PPS Panorama Tour
15/06/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Tour Stage 1
Tour Stage 2
Tour Stage 3
Tour Stage 4 Time Trial
Tour GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Timing is About 20Sec diff to the Actual time do to Late Start
1
2
3
4
5
6
7
[8]
Page 8 of 8 (392 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Finish Day 2
33-2
Paula BORNER
Paula BORNER #33-2
Female Mas
Mas
Female
Mixed
MONKEY SHOULDER
49-1
Henrico GOUWS
Henrico GOUWS #49-1
Male Men
Men
Male
Open Men
GOLIATH LOGISTICS PPS
49-2
Ulrich PUTTER
Ulrich PUTTER #49-2
Male Men
Men
Male
Open Men
GOLIATH LOGISTICS PPS
54-1
Jason MARTIN
Jason MARTIN #54-1
Male Vet
Vet
Male
Open Men
TEAM MODERN ATHLETE
54-2
Michael KEMP
Michael KEMP #54-2
Male Vet
Vet
Male
Open Men
TEAM MODERN ATHLETE
62-2
Mamogale BETHEL
Mamogale BETHEL #62-2
Male Men
Men
Male
Open Men
BUSHBUCKRIDGE 1
70-1
Vusi CHAVANGO
Vusi CHAVANGO #70-1
Male Vet
Vet
Male
Open Men
NKOMAZ 1
70-2
Sipho NGCANI
Sipho NGCANI #70-2
Male Men
Men
Male
Open Men
NKOMAZ 1
71-1
Lifa NDLALA
Lifa NDLALA #71-1
Male Men
Men
Male
Open Men
NKOMAZ 2
71-2
Patrick MAGAGULA
Patrick MAGAGULA #71-2
Male Mas
Mas
Male
Open Men
NKOMAZ 2
72-1
Phila NGWENYA
Phila NGWENYA #72-1
Male Sub
Sub
Male
Open Men
NKOMAZ 3
72-2
Tbc TBC
Tbc TBC #72-2
Male Men
Men
Male
Open Men
NKOMAZ 3
80-1
Katlego SEMAKE
Katlego SEMAKE #80-1
Male Men
Men
Male
Open Men
Ekurhuleni Team 6
80-2
Tenashe NYONI
Tenashe NYONI #80-2
Male Men
Men
Male
Open Men
Ekurhuleni Team 6
87-2
Ivan DE WAAL
Ivan DE WAAL #87-2
Male Vet
Vet
Male
Open Men
ANCHOR & AWEIGH
96-1
James SPRING
James SPRING #96-1
Male Vet
Vet
Male
Open Men
CRANKBROTHERS
96-2
Brett STEPHEN
Brett STEPHEN #96-2
Male Sub
Sub
Male
Open Men
CRANKBROTHERS
97-1
Woundedbear VICTOR
Woundedbear VICTOR #97-1
Male Sub
Sub
Male
Open Men
Manchel - Arrow
120-1
Johannes ODENDAAL
Johannes ODENDAAL #120-1
Male Tan
Tan
Male
Tan
TAAI TOFFEES
120-2
Rudy VAN DER WALT
Rudy VAN DER WALT #120-2
Male Tan
Tan
Male
Tan
TAAI TOFFEES
123-1
Gerhard SHAW
Gerhard SHAW #123-1
Male Tan
Tan
Male
Tan
TEAM TLC
123-2
Dunette SHAW
Dunette SHAW #123-2
Female Tan
Tan
Female
Tan
TEAM TLC
137-2
Andre SYMES
Andre SYMES #137-2
Male Sub
Sub
Male
Sub Vets
Team Genasys
152-1
Martin VAN WYK
Martin VAN WYK #152-1
Male Vet
Vet
Male
Vets
RIVALS
157-1
Luis JARDIM
Luis JARDIM #157-1
Male Vet
Vet
Male
Non Comp
BIANCHI BOYS
172-2
Godfried GROBLER
Godfried GROBLER #172-2
Male Mas
Mas
Male
Mas
Slipstream Sports Club 1
175-1
Nicholas PARTHESIUS
Nicholas PARTHESIUS #175-1
Male Sub
Sub
Male
Mas
The Uber-tastic-inflatable-arm-tube-men
181-2
Kenneth MCCRINDLE
Kenneth MCCRINDLE #181-2
Male GM
GM
Male
GM
PMM58
187-1
Thando ZOTHE
Thando ZOTHE #187-1
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 1
187-2
Archie ZAKE
Archie ZAKE #187-2
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 1
189-1
Rolland SIBANDA
Rolland SIBANDA #189-1
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
189-2
Bonga MGQOBANE
Bonga MGQOBANE #189-2
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
206-2
#206-2
Male Men
Men
Male
Non Comp
TRAINING POINT +1
208-1
Shane SNYMAN
Shane SNYMAN #208-1
Male Vet
Vet
Male
Non Comp
Auto Palm Motors Team
208-2
Russell PILLAY
Russell PILLAY #208-2
Male Vet
Vet
Male
Non Comp
Auto Palm Motors Team
19-1
Annemie KOEN
Annemie KOEN #19-1
Female Vet
Vet
Female
Mixed
JOHNNIE KOEN CYCLES 2
56-1
Oswald KYDD
Oswald KYDD #56-1
Male Mas
Mas
Male
Open Men
TEAM TRIPOD
94-1
Neil MCKILLOP
Neil MCKILLOP #94-1
Male Mas
Mas
Male
Open Men
GRAND WHEELERS
4-2
Carly PATTEN
Carly PATTEN #4-2
Female Wom
Wom
Female
Mixed
FOCUSED ON FUN
36-2
Wimpie BROUGH
Wimpie BROUGH #36-2
Male Vet
Vet
Male
Mixed
SUFFERFEST
136-1
Rhono KHOSA
Rhono KHOSA #136-1
Male Men
Men
Male
Sub Vets
Ekurhuleni 1
136-2
Letson MOYO
Letson MOYO #136-2
Male Sub
Sub
Male
Sub Vets
Ekurhuleni 1
1
2
3
4
5
6
7
[8]
Page 8 of 8 (392 items)
© 2023