #1291-1
Male Master
05:35:24
05:35:24
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
M and N
05:35:27
35
14.7 km/h
G
772
1378-1
Mike KAYSER
Mike KAYSER #1378-1
Male Master
05:37:15
05:37:15
Master
Male
E-Bike Team
Trek MandY
05:37:16
17
14.6 km/h
H
779
1098-1
Sean CAPAZORIO
Sean CAPAZORIO #1098-1
Male Master
05:38:30
05:38:30
Master
Male
Veteran Men
Team FP
08:38:30
136
14.5 km/h
H
784
1007-2
Andrew CLARK
Andrew CLARK #1007-2
Male Master
05:39:20
05:39:20
Master
Male
Sub-Vet Men
Team Charging Rhino
05:39:39
75
14.5 km/h
H
787
1110-2
David BAYLISS
David BAYLISS #1110-2
Male Master
05:39:40
05:39:40
Master
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Laurel and Hardy
05:39:40
76
14.5 km/h
H
791
1266-2
James CARRUTHERS
James CARRUTHERS #1266-2
Male Master
05:40:59
05:40:59
Master
Male
Veteran Men
Bara 2
05:41:01
111
14.4 km/h
H
793
1192-1
Frederik MINNAAR
Frederik MINNAAR #1192-1
Male Master
05:41:17
05:41:17
Master
Male
14.4 km/h
H
794
1192-2
Paul RABE
Paul RABE #1192-2
Male Master
05:41:19
05:41:19
Master
Male
14.4 km/h
H
796
1359-1
Miles WHEELER
Miles WHEELER #1359-1
Male Master
05:41:39
05:41:39
Master
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Unitrans 23 Kilombero
08:41:39
100
14.4 km/h
H
811
1264-1
Tjaart COETZEE
Tjaart COETZEE #1264-1
Male Master
05:45:22
05:45:22
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
05:45:22
42
14.2 km/h
F
812
1033-1
Ralf KINTZEL
Ralf KINTZEL #1033-1
Male Master
05:45:28
05:45:28
Master
Male
Solo Men
Solo Ralf Kintzel
05:45:28
54
14.2 km/h
G
816
1665-1
Ian BRAKE
Ian BRAKE #1665-1
Male Master
05:47:14
05:47:14
Master
Male
Solo Men
Solo Ian Brake
05:47:14
55
14.2 km/h
H
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
18
19
20
Page 6 of 20 (953 items)
© 2023