Sani2C Adventure
13/05/2021
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
11
[12]
13
14
...
18
19
20
Page 12 of 20 (995 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gen Pos
Category
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
Stage 1
O/Pos
Team Member
Stage 2
O/Pos
Team Member
Stage 3
O/Pos
Team Member
445
3388-1
Sudhir RAMKISSOON
Sudhir RAMKISSOON #3388-1
Male Veteran
16:38:42
16:38:42
416
Veteran
Male
416
Solo Men
Solo Sudhir RAMKISSOON
16:38:42
13
Wave 1
05:15:11
517
06:55:41
493
04:27:50
357
444
3067-1
Werner KANNEMEYER
Werner KANNEMEYER #3067-1
Male Veteran
16:37:37
16:37:37
415
Veteran
Male
415
Veteran Men
Team Delaire Racing
16:37:37
80
Wave 1
05:11:14
485
06:57:37
515
04:28:44
371
443
3470-1
Gary FLAX
Gary FLAX #3470-1
Male Master
16:37:35
16:37:35
414
Master
Male
414
Solo Men
Solo Gary Flax
16:37:35
12
Wave 1
05:06:20
439
06:54:54
490
04:36:20
441
442
3067-2
Francois OLIVIER
Francois OLIVIER #3067-2
Male Veteran
16:37:33
16:37:33
413
Veteran
Male
413
Veteran Men
Team Delaire Racing
16:37:37
80
Wave 1
05:11:14
484
06:57:35
513
04:28:43
370
441
3029-2
Shaun ROSENTHAL
Shaun ROSENTHAL #3029-2
Male Master
16:35:14
16:35:14
412
Master
Male
412
Master Men
Eezzee
16:35:14
21
Wave 1
05:14:40
516
06:26:39
372
04:53:54
560
440
3029-1
Anthony FINEBERG
Anthony FINEBERG #3029-1
Male Master
16:35:13
16:35:13
411
Master
Male
411
Master Men
Eezzee
16:35:14
21
Wave 1
05:14:39
515
06:26:38
371
04:53:54
561
439
3294-1
Austin Graeme SMITH
Austin Graeme SMITH #3294-1
Male Veteran
16:35:09
16:35:09
410
Veteran
Male
410
Veteran Men
Jung Guns
16:35:09
79
Wave 1
05:22:57
574
06:57:02
504
04:15:09
283
438
3294-2
Grant CLARK
Grant CLARK #3294-2
Male Veteran
16:35:04
16:35:04
409
Veteran
Male
409
Veteran Men
Jung Guns
16:35:09
79
Wave 1
05:22:53
573
06:57:00
503
04:15:09
284
437
3413-2
Heath EWING
Heath EWING #3413-2
Male Veteran
16:35:02
16:35:02
408
Veteran
Male
408
Veteran Men
Team Buffalos
16:35:02
78
Wave 1
05:22:20
566
06:43:31
454
04:29:10
380
436
3413-1
Bennie BUDLER
Bennie BUDLER #3413-1
Male Veteran
16:34:59
16:34:59
407
Veteran
Male
407
Veteran Men
Team Buffalos
16:35:02
78
Wave 1
05:22:19
565
06:43:31
455
04:29:08
379
435
3146-1
Raymond WADDELL
Raymond WADDELL #3146-1
Male E-Bike
16:33:47
16:33:47
406
E-Bike
Buffalo Team
45
Male
406
E-Bike Team
Smiley & Phats
17:43:08
8
Wave 1
05:08:40
467
06:19:25
338
05:05:42
619
434
3342-1
Jacques ROSSOUW
Jacques ROSSOUW #3342-1
Male Sub-Vet
16:31:38
16:31:38
405
Sub-Vet
Male
405
Sub-Vet Men
Team Rula
17:31:43
79
Wave 1
05:00:02
396
06:46:31
460
04:45:05
511
433
3045-2
Gavin HOLDER
Gavin HOLDER #3045-2
Male Master
16:28:09
16:28:09
404
Master
Male
404
Special Solo
Nou die Blou
Wave 1
04:44:29
296
08:02:25
756
03:41:14
60
432
3500-2
Michael BROMILOW
Michael BROMILOW #3500-2
Male Veteran
16:26:32
16:26:32
403
Veteran
Male
403
Veteran Men
Cool Beans
16:26:32
77
Wave 1
04:59:18
390
06:59:02
519
04:28:11
363
431
3322-1
Anton SILVERMAN
Anton SILVERMAN #3322-1
Male Veteran
16:25:28
16:25:28
402
Veteran
Male
402
Solo Men
Solo Anton SILVERMAN
16:25:28
11
Wave 1
05:07:38
449
06:41:53
442
04:35:57
439
430
3500-1
Norman VAN DER MERWE
Norman VAN DER MERWE #3500-1
Male Master
16:25:13
16:25:13
401
Master
Male
401
Veteran Men
Cool Beans
16:26:32
77
Wave 1
04:59:16
389
06:57:46
517
04:28:10
362
429
3309-1
Brendon JORDAAN
Brendon JORDAAN #3309-1
Male Sub-Vet
16:24:11
16:24:11
400
Sub-Vet
Male
400
Sub-Vet Men
PG Bison Cape
16:24:11
62
Wave 1
05:26:47
612
06:21:26
350
04:35:56
438
428
3083-2
Johan DE ROOIJ
Johan DE ROOIJ #3083-2
Male Master
16:23:38
16:23:38
399
Master
Male
399
Master Men
Serco team 1
16:23:39
20
Wave 1
04:45:32
301
07:04:25
552
04:33:41
419
427
3371-2
Nicholas LE ROUX
Nicholas LE ROUX #3371-2
Male Senior
16:23:27
16:23:27
398
Senior
Father & Child
16
Male
398
Open Men
akkedissie
16:23:27
16
Wave 1
05:08:59
471
06:39:01
437
04:35:25
433
426
3371-1
Timo LE ROUX
Timo LE ROUX #3371-1
Male Master
16:23:22
16:23:22
397
Master
Father & Child
15
Male
397
Open Men
akkedissie
16:23:27
16
Wave 1
05:08:59
470
06:38:58
436
04:35:24
432
425
3083-1
Clinton HOLCROFT
Clinton HOLCROFT #3083-1
Male Master
16:23:10
16:23:10
396
Master
Male
396
Master Men
Serco team 1
16:23:39
20
Wave 1
04:45:32
303
07:04:06
551
04:33:32
417
424
3235-1
Solly ENGELBRECHT
Solly ENGELBRECHT #3235-1
Male Master
16:22:43
16:22:43
395
Master
Male
395
Master Men
SPAR / CHEP
16:22:43
19
Wave 1
05:13:52
507
06:35:49
422
04:33:01
409
423
3252-1
Chris-Jan VENTER
Chris-Jan VENTER #3252-1
Male Sub-Vet
16:22:39
16:22:39
394
Sub-Vet
Male
394
Sub-Vet Men
Amara Villa Knysna 1
16:22:40
61
Wave 1
05:06:56
443
06:41:45
440
04:33:56
421
422
3252-2
Anton WALTERS
Anton WALTERS #3252-2
Male Sub-Vet
16:22:35
16:22:35
393
Sub-Vet
Male
393
Sub-Vet Men
Amara Villa Knysna 1
16:22:40
61
Wave 1
05:06:53
441
06:41:46
441
04:33:55
420
421
3426-2
Ruark DU PREEZ
Ruark DU PREEZ #3426-2
Male Sub-Vet
16:22:29
16:22:29
392
Sub-Vet
Male
392
Sub-Vet Men
SG10
16:22:29
60
Wave 1
05:17:19
528
06:32:20
402
04:32:48
407
420
3235-2
Carnie VAN DER LINDE
Carnie VAN DER LINDE #3235-2
Male Master
16:22:14
16:22:14
391
Master
Male
391
Master Men
SPAR / CHEP
16:22:43
19
Wave 1
05:13:47
506
06:35:32
419
04:32:54
408
419
3426-1
Kevin HUTTON
Kevin HUTTON #3426-1
Male Grand Master
16:22:11
16:22:11
390
Grand Master
Male
390
Sub-Vet Men
SG10
16:22:29
60
Wave 1
05:17:15
524
06:32:10
398
04:32:45
406
418
3135-1
Shelly BENNIE
Shelly BENNIE #3135-1
Female Veteran
16:22:03
16:22:03
29
Veteran
Female
29
Mixed Team
KAPFELTEX02
16:22:03
16
Wave 1
05:25:51
602
06:25:09
362
04:31:02
398
417
3092-1
Lourens GREYLING
Lourens GREYLING #3092-1
Male Master
16:19:50
16:19:50
389
Master
Male
389
Master Men
Elpees
16:19:51
18
Wave 1
05:11:03
483
06:43:01
447
04:25:46
339
416
3092-2
Johann DU PREEZ
Johann DU PREEZ #3092-2
Male Master
16:19:31
16:19:31
388
Master
Male
388
Master Men
Elpees
16:19:51
18
Wave 1
05:10:45
480
06:43:01
448
04:25:44
338
415
3406-1
Gavin VAN DER MERWE
Gavin VAN DER MERWE #3406-1
Male Grand Master
16:18:30
16:18:30
387
Grand Master
Male
387
Veteran Men
Sparerib
16:18:30
76
Wave 1
04:59:39
393
06:38:27
430
04:40:23
466
414
3406-2
Craig HARRIS
Craig HARRIS #3406-2
Male Veteran
16:18:25
16:18:25
386
Veteran
Male
386
Veteran Men
Sparerib
16:18:30
76
Wave 1
04:59:39
394
06:38:22
429
04:40:23
467
413
3342-2
Roelf ODENDAAL
Roelf ODENDAAL #3342-2
Male Sub-Vet
16:18:11
16:18:11
385
Sub-Vet
Male
385
Sub-Vet Men
Team Rula
17:31:43
79
Wave 1
05:00:01
395
06:46:36
461
04:31:33
403
412
3190-2
Juan SCHAERER
Juan SCHAERER #3190-2
Male Sub-Vet
16:16:34
16:16:34
384
Sub-Vet
Male
384
Solo Men
Solo Juan SCHAERER
16:16:34
10
Wave 1
05:04:01
419
06:34:33
414
04:37:59
450
411
3080-2
Shawn WINTERBURN
Shawn WINTERBURN #3080-2
Male Veteran
16:15:37
16:15:37
383
Veteran
Male
383
Veteran Men
Dirt Lords
16:15:40
75
Wave 1
04:55:54
370
06:41:10
439
04:38:32
451
410
3080-1
Edwin STAFFORD
Edwin STAFFORD #3080-1
Male Veteran
16:15:36
16:15:36
382
Veteran
Male
382
Veteran Men
Dirt Lords
16:15:40
75
Wave 1
04:55:55
371
06:41:06
438
04:38:34
453
409
3207-1
Werner PAGE
Werner PAGE #3207-1
Male Master
16:13:37
16:13:37
381
Master
Male
381
Veteran Men
Abbeydale 2
16:13:37
74
Wave 1
05:05:31
437
06:32:42
406
04:35:23
431
408
3207-2
Sarel FRONEMAN
Sarel FRONEMAN #3207-2
Male Veteran
16:13:31
16:13:31
380
Veteran
Male
380
Veteran Men
Abbeydale 2
16:13:37
74
Wave 1
05:05:31
436
06:32:38
404
04:35:22
430
407
3075-1
Duane KOHL
Duane KOHL #3075-1
Male Veteran
16:12:29
16:12:29
379
Veteran
Buffalo Team
44
Male
379
Veteran Men
Tafelbaai
16:12:32
73
Wave 1
05:00:10
397
06:27:51
380
04:44:27
504
406
3075-2
Glen CORLETT
Glen CORLETT #3075-2
Male Master
16:12:26
16:12:26
378
Master
Buffalo Team
43
Male
378
Veteran Men
Tafelbaai
16:12:32
73
Wave 1
05:00:12
398
06:27:49
379
04:44:24
503
405
3135-2
Ryan BENNIE
Ryan BENNIE #3135-2
Male Veteran
16:12:07
16:12:07
377
Veteran
Male
377
Mixed Team
KAPFELTEX02
16:22:03
16
Wave 1
05:25:51
601
06:15:13
325
04:31:02
397
404
3090-2
Altus LAMBRECHTS
Altus LAMBRECHTS #3090-2
Male Veteran
16:11:59
16:11:59
376
Veteran
Male
376
Veteran Men
Team DMP
16:11:59
72
Wave 1
05:12:02
495
06:32:40
405
04:27:16
350
403
3035-2
Simon MOSTERT
Simon MOSTERT #3035-2
Male Sub-Vet
16:11:54
16:11:54
375
Sub-Vet
Buffalo Team
42
Male
375
Sub-Vet Men
Kwaggas
16:11:54
58
Wave 1
05:10:04
473
06:43:13
450
04:18:37
306
402
3090-1
Anton LOURENS
Anton LOURENS #3090-1
Male Veteran
16:11:52
16:11:52
374
Veteran
Male
374
Veteran Men
Team DMP
16:11:59
72
Wave 1
05:12:01
494
06:32:35
403
04:27:16
349
401
3035-1
Henry DE SWARDT
Henry DE SWARDT #3035-1
Male Veteran
16:11:46
16:11:46
373
Veteran
Buffalo Team
41
Male
373
Sub-Vet Men
Kwaggas
16:11:54
58
Wave 1
05:10:03
472
06:43:09
449
04:18:33
304
400
3020-1
Felix HONIGWACHS
Felix HONIGWACHS #3020-1
Male Sub-Vet
16:09:45
16:09:45
372
Sub-Vet
Buffalo Team
40
Male
372
Sub-Vet Men
Easy Riders 2
16:09:45
57
Wave 1
05:31:11
652
06:27:52
381
04:10:41
260
399
3020-2
Jefferson MURDOCH
Jefferson MURDOCH #3020-2
Male Veteran
16:09:44
16:09:44
371
Veteran
Buffalo Team
39
Male
371
Sub-Vet Men
Easy Riders 2
16:09:45
57
Wave 1
05:31:11
653
06:27:53
382
04:10:40
259
398
3313-2
Jaap COETZER
Jaap COETZER #3313-2
Male Sub-Vet
16:09:44
16:09:44
370
Sub-Vet
Male
370
Sub-Vet Men
OHMS#02
16:09:45
56
Wave 1
05:06:57
444
06:33:52
412
04:28:54
374
397
3313-1
Quintin ENSLIN
Quintin ENSLIN #3313-1
Male Sub-Vet
16:09:42
16:09:42
369
Sub-Vet
Male
369
Sub-Vet Men
OHMS#02
16:09:45
56
Wave 1
05:06:54
442
06:33:52
413
04:28:54
375
396
3049-2
Conrad ELS
Conrad ELS #3049-2
Male Veteran
16:09:26
16:09:26
368
Veteran
Male
368
Veteran Men
Happy Campers 1
16:09:26
71
Wave 1
04:55:18
369
06:32:16
401
04:41:51
487
1
2
3
...
11
[12]
13
14
...
18
19
20
Page 12 of 20 (995 items)