Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
18
19
20
Page 11 of 20 (953 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
453
1420-2
Ruark DU PREEZ
Ruark DU PREEZ #1420-2
Male Sub-Vet
04:39:48
04:39:48
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
SG 10
04:39:48
51
17.6 km/h
F
452
1420-1
Mervin GOVENDER
Mervin GOVENDER #1420-1
Male Veteran
04:39:47
04:39:47
Veteran
Male
Sub-Vet Men
SG 10
04:39:48
51
17.6 km/h
F
451
1088-2
Gerald THOMPSON
Gerald THOMPSON #1088-2
Male Veteran
04:39:41
04:39:41
Veteran
Male
Veteran Men
Life is Good
04:39:41
60
17.6 km/h
E
450
1088-1
Albert DU TOIT
Albert DU TOIT #1088-1
Male Veteran
04:39:38
04:39:38
Veteran
Male
Veteran Men
Life is Good
04:39:41
60
17.6 km/h
E
449
1310-1
Johann HAUPT
Johann HAUPT #1310-1
Male Sub-Vet
04:39:19
04:39:19
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Johann Haupt
04:39:19
35
17.6 km/h
E
448
1034-1
Wayne NUYTEN
Wayne NUYTEN #1034-1
Male Veteran
04:39:08
04:39:08
Veteran
Speedy Siblings
Male
Open Men
Newts
04:39:08
17
17.6 km/h
F
447
1034-2
Brandon NUYTEN
Brandon NUYTEN #1034-2
Male U23
04:39:07
04:39:07
U23
Speedy Siblings
Male
Open Men
Newts
04:39:08
17
17.6 km/h
F
446
1328-2
Cobus JOUBERT
Cobus JOUBERT #1328-2
Male Veteran
04:38:50
04:38:50
Veteran
Male
Veteran Men
Formscaff 4
04:38:50
59
17.6 km/h
F
445
1328-1
Louis NAUDE
Louis NAUDE #1328-1
Male Master
04:38:45
04:38:45
Master
Male
Veteran Men
Formscaff 4
04:38:50
59
17.6 km/h
F
444
1503-2
Tony FOCE
Tony FOCE #1503-2
Male Grand Master
04:38:26
04:38:26
Grand Master
Male
Master Men
4Chairs
04:38:26
22
17.7 km/h
F
443
1503-1
Glen CALENBORNE
Glen CALENBORNE #1503-1
Male Master
04:38:24
04:38:24
Master
Male
Master Men
4Chairs
04:38:26
22
17.7 km/h
F
442
1451-2
Lionel BESTER
Lionel BESTER #1451-2
Male Veteran
04:38:22
04:38:22
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco 1 Under Pressure
04:38:22
58
17.7 km/h
E
441
1117-1
Allan FORRESTER
Allan FORRESTER #1117-1
Male Master
04:38:20
04:38:20
Master
Male
Master Men
Taking it Easy
04:38:20
21
17.7 km/h
D
440
1451-1
Pieter VAN WYK
Pieter VAN WYK #1451-1
Male Veteran
04:38:19
04:38:19
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Atlas Copco 1 Under Pressure
04:38:22
58
17.7 km/h
E
439
1117-2
Alex VENTER
Alex VENTER #1117-2
Male Grand Master
04:38:18
04:38:18
Grand Master
Male
Master Men
Taking it Easy
04:38:20
21
17.7 km/h
D
438
1341-2
Erich KUHLMANN
Erich KUHLMANN #1341-2
Male Veteran
04:37:46
04:37:46
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS 12 RyanandErich
04:37:46
57
17.7 km/h
F
436
1341-1
Ryan BROOKE
Ryan BROOKE #1341-1
Male Master
04:37:42
04:37:42
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 12 RyanandErich
04:37:46
57
17.7 km/h
F
437
1139-1
Timo LE ROUX
Timo LE ROUX #1139-1
Male E-Bike
04:37:42
04:37:42
E-Bike
Male
E-Bike Team
akkedissies
04:37:42
12
17.7 km/h
D
435
1139-2
Dirk DIEMONT
Dirk DIEMONT #1139-2
Male E-Bike
04:37:40
04:37:40
E-Bike
Male
E-Bike Team
akkedissies
04:37:42
12
17.7 km/h
D
434
1357-2
Jp VAN DER MERWE
Jp VAN DER MERWE #1357-2
Male Master
04:36:56
04:36:56
Master
Male
Master Men
Team CJ
04:36:56
20
17.8 km/h
D
433
1357-1
Chris HERBST
Chris HERBST #1357-1
Male Master
04:36:55
04:36:55
Master
Male
Master Men
Team CJ
04:36:56
20
17.8 km/h
D
432
1084-1
Alex MIJATOVIC
Alex MIJATOVIC #1084-1
Male Veteran
04:36:29
04:36:29
Veteran
Male
Veteran Men
Rough Ryders
04:36:29
56
17.8 km/h
D
431
1084-2
Leonidas KARAVOTAS
Leonidas KARAVOTAS #1084-2
Male Veteran
04:36:27
04:36:27
Veteran
Male
Veteran Men
Rough Ryders
04:36:29
56
17.8 km/h
D
430
1126-1
Michael PRUETT
Michael PRUETT #1126-1
Male Sub-Vet
04:36:22
04:36:22
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Tuffenup Cupcakes
04:36:22
50
17.8 km/h
G
428
1227-1
Gert KRIEL
Gert KRIEL #1227-1
Male Grand Master
04:36:11
04:36:11
Grand Master
Male
Veteran Men
Long-overdue
04:36:11
55
17.8 km/h
D
429
1227-2
Johannes BOTHA
Johannes BOTHA #1227-2
Male Veteran
04:36:11
04:36:11
Veteran
Male
Veteran Men
Long-overdue
04:36:11
55
17.8 km/h
D
427
1126-2
Nick PRUETT
Nick PRUETT #1126-2
Male Sub-Vet
04:35:57
04:35:57
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Tuffenup Cupcakes
04:36:22
50
17.8 km/h
G
426
1002-1
Graham CAMPBELL
Graham CAMPBELL #1002-1
Male Master
04:35:42
04:35:42
Master
Male
Master Men
Grumpy Old Men
04:35:42
19
17.8 km/h
D
425
1002-2
Norman Frank POPE
Norman Frank POPE #1002-2
Male Master
04:35:38
04:35:38
Master
Male
Master Men
Grumpy Old Men
04:35:42
19
17.8 km/h
D
424
1040-1
Darryl MULLER
Darryl MULLER #1040-1
Male Master
04:35:17
04:35:17
Master
Male
Master Men
Trail Munchers
04:35:17
18
17.9 km/h
E
423
1040-2
Peter COMRIE
Peter COMRIE #1040-2
Male Master
04:35:14
04:35:14
Master
Male
Master Men
Trail Munchers
04:35:17
18
17.9 km/h
E
422
1370-2
Bruce MACKENZIE
Bruce MACKENZIE #1370-2
Male Grand Master
04:34:59
04:34:59
Grand Master
Male
Open Men
UNITRANS-11RandS
04:34:59
16
17.9 km/h
E
421
1370-1
Devon MACKENZIE
Devon MACKENZIE #1370-1
Male Senior
04:34:58
04:34:58
Senior
Buffalo Team
Male
Open Men
UNITRANS-11RandS
04:34:59
16
17.9 km/h
E
420
1519-1
Falakhe MSWELI
Falakhe MSWELI #1519-1
Male Senior
04:34:55
04:34:55
Senior
Male
Open Men
Giba Gorge 2
05:34:55
27
17.9 km/h
C
419
1408-1
Tertius DANILLER
Tertius DANILLER #1408-1
Male Sub-Vet
04:34:49
04:34:49
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Team Byrna
04:34:49
49
17.9 km/h
C
418
1408-2
Martin VAN ROOYEN
Martin VAN ROOYEN #1408-2
Male Sub-Vet
04:34:49
04:34:49
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Team Byrna
04:34:49
49
17.9 km/h
C
417
1622-1
Ryan NEL
Ryan NEL #1622-1
Male Sub-Vet
04:34:48
04:34:48
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Ryan Nel
07:34:48
63
17.9 km/h
F
416
1119-1
Colette COOPER
Colette COOPER #1119-1
Female Master
04:34:39
04:34:39
Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Super Coopers
04:34:39
19
17.9 km/h
D
415
1119-2
Charl COOPER
Charl COOPER #1119-2
Male Veteran
04:34:38
04:34:38
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Super Coopers
04:34:39
19
17.9 km/h
D
414
1465-1
Deryck SCHARNECK
Deryck SCHARNECK #1465-1
Male Veteran
04:34:01
04:34:01
Veteran
Male
18.0 km/h
E
413
1462-1
Etienne DE KOCK
Etienne DE KOCK #1462-1
Male Veteran
04:33:59
04:33:59
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Fo
05:53:09
117
18.0 km/h
E
412
1392-1
Greg KEMP
Greg KEMP #1392-1
Male Sub-Vet
04:33:29
04:33:29
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
KAPPGB12-iBEDyouWOOD
04:33:29
48
18.0 km/h
D
411
1392-2
Jannie VAN STADEN
Jannie VAN STADEN #1392-2
Male Sub-Vet
04:33:23
04:33:23
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
KAPPGB12-iBEDyouWOOD
04:33:29
48
18.0 km/h
D
410
1393-1
Andrew NORRIS-JONES
Andrew NORRIS-JONES #1393-1
Male Master
04:32:42
04:32:42
Master
Male
18.0 km/h
F
409
1206-2
Patrick CASSARKIS
Patrick CASSARKIS #1206-2
Male Veteran
04:32:20
04:32:20
Veteran
Male
Veteran Men
The Dunno's
06:08:45
120
18.1 km/h
G
408
1241-1
Raymond GREIG
Raymond GREIG #1241-1
Male Sub-Vet
04:31:57
04:31:57
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Dassie Kings
04:31:57
47
18.1 km/h
F
407
1241-2
Stuart MAC WILLIAM
Stuart MAC WILLIAM #1241-2
Male Sub-Vet
04:31:54
04:31:54
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Dassie Kings
04:31:57
47
18.1 km/h
F
406
1648-1
Stephan FOURIE
Stephan FOURIE #1648-1
Male Master
04:30:52
04:30:52
Master
Male
Solo Men
Solo Stephan Fourie
04:30:52
34
18.2 km/h
D
405
1174-2
Dimitri HARALAMBOUS
Dimitri HARALAMBOUS #1174-2
Male E-Bike
04:30:34
04:30:34
E-Bike
Male
E-Bike Team
Urban warriors
04:30:34
11
18.2 km/h
E
404
1174-1
Vee HARALAMBOUS
Vee HARALAMBOUS #1174-1
Female E-Bike
04:30:33
04:30:33
E-Bike
Female
E-Bike Team
Urban warriors
04:30:34
11
18.2 km/h
E
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
18
19
20
Page 11 of 20 (953 items)
© 2023