KAP Sani2C
23/04/2024
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Trail Stage 1
Trail Stage 2
Trail Stage 3
Trail GC
Adventure Stage 1
Adventure Stage 2
Adventure Stage 3
Adventure GC
Race Prologue UCI
Race Stage 1
Race Stage 2
Race Stage 3
Race GC
Race GC UCI
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
8
[9]
10
11
...
19
20
21
Page 9 of 21 (1040 items)
Rotate for splits
Fav
Race No
Share
Name
Name
Pos
Ind Category
Cat Pos
Gender
Overall Team Pos
Team
Team Category
Team Cat Pos
Team Time
Fun Category
Batch
Start Time
12km
WP1 D1
Finish D1
2159-2
Frans VAN DER MERWE
Frans VAN DER MERWE #2159-2
Male Master
401
401
Master
92
Male
196
Balle Af Die Walle
Mens Team
170
05:22:45
G
09:00:00
00:31:18
02:15:32
05:22:45
2352-1
Quinton HUGHES
Quinton HUGHES #2352-1
Male Veteran
402
402
Veteran
151
Male
197
Team Integralis
Mens Team
171
05:22:49
D
08:30:00
00:29:49
02:12:25
05:22:48
2352-2
Almero STEYN
Almero STEYN #2352-2
Male Veteran
403
403
Veteran
152
Male
197
Team Integralis
Mens Team
171
05:22:49
D
08:30:00
00:29:51
02:12:29
05:22:49
2050-1
Jan BISSCHOFF
Jan BISSCHOFF #2050-1
Male Sub-Vet
404
404
Sub-Vet
82
Male
198
Bigring
Mens Team
172
05:23:11
C
08:20:01
00:38:39
02:26:14
05:23:09
2050-2
Morne DU TOIT
Morne DU TOIT #2050-2
Male Sub-Vet
405
405
Sub-Vet
83
Male
198
Bigring
Mens Team
172
05:23:11
C
08:20:01
00:38:37
02:26:17
05:23:11
2153-2
Wessel WESSELS
Wessel WESSELS #2153-2
Male Sub-Vet
406
406
Sub-Vet
84
Male
199
Twin Palms
Mens Team
173
05:23:17
E
08:40:00
00:33:00
02:17:25
05:23:15
2153-1
Jacques SMIT
Jacques SMIT #2153-1
Male Veteran
407
407
Veteran
153
Male
199
Twin Palms
Mens Team
173
05:23:17
E
08:40:00
00:33:03
02:17:22
05:23:17
2234-1
Gavin KRUGER
Gavin KRUGER #2234-1
Male Gr Master
408
408
Gr Master
22
Male
200
Balding ballies
Mens Team
174
05:23:29
Buffalo Team
D
08:30:00
00:33:53
02:25:07
05:23:28
2234-2
Paul LONGE
Paul LONGE #2234-2
Male Master
409
409
Master
93
Male
200
Balding ballies
Mens Team
174
05:23:29
Buffalo Team
D
08:30:00
00:33:54
02:25:20
05:23:29
2226-1
Peter GRIFFITHS
Peter GRIFFITHS #2226-1
Male Gr Master
410
410
Gr Master
23
Male
201
Team Sleepmasters
Mens Team
175
05:24:05
Family
C
08:20:01
00:34:32
02:15:42
05:24:05
2226-2
Dale HARLEY
Dale HARLEY #2226-2
Male Veteran
411
411
Veteran
154
Male
201
Team Sleepmasters
Mens Team
175
05:24:05
Family
C
08:20:01
00:34:32
02:15:44
05:24:05
2195-1
Nico BOTHA
Nico BOTHA #2195-1
Male Veteran
412
412
Veteran
155
Male
202
Speedbirds
Mens Team
176
05:24:17
F
08:50:00
00:35:41
02:23:19
05:24:14
2053-2
Eugene HILDEBRAND
Eugene HILDEBRAND #2053-2
Male Veteran
413
413
Veteran
156
Male
203
Salty Dawgs
Mens Team
177
05:24:19
D
08:30:00
00:30:52
02:19:30
05:24:16
2195-2
Frans LAMPRECHT
Frans LAMPRECHT #2195-2
Male Veteran
414
414
Veteran
157
Male
202
Speedbirds
Mens Team
176
05:24:17
F
08:50:00
00:35:42
02:23:25
05:24:17
2053-1
Leonard SHAW
Leonard SHAW #2053-1
Male Gr Master
415
415
Gr Master
24
Male
203
Salty Dawgs
Mens Team
177
05:24:19
D
08:30:00
00:30:51
02:19:55
05:24:19
2345-2
Julius DEACON
Julius DEACON #2345-2
Male Master
416
416
Master
94
Male
204
The2Chaps
Mens Team
178
05:25:13
E
08:40:00
00:32:59
02:19:50
05:25:10
2062-2
Justin TOMSETT
Justin TOMSETT #2062-2
Male Master
417
417
Master
95
Male
205
Chop-Chop
Mens Team
179
05:25:13
F
08:50:00
00:33:53
02:15:09
05:25:11
2062-1
Andrew WILLIAMSON
Andrew WILLIAMSON #2062-1
Male Veteran
419
419
Veteran
158
Male
205
Chop-Chop
Mens Team
179
05:25:13
F
08:50:00
00:33:56
02:15:01
05:25:13
2345-1
Andre VAN ROOYEN
Andre VAN ROOYEN #2345-1
Male Gr Master
418
418
Gr Master
25
Male
204
The2Chaps
Mens Team
178
05:25:13
E
08:40:00
00:32:59
02:20:04
05:25:13
2011-1
Sune SCHAFFLER
Sune SCHAFFLER #2011-1
Female Veteran
420
420
Veteran
8
Female
206
Portable Shade Dubai 2.0
Mixed Team
22
05:25:27
E
08:40:00
00:30:57
02:15:01
05:25:25
2011-2
Jaco RUDOLPH
Jaco RUDOLPH #2011-2
Male Veteran
421
421
Veteran
159
Male
206
Portable Shade Dubai 2.0
Mixed Team
22
05:25:27
E
08:40:00
00:30:57
02:14:59
05:25:27
2057-2
Jade TREMEER
Jade TREMEER #2057-2
Female Sub-Vet
422
422
Sub-Vet
16
Female
207
Team Tremeer
Mixed Team
23
05:25:30
Happy Couple
C
08:20:01
00:35:02
02:18:54
05:25:28
2057-1
Brett TREMEER
Brett TREMEER #2057-1
Male Sub-Vet
423
423
Sub-Vet
85
Male
207
Team Tremeer
Mixed Team
23
05:25:30
Happy Couple
C
08:20:01
00:34:57
02:18:40
05:25:30
2461-1
Robyn JAMES-O'CONNOR
Robyn JAMES-O'CONNOR #2461-1
Female Veteran
424
424
Veteran
9
Female
Solo Robyn James
Solo
E
08:40:00
00:31:00
02:15:06
05:25:30
2147-1
Martin VAN GHENT
Martin VAN GHENT #2147-1
Male Master
425
425
Master
96
Male
208
Waterberg Bulle
Mens Team
180
05:25:43
Buffalo Team
A
08:00:05
00:33:24
02:17:49
05:25:41
2147-2
De Klerk ROOS
De Klerk ROOS #2147-2
Male Master
426
426
Master
97
Male
208
Waterberg Bulle
Mens Team
180
05:25:43
Buffalo Team
A
08:00:05
00:33:26
02:18:25
05:25:43
2077-1
Ockie RAUBENHEIMER
Ockie RAUBENHEIMER #2077-1
Male Veteran
427
427
Veteran
160
Male
209
Lekker Trap
Mens Team
181
05:26:08
F
08:50:00
00:33:31
02:18:44
05:26:08
2077-2
Pieter AUCAMP
Pieter AUCAMP #2077-2
Male Veteran
428
428
Veteran
161
Male
209
Lekker Trap
Mens Team
181
05:26:08
F
08:50:00
00:33:30
02:20:00
05:26:08
2301-1
Marthinus CRAFFORD
Marthinus CRAFFORD #2301-1
Male Master
429
429
Master
98
Male
210
KSK PEDALPOWER
Mens Team
182
05:26:09
F
08:50:00
00:33:30
02:19:43
05:26:09
2301-2
Andre GOUWS
Andre GOUWS #2301-2
Male Master
430
430
Master
99
Male
210
KSK PEDALPOWER
Mens Team
182
05:26:09
F
08:50:00
00:33:32
02:19:42
05:26:09
2048-1
Kobus VAN DEVENTER
Kobus VAN DEVENTER #2048-1
Male Veteran
431
431
Veteran
162
Male
211
SCE - Team 1
Mens Team
183
05:26:13
Buffalo Team
E
08:40:00
00:33:25
02:17:28
05:26:10
2373-1
Reinhard ZELLHUBER
Reinhard ZELLHUBER #2373-1
Male Open
432
432
Open
24
Male
217
Songololo
Mens Team
188
05:28:41
F
08:50:00
00:32:34
02:10:35
05:26:11
2048-2
Thomas DREYER
Thomas DREYER #2048-2
Male Veteran
433
433
Veteran
163
Male
211
SCE - Team 1
Mens Team
183
05:26:13
Buffalo Team
E
08:40:00
00:33:31
02:17:27
05:26:13
2045-1
Francois SMITH
Francois SMITH #2045-1
Male Master
435
435
Master
101
Male
212
Difflock & Diesel
Mens Team
184
05:26:20
F
08:50:00
00:32:39
02:17:50
05:26:20
2045-2
Willie BREWIS
Willie BREWIS #2045-2
Male Master
434
434
Master
100
Male
212
Difflock & Diesel
Mens Team
184
05:26:20
F
08:50:00
02:17:41
05:26:20
2531-2
Susan Elizabeth GERBER
Susan Elizabeth GERBER #2531-2
Female Veteran
436
436
Veteran
10
Female
213
SG01
Mixed Team
24
05:26:30
Happy Couple
C
08:20:01
00:32:16
02:14:07
05:26:27
2531-1
Hein GERBER
Hein GERBER #2531-1
Male Veteran
437
437
Veteran
164
Male
213
SG01
Mixed Team
24
05:26:30
Happy Couple
C
08:20:01
00:32:20
02:14:11
05:26:30
2086-1
Kyle VILJOEN
Kyle VILJOEN #2086-1
Male Sub-Vet
438
438
Sub-Vet
86
Male
214
The Lefty's
Mens Team
185
05:27:06
Family
D
08:30:00
00:28:37
02:07:29
05:27:04
2086-2
Gary VILJOEN
Gary VILJOEN #2086-2
Male Gr Master
439
439
Gr Master
26
Male
214
The Lefty's
Mens Team
185
05:27:06
Family
D
08:30:00
00:28:34
02:07:39
05:27:06
2074-2
Michael HAY
Michael HAY #2074-2
Male Sub-Vet
440
440
Sub-Vet
87
Male
215
Duane & Michael
Mens Team
186
05:27:55
Speedy Siblings
J
09:30:01
00:32:11
02:16:39
05:27:52
2074-1
Duane TAYLOR
Duane TAYLOR #2074-1
Male Veteran
441
441
Veteran
165
Male
215
Duane & Michael
Mens Team
186
05:27:55
Speedy Siblings
J
09:30:01
00:32:17
02:19:16
05:27:55
2320-2
Emil DE CLERCK
Emil DE CLERCK #2320-2
Male Veteran
442
442
Veteran
166
Male
216
Ecowealth
Mens Team
187
05:28:07
Buffalo Team
I
09:20:00
00:33:58
02:19:16
05:28:05
2320-1
Rickus BARNARD
Rickus BARNARD #2320-1
Male Veteran
443
443
Veteran
167
Male
216
Ecowealth
Mens Team
187
05:28:07
Buffalo Team
I
09:20:00
00:34:06
02:19:21
05:28:07
2373-2
Wouter VAN ROOYEN
Wouter VAN ROOYEN #2373-2
Male Sub-Vet
444
444
Sub-Vet
88
Male
217
Songololo
Mens Team
188
05:28:41
F
08:50:00
00:32:35
02:09:33
05:28:41
2329-1
Karla HUSFELD
Karla HUSFELD #2329-1
Female Open
445
445
Open
1
Female
218
Kit-Kat Express
Mixed Team
25
05:28:42
Happy Couple
B
08:10:00
00:29:38
02:16:31
05:28:42
2329-2
Koos UYS
Koos UYS #2329-2
Male Open
446
446
Open
25
Male
218
Kit-Kat Express
Mixed Team
25
05:28:42
Happy Couple
B
08:10:00
00:29:35
02:16:29
05:28:42
2066-1
Craig GRAY
Craig GRAY #2066-1
Male Veteran
447
447
Veteran
168
Male
219
Catch Me if you Can
Mixed Team
26
05:28:55
Happy Couple
C
08:20:01
00:35:03
02:19:29
05:28:54
2066-2
Theresia OTT
Theresia OTT #2066-2
Female Veteran
448
448
Veteran
11
Female
219
Catch Me if you Can
Mixed Team
26
05:28:55
Happy Couple
C
08:20:01
00:35:03
02:19:34
05:28:55
2437-2
Johan DE KOK
Johan DE KOK #2437-2
Male Gr Master
449
449
Gr Master
27
Male
220
WilleHonde
Mens Team
189
05:29:05
Speedy Siblings
F
08:50:00
00:33:54
02:20:03
05:29:03
2437-1
Riaan DE KOK
Riaan DE KOK #2437-1
Male Sub-Vet
450
450
Sub-Vet
89
Male
220
WilleHonde
Mens Team
189
05:29:05
Speedy Siblings
F
08:50:00
00:33:59
02:20:08
05:29:05
1
2
3
...
8
[9]
10
11
...
19
20
21
Page 9 of 21 (1040 items)
© 2023