Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
17
18
19
Page 11 of 19 (927 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Floating Bridge
Pace
Finish
Pace
501
2387-2
Jacques DE VILLIERS
Jacques DE VILLIERS #2387-2
Male Senior
04:27:06
04:27:06
Senior
Male
Mixed Team
SOUS
04:27:06
20
F
07:00:00
04:21:19
19.3 km/h
00:05:36
19.3 km/h
502
2030-2
Mike NAGEL
Mike NAGEL #2030-2
Male Veteran
04:27:06
04:27:06
Veteran
Male
Vet Men
MUSTANGS
04:27:06
96
F
07:00:00
04:21:19
19.3 km/h
00:05:33
19.3 km/h
503
2387-1
Anna WOOD
Anna WOOD #2387-1
Female Senior
04:27:06
04:27:06
Senior
Female
Mixed Team
SOUS
04:27:06
20
F
07:00:00
04:21:25
19.3 km/h
00:05:29
19.3 km/h
504
2050-1
Peter BYERS
Peter BYERS #2050-1
Male Master
04:27:11
04:27:11
Master
Male
Vet Men
CYCLOWORX
04:27:12
97
F
07:00:00
04:21:36
19.3 km/h
00:05:27
19.3 km/h
505
2050-2
David GOODYER
David GOODYER #2050-2
Male Veteran
04:27:12
04:27:12
Veteran
Male
Vet Men
CYCLOWORX
04:27:12
97
F
07:00:00
04:21:33
19.3 km/h
00:05:31
19.3 km/h
506
2039-2
Bruce DU RAND
Bruce DU RAND #2039-2
Male Veteran
04:27:15
04:27:15
Veteran
Male
Vet Men
LANKY AND CRANKY
04:27:17
98
E
06:50:00
04:20:02
19.4 km/h
00:06:38
19.3 km/h
507
2039-1
David IVES
David IVES #2039-1
Male Veteran
04:27:17
04:27:17
Veteran
Male
Vet Men
LANKY AND CRANKY
04:27:17
98
E
06:50:00
04:20:12
19.4 km/h
00:06:31
19.3 km/h
508
2393-1
Steve CHRISTY
Steve CHRISTY #2393-1
Male Master
04:27:23
04:27:23
Master
Male
Vet Men
NEARLY THERE.
04:27:23
99
F
07:00:00
04:21:47
19.3 km/h
00:05:18
19.3 km/h
509
2393-2
Matthew CARLSON
Matthew CARLSON #2393-2
Male Veteran
04:27:23
04:27:23
Veteran
Male
Vet Men
NEARLY THERE.
04:27:23
99
F
07:00:00
04:21:47
19.3 km/h
00:05:16
19.3 km/h
510
2365-2
Dobri STANISAVLJEVIC
Dobri STANISAVLJEVIC #2365-2
Male Master
04:27:28
04:27:28
Master
Male
Master Men
TEAM S & S
04:28:48
32
G
07:10:00
04:21:11
19.3 km/h
00:06:11
19.3 km/h
511
2435-2
Matthew TURNER
Matthew TURNER #2435-2
Male Senior
04:27:33
04:27:33
Senior
Male
G
07:10:00
04:21:41
19.3 km/h
00:05:23
19.3 km/h
512
2211-1
Adele SENEKAL
Adele SENEKAL #2211-1
Female Veteran
04:27:38
04:27:38
Veteran
Female
Vet Women
PASSION PEDALS
04:27:42
5
B
10:00:59
04:21:30
19.3 km/h
00:05:48
19.3 km/h
513
2211-2
Wendy MULLER
Wendy MULLER #2211-2
Female Veteran
04:27:42
04:27:42
Veteran
Female
Vet Women
PASSION PEDALS
04:27:42
5
B
10:00:59
04:21:45
19.3 km/h
00:05:38
19.3 km/h
514
2100-1
Colin ELLIOTT
Colin ELLIOTT #2100-1
Male Master
04:27:43
04:27:43
Master
Male
Master Men
PENHOBI RIDERS
04:27:43
29
F
07:00:00
04:21:49
19.2 km/h
00:05:49
19.3 km/h
515
2100-2
Gregory CUMMINGS
Gregory CUMMINGS #2100-2
Male Master
04:27:43
04:27:43
Master
Male
Master Men
PENHOBI RIDERS
04:27:43
29
F
07:00:00
04:21:51
19.2 km/h
00:05:47
19.3 km/h
516
2182-1
Jean DU PREEZ
Jean DU PREEZ #2182-1
Male Master
04:28:15
04:28:15
Master
Male
Master Men
ELITE FORKLIFT RENTAL
04:28:15
30
D
06:40:00
04:22:00
19.2 km/h
00:05:58
19.3 km/h
517
2182-2
Eric WISSE
Eric WISSE #2182-2
Male Master
04:28:15
04:28:15
Master
Male
Master Men
ELITE FORKLIFT RENTAL
04:28:15
30
D
06:40:00
04:22:10
19.2 km/h
00:05:46
19.3 km/h
518
2329-1
Jannie DIPPENAAR
Jannie DIPPENAAR #2329-1
Male Master
04:28:21
04:28:21
Master
Male
Master Men
SOL & GUBELET
04:28:21
31
E
06:50:00
04:21:59
19.2 km/h
00:05:57
19.3 km/h
519
2329-2
Jd MALAN
Jd MALAN #2329-2
Male Master
04:28:21
04:28:21
Master
Male
Master Men
SOL & GUBELET
04:28:21
31
E
06:50:00
04:23:16
19.1 km/h
00:04:40
19.3 km/h
520
2292-2
Anthony LONG
Anthony LONG #2292-2
Male Master
04:28:43
04:28:43
Master
Male
Vet Men
CAPITAL INTERNATIONAL
04:28:43
100
F
07:00:00
04:22:03
19.2 km/h
00:06:08
19.2 km/h
521
2292-1
Nicholas KOHNE
Nicholas KOHNE #2292-1
Male Veteran
04:28:43
04:28:43
Veteran
Male
Vet Men
CAPITAL INTERNATIONAL
04:28:43
100
F
07:00:00
04:21:48
19.3 km/h
00:06:21
19.2 km/h
522
2365-1
Mike SCROOBY
Mike SCROOBY #2365-1
Male Grand Master
04:28:48
04:28:48
Grand Master
Male
Master Men
TEAM S & S
04:28:48
32
G
07:10:00
04:21:12
19.3 km/h
00:07:29
19.2 km/h
523
2086-2
Jonathan ADKINS
Jonathan ADKINS #2086-2
Male Senior
04:29:31
04:29:31
Senior
Male
Mens Team
BOSSIE & SAVAGE
04:29:31
76
F
07:00:00
04:23:34
19.1 km/h
00:05:23
19.2 km/h
524
2086-1
Richard DE JESUS
Richard DE JESUS #2086-1
Male Veteran
04:29:31
04:29:31
Veteran
Male
Mens Team
BOSSIE & SAVAGE
04:29:31
76
F
07:00:00
04:23:39
19.1 km/h
00:05:19
19.2 km/h
525
2288-2
Angelo SCARPA
Angelo SCARPA #2288-2
Male U23
04:29:41
04:29:41
U23
Male
Mens Team
CYCLING 4 MOBILITY THE LEGEND & THE ROOKIE
04:29:41
77
F
07:00:00
04:22:59
19.2 km/h
00:06:28
19.1 km/h
526
2288-1
Flavio SCARPA
Flavio SCARPA #2288-1
Male Master
04:29:41
04:29:41
Master
Male
Mens Team
CYCLING 4 MOBILITY THE LEGEND & THE ROOKIE
04:29:41
77
F
07:00:00
04:23:08
19.2 km/h
00:06:17
19.2 km/h
527
2226-1
Lourens GREYLING
Lourens GREYLING #2226-1
Male Veteran
04:29:47
04:29:47
Veteran
Male
Mens Team
MTB CHAMPS
04:29:47
78
G
07:10:00
04:24:09
19.1 km/h
00:05:11
19.2 km/h
528
2226-2
Wynand VAN SCHALKWYK
Wynand VAN SCHALKWYK #2226-2
Male Senior
04:29:47
04:29:47
Senior
Male
Mens Team
MTB CHAMPS
04:29:47
78
G
07:10:00
04:24:07
19.1 km/h
00:05:12
19.2 km/h
529
2318-1
Adriaan MAARTENS
Adriaan MAARTENS #2318-1
Male Senior
04:29:49
04:29:49
Senior
Male
Mens Team
50 UPPERS
04:30:06
79
E
06:50:00
04:23:19
19.1 km/h
00:06:17
19.1 km/h
530
2318-2
Louis MOSS
Louis MOSS #2318-2
Male Master
04:30:06
04:30:06
Master
Male
Mens Team
50 UPPERS
04:30:06
79
E
06:50:00
04:23:26
19.1 km/h
00:06:27
19.1 km/h
531
2327-1
Noel WHITEHEAD
Noel WHITEHEAD #2327-1
Male Master
04:30:31
04:30:31
Master
Male
Mens Team
KAPUNITRANS-05
04:30:35
80
G
07:10:00
04:24:19
19.1 km/h
00:06:01
19.1 km/h
532
2327-2
Thomas CAWOOD
Thomas CAWOOD #2327-2
Male Senior
04:30:35
04:30:35
Senior
Male
Mens Team
KAPUNITRANS-05
04:30:35
80
G
07:10:00
04:24:15
19.1 km/h
00:06:08
19.1 km/h
533
2414-1
Balti STEENKAMP
Balti STEENKAMP #2414-1
Male Master
04:30:48
04:30:48
Master
Male
F
07:00:00
04:25:02
19.0 km/h
00:05:36
19.1 km/h
534
2433-1
Louis STEYN
Louis STEYN #2433-1
Male Senior
04:30:51
04:30:51
Senior
Male
Mens Team
SWARAS
04:30:54
81
H
07:15:00
04:25:05
19.0 km/h
00:05:29
19.1 km/h
535
2433-2
Shaun MELAMED
Shaun MELAMED #2433-2
Male Senior
04:30:54
04:30:54
Senior
Male
Mens Team
SWARAS
04:30:54
81
H
07:15:00
04:25:01
19.0 km/h
00:05:36
19.1 km/h
536
2363-1
Wayne ROBERTSON
Wayne ROBERTSON #2363-1
Male Master
04:31:12
04:31:12
Master
Male
Master Men
BERMUDA TRIANGLE
04:31:19
34
E
06:50:00
04:25:11
19.0 km/h
00:05:56
19.0 km/h
537
2301-1
Andy BROWN
Andy BROWN #2301-1
Male Master
04:31:15
04:31:15
Master
Male
Master Men
SAPSFORD BROWN
04:31:15
33
E
06:50:00
04:25:16
19.0 km/h
00:05:51
19.0 km/h
538
2363-2
Gerhard BOONSTRA
Gerhard BOONSTRA #2363-2
Male Master
04:31:19
04:31:19
Master
Male
Master Men
BERMUDA TRIANGLE
04:31:19
34
E
06:50:00
04:25:16
19.0 km/h
00:05:56
19.0 km/h
539
2256-1
Myles AGAR
Myles AGAR #2256-1
Male Veteran
04:32:11
04:32:11
Veteran
Male
Mixed Team
FRANCEHOEK WILD HONEY
04:32:13
21
E
06:50:00
04:26:38
18.9 km/h
00:05:26
19.0 km/h
540
2256-2
Liezel BEYERS
Liezel BEYERS #2256-2
Female Veteran
04:32:13
04:32:13
Veteran
Female
Mixed Team
FRANCEHOEK WILD HONEY
04:32:13
21
E
06:50:00
04:26:44
18.9 km/h
00:05:23
19.0 km/h
541
2370-2
Japie VAN SCHALKWYK
Japie VAN SCHALKWYK #2370-2
Male Veteran
04:32:14
04:32:14
Veteran
Male
Vet Men
TOITARSE
04:32:14
101
G
07:10:00
04:25:53
19.0 km/h
00:06:00
19.0 km/h
542
2370-1
Basil TAIT
Basil TAIT #2370-1
Male Veteran
04:32:14
04:32:14
Veteran
Male
Vet Men
TOITARSE
04:32:14
101
G
07:10:00
04:25:48
19.0 km/h
00:06:03
19.0 km/h
543
2158-1
Ryk VISSER
Ryk VISSER #2158-1
Male Master
04:32:25
04:32:25
Master
Male
Master Men
RATELS
04:32:25
35
E
06:50:00
04:26:45
18.9 km/h
00:05:24
19.0 km/h
544
2158-2
Matthew SAAYMAN
Matthew SAAYMAN #2158-2
Male Master
04:32:25
04:32:25
Master
Male
Master Men
RATELS
04:32:25
35
E
06:50:00
04:26:47
18.9 km/h
00:05:24
19.0 km/h
545
2449-1
Neil SLEIGHT
Neil SLEIGHT #2449-1
Male Veteran
04:32:45
04:32:45
Veteran
Male
Vet Men
REVOLUTION CYCLES DUBAI
04:32:45
102
C
06:30:00
04:27:17
18.9 km/h
00:04:50
19.0 km/h
546
2449-2
Stewart HOWISON
Stewart HOWISON #2449-2
Male Veteran
04:32:45
04:32:45
Veteran
Male
Vet Men
REVOLUTION CYCLES DUBAI
04:32:45
102
C
06:30:00
04:27:16
18.9 km/h
00:04:52
19.0 km/h
547
2459-2
Heinrich HUYSAMER
Heinrich HUYSAMER #2459-2
Male Master
04:33:11
04:33:11
Master
Male
Master Men
SLUGPLUGS
04:33:15
36
G
07:10:00
04:27:16
18.9 km/h
00:05:41
18.9 km/h
548
2459-1
Alan HODSON
Alan HODSON #2459-1
Male Grand Master
04:33:15
04:33:15
Grand Master
Male
Master Men
SLUGPLUGS
04:33:15
36
G
07:10:00
04:27:28
18.8 km/h
00:05:31
18.9 km/h
549
2405-1
Bjorn VIEDGE
Bjorn VIEDGE #2405-1
Male Veteran
04:33:18
04:33:18
Veteran
Male
Mens Team
ALEMCO TEAM RED
04:33:22
82
G
07:10:00
04:27:21
18.9 km/h
00:05:33
18.9 km/h
550
2405-2
Christopher LYON
Christopher LYON #2405-2
Male Senior
04:33:22
04:33:22
Senior
Male
Mens Team
ALEMCO TEAM RED
04:33:22
82
G
07:10:00
04:27:24
18.8 km/h
00:05:33
18.9 km/h
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
17
18
19
Page 11 of 19 (927 items)
© 2023