Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
24
25
26
Page 6 of 26 (1295 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Wave
Start Time
Finish
Pace
251
1282-1
Louis ANDERSON
Louis ANDERSON #1282-1
Male Veteran
04:01:40
04:01:40
Veteran
Male
Vet Men
Anderson Transport Team 1
04:01:40
60
B
07:10:05
04:01:40
21.4 km/h
252
1328-2
William AMERSEDER
William AMERSEDER #1328-2
Male Veteran
04:02:18
04:02:18
Veteran
Male
Mens Team
ezeeFLOW1
04:02:22
45
D
07:30:18
04:02:18
21.3 km/h
253
1328-1
Nicholas AMERSEDER
Nicholas AMERSEDER #1328-1
Male Senior
04:02:22
04:02:22
Senior
Male
Mens Team
ezeeFLOW1
04:02:22
45
D
07:30:18
04:02:22
21.3 km/h
254
1486-1
Dan GREYLING
Dan GREYLING #1486-1
Male Senior
04:02:29
04:02:29
Senior
Male
Mens Team
Formscaff Team 1
04:02:29
46
B
07:10:05
04:02:29
21.3 km/h
255
1486-2
Louis FOURIE
Louis FOURIE #1486-2
Male Veteran
04:02:29
04:02:29
Veteran
Male
Mens Team
Formscaff Team 1
04:02:29
46
B
07:10:05
04:02:29
21.3 km/h
256
1158-2
Neil HERMANN
Neil HERMANN #1158-2
Male Veteran
04:02:36
04:02:36
Veteran
Male
Vet Men
Gorilla and fat boy
04:02:38
61
D
07:30:18
04:02:36
21.3 km/h
257
1158-1
Russel BURLAND
Russel BURLAND #1158-1
Male Veteran
04:02:38
04:02:38
Veteran
Male
Vet Men
Gorilla and fat boy
04:02:38
61
D
07:30:18
04:02:38
21.3 km/h
258
1615-1
John FRY
John FRY #1615-1
Male Veteran
04:02:57
04:02:57
Veteran
Male
Vet Men
TREK SOUTH AFRICA 1
04:03:03
62
C
07:20:20
04:02:57
21.2 km/h
259
1615-2
Frank OLIVEIRA
Frank OLIVEIRA #1615-2
Male Veteran
04:03:03
04:03:03
Veteran
Male
Vet Men
TREK SOUTH AFRICA 1
04:03:03
62
C
07:20:20
04:03:03
21.2 km/h
260
1259-1
Anthony HAYNES
Anthony HAYNES #1259-1
Male Senior
04:03:13
04:03:13
Senior
Male
Mens Team
Laurol And Hardy
04:03:13
47
D
07:30:18
04:03:13
21.2 km/h
261
1259-2
Jonathan THURTELL
Jonathan THURTELL #1259-2
Male Senior
04:03:13
04:03:13
Senior
Male
Mens Team
Laurol And Hardy
04:03:13
47
D
07:30:18
04:03:13
21.2 km/h
262
1195-1
Yolandi VAN ROOYEN
Yolandi VAN ROOYEN #1195-1
Female Veteran
04:03:47
04:03:47
Veteran
Female
Mixed Team
Valostar
04:03:51
9
D
07:30:18
04:03:47
21.2 km/h
263
1209-1
Hazel MAGILL
Hazel MAGILL #1209-1
Female Senior
04:03:50
04:03:50
Senior
Female
Mixed Team
Edge Telematics
04:03:50
8
C
07:20:20
04:03:50
21.2 km/h
264
1209-2
Mike SWITZER
Mike SWITZER #1209-2
Male Veteran
04:03:50
04:03:50
Veteran
Male
Mixed Team
Edge Telematics
04:03:50
8
C
07:20:20
04:03:50
21.2 km/h
265
1195-2
Emile VAN ROOYEN
Emile VAN ROOYEN #1195-2
Male Senior
04:03:51
04:03:51
Senior
Male
Mixed Team
Valostar
04:03:51
9
D
07:30:18
04:03:51
21.2 km/h
266
1395-2
Cindy POTGIETER
Cindy POTGIETER #1395-2
Female Senior
04:03:55
04:03:55
Senior
Female
Mixed Team
Beers & Gears
04:03:57
10
D
07:30:18
04:03:55
21.2 km/h
267
1395-1
Jaco FAULCONER
Jaco FAULCONER #1395-1
Male Senior
04:03:57
04:03:57
Senior
Male
Mixed Team
Beers & Gears
04:03:57
10
D
07:30:18
04:03:57
21.2 km/h
268
1597-2
Tim KLOECK
Tim KLOECK #1597-2
Male Senior
04:04:02
04:04:02
Senior
Male
Mens Team
Tricolt
04:04:04
48
E
07:40:12
04:04:02
21.1 km/h
269
1597-1
Michael ARTHUR
Michael ARTHUR #1597-1
Male Senior
04:04:04
04:04:04
Senior
Male
Mens Team
Tricolt
04:04:04
48
E
07:40:12
04:04:04
21.1 km/h
270
1420-1
Adrian HOBBS
Adrian HOBBS #1420-1
Male Master
04:04:15
04:04:15
Master
Male
Master Men
Why Not
04:04:19
4
B
07:10:05
04:04:15
21.1 km/h
271
1537-1
Mark ZIERVOGEL
Mark ZIERVOGEL #1537-1
Male Master
04:04:17
04:04:17
Master
Male
Mens Team
SG-25
04:04:21
49
E
07:40:12
04:04:17
21.1 km/h
272
1420-2
Clive THOMSON
Clive THOMSON #1420-2
Male Master
04:04:19
04:04:19
Master
Male
Master Men
Why Not
04:04:19
4
B
07:10:05
04:04:19
21.1 km/h
273
1537-2
Karel JACOBS
Karel JACOBS #1537-2
Male Senior
04:04:21
04:04:21
Senior
Male
Mens Team
SG-25
04:04:21
49
E
07:40:12
04:04:21
21.1 km/h
274
1565-2
Andrew JONES
Andrew JONES #1565-2
Male Veteran
04:04:24
04:04:24
Veteran
Male
Vet Men
Toti Chiro
04:04:27
63
D
07:30:18
04:04:24
21.1 km/h
275
1565-1
Malcolm WALLACE
Malcolm WALLACE #1565-1
Male Master
04:04:27
04:04:27
Master
Male
Vet Men
Toti Chiro
04:04:27
63
D
07:30:18
04:04:27
21.1 km/h
276
1631-1
Gert ZWARTS
Gert ZWARTS #1631-1
Male Master
04:04:28
04:04:28
Master
Male
D
07:30:18
04:04:28
21.1 km/h
277
1631-2
Kobus GREYLING
Kobus GREYLING #1631-2
Male Master
04:04:28
04:04:28
Master
Male
D
07:30:18
04:04:28
21.1 km/h
278
1593-2
Valerie BONTEKONING
Valerie BONTEKONING #1593-2
Female Veteran
04:04:30
04:04:30
Veteran
Female
Vet Women
Jaguar Compressors
04:04:35
1
D
07:30:18
04:04:30
21.1 km/h
279
1572-1
Bennie VOSLOO
Bennie VOSLOO #1572-1
Male Senior
04:04:30
04:04:30
Senior
Male
D
07:30:18
04:04:30
21.1 km/h
280
1015-1
Mike RENNIE
Mike RENNIE #1015-1
Male Master
04:04:34
04:04:34
Master
Male
Mixed Team
Kim-Ballie
04:04:36
11
D
07:30:18
04:04:34
21.1 km/h
281
1593-1
Lisa BONTEKONING
Lisa BONTEKONING #1593-1
Female Veteran
04:04:35
04:04:35
Veteran
Female
Vet Women
Jaguar Compressors
04:04:35
1
D
07:30:18
04:04:35
21.1 km/h
282
1040-2
Chantelle BOSCH
Chantelle BOSCH #1040-2
Female Senior
04:04:35
04:04:35
Senior
Female
Mixed Team
Team Bosch
04:04:41
12
D
07:30:18
04:04:35
21.1 km/h
283
1015-2
Kim RENNIE
Kim RENNIE #1015-2
Female Senior
04:04:36
04:04:36
Senior
Female
Mixed Team
Kim-Ballie
04:04:36
11
D
07:30:18
04:04:36
21.1 km/h
284
1104-2
Willie Strydom
Willie Strydom #1104-2
Male Veteran
04:04:37
04:04:37
Veteran
Male
Vet Men
PnP
04:04:38
64
C
07:20:20
04:04:37
21.1 km/h
285
1104-1
Philip Otto
Philip Otto #1104-1
Male Veteran
04:04:38
04:04:38
Veteran
Male
Vet Men
PnP
04:04:38
64
C
07:20:20
04:04:38
21.1 km/h
286
1040-1
Rudy BOSCH
Rudy BOSCH #1040-1
Male Veteran
04:04:41
04:04:41
Veteran
Male
Mixed Team
Team Bosch
04:04:41
12
D
07:30:18
04:04:41
21.1 km/h
287
1183-2
Wessel FOORD
Wessel FOORD #1183-2
Male Senior
04:05:06
04:05:06
Senior
Male
Mens Team
TREK SA 2
04:05:08
50
C
07:20:20
04:05:06
21.1 km/h
288
1458-1
Warren EBELL
Warren EBELL #1458-1
Male Senior
04:05:08
04:05:08
Senior
Male
Mens Team
Team Ebell
04:05:09
51
D
07:30:18
04:05:08
21.0 km/h
289
1183-1
Gregory HALL
Gregory HALL #1183-1
Male Senior
04:05:08
04:05:08
Senior
Male
Mens Team
TREK SA 2
04:05:08
50
C
07:20:20
04:05:08
21.0 km/h
290
1458-2
Dale EBELL
Dale EBELL #1458-2
Male Senior
04:05:09
04:05:09
Senior
Male
Mens Team
Team Ebell
04:05:09
51
D
07:30:18
04:05:09
21.0 km/h
291
1107-1
Peter BAILEY
Peter BAILEY #1107-1
Male Master
04:05:32
04:05:32
Master
Male
Master Men
TOPPIES
04:05:36
5
C
07:20:20
04:05:32
21.0 km/h
292
1107-2
David DIESEL
David DIESEL #1107-2
Male Grand Master
04:05:36
04:05:36
Grand Master
Male
Master Men
TOPPIES
04:05:36
5
C
07:20:20
04:05:36
21.0 km/h
293
1304-2
Jo Christopher Lloyd EDEN
Jo Christopher Lloyd EDEN #1304-2
Male Veteran
04:06:14
04:06:14
Veteran
Male
Vet Men
LiquidEcho
E
07:40:12
04:06:14
21.0 km/h
294
1476-1
Grant REILLY
Grant REILLY #1476-1
Male Veteran
04:06:20
04:06:20
Veteran
Male
Mixed Team
Drivetrain 2
04:06:27
13
C
07:20:20
04:06:20
20.9 km/h
295
1476-2
Danilee REILLY
Danilee REILLY #1476-2
Female Veteran
04:06:27
04:06:27
Veteran
Female
Mixed Team
Drivetrain 2
04:06:27
13
C
07:20:20
04:06:27
20.9 km/h
296
1625-2
Quintin HOBBS
Quintin HOBBS #1625-2
Male Veteran
04:06:46
04:06:46
Veteran
Male
Vet Men
Lion Tamers(Add Hobbs)
04:33:52
112
F
07:50:10
04:06:46
20.9 km/h
297
1468-2
Graham MEYER
Graham MEYER #1468-2
Male Master
04:07:17
04:07:17
Master
Male
Master Men
PCH Masters
04:07:18
6
C
07:20:20
04:07:17
20.9 km/h
298
1468-1
Guy LANFEAR
Guy LANFEAR #1468-1
Male Master
04:07:18
04:07:18
Master
Male
Master Men
PCH Masters
04:07:18
6
C
07:20:20
04:07:18
20.9 km/h
299
1052-1
Ross O'NEILL
Ross O'NEILL #1052-1
Male Senior
04:07:23
04:07:23
Senior
Male
Mens Team
Saasveld Slugs
04:07:25
52
C
07:20:20
04:07:23
20.9 km/h
300
1052-2
Orrin SHAND
Orrin SHAND #1052-2
Male Senior
04:07:25
04:07:25
Senior
Male
Mens Team
Saasveld Slugs
04:07:25
52
C
07:20:20
04:07:25
20.9 km/h
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
24
25
26
Page 6 of 26 (1295 items)
© 2023