Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
17
18
19
20
Page 5 of 20 (973 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
201
2077-1
T JANSE VAN RENSBURG
T JANSE VAN RENSBURG #2077-1
Female Veteran
03:47:55
03:47:55
Veteran
Female
Mixed Team
TnT
03:47:56
11
21.6 km/h
C
202
2077-2
Timothy CALITZ
Timothy CALITZ #2077-2
Male Sub-Vet
03:47:56
03:47:56
Sub-Vet
Male
Mixed Team
TnT
03:47:56
11
21.6 km/h
C
203
2089-1
Arrie PIENAAR
Arrie PIENAAR #2089-1
Male Veteran
03:48:06
03:48:06
Veteran
Male
Veteran Men
PIRTEK
03:48:07
22
21.6 km/h
B
204
2089-2
Gareth GREER
Gareth GREER #2089-2
Male Master
03:48:07
03:48:07
Master
Male
Veteran Men
PIRTEK
03:48:07
22
21.6 km/h
B
205
2217-1
Ettiene VILJOEN
Ettiene VILJOEN #2217-1
Male Sub-Vet
03:48:20
03:48:20
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Team Bull-Shark
03:48:20
17
21.5 km/h
B
206
2217-2
Michael LEHMKUHL
Michael LEHMKUHL #2217-2
Male Grand Master
03:48:20
03:48:20
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Team Bull-Shark
03:48:20
17
21.5 km/h
B
207
2112-1
Cobus DU PLESSIS
Cobus DU PLESSIS #2112-1
Male Sub-Vet
03:48:33
03:48:33
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Other Guys
03:48:34
18
21.5 km/h
C
208
2112-2
Ruan BUYS
Ruan BUYS #2112-2
Male Sub-Vet
03:48:34
03:48:34
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Other Guys
03:48:34
18
21.5 km/h
C
209
2043-2
Douw DU PREEZ
Douw DU PREEZ #2043-2
Male Master
03:48:42
03:48:42
Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Du Preez 2
03:48:43
19
21.5 km/h
B
210
2043-1
Gerrit DU PREEZ
Gerrit DU PREEZ #2043-1
Male Sub-Vet
03:48:43
03:48:43
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Du Preez 2
03:48:43
19
21.5 km/h
B
211
2505-1
Craig MARKHAM
Craig MARKHAM #2505-1
Male Grand Master
03:49:00
03:49:00
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Coffeeberry Grand Masters
03:49:04
1
21.5 km/h
C
212
2505-2
Con MALHERBE
Con MALHERBE #2505-2
Male Grand Master
03:49:04
03:49:04
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Coffeeberry Grand Masters
03:49:04
1
21.5 km/h
C
213
2352-2
Zylon MCGAFFIN
Zylon MCGAFFIN #2352-2
Male Sub-Vet
03:49:29
03:49:29
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Dukes
03:49:29
20
21.4 km/h
C
214
2352-1
Ryan HYDE
Ryan HYDE #2352-1
Male Sub-Vet
03:49:29
03:49:29
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Dukes
03:49:29
20
21.4 km/h
C
215
2183-2
Ruan ENGLAND
Ruan ENGLAND #2183-2
Male Open
03:49:31
03:49:31
Open
Male
Elite Men
Maxxis Kiloton
03:49:31
23
21.4 km/h
B
216
2183-1
Riaan DE WET
Riaan DE WET #2183-1
Male Sub-Vet
03:49:31
03:49:31
Sub-Vet
Male
Elite Men
Maxxis Kiloton
03:49:31
23
21.4 km/h
B
217
2253-2
Stanley NEYT
Stanley NEYT #2253-2
Male Sub-Vet
03:49:56
03:49:56
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Reliant Electric
03:49:58
21
21.4 km/h
C
218
2253-1
Brett HARRISON
Brett HARRISON #2253-1
Male Veteran
03:49:58
03:49:58
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Reliant Electric
03:49:58
21
21.4 km/h
C
219
2056-1
Grant MANICOM
Grant MANICOM #2056-1
Male Veteran
03:50:27
03:50:27
Veteran
Male
Veteran Men
Profica 1
03:50:35
23
21.3 km/h
C
220
2222-1
Nico EAGLETON
Nico EAGLETON #2222-1
Male Veteran
03:50:28
03:50:28
Veteran
Male
Sub-Vet Men
N and N
03:50:28
22
21.3 km/h
C
221
2222-2
Nardus VOLSCHENK
Nardus VOLSCHENK #2222-2
Male Sub-Vet
03:50:28
03:50:28
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
N and N
03:50:28
22
21.3 km/h
C
222
2056-2
Matthew RENSHAW
Matthew RENSHAW #2056-2
Male Veteran
03:50:35
03:50:35
Veteran
Male
Veteran Men
Profica 1
03:50:35
23
21.3 km/h
C
223
2318-1
Eugene BOTHA
Eugene BOTHA #2318-1
Male Veteran
03:50:43
03:50:43
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
TIG Holdings
03:50:49
12
21.3 km/h
C
224
2318-2
Johesta BOTHA
Johesta BOTHA #2318-2
Female Sub-Vet
03:50:49
03:50:49
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
TIG Holdings
03:50:49
12
21.3 km/h
C
225
2084-1
Johan JANSE VAN RENSBURG
Johan JANSE VAN RENSBURG #2084-1
Male Grand Master
03:50:55
03:50:55
Grand Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Golden Oldies
03:50:59
2
21.3 km/h
B
226
2084-2
Johan ODENDAAL
Johan ODENDAAL #2084-2
Male Master
03:50:59
03:50:59
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Golden Oldies
03:50:59
2
21.3 km/h
B
227
2320-1
Neil WASHINGTON
Neil WASHINGTON #2320-1
Male Sub-Vet
03:51:07
03:51:07
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
KC Premium
03:51:09
23
21.3 km/h
B
228
2320-2
Simon JAZDZEWSKI
Simon JAZDZEWSKI #2320-2
Male Veteran
03:51:09
03:51:09
Veteran
Male
Sub-Vet Men
KC Premium
03:51:09
23
21.3 km/h
B
229
2092-1
Gerald SNELL
Gerald SNELL #2092-1
Male Sub-Vet
03:52:06
03:52:06
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Laurel and Hardy
03:52:07
24
21.2 km/h
C
230
2092-2
Quintin CARSTENS
Quintin CARSTENS #2092-2
Male Veteran
03:52:07
03:52:07
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Laurel and Hardy
03:52:07
24
21.2 km/h
C
231
2331-2
Andrew PARRITT
Andrew PARRITT #2331-2
Male Grand Master
03:52:07
03:52:07
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Pedalling Parrittâ
03:52:08
25
21.2 km/h
D
232
2331-1
Michael PARRITT
Michael PARRITT #2331-1
Male Sub-Vet
03:52:08
03:52:08
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Pedalling Parrittâ
03:52:08
25
21.2 km/h
D
233
2375-2
John FRY
John FRY #2375-2
Male Veteran
03:52:33
03:52:33
Veteran
Male
Veteran Men
Milan and John
03:52:35
24
21.2 km/h
C
234
2085-1
Anthony Derrin SMITH
Anthony Derrin SMITH #2085-1
Male Veteran
03:52:33
03:52:33
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Dez smith
03:52:35
26
21.2 km/h
D
235
2375-1
Milan NEDIC
Milan NEDIC #2375-1
Male Veteran
03:52:35
03:52:35
Veteran
Male
Veteran Men
Milan and John
03:52:35
24
21.2 km/h
C
236
2085-2
Ross O'NEILL
Ross O'NEILL #2085-2
Male Sub-Vet
03:52:35
03:52:35
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Dez smith
03:52:35
26
21.2 km/h
D
237
2276-1
Nico VAN DER MERWE
Nico VAN DER MERWE #2276-1
Male Sub-Vet
03:53:00
03:53:00
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Beers And Gears
03:53:00
27
21.1 km/h
C
238
2276-2
Hendrik FERREIRA
Hendrik FERREIRA #2276-2
Male Sub-Vet
03:53:00
03:53:00
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Beers And Gears
03:53:00
27
21.1 km/h
C
239
2316-2
Gary GORDON
Gary GORDON #2316-2
Male Master
03:53:00
03:53:00
Master
Male
Master Men
Paul Damant
03:53:01
3
21.1 km/h
B
240
2316-1
Ian HALLIDAY
Ian HALLIDAY #2316-1
Male Master
03:53:01
03:53:01
Master
Male
Master Men
Paul Damant
03:53:01
3
21.1 km/h
B
241
2437-2
Peron AMEIN
Peron AMEIN #2437-2
Male Veteran
03:53:13
03:53:13
Veteran
Male
Veteran Men
Oakley 7b
03:53:14
25
21.1 km/h
B
242
2437-1
Darrel GREGORY
Darrel GREGORY #2437-1
Male Master
03:53:14
03:53:14
Master
Male
Veteran Men
Oakley 7b
03:53:14
25
21.1 km/h
B
243
2482-2
Jason LOWE
Jason LOWE #2482-2
Male Veteran
03:53:16
03:53:16
Veteran
Male
Veteran Men
Easy Rollin'
03:53:18
26
21.1 km/h
C
244
2482-1
Grant MACPHERSON
Grant MACPHERSON #2482-1
Male Master
03:53:18
03:53:18
Master
Male
Veteran Men
Easy Rollin'
03:53:18
26
21.1 km/h
C
245
2401-2
Henning LIEBENBERG
Henning LIEBENBERG #2401-2
Male Sub-Vet
03:53:31
03:53:31
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Arm 3
03:53:32
28
21.1 km/h
C
246
2401-1
Anton DU PREEZ
Anton DU PREEZ #2401-1
Male Sub-Vet
03:53:32
03:53:32
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Arm 3
03:53:32
28
21.1 km/h
C
247
2152-2
Thomas DITTMER
Thomas DITTMER #2152-2
Male Sub-Vet
03:54:34
03:54:34
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Tank Engine and Crop Duster
03:54:35
29
21.0 km/h
C
248
2152-1
Byron MUNCH
Byron MUNCH #2152-1
Male Sub-Vet
03:54:35
03:54:35
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Tank Engine and Crop Duster
03:54:35
29
21.0 km/h
C
249
2455-1
Andre STRYDOM
Andre STRYDOM #2455-1
Male Grand Master
03:54:36
03:54:36
Grand Master
Male
Solo Men
Solo Andre Strydom
03:54:36
37
21.0 km/h
D
250
2435-2
Francois JOOSTE
Francois JOOSTE #2435-2
Male Sub-Vet
03:54:45
03:54:45
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Entry Ninja
03:54:46
30
21.0 km/h
C
1
2
3
4
[5]
6
7
...
17
18
19
20
Page 5 of 20 (973 items)
© 2023