Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
19
[20]
21
22
...
24
25
26
Page 20 of 26 (1295 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
870
1485-2
Hannes COETZEE
Hannes COETZEE #1485-2
Male Master
17:29:48
17:29:48
Master
Male
Vet Men
Formscaff Team 2
17:29:50
154
05:21:11
06:57:13
05:11:23
946
1250-1
Theo POTGIETER
Theo POTGIETER #1250-1
Male Veteran
18:05:06
18:05:06
Veteran
Male
Vet Men
Survivors
18:05:08
165
05:46:33
07:06:46
05:11:45
948
1250-2
Willie BREWIS
Willie BREWIS #1250-2
Male Veteran
18:05:07
18:05:07
Veteran
Male
Vet Men
Survivors
18:05:08
165
05:46:32
07:06:48
05:11:46
939
1058-1
Aaron FLEISHMAN
Aaron FLEISHMAN #1058-1
Male U23
18:01:10
18:01:10
U23
Male
Mens Team
Fleishman Boys
18:01:10
163
05:40:05
07:09:09
05:11:55
938
1058-2
David FLEISHMAN
David FLEISHMAN #1058-2
Male Veteran
18:01:07
18:01:07
Veteran
Male
Mens Team
Fleishman Boys
18:01:10
163
05:40:05
07:09:06
05:11:56
979
1075-1
Grant RAWSON
Grant RAWSON #1075-1
Male Veteran
18:15:10
18:15:10
Veteran
Male
Vet Men
Easy Riders 2
18:15:23
170
05:30:03
07:32:36
05:12:30
980
1075-2
Charl CROFTON
Charl CROFTON #1075-2
Male Veteran
18:15:23
18:15:23
Veteran
Male
Vet Men
Easy Riders 2
18:15:23
170
05:30:03
07:32:46
05:12:33
940
1140-2
Simon SOMERSET
Simon SOMERSET #1140-2
Male Senior
18:02:43
18:02:43
Senior
Male
05:25:26
07:24:40
05:12:36
941
1140-1
Grant GERRITS
Grant GERRITS #1140-1
Male Senior
18:02:45
18:02:45
Senior
Male
05:25:25
07:24:43
05:12:37
933
1408-1
Manie DE VILIERS
Manie DE VILIERS #1408-1
Male Veteran
17:59:12
17:59:12
Veteran
Male
E-Bike
Bosman 5
17:59:14
7
05:38:45
07:07:47
05:12:39
932
1408-2
Daniel DU PLESSIS
Daniel DU PLESSIS #1408-2
Male Veteran
17:59:12
17:59:12
Veteran
Male
E-Bike
Bosman 5
17:59:14
7
05:38:45
07:07:46
05:12:40
1010
1031-2
David NAUDE
David NAUDE #1031-2
Male Veteran
18:39:10
18:39:10
Veteran
Male
05:54:48
07:31:37
05:12:44
1031-1
Iain SQUIRES
Iain SQUIRES #1031-1
Male Veteran
DNF
DNF
Veteran
Male
07:31:38
05:12:50
894
1372-1
Wilhelm LATEGAN
Wilhelm LATEGAN #1372-1
Male Senior
17:41:19
17:41:19
Senior
Male
Mens Team
KAPSafripol-04
17:41:28
154
05:20:38
07:07:42
05:12:58
797
1613-2
Rory Hugh SCHEFFER
Rory Hugh SCHEFFER #1613-2
Male Senior
17:04:15
17:04:15
Senior
Male
Mixed Team
Just Married
17:04:22
44
05:09:20
06:41:53
05:13:01
895
1372-2
Robert WILLIAMSON
Robert WILLIAMSON #1372-2
Male Veteran
17:41:28
17:41:28
Veteran
Male
Mens Team
KAPSafripol-04
17:41:28
154
05:20:40
07:07:43
05:13:04
798
1613-1
Michelle GLOVER
Michelle GLOVER #1613-1
Female Senior
17:04:22
17:04:22
Senior
Female
Mixed Team
Just Married
17:04:22
44
05:09:21
06:41:55
05:13:05
1029
1056-2
Guy WILLIAMS
Guy WILLIAMS #1056-2
Male Master
18:53:17
18:53:17
Master
Male
Master Men
TheBig10!
18:53:21
58
05:49:13
07:50:38
05:13:25
1030
1056-1
Geoffrey Purnell
Geoffrey Purnell #1056-1
Male Grand Master
18:53:19
18:53:19
Grand Master
Male
Master Men
TheBig10!
18:53:21
58
05:49:13
07:50:36
05:13:29
862
1366-2
Adriaan VERHAGEN
Adriaan VERHAGEN #1366-2
Male Master
17:25:39
17:25:39
Master
Male
Master Men
Team DAAD19
17:25:42
42
05:24:31
06:47:36
05:13:31
863
1366-1
Dave MOORE
Dave MOORE #1366-1
Male Grand Master
17:25:41
17:25:41
Grand Master
Male
Master Men
Team DAAD19
17:25:42
42
05:24:30
06:47:38
05:13:33
975
1417-2
Marc MALINSKY
Marc MALINSKY #1417-2
Male Veteran
18:11:53
18:11:53
Veteran
Male
Mixed Team
Mont Blanc 2
18:11:55
54
05:40:32
07:17:15
05:14:05
1021
1167-2
Ivan LINES
Ivan LINES #1167-2
Male Senior
18:50:55
18:50:55
Senior
Male
Mens Team
Adivan 2
18:51:02
173
06:01:57
07:34:51
05:14:06
976
1417-1
Nicola Iozzo
Nicola Iozzo #1417-1
Female Veteran
18:11:54
18:11:54
Veteran
Female
Mixed Team
Mont Blanc 2
18:11:55
54
05:40:32
07:17:14
05:14:07
1022
1167-1
Adrian Lane
Adrian Lane #1167-1
Male Veteran
18:51:00
18:51:00
Veteran
Male
Mens Team
Adivan 2
18:51:02
173
06:02:00
07:34:49
05:14:09
1104
1175-2
Wayne KRUGER
Wayne KRUGER #1175-2
Male Veteran
20:03:32
20:03:32
Veteran
Male
07:04:09
07:45:07
05:14:15
1019
1231-2
Ian MEYER
Ian MEYER #1231-2
Male Grand Master
18:49:44
18:49:44
Grand Master
Male
Mens Team
The Bucket List
18:49:56
172
05:53:59
07:41:22
05:14:22
1020
1231-1
Clinton MADGWICK
Clinton MADGWICK #1231-1
Male Senior
18:49:56
18:49:56
Senior
Male
Mens Team
The Bucket List
18:49:56
172
05:54:01
07:41:24
05:14:30
879
1614-1
Braam DE VILLIERS
Braam DE VILLIERS #1614-1
Male Veteran
17:32:01
17:32:01
Veteran
Male
Vet Men
Hansgrohe-04
17:32:08
156
05:20:49
06:56:22
05:14:49
880
1614-2
Frans SWANEPOEL
Frans SWANEPOEL #1614-2
Male Veteran
17:32:06
17:32:06
Veteran
Male
Vet Men
Hansgrohe-04
17:32:08
156
05:20:53
06:56:20
05:14:51
1062
1462-1
Jana VON BACKSTROM
Jana VON BACKSTROM #1462-1
Female Veteran
19:14:47
19:14:47
Veteran
Female
Womens Team
Namibi-henne
19:14:50
10
06:05:48
07:53:33
05:15:25
1063
1462-2
Petro ENRIGHT
Petro ENRIGHT #1462-2
Female Senior
19:14:50
19:14:50
Senior
Female
Womens Team
Namibi-henne
19:14:50
10
06:05:48
07:53:34
05:15:27
966
1332-1
Craig Pieters
Craig Pieters #1332-1
Male Master
18:09:18
18:09:18
Master
Male
Master Men
Subaru imports
18:09:39
54
05:42:18
07:11:00
05:15:59
1089
1041-2
Colin UPTON
Colin UPTON #1041-2
Male Master
19:44:22
19:44:22
Master
Male
Master Men
Best Friends
06:11:17
08:17:01
05:16:03
968
1339-1
Estelle LABUSCHAGNE
Estelle LABUSCHAGNE #1339-1
Female Grand Master
18:10:11
18:10:11
Grand Master
Female
Master Women
Duracell Bunnies
18:10:13
2
05:39:42
07:14:21
05:16:07
969
1339-2
Catherina Wilhelmina FALCK
Catherina Wilhelmina FALCK #1339-2
Female Master
18:10:13
18:10:13
Master
Female
Master Women
Duracell Bunnies
18:10:13
2
05:39:44
07:14:21
05:16:07
967
1332-2
Eric Colin BOTHMA
Eric Colin BOTHMA #1332-2
Male Master
18:09:39
18:09:39
Master
Male
Master Men
Subaru imports
18:09:39
54
05:42:23
07:11:05
05:16:09
955
1006-1
Mark ATKINS
Mark ATKINS #1006-1
Male Master
18:07:59
18:07:59
Master
Male
Master Men
Birdlife SA
18:08:08
50
05:40:14
07:11:26
05:16:18
956
1006-2
Brett ATKINS
Brett ATKINS #1006-2
Male Master
18:08:07
18:08:07
Master
Male
Master Men
Birdlife SA
18:08:08
50
05:40:13
07:11:34
05:16:19
1036
1475-1
Gerhard FARRELL
Gerhard FARRELL #1475-1
Male Senior
18:57:23
18:57:23
Senior
Male
Mens Team
Team T and T
18:57:27
174
06:12:16
07:28:12
05:16:54
1037
1475-2
Riaan VAN EEDEN
Riaan VAN EEDEN #1475-2
Male Senior
18:57:27
18:57:27
Senior
Male
Mens Team
Team T and T
18:57:27
174
06:12:18
07:28:12
05:16:56
995
1406-1
Dominic RIMMER
Dominic RIMMER #1406-1
Male Master
18:29:57
18:29:57
Master
Male
Vet Men
KAPMaxe-02
18:30:13
173
05:51:16
07:21:40
05:17:00
996
1379-1
Ross JOHNSTON
Ross JOHNSTON #1379-1
Male Veteran
18:30:06
18:30:06
Veteran
Male
Vet Men
KAPMaxe-03
18:30:21
174
05:51:18
07:21:45
05:17:01
997
1406-2
Craig MULLER
Craig MULLER #1406-2
Male Veteran
18:30:13
18:30:13
Veteran
Male
Vet Men
KAPMaxe-02
18:30:13
173
05:51:18
07:21:48
05:17:06
998
1379-2
Ryan VISAGIE
Ryan VISAGIE #1379-2
Male Veteran
18:30:21
18:30:21
Veteran
Male
Vet Men
KAPMaxe-03
18:30:21
174
05:51:20
07:21:52
05:17:09
908
1106-1
Francois MARAIS
Francois MARAIS #1106-1
Male Senior
17:48:38
17:48:38
Senior
Male
Mens Team
Swarries
17:48:47
157
05:26:28
07:04:33
05:17:35
911
1106-2
Leon NIEMAN
Leon NIEMAN #1106-2
Male Master
17:48:46
17:48:46
Master
Male
Mens Team
Swarries
17:48:47
157
05:26:30
07:04:33
05:17:42
1042
1077-2
Antonio CONDE
Antonio CONDE #1077-2
Male Veteran
18:59:37
18:59:37
Veteran
Male
Vet Men
Brandy Bullets
18:59:43
180
06:11:39
07:30:05
05:17:52
1043
1077-1
Dirk BURGER
Dirk BURGER #1077-1
Male Veteran
18:59:42
18:59:42
Veteran
Male
Vet Men
Brandy Bullets
18:59:43
180
06:11:37
07:30:08
05:17:55
978
1373-1
Divan VAN WYK
Divan VAN WYK #1373-1
Male Senior
18:13:18
18:13:18
Senior
Male
Mens Team
Team Miami
18:13:20
166
05:40:36
07:14:44
05:17:56
1
2
3
...
19
[20]
21
22
...
24
25
26
Page 20 of 26 (1295 items)
© 2023