KAP Sani2C
23/04/2024
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Trail Stage 1
Trail Stage 2
Trail Stage 3
Trail GC
Adventure Stage 1
Adventure Stage 2
Adventure Stage 3
Adventure GC
Race Prologue UCI
Race Stage 1
Race Stage 2
Race Stage 3
Race GC
Race GC UCI
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
14
[15]
16
17
...
19
20
21
Page 15 of 21 (1040 items)
Rotate for splits
Fav
Race No
Share
Name
Name
Pos
Ind Category
Cat Pos
Gender
Overall Team Pos
Team
Team Category
Team Cat Pos
Team Time
Fun Category
Batch
Start Time
12km
WP1 D1
Finish D1
2386-2
Scooter JOHNSON
Scooter JOHNSON #2386-2
Male Veteran
700
700
Veteran
252
Male
342
Electro Farm
Mens Team
293
06:04:09
Buffalo Team
G
09:00:00
00:33:24
02:43:22
06:04:06
2386-1
Brian BRANDIS
Brian BRANDIS #2386-1
Male Veteran
701
701
Veteran
253
Male
342
Electro Farm
Mens Team
293
06:04:09
Buffalo Team
G
09:00:00
00:33:46
02:45:22
06:04:09
2307-2
Edward ENGLAND
Edward ENGLAND #2307-2
Male Master
702
702
Master
179
Male
343
Cornelius & Edward
Mens Team
294
06:04:22
Buffalo Team
A
08:00:05
00:31:23
02:16:56
06:04:15
2307-1
Cornelius COETZEE
Cornelius COETZEE #2307-1
Male Veteran
703
703
Veteran
254
Male
343
Cornelius & Edward
Mens Team
294
06:04:22
Buffalo Team
A
08:00:05
00:31:29
02:18:14
06:04:22
2105-1
Marcus VAN DEN BERG
Marcus VAN DEN BERG #2105-1
Male Veteran
704
704
Veteran
255
Male
344
FundenBerg's
Mixed Team
40
06:04:27
Happy Couple
H
09:10:00
00:36:23
02:35:52
06:04:25
2105-2
Jana VAN DEN BERG
Jana VAN DEN BERG #2105-2
Female Veteran
705
705
Veteran
22
Female
344
FundenBerg's
Mixed Team
40
06:04:27
Happy Couple
H
09:10:00
00:36:19
02:35:54
06:04:27
2403-1
Rubin CLOETE
Rubin CLOETE #2403-1
Male Sub-Vet
706
706
Sub-Vet
121
Male
345
Form-Scaff Team 2
Mens Team
295
06:04:28
H
09:10:00
00:34:55
02:22:51
06:04:27
2403-2
David MIDDLETON
David MIDDLETON #2403-2
Male Master
707
707
Master
180
Male
345
Form-Scaff Team 2
Mens Team
295
06:04:28
H
09:10:00
00:34:53
02:24:38
06:04:28
2199-2
James CRUICKSHANK
James CRUICKSHANK #2199-2
Male Master
708
708
Master
181
Male
346
Hendok Group 2
Mens Team
296
06:04:56
J
09:30:01
00:36:20
02:29:36
06:04:55
2199-1
Ivan JONSSON
Ivan JONSSON #2199-1
Male Veteran
709
709
Veteran
256
Male
346
Hendok Group 2
Mens Team
296
06:04:56
J
09:30:01
00:36:23
02:29:35
06:04:56
2117-2
Robert FOURIE
Robert FOURIE #2117-2
Male Veteran
711
711
Veteran
257
Male
348
RnT
Mens Team
298
06:05:04
Buffalo Team
K
09:38:33
00:35:16
02:23:24
06:05:01
2177-2
Bernard VAN ZYL
Bernard VAN ZYL #2177-2
Male Sub-Vet
710
710
Sub-Vet
122
Male
347
DT's
Mens Team
297
06:05:04
Buffalo Team
J
09:30:01
00:33:50
02:27:15
06:05:01
2177-1
Quintin SWEETNAM
Quintin SWEETNAM #2177-1
Male Sub-Vet
712
712
Sub-Vet
123
Male
347
DT's
Mens Team
297
06:05:04
Buffalo Team
J
09:30:01
00:33:56
02:27:29
06:05:04
2117-1
Tertius OPPERMAN
Tertius OPPERMAN #2117-1
Male Veteran
713
713
Veteran
258
Male
348
RnT
Mens Team
298
06:05:04
Buffalo Team
K
09:38:33
00:35:14
02:23:24
06:05:04
2225-1
Brendon BLOK
Brendon BLOK #2225-1
Male Sub-Vet
714
714
Sub-Vet
124
Male
349
Blokhouse
Mens Team
299
06:05:15
Family
H
09:10:00
00:37:03
02:35:58
06:05:13
2225-2
Rob BLOK
Rob BLOK #2225-2
Male Master
715
715
Master
182
Male
349
Blokhouse
Mens Team
299
06:05:15
Family
H
09:10:00
00:37:08
02:35:57
06:05:15
2083-2
Keith CHAPMAN
Keith CHAPMAN #2083-2
Male Master
716
716
Master
183
Male
350
Team GFD Logistics
Mens Team
300
06:05:28
Speedy Siblings
C
08:20:01
00:36:52
02:32:53
06:05:25
2083-1
Leon KOTTING
Leon KOTTING #2083-1
Male Master
717
717
Master
184
Male
350
Team GFD Logistics
Mens Team
300
06:05:28
Speedy Siblings
C
08:20:01
00:36:51
02:32:39
06:05:28
2073-1
Andre BELL
Andre BELL #2073-1
Male Master
718
718
Master
185
Male
351
OCEES
Mens Team
301
06:06:06
I
09:20:00
00:37:01
02:30:49
06:06:06
2073-2
Sean TAYLOR
Sean TAYLOR #2073-2
Male Master
719
719
Master
186
Male
351
OCEES
Mens Team
301
06:06:06
I
09:20:00
00:37:06
02:30:52
06:06:06
2317-2
Hendrik VERMAAK
Hendrik VERMAAK #2317-2
Male Gr Master
720
720
Gr Master
55
Male
352
Flaming Vermaaks
Mens Team
302
06:06:25
Buffalo Team
F
08:50:00
00:37:11
02:37:08
06:06:22
2317-1
Pieter VERMAAK
Pieter VERMAAK #2317-1
Male Veteran
721
721
Veteran
259
Male
352
Flaming Vermaaks
Mens Team
302
06:06:25
Buffalo Team
F
08:50:00
00:37:48
02:36:11
06:06:25
2312-2
Gerhard ZANDBERG
Gerhard ZANDBERG #2312-2
Male Veteran
722
722
Veteran
260
Male
353
Team Zandberg
Mixed Team
41
06:07:07
Happy Couple
K
09:38:33
00:36:10
02:29:32
06:07:06
2312-1
Vanessa ZANDBERG
Vanessa ZANDBERG #2312-1
Female Veteran
723
723
Veteran
23
Female
353
Team Zandberg
Mixed Team
41
06:07:07
Happy Couple
K
09:38:33
00:36:13
02:29:42
06:07:07
2200-1
Lance DE KOCK
Lance DE KOCK #2200-1
Male Open
725
725
Open
33
Male
354
Hendok Group 3
Mens Team
303
06:07:14
J
09:30:01
00:35:51
02:25:29
06:07:14
2200-2
Seth LANGBERG
Seth LANGBERG #2200-2
Male Sub-Vet
724
724
Sub-Vet
125
Male
354
Hendok Group 3
Mens Team
303
06:07:14
J
09:30:01
00:35:55
02:25:31
06:07:14
2209-2
Karen ST. CLAIR
Karen ST. CLAIR #2209-2
Female Veteran
726
726
Veteran
24
Female
355
Ride to Survive
Mixed Team
42
06:07:50
G
09:00:00
00:35:00
02:32:13
06:07:48
2209-1
Charles OSBORNE
Charles OSBORNE #2209-1
Male Master
729
729
Master
187
Male
355
Ride to Survive
Mixed Team
42
06:07:50
G
09:00:00
00:35:03
02:32:10
06:07:50
2421-1
Pieter NIEUWOUDT
Pieter NIEUWOUDT #2421-1
Male Sub-Vet
727
727
Sub-Vet
126
Male
Poeksie Woepsie
Solo
F
08:50:00
00:33:10
02:21:21
06:07:50
2421-2
Chris VAN ZYL
Chris VAN ZYL #2421-2
Male Sub-Vet
728
728
Sub-Vet
127
Male
Poeksie Woepsie
Solo
F
08:50:00
00:33:13
02:21:33
06:07:50
2395-1
Ilana WALKER
Ilana WALKER #2395-1
Female Veteran
730
730
Veteran
25
Female
356
Platannas
Mixed Team
43
06:08:57
H
09:10:00
00:35:23
02:19:59
06:08:56
2395-2
Renier WALKER
Renier WALKER #2395-2
Male Veteran
731
731
Veteran
261
Male
356
Platannas
Mixed Team
43
06:08:57
H
09:10:00
00:35:19
02:19:55
06:08:57
2231-1
Ken SULLIVAN
Ken SULLIVAN #2231-1
Male Master
732
732
Master
188
Male
357
Team Ryken
Mens Team
304
06:08:58
K
09:38:33
00:39:05
02:37:11
06:08:58
2231-2
Ryan BERRY
Ryan BERRY #2231-2
Male Master
733
733
Master
189
Male
357
Team Ryken
Mens Team
304
06:08:58
K
09:38:33
00:39:06
02:37:15
06:08:58
2010-1
Robert SURGISON
Robert SURGISON #2010-1
Male Veteran
734
734
Veteran
262
Male
358
Bipolar Bears
Mens Team
305
06:09:00
Buffalo Team
G
09:00:00
00:33:28
02:24:22
06:08:59
2010-2
Barry KEMP
Barry KEMP #2010-2
Male Veteran
735
735
Veteran
263
Male
358
Bipolar Bears
Mens Team
305
06:09:00
Buffalo Team
G
09:00:00
00:33:27
02:24:27
06:09:00
2368-2
Mark GALE
Mark GALE #2368-2
Male Veteran
736
736
Veteran
264
Male
360
Feltex Carspares
Mens Team
307
06:09:38
Buffalo Team
G
09:00:00
00:34:22
02:27:02
06:09:33
2271-1
Herman VAN DER BERGH
Herman VAN DER BERGH #2271-1
Male Master
737
737
Master
190
Male
359
ChainReaction
Mens Team
306
06:09:37
H
09:10:00
00:37:08
02:30:07
06:09:37
2271-2
Deon SMITH
Deon SMITH #2271-2
Male Veteran
738
738
Veteran
265
Male
359
ChainReaction
Mens Team
306
06:09:37
H
09:10:00
00:37:08
02:30:07
06:09:37
2368-1
Kevin SCOTT
Kevin SCOTT #2368-1
Male Master
739
739
Master
191
Male
360
Feltex Carspares
Mens Team
307
06:09:38
Buffalo Team
G
09:00:00
00:34:24
02:27:06
06:09:38
2410-2
Arno DU PREEZ
Arno DU PREEZ #2410-2
Male Veteran
740
740
Veteran
266
Male
361
Komando Meerkatte
Mens Team
308
06:09:52
E
08:40:00
00:33:34
02:27:22
06:09:50
2410-1
Rudi PRETORIUS
Rudi PRETORIUS #2410-1
Male Master
741
741
Master
192
Male
361
Komando Meerkatte
Mens Team
308
06:09:52
E
08:40:00
00:33:35
02:27:11
06:09:52
2002-1
Willem BUTLER
Willem BUTLER #2002-1
Male Master
742
742
Master
193
Male
362
Melktert Springrolls
Mixed Team
44
06:09:56
J
09:30:01
00:35:49
02:37:10
06:09:56
2002-2
Jenny LIAO
Jenny LIAO #2002-2
Female Veteran
743
743
Veteran
26
Female
362
Melktert Springrolls
Mixed Team
44
06:09:56
J
09:30:01
00:35:51
02:37:10
06:09:56
2238-1
Christine VERSTER
Christine VERSTER #2238-1
Female Veteran
745
745
Veteran
27
Female
363
ORCAS
Mixed Team
45
06:10:09
Family
E
08:40:00
00:35:26
02:29:56
06:10:09
2238-2
Wicus ROBBERTSE
Wicus ROBBERTSE #2238-2
Male Open
744
744
Open
34
Male
363
ORCAS
Mixed Team
45
06:10:09
Family
E
08:40:00
00:35:22
02:29:44
06:10:09
2316-2
Dylan MEIJER
Dylan MEIJER #2316-2
Male Sub-Vet
746
746
Sub-Vet
128
Male
364
Castle Lite Boys
Mens Team
309
06:10:10
Buffalo Team
H
09:10:00
00:37:05
02:36:16
06:10:09
2316-1
Craig DA SILVA
Craig DA SILVA #2316-1
Male Sub-Vet
748
748
Sub-Vet
129
Male
364
Castle Lite Boys
Mens Team
309
06:10:10
Buffalo Team
H
09:10:00
00:37:05
02:36:21
06:10:10
2232-1
Matthew SAAYMAN
Matthew SAAYMAN #2232-1
Male Master
747
747
Master
194
Male
365
LAB Rats
Mens Team
310
06:10:19
I
09:20:00
00:36:30
02:36:02
06:10:10
2232-2
Theunis BOTHA
Theunis BOTHA #2232-2
Male Gr Master
749
749
Gr Master
56
Male
365
LAB Rats
Mens Team
310
06:10:19
I
09:20:00
00:36:31
02:37:00
06:10:19
1
2
3
...
14
[15]
16
17
...
19
20
21
Page 15 of 21 (1040 items)
© 2023