Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 3 of 20 (953 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
853
1339-2
David COOK
David COOK #1339-2
Male Grand Master
05:57:13
05:57:13
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
The Cooks
05:57:13
83
13.8 km/h
J
852
1339-1
Andrew COOK
Andrew COOK #1339-1
Male Sub-Vet
05:57:12
05:57:12
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
The Cooks
05:57:13
83
13.8 km/h
J
850
1230-1
Sam NIENABER
Sam NIENABER #1230-1
Male Grand Master
05:56:40
05:56:40
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Ou manne
05:56:40
4
13.8 km/h
G
851
1230-2
Frederick HENNING
Frederick HENNING #1230-2
Male Grand Master
05:56:40
05:56:40
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Ou manne
05:56:40
4
13.8 km/h
G
849
1285-2
Helger PRETORIUS
Helger PRETORIUS #1285-2
Male Senior
05:56:04
05:56:04
Senior
Male
13.8 km/h
H
848
1028-1
Ryan STOKES
Ryan STOKES #1028-1
Male Veteran
05:56:02
05:56:02
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Chafing the Dream Hashtag 2
05:56:02
39
13.8 km/h
H
847
1028-2
Leigh STOKES
Leigh STOKES #1028-2
Female Sub-Vet
05:55:59
05:55:59
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
Chafing the Dream Hashtag 2
05:56:02
39
13.8 km/h
H
846
1145-1
Daniel SCHEEPERS
Daniel SCHEEPERS #1145-1
Male Veteran
05:55:46
05:55:46
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
KreunandSteun
05:55:46
38
13.8 km/h
I
845
1145-2
Yolandie SCHEEPERS
Yolandie SCHEEPERS #1145-2
Female Veteran
05:55:46
05:55:46
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
KreunandSteun
05:55:46
38
13.8 km/h
I
844
1047-2
Hugh WILSON
Hugh WILSON #1047-2
Male Master
05:54:31
05:54:31
Master
Male
Veteran Men
Provantage02-Brandon and Hugh
05:54:31
118
13.9 km/h
I
843
1047-1
Brandon DUFFIELD
Brandon DUFFIELD #1047-1
Male Veteran
05:54:29
05:54:29
Veteran
Male
Veteran Men
Provantage02-Brandon and Hugh
05:54:31
118
13.9 km/h
I
842
1518-1
Richard HLONGWANA
Richard HLONGWANA #1518-1
Male Sub-Vet
05:54:07
05:54:07
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 1
05:54:07
82
13.9 km/h
I
841
1560-2
Christoffel BOTMA
Christoffel BOTMA #1560-2
Male Veteran
05:54:05
05:54:05
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
05:54:05
81
13.9 km/h
I
840
1560-1
Sibusiso TEMBE
Sibusiso TEMBE #1560-1
Male Sub-Vet
05:54:04
05:54:04
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
05:54:05
81
13.9 km/h
I
839
1518-2
Senzo GUMEDE
Senzo GUMEDE #1518-2
Male Veteran
05:54:03
05:54:03
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 1
05:54:07
82
13.9 km/h
I
838
1462-2
Mark GROBBELAAR
Mark GROBBELAAR #1462-2
Male Master
05:53:09
05:53:09
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Fo
05:53:09
117
13.9 km/h
E
837
1167-2
Andre ESTERHUIZEN
Andre ESTERHUIZEN #1167-2
Male Veteran
05:52:31
05:52:31
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Premier Wealth Partners
05:52:31
80
14.0 km/h
I
836
1167-1
Petrus DE KOCK
Petrus DE KOCK #1167-1
Male Sub-Vet
05:52:30
05:52:30
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Premier Wealth Partners
05:52:31
80
14.0 km/h
I
835
1555-2
Stuart CUMMING
Stuart CUMMING #1555-2
Male Veteran
05:52:29
05:52:29
Veteran
Male
Veteran Men
MAXE04-The Cummings
05:52:29
116
14.0 km/h
I
834
1555-1
Grant CUMMING
Grant CUMMING #1555-1
Male Veteran
05:52:16
05:52:16
Veteran
Male
Veteran Men
MAXE04-The Cummings
05:52:29
116
14.0 km/h
I
832
1068-1
Neil ISDALE
Neil ISDALE #1068-1
Male Veteran
05:51:44
05:51:44
Veteran
Male
14.0 km/h
H
833
1068-2
Chris LEMMON
Chris LEMMON #1068-2
Male Veteran
05:51:44
05:51:44
Veteran
Male
14.0 km/h
H
831
1405-1
Este DU TOIT
Este DU TOIT #1405-1
Female Sub-Vet
05:51:14
05:51:14
Sub-Vet
Female
Open Women
CHEP-SPAR 2022
05:51:14
4
14.0 km/h
I
830
1405-2
Andriele DE LANGE
Andriele DE LANGE #1405-2
Female Veteran
05:51:14
05:51:14
Veteran
Female
Open Women
CHEP-SPAR 2022
05:51:14
4
14.0 km/h
I
829
1062-1
Patrick GARTLAND
Patrick GARTLAND #1062-1
Male Master
05:50:19
05:50:19
Master
Male
Veteran Men
The Submersibles
05:50:19
115
14.0 km/h
I
828
1089-2
Brian STYLE
Brian STYLE #1089-2
Male Sub-Vet
05:50:18
05:50:18
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Pegleg and Mate
05:50:18
79
14.0 km/h
I
826
1089-1
Darren PENNY
Darren PENNY #1089-1
Male Sub-Vet
05:50:16
05:50:16
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Pegleg and Mate
05:50:18
79
14.0 km/h
I
827
1426-2
Thembinkosi NETI
Thembinkosi NETI #1426-2
Male Senior
05:50:16
05:50:16
Senior
Male
Open Men
SG09
05:50:16
28
14.0 km/h
I
825
1426-1
Trevor CURRIE
Trevor CURRIE #1426-1
Male Grand Master
05:50:15
05:50:15
Grand Master
Male
Open Men
SG09
05:50:16
28
14.0 km/h
I
824
1062-2
Dayne DILLON
Dayne DILLON #1062-2
Male Veteran
05:50:14
05:50:14
Veteran
Male
Veteran Men
The Submersibles
05:50:19
115
14.0 km/h
I
823
1205-1
Lourens SNYMAN
Lourens SNYMAN #1205-1
Male Veteran
05:48:25
05:48:25
Veteran
Male
Solo Men
Solo Lourens Snyman
05:48:25
57
14.1 km/h
H
822
1289-2
Roger GINGUE
Roger GINGUE #1289-2
Male Grand Master
05:48:15
05:48:15
Grand Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Wizards
05:48:15
37
14.1 km/h
H
821
1289-1
Marsha GINGUE
Marsha GINGUE #1289-1
Female Grand Master
05:48:10
05:48:10
Grand Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Wizards
05:48:15
37
14.1 km/h
H
820
1011-1
Henk VAN HUYSSTEEN
Henk VAN HUYSSTEEN #1011-1
Male Master
05:48:07
05:48:07
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
05:48:07
114
14.1 km/h
H
819
1011-2
Ernst SWANEPOEL
Ernst SWANEPOEL #1011-2
Male Veteran
05:48:06
05:48:06
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
05:48:07
114
14.1 km/h
H
818
1425-2
Cornelius COETZEE
Cornelius COETZEE #1425-2
Male Sub-Vet
05:47:46
05:47:46
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
CP
06:47:46
89
14.1 km/h
H
817
1663-1
Kevin WHITE
Kevin WHITE #1663-1
Male Master
05:47:15
05:47:15
Master
Male
Solo Men
Solo Kevin White
05:47:15
56
14.2 km/h
H
816
1665-1
Ian BRAKE
Ian BRAKE #1665-1
Male Master
05:47:14
05:47:14
Master
Male
Solo Men
Solo Ian Brake
05:47:14
55
14.2 km/h
H
815
1308-1
Caroline SMIT
Caroline SMIT #1308-1
Female Veteran
05:47:04
05:47:04
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
05:47:04
36
14.2 km/h
I
814
1308-2
Gareth JELLIMAN
Gareth JELLIMAN #1308-2
Male Veteran
05:47:01
05:47:01
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
05:47:04
36
14.2 km/h
I
813
1257-2
Chris EDEN
Chris EDEN #1257-2
Male Veteran
05:45:30
05:45:30
Veteran
Male
Veteran Men
Tonto
05:45:30
113
14.2 km/h
H
812
1033-1
Ralf KINTZEL
Ralf KINTZEL #1033-1
Male Master
05:45:28
05:45:28
Master
Male
Solo Men
Solo Ralf Kintzel
05:45:28
54
14.2 km/h
G
811
1264-1
Tjaart COETZEE
Tjaart COETZEE #1264-1
Male Master
05:45:22
05:45:22
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
05:45:22
42
14.2 km/h
F
810
1257-1
Peers BAILIFF
Peers BAILIFF #1257-1
Male Veteran
05:45:20
05:45:20
Veteran
Male
Veteran Men
Tonto
05:45:30
113
14.2 km/h
H
809
1264-2
Robert TSODD
Robert TSODD #1264-2
Male Senior
05:45:19
05:45:19
Senior
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
05:45:22
42
14.2 km/h
F
808
1636-1
Nicholas BANYARD
Nicholas BANYARD #1636-1
Male Sub-Vet
05:44:34
05:44:34
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Nicholas Banyard
05:44:34
53
14.3 km/h
J
807
1672-1
Allan LANCASTER
Allan LANCASTER #1672-1
Male Sub-Vet
05:43:53
05:43:53
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Allan Lancaster
05:43:53
52
14.3 km/h
I
806
1288-2
Carl VAN HEERDEN
Carl VAN HEERDEN #1288-2
Male Veteran
05:43:09
05:43:09
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
05:43:09
112
14.3 km/h
G
805
1657-1
Donovan CASSIEM
Donovan CASSIEM #1657-1
Male Veteran
05:42:57
05:42:57
Veteran
Male
Solo Men
Solo Donovan Cassiem
05:42:57
51
14.3 km/h
G
804
1288-1
Frank GUY
Frank GUY #1288-1
Male Veteran
05:42:52
05:42:52
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
05:43:09
112
14.3 km/h
G
1
2
[3]
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 3 of 20 (953 items)
© 2023