Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
19
20
21
22
[23]
24
25
26
Page 23 of 26 (1295 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Wave
Start Time
Finish
Pace
1101
1425-2
Ian Bryce FLEMING
Ian Bryce FLEMING #1425-2
Male Veteran
05:35:51
05:35:51
Veteran
Male
Vet Men
Flemmark
05:35:51
187
L
08:50:00
05:35:51
15.4 km/h
1102
1407-2
Jane ANTHONSEN
Jane ANTHONSEN #1407-2
Female Senior
05:35:55
05:35:55
Senior
Female
Mixed Team
Mauritius Gr-Chafing the Dream
05:35:56
66
J
08:29:50
05:35:55
15.4 km/h
1103
1407-1
Herman SUHIRMAN
Herman SUHIRMAN #1407-1
Male Senior
05:35:56
05:35:56
Senior
Male
Mixed Team
Mauritius Gr-Chafing the Dream
05:35:56
66
J
08:29:50
05:35:56
15.4 km/h
1104
1451-2
Stanley WEBSTER
Stanley WEBSTER #1451-2
Male Grand Master
05:37:57
05:37:57
Grand Master
Male
Master Men
Best 4 Sports
05:37:59
67
I
08:20:04
05:37:57
15.3 km/h
1105
1451-1
Graham Hagan WILSON
Graham Hagan WILSON #1451-1
Male Grand Master
05:37:59
05:37:59
Grand Master
Male
Master Men
Best 4 Sports
05:37:59
67
I
08:20:04
05:37:59
15.3 km/h
1106
1610-1
Manie KRIEL
Manie KRIEL #1610-1
Male Master
05:38:39
05:38:39
Master
Male
Mixed Team
Just Nuts
05:38:45
67
K
08:40:00
05:38:39
15.2 km/h
1107
1610-2
Roszet ROOS
Roszet ROOS #1610-2
Female Veteran
05:38:45
05:38:45
Veteran
Female
Mixed Team
Just Nuts
05:38:45
67
K
08:40:00
05:38:45
15.2 km/h
1108
1093-1
Craig NELSON
Craig NELSON #1093-1
Male Master
05:40:50
05:40:50
Master
Male
Mixed Team
Canada 7
05:40:54
68
L
08:50:00
05:40:50
15.1 km/h
1109
1093-2
Karin NELSON
Karin NELSON #1093-2
Female Grand Master
05:40:54
05:40:54
Grand Master
Female
Mixed Team
Canada 7
05:40:54
68
L
08:50:00
05:40:54
15.1 km/h
1110
1396-2
Lukas NAUDE
Lukas NAUDE #1396-2
Male Veteran
05:41:06
05:41:06
Veteran
Male
L
08:50:00
05:41:06
15.1 km/h
1111
1601-1
Grant OLIVER
Grant OLIVER #1601-1
Male Master
05:41:18
05:41:18
Master
Male
Mixed Team
The Ollys
05:41:20
69
K
08:40:00
05:41:18
15.1 km/h
1112
1601-2
Nicole OLIVER
Nicole OLIVER #1601-2
Female Master
05:41:20
05:41:20
Master
Female
Mixed Team
The Ollys
05:41:20
69
K
08:40:00
05:41:20
15.1 km/h
1113
1416-2
Erika Blom
Erika Blom #1416-2
Female Senior
05:41:27
05:41:27
Senior
Female
Womens Team
Mont Blanc 3
05:41:28
11
M
08:57:00
05:41:27
15.1 km/h
1114
1416-1
Tanya IOZZO
Tanya IOZZO #1416-1
Female Senior
05:41:28
05:41:28
Senior
Female
Womens Team
Mont Blanc 3
05:41:28
11
M
08:57:00
05:41:28
15.1 km/h
1115
1118-1
Henco VERWEY
Henco VERWEY #1118-1
Male Senior
05:41:29
05:41:29
Senior
Male
Mens Team
KAPUnitrans-14
L
08:50:00
05:41:29
15.1 km/h
1116
1215-1
Jaun ACKERMAN
Jaun ACKERMAN #1215-1
Male Veteran
05:41:57
05:41:57
Veteran
Male
Vet Men
Team V8 Buffalos
H
08:10:12
05:41:57
15.1 km/h
1117
1548-1
Jonathan TAPSON
Jonathan TAPSON #1548-1
Male Master
05:42:14
05:42:14
Master
Male
Master Men
Artificially Intelligent Riders
05:42:14
68
K
08:40:00
05:42:14
15.1 km/h
1118
1548-2
Ralph ETIENNE-CUMMINGS
Ralph ETIENNE-CUMMINGS #1548-2
Male Master
05:42:14
05:42:14
Master
Male
Master Men
Artificially Intelligent Riders
05:42:14
68
K
08:40:00
05:42:14
15.1 km/h
1119
1513-2
Alessio LACOVIG
Alessio LACOVIG #1513-2
Male Senior
05:43:01
05:43:01
Senior
Male
Mens Team
Hansgrohe-03
05:43:02
185
L
08:50:00
05:43:01
15.0 km/h
1120
1513-1
Michael RASSMANN
Michael RASSMANN #1513-1
Male Senior
05:43:02
05:43:02
Senior
Male
Mens Team
Hansgrohe-03
05:43:02
185
L
08:50:00
05:43:02
15.0 km/h
1121
1249-1
Hein DU PLESSIS
Hein DU PLESSIS #1249-1
Male Senior
05:45:00
05:45:00
Senior
Male
L
08:50:00
05:45:00
15.0 km/h
1122
1227-2
Paul Snyman
Paul Snyman #1227-2
Male Grand Master
05:45:28
05:45:28
Grand Master
Male
Mens Team
Guns & Roses
05:45:31
186
L
08:50:00
05:45:28
14.9 km/h
1123
1227-1
Gerbrandt WOLMARANS
Gerbrandt WOLMARANS #1227-1
Male Senior
05:45:31
05:45:31
Senior
Male
Mens Team
Guns & Roses
05:45:31
186
L
08:50:00
05:45:31
14.9 km/h
1124
1281-2
Petrus Johannes Loock ODENDAAL
Petrus Johannes Loock ODENDAAL #1281-2
Male Veteran
05:45:52
05:45:52
Veteran
Male
Vet Men
HARMONIE
05:45:53
188
L
08:50:00
05:45:52
14.9 km/h
1125
1281-1
Hein SNYMAN
Hein SNYMAN #1281-1
Male Master
05:45:53
05:45:53
Master
Male
Vet Men
HARMONIE
05:45:53
188
L
08:50:00
05:45:53
14.9 km/h
1126
1156-2
Christian BEKKERS
Christian BEKKERS #1156-2
Male Master
05:47:17
05:47:17
Master
Male
Mixed Team
Team Global
05:47:18
70
L
08:50:00
05:47:17
14.9 km/h
1127
1156-1
Larissa KRAJASICH
Larissa KRAJASICH #1156-1
Female Veteran
05:47:18
05:47:18
Veteran
Female
Mixed Team
Team Global
05:47:18
70
L
08:50:00
05:47:18
14.9 km/h
1128
1381-1
Phil HENNING
Phil HENNING #1381-1
Male Veteran
05:47:39
05:47:39
Veteran
Male
Mens Team
KAPUnitrans-16
05:47:44
187
L
08:50:00
05:47:39
14.8 km/h
1129
1381-2
Clemens VAN DER BAAN
Clemens VAN DER BAAN #1381-2
Male Senior
05:47:44
05:47:44
Senior
Male
Mens Team
KAPUnitrans-16
05:47:44
187
L
08:50:00
05:47:44
14.8 km/h
1130
1046-1
Francois LA GRANGE
Francois LA GRANGE #1046-1
Male Veteran
05:48:16
05:48:16
Veteran
Male
Vet Men
WNK Brokers
05:48:22
189
G
08:00:12
05:48:16
14.8 km/h
1131
1046-2
Wybrand DE KOCK
Wybrand DE KOCK #1046-2
Male Veteran
05:48:22
05:48:22
Veteran
Male
Vet Men
WNK Brokers
05:48:22
189
G
08:00:12
05:48:22
14.8 km/h
1132
1280-1
Michael VAN WYNGAARDT
Michael VAN WYNGAARDT #1280-1
Male Master
05:48:48
05:48:48
Master
Male
Mixed Team
Two from sixty
05:48:49
71
K
08:40:00
05:48:48
14.8 km/h
1133
1280-2
Stroh VAN WYNGAARDT
Stroh VAN WYNGAARDT #1280-2
Female Master
05:48:49
05:48:49
Master
Female
Mixed Team
Two from sixty
05:48:49
71
K
08:40:00
05:48:49
14.8 km/h
1134
1447-2
Brian HEINEBERG
Brian HEINEBERG #1447-2
Male Grand Master
05:48:50
05:48:50
Grand Master
Male
Mens Team
Heineberg
F
07:50:10
05:48:50
14.8 km/h
1135
1066-2
John GRAAF
John GRAAF #1066-2
Male Master
05:49:09
05:49:09
Master
Male
Mixed Team
Jack & Gill
05:49:12
72
L
08:50:00
05:49:09
14.8 km/h
1136
1066-1
Gill GRAAF
Gill GRAAF #1066-1
Female Veteran
05:49:12
05:49:12
Veteran
Female
Mixed Team
Jack & Gill
05:49:12
72
L
08:50:00
05:49:12
14.8 km/h
1137
1559-1
Charles HARE
Charles HARE #1559-1
Male Senior
05:50:28
05:50:28
Senior
Male
Mens Team
Team PolePole
05:50:30
188
L
08:50:00
05:50:28
14.7 km/h
1138
1559-2
Darren MCCLUSKEY
Darren MCCLUSKEY #1559-2
Male Veteran
05:50:30
05:50:30
Veteran
Male
Mens Team
Team PolePole
05:50:30
188
L
08:50:00
05:50:30
14.7 km/h
1139
1049-1
Anthony GRANT
Anthony GRANT #1049-1
Male Veteran
05:50:59
05:50:59
Veteran
Male
Vet Men
Here we go again!
05:51:00
190
L
08:50:00
05:50:59
14.7 km/h
1140
1049-2
Alex BECCARO
Alex BECCARO #1049-2
Male Veteran
05:51:00
05:51:00
Veteran
Male
Vet Men
Here we go again!
05:51:00
190
L
08:50:00
05:51:00
14.7 km/h
1141
1647-1
Jeroen Wetink
Jeroen Wetink #1647-1
Male Master
05:51:14
05:51:14
Master
Male
Vet Men
KAPSafripol-07
05:51:15
191
L
08:50:00
05:51:14
14.7 km/h
1142
1647-2
Mike Schutte
Mike Schutte #1647-2
Male Veteran
05:51:15
05:51:15
Veteran
Male
Vet Men
KAPSafripol-07
05:51:15
191
L
08:50:00
05:51:15
14.7 km/h
1143
1184-2
Jonathan ANCER
Jonathan ANCER #1184-2
Male Veteran
05:52:16
05:52:16
Veteran
Male
Vet Men
Team Bozalek
05:52:19
192
L
08:50:00
05:52:16
14.6 km/h
1144
1184-1
Lee BOZALEK
Lee BOZALEK #1184-1
Male Grand Master
05:52:19
05:52:19
Grand Master
Male
Vet Men
Team Bozalek
05:52:19
192
L
08:50:00
05:52:19
14.6 km/h
1145
1023-2
Amanda THERON
Amanda THERON #1023-2
Female Veteran
05:55:02
05:55:02
Veteran
Female
Mixed Team
Rule 6
05:55:03
73
L
08:50:00
05:55:02
14.5 km/h
1146
1023-1
Francois THERON
Francois THERON #1023-1
Male Veteran
05:55:03
05:55:03
Veteran
Male
Mixed Team
Rule 6
05:55:03
73
L
08:50:00
05:55:03
14.5 km/h
1147
1024-2
Gregg SNEDDON
Gregg SNEDDON #1024-2
Male Master
05:55:04
05:55:04
Master
Male
Vet Men
Multi Shack
05:55:04
193
L
08:50:00
05:55:04
14.5 km/h
1148
1024-1
Craig MELLINGWILLIAMS
Craig MELLINGWILLIAMS #1024-1
Male Veteran
05:55:04
05:55:04
Veteran
Male
Vet Men
Multi Shack
05:55:04
193
L
08:50:00
05:55:04
14.5 km/h
1149
1584-2
Dirk VENTER
Dirk VENTER #1584-2
Male Veteran
05:57:03
05:57:03
Veteran
Male
Vet Men
Bosman 4
05:57:13
194
L
08:50:00
05:57:03
14.5 km/h
1150
1042-1
Michael COPE
Michael COPE #1042-1
Male Veteran
05:57:04
05:57:04
Veteran
Male
Mixed Team
FIGJAM
05:57:06
74
L
08:50:00
05:57:04
14.5 km/h
1
2
3
...
19
20
21
22
[23]
24
25
26
Page 23 of 26 (1295 items)
© 2023