Sani2C Adventure
02/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (27 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
128
1035-2
Corrie BEZUIDENHOUT
Corrie BEZUIDENHOUT #1035-2
Male 
15:56:49
15:56:49
Male
Master Men
Sheba and Garlic
15:56:53
5
05:00:57
06:14:16
04:41:35
151
1269-2
Alexander THIEL
Alexander THIEL #1269-2
Male 
16:25:46
16:25:46
Male
Mixed Team
Sappi One
16:25:46
4
05:03:39
06:32:56
04:49:10
169
1268-2
Jules KIESER
Jules KIESER #1268-2
Male 
16:40:19
16:40:19
Male
Master Men
Guru
16:40:19
8
05:11:06
06:34:12
04:55:00
212
1290-1
Klasie WESSELS
Klasie WESSELS #1290-1
Male 
17:25:47
17:25:47
Father & Child
Male
Veteran Men
FreeTibet
17:25:52
30
05:31:04
06:50:12
05:04:30
237
1141-2
Chris PORTER
Chris PORTER #1141-2
Male 
17:45:59
17:45:59
Male
Veteran Men
Togetherwewillgetthere
17:45:59
36
05:32:15
06:52:59
05:20:44
297
1051-1
Rodney VINCENT
Rodney VINCENT #1051-1
Male 
18:40:00
18:40:00
Male
Veteran Men
Team Jakaranda
18:40:09
45
05:54:26
07:34:38
05:10:56
318
1111-1
Mike GAMBLE
Mike GAMBLE #1111-1
Male 
19:04:25
19:04:25
Male
Master Men
Puffadders
19:04:25
13
05:18:14
08:12:30
05:33:40
325
1259-2
Hermann HAUPT
Hermann HAUPT #1259-2
Male 
19:07:52
19:07:52
Buffalo Team
Male
Master Men
CHEP H&D
19:07:52
14
05:27:10
07:56:48
05:43:52
333
1278-1
Louis BOSCH
Louis BOSCH #1278-1
Male 
19:10:34
19:10:34
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Vasbyters
19:10:35
49
05:48:59
07:38:32
05:43:02
336
1244-1
Jeremy MACKINTOSH
Jeremy MACKINTOSH #1244-1
Male 
19:10:50
19:10:50
Male
Mixed Team
KAPSafripol12
19:10:53
11
05:59:09
07:32:01
05:39:39
344
1239-1
Andrew TORR
Andrew TORR #1239-1
Male 
19:13:09
19:13:09
Father & Child
Male
Open Men
driesed
19:13:15
24
05:45:28
07:34:57
05:52:44
370
1257-2
Garth KNOTT
Garth KNOTT #1257-2
Male 
20:00:28
20:00:28
Male
Veteran Men
DSA Peddlers
20:00:28
51
06:00:35
08:05:52
05:54:00
393
1256-1
Willem COETZEE
Willem COETZEE #1256-1
Male 
20:47:19
20:47:19
Male
E-Bike Team
Wilrob
06:34:53
08:19:00
05:53:25
394
1258-1
David BIRKETT
David BIRKETT #1258-1
Male 
20:48:45
20:48:45
Happy Couple
Male
Mixed Team
Birkett Billionaires
20:48:52
17
06:14:02
08:40:59
05:53:42
411
1204-1
Isak DE VILLIERS
Isak DE VILLIERS #1204-1
Male 
21:04:46
21:04:46
Male
Master Men
The Ghost And The Darkness
21:05:25
18
06:29:51
08:40:23
05:54:31
425
1081-1
Francois VIVIERS
Francois VIVIERS #1081-1
Male 
21:40:04
21:40:04
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
V 2
21:40:04
56
05:52:33
08:50:01
06:57:29
440
1097-1
Franz CZEPEK
Franz CZEPEK #1097-1
Male 
22:28:48
22:28:48
Male
Veteran Men
AppCentrix II
22:28:48
64
06:39:03
08:48:00
07:01:44
473
1161-2
Ashrauf MOOSA
Ashrauf MOOSA #1161-2
Male 
25:23:43
25:23:43
Male
Sub-Vet Men
TriAnyone - Old and Slow
25:23:43
63
06:38:32
10:15:23
08:29:47
1177-2
Rick MELVILL
Rick MELVILL #1177-2
Male 
DNF
DNF
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Dad. & Lad
1190-1
Costa KOUKOUTSIS
Costa KOUKOUTSIS #1190-1
Male 
DNF
DNF
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Costa
07:15:13
10:38:27
1206-1
Frederick MONOYOUDIS
Frederick MONOYOUDIS #1206-1
Male 
DNF
DNF
Male
Veteran Men
KAPSafripol8
1120-1
Peter BROUGHILL-DOWLING
Peter BROUGHILL-DOWLING #1120-1
Male 
DNF
DNF
Male
Master Men
Lame & Lazy
1042-2
Gert BEZUIDENHOUT
Gert BEZUIDENHOUT #1042-2
Male 
DNF
DNF
Male
Master Men
Lister en Bedford
06:21:25
12:18:20
1089-1
Jose DIEZ
Jose DIEZ #1089-1
Male 
DNF
DNF
Male
Gr-Master Men
60's Rock
07:16:00
10:38:27
1089-2
David LE MOTTEE
David LE MOTTEE #1089-2
Male 
DNF
DNF
Male
Gr-Master Men
60's Rock
07:15:59
10:38:23
1256-2
Robert VEALE
Robert VEALE #1256-2
Male 
DNF
DNF
Male
E-Bike Team
Wilrob
06:34:56
12:28:18
1277-1
Andi SEELI
Andi SEELI #1277-1
Male 
DNF
DNF
Male
Solo Men
Andi
Page 1 of 1 (27 items)
© 2023