Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
7
[8]
9
10
...
17
18
19
Page 8 of 19 (927 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Stage 1
Stage 2
Stage 3
577
2203-1
Neil VAN VUUREN
Neil VAN VUUREN #2203-1
Male Veteran
16:04:13
16:04:13
Veteran
Male
Vet Men
BROTHERS IN ARMS
16:04:13
103
05:13:15
06:34:23
04:16:34
576
2203-2
Christo DAVEL
Christo DAVEL #2203-2
Male Veteran
16:04:12
16:04:12
Veteran
Male
Vet Men
BROTHERS IN ARMS
16:04:13
103
05:13:14
06:34:23
04:16:34
575
2168-2
Benno SEISUM
Benno SEISUM #2168-2
Male Senior
16:03:14
16:03:14
Senior
Male
Mens Team
BIKE & BEER 2019
16:03:14
89
05:00:56
06:22:52
04:39:25
574
2168-1
Kevin VAN BUER
Kevin VAN BUER #2168-1
Male Veteran
16:03:11
16:03:11
Veteran
Male
Mens Team
BIKE & BEER 2019
16:03:14
89
05:00:55
06:22:52
04:39:23
573
2384-2
Elmien BEYERS
Elmien BEYERS #2384-2
Female Veteran
16:01:49
16:01:49
Veteran
Female
Mixed Team
DIESEL & HIS DARLING
16:01:49
28
04:49:54
06:20:27
04:51:27
572
2384-1
Jaap BEYERS
Jaap BEYERS #2384-1
Male Master
16:01:44
16:01:44
Master
Male
Mixed Team
DIESEL & HIS DARLING
16:01:49
28
04:49:54
06:20:25
04:51:24
571
2015-2
Tiaan SMUTS
Tiaan SMUTS #2015-2
Male Senior
16:01:43
16:01:43
Senior
Male
Mens Team
SEEKOEIE
16:01:43
88
05:15:00
06:22:27
04:24:14
570
2015-1
Stefan MARITZ
Stefan MARITZ #2015-1
Male Veteran
16:01:40
16:01:40
Veteran
Male
Mens Team
SEEKOEIE
16:01:43
88
05:15:00
06:22:28
04:24:11
569
2308-2
Christiaan LE ROUX
Christiaan LE ROUX #2308-2
Male Veteran
16:00:56
16:00:56
Veteran
Male
Vet Men
CROCS
16:45:54
118
04:53:14
06:21:24
04:46:17
568
2045-1
Anna-Rosa LE ROUX
Anna-Rosa LE ROUX #2045-1
Female Veteran
16:00:55
16:00:55
Veteran
Female
Mixed Team
SPAN VYF EN SEWENTIG
16:00:55
27
05:02:56
06:24:30
04:33:27
567
2045-2
Alfred SCHMIDT
Alfred SCHMIDT #2045-2
Male Veteran
16:00:52
16:00:52
Veteran
Male
Mixed Team
SPAN VYF EN SEWENTIG
16:00:55
27
05:02:56
06:24:28
04:33:27
566
2327-2
Thomas CAWOOD
Thomas CAWOOD #2327-2
Male Senior
15:59:30
15:59:30
Senior
Male
Mens Team
KAPUNITRANS-05
15:59:31
87
04:49:20
06:39:34
04:30:35
565
2327-1
Noel WHITEHEAD
Noel WHITEHEAD #2327-1
Male Master
15:59:25
15:59:25
Master
Male
Mens Team
KAPUNITRANS-05
15:59:31
87
04:49:20
06:39:33
04:30:31
564
2370-2
Japie VAN SCHALKWYK
Japie VAN SCHALKWYK #2370-2
Male Veteran
15:58:22
15:58:22
Veteran
Male
Vet Men
TOITARSE
15:58:23
102
05:00:14
06:25:54
04:32:14
563
2370-1
Basil TAIT
Basil TAIT #2370-1
Male Veteran
15:58:21
15:58:21
Veteran
Male
Vet Men
TOITARSE
15:58:23
102
05:00:12
06:25:55
04:32:14
562
2414-1
Balti STEENKAMP
Balti STEENKAMP #2414-1
Male Master
15:58:17
15:58:17
Master
Male
04:47:29
06:39:59
04:30:48
561
2397-1
Andre SMITH
Andre SMITH #2397-1
Male Master
15:57:59
15:57:59
Master
Male
Vet Men
TEAM 263
15:57:59
101
05:26:04
06:12:36
04:19:19
560
2397-2
Willem DU TOIT
Willem DU TOIT #2397-2
Male Veteran
15:57:56
15:57:56
Veteran
Male
Vet Men
TEAM 263
15:57:59
101
05:26:03
06:12:35
04:19:17
559
2032-2
Leonard OOSTHUYSEN
Leonard OOSTHUYSEN #2032-2
Male Veteran
15:56:08
15:56:08
Veteran
Male
Mixed Team
DALMAR
15:56:08
26
04:47:25
06:24:14
04:44:28
558
2032-1
Michelle OOSTHUYSEN
Michelle OOSTHUYSEN #2032-1
Female Senior
15:55:59
15:55:59
Senior
Female
Mixed Team
DALMAR
15:56:08
26
04:47:22
06:24:10
04:44:27
557
2435-2
Matthew TURNER
Matthew TURNER #2435-2
Male Senior
15:55:43
15:55:43
Senior
Male
05:15:44
06:12:25
04:27:33
556
2121-2
Derek CAIZERGUES
Derek CAIZERGUES #2121-2
Male Veteran
15:55:24
15:55:24
Veteran
Male
Mens Team
HUNGOVER HERD
15:55:25
86
04:49:06
06:29:57
04:36:21
555
2121-1
Graham CARTER
Graham CARTER #2121-1
Male Senior
15:55:21
15:55:21
Senior
Male
Mens Team
HUNGOVER HERD
15:55:25
86
04:49:05
06:29:54
04:36:21
554
2365-1
Mike SCROOBY
Mike SCROOBY #2365-1
Male Grand Master
15:55:13
15:55:13
Grand Master
Male
Master Men
TEAM S & S
15:55:13
36
04:54:07
06:32:17
04:28:48
553
2365-2
Dobri STANISAVLJEVIC
Dobri STANISAVLJEVIC #2365-2
Male Master
15:53:52
15:53:52
Master
Male
Master Men
TEAM S & S
15:55:13
36
04:54:07
06:32:16
04:27:28
551
2218-1
Jeremy BOOGAERTS
Jeremy BOOGAERTS #2218-1
Male Senior
15:52:13
15:52:13
Senior
Male
Mens Team
THE BELGIANS 3
15:52:13
85
04:57:13
06:19:09
04:35:50
552
2218-2
Demarche PHILIPPE
Demarche PHILIPPE #2218-2
Male Senior
15:52:13
15:52:13
Senior
Male
Mens Team
THE BELGIANS 3
15:52:13
85
04:57:13
06:19:09
04:35:50
550
2198-2
Byron TEWSON
Byron TEWSON #2198-2
Male Junior
15:51:16
15:51:16
Junior
Male
Open
DESTROYERS
15:51:16
9
04:52:14
06:20:30
04:38:30
549
2198-1
Dennis TEWSON
Dennis TEWSON #2198-1
Male Master
15:51:07
15:51:07
Master
Male
Open
DESTROYERS
15:51:16
9
04:52:10
06:20:27
04:38:29
548
2038-1
Andrea JEURISSEN
Andrea JEURISSEN #2038-1
Female Veteran
15:49:49
15:49:49
Veteran
Female
Mixed Team
CYCLE MASHATU
15:49:50
25
04:58:28
06:11:23
04:39:57
547
2038-2
Justin Spencer Patrick DOWDLE
Justin Spencer Patrick DOWDLE #2038-2
Male Veteran
15:49:48
15:49:48
Veteran
Male
Mixed Team
CYCLE MASHATU
15:49:50
25
04:58:28
06:11:22
04:39:57
546
2076-2
Mario RUDOLPH
Mario RUDOLPH #2076-2
Male Veteran
15:49:33
15:49:33
Veteran
Male
06:09:33
05:33:04
04:06:55
545
2075-2
Mandi BURGER
Mandi BURGER #2075-2
Female Veteran
15:47:47
15:47:47
Veteran
Female
Mixed Team
BURGERS
15:47:47
24
04:59:27
06:21:48
04:26:32
544
2075-1
Roy BURGER
Roy BURGER #2075-1
Male Veteran
15:47:44
15:47:44
Veteran
Male
Mixed Team
BURGERS
15:47:47
24
04:59:26
06:21:46
04:26:31
543
2100-2
Gregory CUMMINGS
Gregory CUMMINGS #2100-2
Male Master
15:46:30
15:46:30
Master
Male
Master Men
PENHOBI RIDERS
15:46:30
35
04:59:35
06:19:11
04:27:43
542
2265-2
Tertius FERREIRA
Tertius FERREIRA #2265-2
Male Senior
15:46:29
15:46:29
Senior
Male
Mens Team
WEEKEND WARRIORS 2
15:46:29
84
04:43:56
06:28:41
04:33:51
541
2100-1
Colin ELLIOTT
Colin ELLIOTT #2100-1
Male Master
15:46:28
15:46:28
Master
Male
Master Men
PENHOBI RIDERS
15:46:30
35
04:59:33
06:19:11
04:27:43
540
2265-1
Paul KRUGER
Paul KRUGER #2265-1
Male Senior
15:46:27
15:46:27
Senior
Male
Mens Team
WEEKEND WARRIORS 2
15:46:29
84
04:43:56
06:28:41
04:33:50
539
2233-1
Raymond DE KLERK
Raymond DE KLERK #2233-1
Male Veteran
15:44:29
15:44:29
Veteran
Male
Mens Team
WTF 2
15:44:31
83
04:44:01
06:25:27
04:35:00
538
2233-2
Rudolf MEYER
Rudolf MEYER #2233-2
Male Senior
15:44:29
15:44:29
Senior
Male
Mens Team
WTF 2
15:44:31
83
04:44:00
06:25:26
04:35:01
537
2091-1
Roger CORDEIRO
Roger CORDEIRO #2091-1
Male Master
15:44:15
15:44:15
Master
Male
Vet Men
CENTEX AFRICA
15:44:15
100
05:02:38
06:23:57
04:17:40
536
2091-2
Justin LEWIS
Justin LEWIS #2091-2
Male Veteran
15:44:15
15:44:15
Veteran
Male
Vet Men
CENTEX AFRICA
15:44:15
100
05:02:38
06:23:57
04:17:40
535
2235-1
Dominic CULLINAN
Dominic CULLINAN #2235-1
Male Master
15:43:06
15:43:06
Master
Male
Master Men
BAMBA IZINYOKA
15:43:06
34
04:50:19
06:13:19
04:39:27
534
2235-2
Jaco NAUDE
Jaco NAUDE #2235-2
Male Master
15:43:06
15:43:06
Master
Male
Master Men
BAMBA IZINYOKA
15:43:06
34
04:50:19
06:13:19
04:39:27
533
2254-2
Wade TANDY
Wade TANDY #2254-2
Male Senior
15:43:02
15:43:02
Senior
Male
Mens Team
OLD MUTUAL-02 SANDY
15:43:02
82
04:53:45
06:14:06
04:35:09
532
2254-1
Byron SMITH
Byron SMITH #2254-1
Male Senior
15:42:55
15:42:55
Senior
Male
Mens Team
OLD MUTUAL-02 SANDY
15:43:02
82
04:53:45
06:14:00
04:35:09
531
2440-1
Dimitri SERETIS
Dimitri SERETIS #2440-1
Male Senior
15:41:33
15:41:33
Senior
Male
04:52:09
06:29:59
04:19:24
530
2057-1
Jurgens KOTZE
Jurgens KOTZE #2057-1
Male Veteran
15:41:32
15:41:32
Veteran
Male
Vet Men
NUTRIGRUN
15:41:32
99
04:39:55
06:15:28
04:46:09
529
2442-1
Jody STEYN
Jody STEYN #2442-1
Male Senior
15:41:29
15:41:29
Senior
Male
Mens Team
KOKSTAD WARRIORS
15:41:29
81
04:52:25
06:32:21
04:16:42
527
2442-2
Shannon PETERS
Shannon PETERS #2442-2
Male Senior
15:41:25
15:41:25
Senior
Male
Mens Team
KOKSTAD WARRIORS
15:41:29
81
04:52:25
06:32:21
04:16:38
1
2
3
...
7
[8]
9
10
...
17
18
19
Page 8 of 19 (927 items)
© 2023