Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
18
19
20
Page 6 of 20 (953 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
703
1020-1
Lushen PADAYACHI
Lushen PADAYACHI #1020-1
Male Veteran
05:19:12
05:19:12
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Simply Red
05:19:12
98
15.4 km/h
H
702
1455-1
Giuseppe ADREANI
Giuseppe ADREANI #1455-1
Male Master
05:19:10
05:19:10
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco 2 Looney Toons
06:19:10
121
15.4 km/h
H
701
1263-1
Nico BRESLER
Nico BRESLER #1263-1
Male Sub-Vet
05:18:41
05:18:41
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
KAPSAFRIPOL04-Bresler
05:18:41
66
15.4 km/h
F
700
1263-2
Nick BRESLER
Nick BRESLER #1263-2
Male Grand Master
05:18:40
05:18:40
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
KAPSAFRIPOL04-Bresler
05:18:41
66
15.4 km/h
F
699
1299-1
Peter GRIFFITHS
Peter GRIFFITHS #1299-1
Male Master
05:18:39
05:18:39
Master
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic18-Team Sleepmasters
08:18:39
31
15.4 km/h
E
698
1299-2
Llewellyn Mark GRIFFITHS
Llewellyn Mark GRIFFITHS #1299-2
Male U23
05:18:38
05:18:38
U23
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic18-Team Sleepmasters
08:18:39
31
15.4 km/h
E
697
1300-1
Lourens VILJOEN
Lourens VILJOEN #1300-1
Male Master
05:18:37
05:18:37
Master
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic19 Incredible Connection
08:18:37
30
15.4 km/h
E
696
1300-2
Joshua VILJOEN
Joshua VILJOEN #1300-2
Male U23
05:18:36
05:18:36
U23
Father & Child
Male
Open Men
KAP Restonic19 Incredible Connection
08:18:37
30
15.4 km/h
E
695
1235-1
Christiaan MARAIS
Christiaan MARAIS #1235-1
Male Senior
05:18:21
05:18:21
Senior
Male
Mixed Team
Marais Express
05:18:21
31
15.5 km/h
F
694
1235-2
Chrizelle DU PLESSIS
Chrizelle DU PLESSIS #1235-2
Female Senior
05:18:21
05:18:21
Senior
Female
Mixed Team
Marais Express
05:18:21
31
15.5 km/h
F
693
1055-1
Marguerite MARAIS
Marguerite MARAIS #1055-1
Female Veteran
05:18:20
05:18:20
Veteran
Buffalo Team
Female
Mixed Team
lizzard
05:18:20
30
15.5 km/h
F
692
1055-2
Naude MARAIS
Naude MARAIS #1055-2
Male Master
05:18:04
05:18:04
Master
Buffalo Team
Male
Mixed Team
lizzard
05:18:20
30
15.5 km/h
F
691
1394-1
Andre SNYMAN
Andre SNYMAN #1394-1
Male Master
05:18:00
05:18:00
Master
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Andre Snyman
05:18:00
46
15.5 km/h
G
690
1364-1
Jonathan BISSET
Jonathan BISSET #1364-1
Male Sub-Vet
05:17:44
05:17:44
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
MAXE02-The Berm Shot Executioners
05:17:44
65
15.5 km/h
G
689
1364-2
Mark CRICHTON
Mark CRICHTON #1364-2
Male Grand Master
05:17:43
05:17:43
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
MAXE02-The Berm Shot Executioners
05:17:44
65
15.5 km/h
G
688
1046-1
Des FERREIRA
Des FERREIRA #1046-1
Male Veteran
05:17:14
05:17:14
Veteran
Male
Veteran Men
Twin Mambas
05:17:14
97
15.5 km/h
I
687
1046-2
Trevor FERRIERA
Trevor FERRIERA #1046-2
Male Veteran
05:17:04
05:17:04
Veteran
Male
Veteran Men
Twin Mambas
05:17:14
97
15.5 km/h
I
686
1441-1
Gary MACLEAR
Gary MACLEAR #1441-1
Male Grand Master
05:16:51
05:16:51
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 5
05:16:51
64
15.5 km/h
I
685
1441-2
John BOS
John BOS #1441-2
Male Grand Master
05:16:50
05:16:50
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 5
05:16:51
64
15.5 km/h
I
684
1001-1
Anneme DE WAARD
Anneme DE WAARD #1001-1
Female Veteran
05:16:40
05:16:40
Veteran
Female
Mixed Team
Here we go again
05:16:40
29
15.5 km/h
G
683
1001-2
Jp THERON
Jp THERON #1001-2
Male Veteran
05:16:39
05:16:39
Veteran
Male
Mixed Team
Here we go again
05:16:40
29
15.5 km/h
G
682
1017-2
Pankhurst RONNIE
Pankhurst RONNIE #1017-2
Male Grand Master
05:15:51
05:15:51
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Swissafrica
05:15:51
2
15.6 km/h
H
681
1017-1
Schai ELMAR
Schai ELMAR #1017-1
Male Grand Master
05:15:46
05:15:46
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Swissafrica
05:15:51
2
15.6 km/h
H
680
1387-1
Marc LINDSAY
Marc LINDSAY #1387-1
Male Sub-Vet
05:15:22
05:15:22
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Lindsay
07:15:55
95
15.6 km/h
H
678
1460-1
Phumulani MGOBOZI
Phumulani MGOBOZI #1460-1
Male Sub-Vet
05:14:58
05:14:58
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:14:58
63
15.6 km/h
F
679
1460-2
David NAUDE
David NAUDE #1460-2
Male Master
05:14:58
05:14:58
Master
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:14:58
63
15.6 km/h
F
677
1610-1
Gregory BYRNE
Gregory BYRNE #1610-1
Male Veteran
05:14:54
05:14:54
Veteran
Male
Solo Men
Solo Gregory Byrne
05:14:54
45
15.6 km/h
F
676
1660-1
Laura BARRAS
Laura BARRAS #1660-1
Female Sub-Vet
05:14:48
05:14:48
Sub-Vet
Female
Solo Women
Solo Laura Barras
05:14:48
4
15.6 km/h
F
675
1113-1
Ian OBYRNE
Ian OBYRNE #1113-1
Male Grand Master
05:14:34
05:14:34
Grand Master
Male
Master Men
IAN and Quin
05:14:34
36
15.6 km/h
E
674
1113-2
Quintin DRY
Quintin DRY #1113-2
Male Master
05:14:34
05:14:34
Master
Male
Master Men
IAN and Quin
05:14:34
36
15.6 km/h
E
673
1065-2
Pavlo PROTOPAPA
Pavlo PROTOPAPA #1065-2
Male E-Bike
05:14:12
05:14:12
E-Bike
Male
E-Bike Team
Gary
05:14:12
16
15.7 km/h
C
672
1065-1
Gary FLAX
Gary FLAX #1065-1
Male E-Bike
05:14:11
05:14:11
E-Bike
Male
E-Bike Team
Gary
05:14:12
16
15.7 km/h
C
671
1379-1
Andre NEL
Andre NEL #1379-1
Male Sub-Vet
05:14:04
05:14:04
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Swift Pedals
08:14:04
99
15.7 km/h
F
670
1379-2
Raphael SIMONS
Raphael SIMONS #1379-2
Male Master
05:14:02
05:14:02
Master
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Swift Pedals
08:14:04
99
15.7 km/h
F
669
1020-2
Kobus GREYLING
Kobus GREYLING #1020-2
Male Master
05:13:59
05:13:59
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Simply Red
05:19:12
98
15.7 km/h
H
668
1122-2
Natasha GATCHELL
Natasha GATCHELL #1122-2
Female Sub-Vet
05:13:24
05:13:24
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
JT Riders
08:13:24
50
15.7 km/h
J
667
1122-1
James GATCHELL
James GATCHELL #1122-1
Male Sub-Vet
05:13:22
05:13:22
Sub-Vet
Happy Couple
Male
Mixed Team
JT Riders
08:13:24
50
15.7 km/h
K
665
1619-1
Brian SEGGAR
Brian SEGGAR #1619-1
Male Sub-Vet
05:11:48
05:11:48
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
NORFOLKENCHANTS
08:11:48
98
15.8 km/h
F
666
1620-1
Matthew BERGER
Matthew BERGER #1620-1
Male Sub-Vet
05:11:48
05:11:48
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
NORFOLKENCHANTS
08:11:48
98
15.8 km/h
F
664
1337-2
Owen ROBERTS
Owen ROBERTS #1337-2
Male Veteran
05:11:22
05:11:22
Veteran
Male
Veteran Men
DogTown SA
05:11:22
96
15.8 km/h
F
663
1337-1
John GASPAR
John GASPAR #1337-1
Male Master
05:11:19
05:11:19
Master
Male
Veteran Men
DogTown SA
05:11:22
96
15.8 km/h
F
662
1406-2
Thomas CAWOOD
Thomas CAWOOD #1406-2
Male Veteran
05:11:14
05:11:14
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS09 KAP / Bolton Footwear
05:11:14
95
15.8 km/h
F
661
1406-1
Noel WHITEHEAD
Noel WHITEHEAD #1406-1
Male Master
05:10:59
05:10:59
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS09 KAP / Bolton Footwear
05:11:14
95
15.8 km/h
F
660
1021-2
Mark RAWLINS
Mark RAWLINS #1021-2
Male E-Bike
05:10:26
05:10:26
E-Bike
Male
E-Bike Team
Forest Foxes
05:10:26
15
15.8 km/h
G
659
1021-1
Maia RAWLINS
Maia RAWLINS #1021-1
Female E-Bike
05:10:23
05:10:23
E-Bike
Female
E-Bike Team
Forest Foxes
05:10:26
15
15.9 km/h
G
658
1086-1
Wayne KRUGER
Wayne KRUGER #1086-1
Male Veteran
05:09:06
05:09:06
Veteran
Male
15.9 km/h
F
657
1232-2
Victor COMBRINCK
Victor COMBRINCK #1232-2
Male Grand Master
05:08:55
05:08:55
Grand Master
Male
Master Men
Marvelous Mackerels
05:08:55
35
15.9 km/h
H
656
1232-1
Hugo SWART
Hugo SWART #1232-1
Male Master
05:08:54
05:08:54
Master
Male
Master Men
Marvelous Mackerels
05:08:55
35
15.9 km/h
H
654
1206-1
Tony DOUBELL
Tony DOUBELL #1206-1
Male Veteran
05:08:45
05:08:45
Veteran
Male
Veteran Men
The Dunno's
06:08:45
120
15.9 km/h
G
655
1505-2
Charle GREYLING
Charle GREYLING #1505-2
Male Veteran
05:08:45
05:08:45
Veteran
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Charle Greyling
05:08:45
44
15.9 km/h
F
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
18
19
20
Page 6 of 20 (953 items)
© 2023