Magoeba Trek
17/09/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Online entry
 
Contact
 
Home
Race Day1
Race Day2
Race Day3
Race GC
Trail Day1
Trail Day2
Trail Day3
Trail GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (146 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
112
2207
Henri-Basil HEARNE
Henri-Basil HEARNE #2207
Male 
11:08:15
11:08:15
79
Male
79
Mens Team
Wildehondefontein Boerdery
11:08:23
23
03:42:30
04:34:31
02:51:14
113
2206
Le Riche LOMBARD
Le Riche LOMBARD #2206
Male 
11:08:23
11:08:23
80
Male
80
Mens Team
Wildehondefontein Boerdery
11:08:23
23
03:42:31
04:34:34
02:51:17
76
2204
Eddie FIVAZ
Eddie FIVAZ #2204
Male 
09:32:26
09:32:26
55
Male
55
Mixed Team
Wheels on fire
09:32:27
9
02:57:30
04:12:11
02:22:44
77
2203
Annamarie FIVAZ
Annamarie FIVAZ #2203
Female 
09:32:27
09:32:27
22
Female
22
Mixed Team
Wheels on fire
09:32:27
9
02:57:29
04:12:11
02:22:46
53
2202
Andries JACOBSZ
Andries JACOBSZ #2202
Male 
08:45:50
08:45:50
39
Male
39
Mens Team
Wabadachang
10:20:35
20
03:14:01
03:19:21
02:12:27
98
2201
Gideon LOUW
Gideon LOUW #2201
Male 
10:20:35
10:20:35
69
Male
69
Mens Team
Wabadachang
10:20:35
20
03:23:52
04:10:51
02:45:51
30
2199
Pierre BRUWER
Pierre BRUWER #2199
Male 
07:55:43
07:55:43
23
Male
23
Mens Team
Tzaneen Momentum Gym
07:55:47
7
02:37:26
03:14:24
02:03:52
31
2200
Dawie VAN DER MERWE
Dawie VAN DER MERWE #2200
Male 
07:55:46
07:55:46
24
Male
24
Mens Team
Tzaneen Momentum Gym
07:55:47
7
02:37:26
03:14:26
02:03:54
8
2197
Ruben VAN TONDER
Ruben VAN TONDER #2197
Male 
06:57:37
06:57:37
7
Male
7
Mens Team
Two plus Three
06:57:39
3
02:15:03
02:59:40
01:42:52
9
2198
Andani RAPHALALANI
Andani RAPHALALANI #2198
Male 
06:57:39
06:57:39
8
Male
8
Mens Team
Two plus Three
06:57:39
3
02:15:03
02:59:42
01:42:53
78
2195
Herbie FOX
Herbie FOX #2195
Male 
09:36:44
09:36:44
56
Male
56
Mens Team
Trophy 2
09:36:49
17
03:03:24
03:59:19
02:33:59
79
2196
Wilhelm GROENEWALT
Wilhelm GROENEWALT #2196
Male 
09:36:49
09:36:49
57
Male
57
Mens Team
Trophy 2
09:36:49
17
03:03:26
03:59:20
02:34:02
51
2194
Zylon MCGAFFIN
Zylon MCGAFFIN #2194
Male 
08:43:55
08:43:55
37
Male
37
Mens Team
Trophy 1
08:43:58
11
02:48:42
03:40:19
02:14:54
52
2193
Ryan HYDE
Ryan HYDE #2193
Male 
08:43:58
08:43:58
38
Male
38
Mens Team
Trophy 1
08:43:58
11
02:48:43
03:40:19
02:14:55
57
2191
Grizel GUBITZ
Grizel GUBITZ #2191
Female 
08:47:44
08:47:44
17
Female
17
Womens Team
tour de friends
08:47:46
4
02:48:34
03:38:15
02:20:55
58
2192
Soretha LUBBE
Soretha LUBBE #2192
Female 
08:47:46
08:47:46
18
Female
18
Womens Team
tour de friends
08:47:46
4
02:48:34
03:38:15
02:20:57
127
2188
Alex GORDON
Alex GORDON #2188
Male 
13:10:13
13:10:13
86
Male
86
Mixed Team
The Gordon’s
13:10:21
15
03:59:38
05:30:46
03:39:47
128
2187
Clarissa ESTERHUIZEN
Clarissa ESTERHUIZEN #2187
Female 
13:10:21
13:10:21
42
Female
42
Mixed Team
The Gordon’s
13:10:21
15
03:59:40
05:30:49
03:39:51
130
2186
Martin VAN NIEKERK
Martin VAN NIEKERK #2186
Male 
14:00:37
14:00:37
87
Male
87
Mixed Team
The Cycopaths
14:00:41
17
04:34:51
05:43:32
03:42:13
133
2185
Denise Jane VAN NIEKERK
Denise Jane VAN NIEKERK #2185
Female 
14:00:39
14:00:39
45
Female
45
Mixed Team
The Cycopaths
14:00:41
17
04:34:49
05:43:31
03:42:18
25
2183
Jan-Louis VENTER
Jan-Louis VENTER #2183
Male 
07:48:24
07:48:24
18
Male
18
Mens Team
The CORE
07:48:26
6
02:38:14
03:09:46
02:00:23
26
2184
Dane GAVIN
Dane GAVIN #2184
Male 
07:48:25
07:48:25
19
Male
19
Mens Team
The CORE
07:48:26
6
02:38:13
03:09:47
02:00:24
49
2243
Wouter WESSELS
Wouter WESSELS #2243
Male 
08:36:53
08:36:53
35
Male
35
Mens Team
Team Vrystaat
08:36:55
10
02:50:39
03:46:14
01:59:58
50
2244
Rudolf VAN RENSBURG
Rudolf VAN RENSBURG #2244
Male 
08:36:54
08:36:54
36
Male
36
Mens Team
Team Vrystaat
08:36:55
10
02:50:38
03:46:15
02:00:00
117
2182
Louise THIART
Louise THIART #2182
Female 
11:46:45
11:46:45
34
Female
34
Womens Team
Team Sally & Josephine
11:46:50
6
03:42:27
04:47:53
03:16:23
118
2181
Shani VAN DEN HEEVER
Shani VAN DEN HEEVER #2181
Female 
11:46:50
11:46:50
35
Female
35
Womens Team
Team Sally & Josephine
11:46:50
6
03:42:29
04:47:53
03:16:26
34
2124
Maryke HUDSON
Maryke HUDSON #2124
Female 
08:01:23
08:01:23
9
Female
9
Mixed Team
Team Muntain Mojo
08:01:26
3
02:38:09
03:17:37
02:05:36
35
2125
Wessel PRETORIUS
Wessel PRETORIUS #2125
Male 
08:01:26
08:01:26
26
Male
26
Mixed Team
Team Muntain Mojo
08:01:26
3
02:38:10
03:17:38
02:05:37
63
2179
Mark PIETERSE
Mark PIETERSE #2179
Male 
08:59:53
08:59:53
44
Male
44
Mens Team
Team Miami
08:59:55
13
02:51:27
03:44:30
02:23:55
64
2180
Albert NOTHNAGEL
Albert NOTHNAGEL #2180
Male 
08:59:55
08:59:55
45
Male
45
Mens Team
Team Miami
08:59:55
13
02:51:27
03:44:31
02:23:56
1
2178
Herman FOURIE
Herman FOURIE #2178
Male 
05:22:21
05:22:21
1
Male
1
Mens Team
Team insect science Junior
05:22:22
1
01:46:58
02:11:10
01:24:11
2
2177
Gunther KATZKE
Gunther KATZKE #2177
Male 
05:22:22
05:22:22
2
Male
2
Mens Team
Team insect science Junior
05:22:22
1
01:46:59
02:11:10
01:24:12
16
2173
Eddy TEIXEIRA
Eddy TEIXEIRA #2173
Male 
07:18:16
07:18:16
11
Male
11
Mens Team
TEAM CYCLEWAY
07:18:19
4
02:24:51
02:57:56
01:55:28
17
2174
Awie HATTINGH
Awie HATTINGH #2174
Male 
07:18:19
07:18:19
12
Male
12
Mens Team
TEAM CYCLEWAY
07:18:19
4
02:24:53
02:57:57
01:55:29
2172
Neil TRUEMAN
Neil TRUEMAN #2172
Male 
DNF
DNF
Male
Mens Team
Talisman Masters
02:50:45
44
2171
Shawn MARTINS
Shawn MARTINS #2171
Male 
08:26:54
08:26:54
31
Male
31
Mens Team
Talisman Masters
02:50:45
03:25:25
02:10:43
61
875
Derick VAN HEERDEN
Derick VAN HEERDEN #875
Male 
08:57:01
08:57:01
42
Male
42
Mens Team
T1 C
08:57:03
12
02:59:35
03:30:13
02:27:12
62
876
Pieter GREYVENSTEIN
Pieter GREYVENSTEIN #876
Male 
08:57:03
08:57:03
43
Male
43
Mens Team
T1 C
08:57:03
12
02:59:35
03:30:13
02:27:13
93
874
Dick ROOD
Dick ROOD #874
Male 
10:11:10
10:11:10
67
Male
67
Mixed Team
Sticky and his Phat chick
10:11:15
10
03:14:52
04:10:43
02:45:34
94
873
Dorothy ROOD
Dorothy ROOD #873
Female 
10:11:15
10:11:15
27
Female
27
Mixed Team
Sticky and his Phat chick
10:11:15
10
03:14:53
04:10:44
02:45:36
59
2170
Stephen SMIT
Stephen SMIT #2170
Male 
08:49:07
08:49:07
41
Male
41
Mixed Team
Stephen Smit & Martmeri Smit
08:49:08
6
02:50:36
03:40:49
02:17:42
60
2168
Martmeri SMIT
Martmeri SMIT #2168
Female 
08:49:07
08:49:07
19
Female
19
Mixed Team
Stephen Smit & Martmeri Smit
08:49:08
6
02:50:35
03:40:49
02:17:43
818
Thomas ORCHARD
Thomas ORCHARD #818
Male 
DNF
DNF
Male
Solo Men
Solo Thomas Orchard
03:16:55
01:51:28
95
2122
Susan VAN WYK
Susan VAN WYK #2122
Female 
10:14:45
10:14:45
28
Female
28
Solo Women
Solo Susan v Wyk
10:14:45
7
03:22:40
04:06:39
02:45:25
5
2237
Shelleigh TERLOUW
Shelleigh TERLOUW #2237
Female 
06:09:04
06:09:04
1
Female
1
E-Bike Solo
Solo Shelleigh Terlouw
06:09:04
1
01:59:43
02:26:24
01:42:56
22
2218
Shane FRIEDRICHS
Shane FRIEDRICHS #2218
Male 
07:44:02
07:44:02
16
Male
16
Solo Men
Solo Shane Friedrichs
07:44:02
4
02:30:18
03:13:49
01:59:55
131
2163
Senka BUGARIN
Senka BUGARIN #2163
Female 
14:00:37
14:00:37
44
Female
44
Solo Women
Solo Senka Bugarin
14:00:37
11
04:34:47
05:43:33
03:42:16
2215
Sandra JOHANNESSEN
Sandra JOHANNESSEN #2215
Female 
DNF
DNF
Female
Solo Women
Solo Sandra Johannessen
03:56:07
07:08:06
2210
Rina PEACH
Rina PEACH #2210
Female 
DNF
DNF
Female
Solo Women
Solo Rina Peach
114
2247
Phaswe MAREDI
Phaswe MAREDI #2247
Male 
11:24:06
11:24:06
81
Male
81
Solo Men
Solo Phaswe Maredi
11:24:06
19
03:22:39
04:37:10
03:24:16
[1]
2
3
Page 1 of 3 (146 items)
© 2023