Berg & Bush Descent
24/06/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
GC
Race up Spioenkop
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
7
[8]
9
10
...
15
16
17
Page 8 of 17 (801 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
469
399-1
Rian DU PREEZ
Rian DU PREEZ #399-1
Male E-Bike
13:18:24
13:18:24
8
(398)
E-Bike
8
Male
398
E-Bike Team
Finally
13:18:25
6
05:36:12
03:35:13
04:06:58
340
308-2
Marc VAN DER ZON
Marc VAN DER ZON #308-2
Male Veteran
12:15:00
12:15:00
125
(293)
Veteran
125
Male
293
Veteran Men
Alliance v2
12:15:00
42
04:50:51
03:17:25
04:06:43
339
308-1
Nicholas MOORE
Nicholas MOORE #308-1
Male Master
12:14:56
12:14:56
78
(292)
Master
78
Male
292
Veteran Men
Alliance v2
12:15:00
42
04:50:50
03:17:23
04:06:42
409
320-1
Graham WILSON
Graham WILSON #320-1
Male Grand Master
12:46:59
12:46:59
21
(350)
Grand Master
21
Male
350
Master Men
Batman and G-Star
12:46:59
19
05:12:02
03:28:24
04:06:31
408
320-2
James CHRISTELIS
James CHRISTELIS #320-2
Male Master
12:46:59
12:46:59
95
(349)
Master
95
Male
349
Master Men
Batman and G-Star
12:46:59
19
05:12:03
03:28:24
04:06:31
407
458-2
Faye DARBY
Faye DARBY #458-2
Female Sub-Veteran
12:46:55
12:46:55
18
(59)
Sub-Veteran
18
Female
59
Special Solo
Bubbles and Fox
12:46:55
3
05:12:00
03:28:23
04:06:31
350
431-2
Mike VENABLES
Mike VENABLES #431-2
Male Master
12:18:36
12:18:36
82
(301)
Master
82
Male
301
Master Men
HTFU-2
04:47:28
03:24:48
04:06:18
349
430-1
Grant VAN ECK
Grant VAN ECK #430-1
Male Master
12:18:35
12:18:35
81
(300)
Master
81
Male
300
Master Men
HTFU-1
12:18:37
15
04:47:30
03:24:46
04:06:17
351
430-2
Stuart TRAINER
Stuart TRAINER #430-2
Male Master
12:18:37
12:18:37
83
(302)
Master
83
Male
302
Master Men
HTFU-1
12:18:37
15
04:47:31
03:24:49
04:06:17
373
428-2
Adel VAN DYK
Adel VAN DYK #428-2
Female Sub-Veteran
12:29:00
12:29:00
14
(51)
Sub-Veteran
14
Female
51
Mixed Team
Hop Trap Diep
12:29:00
27
04:55:43
03:26:59
04:06:16
372
428-1
Harry VAN DYK
Harry VAN DYK #428-1
Male Sub-Veteran
12:28:59
12:28:59
55
(322)
Sub-Veteran
55
Male
322
Mixed Team
Hop Trap Diep
12:29:00
27
04:55:43
03:26:59
04:06:15
445
3-1
Alex DUNWOODIE
Alex DUNWOODIE #3-1
Female Veteran
13:03:22
13:03:22
23
(67)
Veteran
23
Female
67
Solo Men
Solo Alex Dunwoodie
13:03:22
86
05:20:53
03:36:22
04:06:05
468
20-1
Barry VAN WYK
Barry VAN WYK #20-1
Male Master
13:18:15
13:18:15
105
(397)
Master
105
Male
397
Solo Men
Solo Barry Van Wyk
13:18:15
91
05:35:51
03:36:20
04:06:03
405
556-1
Peter Arthur STATHOULIS
Peter Arthur STATHOULIS #556-1
Male Veteran
12:45:59
12:45:59
145
(347)
Veteran
145
Male
347
Veteran Men
Team specialized2
12:46:03
49
05:13:11
03:27:05
04:05:42
406
556-2
Nick BALTSOUCOS
Nick BALTSOUCOS #556-2
Male Master
12:46:02
12:46:02
94
(348)
Master
94
Male
348
Veteran Men
Team specialized2
12:46:03
49
05:13:15
03:27:04
04:05:42
360
451-1
Willem OOSTHUIZEN
Willem OOSTHUIZEN #451-1
Male Veteran
12:22:23
12:22:23
130
(311)
Veteran
130
Male
311
Mixed Team
Law and Order
12:22:24
26
04:50:12
03:26:30
04:05:40
361
451-2
Sunel OOSTHUIZEN
Sunel OOSTHUIZEN #451-2
Female Veteran
12:22:23
12:22:23
17
(50)
Veteran
17
Female
50
Mixed Team
Law and Order
12:22:24
26
04:50:12
03:26:31
04:05:40
376
401-2
Craig BEIJL
Craig BEIJL #401-2
Male Veteran
12:30:08
12:30:08
139
(324)
Veteran
139
Male
324
Mixed Team
Flesh and Blood
12:30:08
28
04:52:55
03:31:42
04:05:30
375
401-1
Nicole BOTHA
Nicole BOTHA #401-1
Female Veteran
12:30:03
12:30:03
18
(52)
Veteran
18
Female
52
Mixed Team
Flesh and Blood
12:30:08
28
04:52:55
03:31:40
04:05:27
420
341-1
Andrew FRANCIS
Andrew FRANCIS #341-1
Male Veteran
12:49:56
12:49:56
153
(359)
Veteran
153
Male
359
Mixed Team
BUCKnBABE
12:49:56
31
05:13:07
03:31:24
04:05:24
419
341-2
Taryn FRANCIS
Taryn FRANCIS #341-2
Female Veteran
12:49:55
12:49:55
22
(61)
Veteran
22
Female
61
Mixed Team
BUCKnBABE
12:49:56
31
05:13:06
03:31:24
04:05:23
489
51-1
Dave JOHNSON
Dave JOHNSON #51-1
Male Master
13:24:28
13:24:28
113
(415)
Master
113
Male
415
Solo Men
Solo Dave Johnson
13:24:28
95
05:40:36
03:38:35
04:05:17
429
565-2
Byron GREEN
Byron GREEN #565-2
Male Master
12:55:56
12:55:56
101
(368)
Master
101
Male
368
Master Men
The G Wagon
12:55:56
22
05:06:07
03:44:40
04:05:08
450
577-1
Saul MYERS
Saul MYERS #577-1
Male Veteran
13:05:45
13:05:45
162
(382)
Veteran
162
Male
382
Solo Men
Solo Saul Myers
13:05:45
88
05:26:19
03:34:18
04:05:08
426
565-1
Grant BAIN
Grant BAIN #565-1
Male Master
12:55:50
12:55:50
99
(365)
Master
99
Male
365
Master Men
The G Wagon
12:55:56
22
05:06:06
03:44:38
04:05:05
448
541-1
Andrew BRYSON
Andrew BRYSON #541-1
Male Sub-Veteran
13:04:30
13:04:30
64
(380)
Sub-Veteran
64
Male
380
Elite Men
Team Escape Gear
13:04:30
41
05:32:59
03:26:41
04:04:48
449
541-2
Zeyn ANGAMIA
Zeyn ANGAMIA #541-2
Male Veteran
13:04:30
13:04:30
161
(381)
Veteran
161
Male
381
Elite Men
Team Escape Gear
13:04:30
41
05:33:00
03:26:41
04:04:48
359
531-2
Christo ENGELBRECHT
Christo ENGELBRECHT #531-2
Male Veteran
12:21:48
12:21:48
129
(310)
Veteran
129
Male
310
Veteran Men
Tax-manian Angels
12:21:48
44
04:48:04
03:29:04
04:04:39
358
531-1
Rudi CHURR
Rudi CHURR #531-1
Male Veteran
12:21:42
12:21:42
128
(309)
Veteran
128
Male
309
Veteran Men
Tax-manian Angels
12:21:48
44
04:48:03
03:29:02
04:04:36
301-2
Chrisna VORSTER
Chrisna VORSTER #301-2
Female Sub-Veteran
DNF
DNF
Sub-Veteran
Female
Solo Ladies
Solo Chrisna Vorster
03:30:26
04:04:09
364
125-1
Kyle DRAKE
Kyle DRAKE #125-1
Male Senior
12:24:51
12:24:51
21
(314)
Senior
21
Male
314
Solo Men
Solo Kyle Drake
12:24:51
76
04:59:47
03:20:55
04:04:08
516
154-1
Mike DEIGHTON
Mike DEIGHTON #154-1
Male Master
13:37:57
13:37:57
121
(438)
Master
121
Male
438
Solo Men
Solo Mike Deighton
13:37:57
104
05:43:32
03:50:57
04:03:26
464
527-1
Ruan DU PREEZ
Ruan DU PREEZ #527-1
Male Senior
13:14:47
13:14:47
24
(393)
Senior
24
Male
393
Elite Men
Sweet and Short
13:14:47
42
05:36:11
03:35:09
04:03:26
463
527-2
Harold DU PREEZ
Harold DU PREEZ #527-2
Male Senior
13:14:47
13:14:47
23
(392)
Senior
23
Male
392
Elite Men
Sweet and Short
13:14:47
42
05:36:11
03:35:09
04:03:26
400
327-1
Alexis ELS
Alexis ELS #327-1
Male Sub-Veteran
12:43:33
12:43:33
59
(342)
Sub-Veteran
59
Male
342
Elite Men
Bell Equipment2
12:43:35
38
05:12:52
03:27:38
04:03:02
401
327-2
Chris BOTHA
Chris BOTHA #327-2
Male Sub-Veteran
12:43:35
12:43:35
60
(343)
Sub-Veteran
60
Male
343
Elite Men
Bell Equipment2
12:43:35
38
05:12:53
03:27:39
04:03:02
435
347-1
Kelly ESPITALIER
Kelly ESPITALIER #347-1
Female Sub-Veteran
12:59:42
12:59:42
20
(62)
Sub-Veteran
20
Female
62
Elite Ladies
Chafing the dream
12:59:43
6
05:19:48
03:36:51
04:03:02
436
347-2
Jacqui RAS
Jacqui RAS #347-2
Female Senior
12:59:42
12:59:42
5
(63)
Senior
5
Female
63
Elite Ladies
Chafing the dream
12:59:43
6
05:19:47
03:36:52
04:03:02
453
346-1
Jim RAMAGE
Jim RAMAGE #346-1
Male Grand Master
13:05:58
13:05:58
25
(384)
Grand Master
25
Male
384
Master Men
Cash Converters – GiftAcres
13:05:58
23
05:37:55
03:25:12
04:02:50
452
346-2
Brian HASTIE
Brian HASTIE #346-2
Male Master
13:05:58
13:05:58
104
(383)
Master
104
Male
383
Master Men
Cash Converters – GiftAcres
13:05:58
23
05:37:55
03:25:12
04:02:50
312
543-1
Greg LIVINGSTON
Greg LIVINGSTON #543-1
Male Veteran
12:05:38
12:05:38
114
(266)
Veteran
114
Male
266
Veteran Men
Team GT
12:05:38
37
04:41:18
03:21:46
04:02:34
311
543-2
Theo PARPOTTAS
Theo PARPOTTAS #543-2
Male Veteran
12:05:38
12:05:38
113
(265)
Veteran
113
Male
265
Veteran Men
Team GT
12:05:38
37
04:41:17
03:21:46
04:02:34
306
599-2
Ricky TOMASELLI
Ricky TOMASELLI #599-2
Male Sub-Veteran
12:01:27
12:01:27
40
(261)
Sub-Veteran
40
Male
261
Mixed Team
Tomos
12:01:27
24
04:30:53
03:28:23
04:02:10
305
599-1
Kerry-Leigh TOMASELLI
Kerry-Leigh TOMASELLI #599-1
Female Sub-Veteran
12:01:27
12:01:27
12
(45)
Sub-Veteran
12
Female
45
Mixed Team
Tomos
12:01:27
24
04:30:53
03:28:23
04:02:10
362
195-1
Sheldon ARCHIBALD
Sheldon ARCHIBALD #195-1
Male Veteran
12:23:49
12:23:49
131
(312)
Veteran
131
Male
312
Solo Men
Solo Sheldon Archibald
12:23:49
75
05:09:13
03:12:33
04:02:02
428
545-2
Ian HARRISON
Ian HARRISON #545-2
Male Grand Master
12:55:55
12:55:55
23
(367)
Grand Master
23
Male
367
Master Men
Team Illusion
12:55:55
21
05:26:50
03:27:01
04:02:02
427
545-1
Alan BULLOCK
Alan BULLOCK #545-1
Male Master
12:55:52
12:55:52
100
(366)
Master
100
Male
366
Master Men
Team Illusion
12:55:55
21
05:26:49
03:27:01
04:02:01
434
16-1
Nkosinathi NGCOBO
Nkosinathi NGCOBO #16-1
Male Sub-Veteran
12:59:07
12:59:07
63
(373)
Sub-Veteran
63
Male
373
Solo Men
Solo Nkosinathi
12:59:07
85
05:26:32
03:30:50
04:01:44
413
585-2
Heath EWING
Heath EWING #585-2
Male Veteran
12:48:06
12:48:06
148
(353)
Veteran
148
Male
353
Veteran Men
Vikings
12:48:06
50
05:27:46
03:18:45
04:01:34
412
585-1
Jefferson MURDOCH
Jefferson MURDOCH #585-1
Male Veteran
12:48:00
12:48:00
147
(352)
Veteran
147
Male
352
Veteran Men
Vikings
12:48:06
50
05:27:44
03:18:43
04:01:32
1
2
3
...
7
[8]
9
10
...
15
16
17
Page 8 of 17 (801 items)