Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
19
20
[21]
22
23
24
25
26
Page 21 of 26 (1295 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
977
1373-2
Jacques RICHTER
Jacques RICHTER #1373-2
Male Senior
18:13:17
18:13:17
Senior
Male
Mens Team
Team Miami
18:13:20
166
05:40:38
07:14:42
05:17:56
959
1086-2
Wayne FORRESTER
Wayne FORRESTER #1086-2
Male Master
18:08:19
18:08:19
Master
Male
Master Men
Savages
18:08:24
51
05:31:30
07:18:44
05:18:04
960
1086-1
Marius VAN STADEN
Marius VAN STADEN #1086-1
Male Master
18:08:24
18:08:24
Master
Male
Master Men
Savages
18:08:24
51
05:31:31
07:18:45
05:18:07
961
1051-2
Trevor O'NEILL
Trevor O'NEILL #1051-2
Male Grand Master
18:09:04
18:09:04
Grand Master
Male
Master Men
Old Time Ballies
18:09:09
52
05:22:07
07:28:40
05:18:16
964
1051-1
Clifford Wills
Clifford Wills #1051-1
Male Master
18:09:08
18:09:08
Master
Male
Master Men
Old Time Ballies
18:09:09
52
05:22:07
07:28:39
05:18:20
986
1324-2
Garth DOMINY
Garth DOMINY #1324-2
Male Veteran
18:24:25
18:24:25
Veteran
Male
Mixed Team
Meisie & Man
18:24:26
55
05:46:22
07:19:02
05:19:00
985
1324-1
Kate Southey
Kate Southey #1324-1
Female Senior
18:24:21
18:24:21
Senior
Female
Mixed Team
Meisie & Man
18:24:26
55
05:46:22
07:18:57
05:19:01
988
1478-1
Gavin ERASMUS
Gavin ERASMUS #1478-1
Male Veteran
18:24:50
18:24:50
Veteran
Male
Mixed Team
Team Savvy B
18:24:57
56
05:40:18
07:25:25
05:19:06
990
1478-2
Claire Bateman
Claire Bateman #1478-2
Female Veteran
18:24:57
18:24:57
Veteran
Female
Mixed Team
Team Savvy B
18:24:57
56
05:40:18
07:25:32
05:19:06
900
1572-2
Mark SCHROETER
Mark SCHROETER #1572-2
Male Master
17:43:22
17:43:22
Master
Male
05:08:38
07:15:30
05:19:14
1015
1309-1
Louis VAN WYK
Louis VAN WYK #1309-1
Male Grand Master
18:46:47
18:46:47
Grand Master
Male
Master Men
Skerpioen 1
18:46:56
57
05:40:35
07:46:48
05:19:23
1016
1309-2
Pieter Albertyn
Pieter Albertyn #1309-2
Male Grand Master
18:46:54
18:46:54
Grand Master
Male
Master Men
Skerpioen 1
18:46:56
57
05:40:35
07:46:46
05:19:32
1160
1119-1
James BURKE
James BURKE #1119-1
Male Veteran
21:40:25
21:40:25
Veteran
Male
Vet Men
HOND en die AASVOEL
21:41:01
194
08:58:33
07:22:08
05:19:42
1161
1119-2
Stuart BIRCH
Stuart BIRCH #1119-2
Male Master
21:41:01
21:41:01
Master
Male
Vet Men
HOND en die AASVOEL
21:41:01
194
08:58:39
07:22:26
05:19:55
954
1599-2
Mark VOGES
Mark VOGES #1599-2
Male Master
18:07:29
18:07:29
Master
Male
Master Men
The Happy HellRiders
19:53:50
67
06:03:52
06:43:37
05:19:59
1038
1318-2
Lientjie LATEGAN
Lientjie LATEGAN #1318-2
Female Veteran
18:58:27
18:58:27
Veteran
Female
Mixed Team
Die Lategans
18:58:28
61
05:51:25
07:46:42
05:20:18
1039
1318-1
Werner LATEGAN
Werner LATEGAN #1318-1
Male Master
18:58:28
18:58:28
Master
Male
Mixed Team
Die Lategans
18:58:28
61
05:51:26
07:46:42
05:20:19
1004
1361-2
David Stuart Jnr WATSON
David Stuart Jnr WATSON #1361-2
Male Senior
18:36:11
18:36:11
Senior
Male
Mens Team
KAPUnitrans-08
18:36:16
170
05:02:59
08:12:25
05:20:46
1568-1
Paul WHITE
Paul WHITE #1568-1
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
05:20:46
1006
1361-1
David Stuart WATSON
David Stuart WATSON #1361-1
Male Master
18:36:14
18:36:14
Master
Male
Mens Team
KAPUnitrans-08
18:36:16
170
05:03:00
08:12:23
05:20:50
1048
1242-1
Daniel GOODALL
Daniel GOODALL #1242-1
Male Senior
19:00:21
19:00:21
Senior
Male
Mixed Team
Wingrove Warriors
19:00:24
64
05:50:52
07:48:31
05:20:57
1032
1303-1
Isak DE VILLIERS
Isak DE VILLIERS #1303-1
Male Grand Master
18:56:28
18:56:28
Grand Master
Male
Vet Men
Ghost and the darkness
18:56:28
179
05:38:22
07:57:08
05:20:57
1031
1303-2
Attie VISSER
Attie VISSER #1303-2
Male Veteran
18:56:26
18:56:26
Veteran
Male
Vet Men
Ghost and the darkness
18:56:28
179
05:38:21
07:57:07
05:20:57
1049
1242-2
Tamlin GOODALL
Tamlin GOODALL #1242-2
Female Senior
19:00:23
19:00:23
Senior
Female
Mixed Team
Wingrove Warriors
19:00:24
64
05:50:54
07:48:30
05:20:58
942
1120-1
Johan POTGIETER
Johan POTGIETER #1120-1
Male Veteran
18:02:58
18:02:58
Veteran
Male
Vet Men
SG-17
18:03:04
164
05:26:59
07:14:57
05:21:01
943
1120-2
Hennie VAN WYK
Hennie VAN WYK #1120-2
Male Master
18:03:04
18:03:04
Master
Male
Vet Men
SG-17
18:03:04
164
05:27:00
07:14:59
05:21:04
1044
1105-2
Gary MARQUES
Gary MARQUES #1105-2
Male Master
18:59:51
18:59:51
Master
Male
Mixed Team
GS Civils
18:59:54
63
05:52:22
07:46:00
05:21:28
1046
1105-1
Tyla MARQUES
Tyla MARQUES #1105-1
Female Senior
18:59:53
18:59:53
Senior
Female
Mixed Team
GS Civils
18:59:54
63
05:52:23
07:45:59
05:21:30
1025
1506-1
Daniel BRUYNS
Daniel BRUYNS #1506-1
Male Veteran
18:52:47
18:52:47
Veteran
Male
Vet Men
Hansgrohe-02
18:53:00
177
05:49:36
07:39:58
05:23:11
1026
1506-2
Pieter Boshoff
Pieter Boshoff #1506-2
Male Veteran
18:53:00
18:53:00
Veteran
Male
Vet Men
Hansgrohe-02
18:53:00
177
05:49:36
07:40:04
05:23:19
1017
1030-1
Don SMITH
Don SMITH #1030-1
Male Master
18:47:38
18:47:38
Master
Male
Mixed Team
Wharthog
18:47:48
60
06:03:14
07:20:52
05:23:31
1018
1030-2
Bettie Smith
Bettie Smith #1030-2
Female Veteran
18:47:48
18:47:48
Veteran
Female
Mixed Team
Wharthog
18:47:48
60
06:03:13
07:20:56
05:23:37
962
1262-2
Jan PRETORIUS
Jan PRETORIUS #1262-2
Male Master
18:09:05
18:09:05
Master
Male
Vet Men
WILLEHONNE
18:09:13
168
05:28:00
07:17:03
05:24:01
965
1262-1
Johannes VENTER
Johannes VENTER #1262-1
Male Veteran
18:09:13
18:09:13
Veteran
Male
Vet Men
WILLEHONNE
18:09:13
168
05:28:01
07:17:09
05:24:03
827
1254-1
Ivan HOLL
Ivan HOLL #1254-1
Male Veteran
17:13:12
17:13:12
Veteran
Male
Mixed Team
Team Holl
17:13:15
46
05:11:50
06:37:18
05:24:03
828
1254-2
Gillian HOLL
Gillian HOLL #1254-2
Female Veteran
17:13:15
17:13:15
Veteran
Female
Mixed Team
Team Holl
17:13:15
46
05:11:51
06:37:19
05:24:05
972
1531-1
Clinton SCHULTZ
Clinton SCHULTZ #1531-1
Male Senior
18:11:02
18:11:02
Senior
Male
05:39:55
07:06:59
05:24:08
1040
1092-2
Katinka ELLERBECK
Katinka ELLERBECK #1092-2
Female Senior
18:58:49
18:58:49
Senior
Female
Mixed Team
D K AND Y
18:58:56
62
05:49:14
07:45:00
05:24:33
1041
1092-1
Donavan ELLERBECK
Donavan ELLERBECK #1092-1
Male Senior
18:58:56
18:58:56
Senior
Male
Mixed Team
D K AND Y
18:58:56
62
05:49:17
07:45:02
05:24:36
1051
1286-2
Robert TOMLIN
Robert TOMLIN #1286-2
Male Grand Master
19:04:08
19:04:08
Grand Master
Male
Master Men
Bospaddas
19:04:09
60
05:55:28
07:42:05
05:26:34
1050
1286-1
Andrew SAVVIDES
Andrew SAVVIDES #1286-1
Male Master
19:03:54
19:03:54
Master
Male
Master Men
Bospaddas
19:04:09
60
05:55:28
07:41:50
05:26:35
1087
1586-1
Seth FAIRFIELD
Seth FAIRFIELD #1586-1
Male Senior
19:41:10
19:41:10
Senior
Male
Mens Team
Desert Devils 2
19:41:20
178
06:08:39
08:05:22
05:27:09
1088
1586-2
Andrew SUTHERLAND
Andrew SUTHERLAND #1586-2
Male Master
19:41:18
19:41:18
Master
Male
Mens Team
Desert Devils 2
19:41:20
178
06:08:37
08:05:23
05:27:17
991
1073-1
Christof NEETHLING
Christof NEETHLING #1073-1
Male Veteran
18:28:02
18:28:02
Veteran
Male
Vet Men
Team FP
18:28:06
172
05:35:48
07:24:37
05:27:37
992
1073-2
Sean CAPAZORIO
Sean CAPAZORIO #1073-2
Male Master
18:28:06
18:28:06
Master
Male
Vet Men
Team FP
18:28:06
172
05:35:49
07:24:39
05:27:38
1085
1448-1
Mark HOBBS
Mark HOBBS #1448-1
Male Grand Master
19:40:35
19:40:35
Grand Master
Male
Master Men
Slow Ballies
19:40:43
65
06:13:35
07:57:54
05:29:05
1086
1448-2
Jason STEVENS
Jason STEVENS #1448-2
Male Grand Master
19:40:42
19:40:42
Grand Master
Male
Master Men
Slow Ballies
19:40:43
65
06:13:35
07:57:56
05:29:10
1096
1599-1
Brandon EATWELL
Brandon EATWELL #1599-1
Male Master
19:53:49
19:53:49
Master
Male
Master Men
The Happy HellRiders
19:53:50
67
06:03:51
08:20:25
05:29:32
1097
1588-2
Rhys DE BEER
Rhys DE BEER #1588-2
Male U23
19:53:53
19:53:53
U23
Male
Mens Team
Team DB5
19:53:55
179
06:03:55
08:20:23
05:29:33
1098
1588-1
Greg DE BEER
Greg DE BEER #1588-1
Male Master
19:53:55
19:53:55
Master
Male
Mens Team
Team DB5
19:53:55
179
06:03:55
08:20:24
05:29:35
1
2
3
...
19
20
[21]
22
23
24
25
26
Page 21 of 26 (1295 items)
© 2023