Sani2C RACE
27/04/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (630 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Ind Cat Pos
(Gen Pos)
Ind Category
Ind Cat Pos
Special Category
Gender
Gen Pos
Team Category
Team Name
Team Time
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
495
2008-1
David POTGIETER
David POTGIETER #2008-1
Male Veteran
19:10:47
19:10:47
160
(438)
Veteran
160
Male
438
Veteran Men
Team Oakley
19:10:47
66
05:52:46
08:00:37
05:17:23
469
2086-1
Fraser VAN DER WATT
Fraser VAN DER WATT #2086-1
Male Sub-Vet
18:44:39
18:44:39
76
(412)
Sub-Vet
76
Buffalo Team
Male
412
Sub-Vet Men
Buffa-Bros
18:44:41
43
05:53:54
07:40:53
05:09:52
470
2086-2
David DANKER
David DANKER #2086-2
Male Sub-Vet
18:44:41
18:44:41
77
(413)
Sub-Vet
77
Buffalo Team
Male
413
Sub-Vet Men
Buffa-Bros
18:44:41
43
05:53:54
07:40:53
05:09:53
510
2185-1
Nick SACCO
Nick SACCO #2185-1
Male Veteran
19:22:50
19:22:50
163
(450)
Veteran
163
Male
450
Veteran Men
SpanAfrica Steel Structures (Pty) Ltd
19:22:53
68
05:54:24
08:01:01
05:27:24
511
2185-2
Hylton CRUSE
Hylton CRUSE #2185-2
Male Veteran
19:22:53
19:22:53
164
(451)
Veteran
164
Male
451
Veteran Men
SpanAfrica Steel Structures (Pty) Ltd
19:22:53
68
05:54:24
08:01:03
05:27:25
497
2261-1
Claude HEYES
Claude HEYES #2261-1
Male E-Bike
19:14:13
19:14:13
27
(440)
E-Bike
27
Male
440
E-Bike Team
Macsteel Trail Blazers Hashtag 5
19:14:15
17
05:54:29
07:43:45
05:35:58
498
2261-2
David REID
David REID #2261-2
Male Gr Master
19:14:14
19:14:14
18
(441)
Gr Master
18
Male
441
E-Bike Team
Macsteel Trail Blazers Hashtag 5
19:14:15
17
05:54:29
07:43:44
05:36:00
449
2165-1
Erna OLIVIER
Erna OLIVIER #2165-1
Female Veteran
18:24:06
18:24:06
26
(55)
Veteran
26
Female
55
Veteran Women
The Roxies
18:24:09
7
05:56:33
07:19:28
05:08:05
450
2165-2
Helene PIETERSEN
Helene PIETERSEN #2165-2
Female Veteran
18:24:09
18:24:09
27
(56)
Veteran
27
Female
56
Veteran Women
The Roxies
18:24:09
7
05:56:33
07:19:28
05:08:07
443
2051-2
Stephan DE GROOT
Stephan DE GROOT #2051-2
Male Veteran
18:20:26
18:20:26
144
(392)
Veteran
144
Buffalo Team
Male
392
Veteran Men
GROOT & KETOT
18:20:27
59
05:57:15
07:26:33
04:56:37
442
2051-1
Johan MYNHARDT
Johan MYNHARDT #2051-1
Male Veteran
18:20:25
18:20:25
143
(391)
Veteran
143
Buffalo Team
Male
391
Veteran Men
GROOT & KETOT
18:20:27
59
05:57:17
07:26:32
04:56:36
500
2085-1
Lara PELLOW-JARMAN
Lara PELLOW-JARMAN #2085-1
Female Master
19:18:31
19:18:31
10
(58)
Master
10
Female
58
Mixed Team
salami2brie
19:18:32
36
05:58:07
07:50:53
05:29:29
501
2085-2
Martin PELLOW-JARMAN
Martin PELLOW-JARMAN #2085-2
Male Master
19:18:32
19:18:32
105
(443)
Master
105
Male
443
Mixed Team
salami2brie
19:18:32
36
05:58:08
07:50:54
05:29:29
537
2016-1
Ian CLOETE
Ian CLOETE #2016-1
Male Master
20:14:47
20:14:47
121
(472)
Master
121
Male
472
Master Men
Bender & co
20:14:48
31
05:58:31
08:37:35
05:38:39
538
2016-2
Leon COETZEE
Leon COETZEE #2016-2
Male Master
20:14:48
20:14:48
122
(473)
Master
122
Male
473
Master Men
Bender & co
20:14:48
31
05:58:31
08:37:36
05:38:40
519
2191-2
Robyn TAYLOR
Robyn TAYLOR #2191-2
Female Veteran
19:39:05
19:39:05
29
(62)
Veteran
29
Happy Couple
Female
62
Mixed Team
Long Term Lease
19:39:08
37
06:02:20
07:55:42
05:41:02
520
2191-1
Mark TAYLOR
Mark TAYLOR #2191-1
Male Veteran
19:39:08
19:39:08
165
(458)
Veteran
165
Happy Couple
Male
458
Mixed Team
Long Term Lease
19:39:08
37
06:02:21
07:55:43
05:41:03
483
2074-1
Johan VAN TONDER
Johan VAN TONDER #2074-1
Male Master
18:54:40
18:54:40
98
(426)
Master
98
Male
426
Veteran Men
Metallicus
18:54:44
65
06:02:53
07:33:46
05:18:00
482
2075-1
Sam SMITH
Sam SMITH #2075-1
Male Master
18:54:31
18:54:31
97
(425)
Master
97
Male
425
Master Men
Metallicus 2
18:54:31
22
06:02:53
07:33:36
05:18:00
481
2075-2
Piet BOSHOFF
Piet BOSHOFF #2075-2
Male Master
18:54:26
18:54:26
96
(424)
Master
96
Male
424
Master Men
Metallicus 2
18:54:31
22
06:02:53
07:33:33
05:17:59
484
2074-2
Quintin STANDER
Quintin STANDER #2074-2
Male Veteran
18:54:44
18:54:44
155
(427)
Veteran
155
Male
427
Veteran Men
Metallicus
18:54:44
65
06:02:55
07:33:47
05:18:01
2009-2
Phryne WILLIAMS
Phryne WILLIAMS #2009-2
Female Master
DNF
DNF
Master
Female
Mixed Team
Cyclaw
06:05:15
12:20:07
534
2009-1
Brad SCROOBY
Brad SCROOBY #2009-1
Male Master
20:08:25
20:08:25
119
(470)
Master
119
Male
470
Mixed Team
Cyclaw
06:05:16
07:40:04
06:23:03
432
2005-1
Mark SEGERS
Mark SEGERS #2005-1
Male Master
18:10:33
18:10:33
84
(384)
Master
84
Male
384
Mixed Team
THE DOCS
18:10:50
32
06:05:29
07:18:20
04:46:44
433
2005-2
Nicola STEWART
Nicola STEWART #2005-2
Female Veteran
18:10:47
18:10:47
21
(49)
Veteran
21
Female
49
Mixed Team
THE DOCS
18:10:50
32
06:05:29
07:18:17
04:47:00
476
2325-1
Joao AZEVEDO
Joao AZEVEDO #2325-1
Male Master
18:49:38
18:49:38
93
(419)
Master
93
Male
419
06:05:33
07:39:55
05:04:10
525
2202-2
Leo DAVIS
Leo DAVIS #2202-2
Male Master
19:51:38
19:51:38
114
(462)
Master
114
Male
462
Master Men
Wine Not
19:51:43
29
06:05:45
08:03:08
05:42:44
526
2202-1
Clinton PLOTTS
Clinton PLOTTS #2202-1
Male Master
19:51:43
19:51:43
115
(463)
Master
115
Male
463
Master Men
Wine Not
19:51:43
29
06:05:46
08:03:08
05:42:48
517
2145-1
Roelof WALTERS
Roelof WALTERS #2145-1
Male Gr Master
19:33:41
19:33:41
22
(457)
Gr Master
22
Male
457
E-Bike Team
Ziva
22:33:43
21
06:06:05
08:15:04
05:12:31
518
2145-2
Kirstin WALTERS
Kirstin WALTERS #2145-2
Female E-Bike
19:33:43
19:33:43
7
(61)
E-Bike
7
Female
61
E-Bike Team
Ziva
22:33:43
21
06:06:07
08:15:04
05:12:31
485
2062-1
Myron CHRISTOFORAKIS
Myron CHRISTOFORAKIS #2062-1
Male Veteran
19:00:28
19:00:28
156
(428)
Veteran
156
Male
428
Veteran Men
MOLON LABE
22:00:29
72
06:06:20
07:39:54
05:14:13
486
2062-2
Basil MANIKAS
Basil MANIKAS #2062-2
Male Veteran
19:00:28
19:00:28
157
(429)
Veteran
157
Male
429
Veteran Men
MOLON LABE
22:00:29
72
06:06:21
07:39:53
05:14:13
523
2271-2
Gert VAN STRAATEN
Gert VAN STRAATEN #2271-2
Male Master
19:48:53
19:48:53
112
(460)
Master
112
Male
460
Master Men
SAPS Team 2
19:48:55
28
06:07:58
08:12:34
05:28:20
524
2271-1
Iain SQUIRES
Iain SQUIRES #2271-1
Male Master
19:48:55
19:48:55
113
(461)
Master
113
Male
461
Master Men
SAPS Team 2
19:48:55
28
06:07:59
08:12:35
05:28:21
512
2003-1
Anton COETZEE
Anton COETZEE #2003-1
Male Gr Master
19:25:43
19:25:43
19
(452)
Gr Master
19
Buffalo Team
Male
452
Master Men
Team ACDC
19:25:46
27
06:08:11
07:48:21
05:29:10
514
2003-2
Martin HILLCOAT
Martin HILLCOAT #2003-2
Male Master
19:25:46
19:25:46
110
(454)
Master
110
Buffalo Team
Male
454
Master Men
Team ACDC
19:25:46
27
06:08:13
07:48:22
05:29:11
528
2096-2
Leon BEZUIDENHOUT
Leon BEZUIDENHOUT #2096-2
Male Veteran
19:52:24
19:52:24
167
(465)
Veteran
167
Buffalo Team
Male
465
Veteran Men
Lighthouse Lambos
19:52:25
69
06:08:31
08:05:53
05:37:59
527
2096-1
Michael VAN COLLER
Michael VAN COLLER #2096-1
Male Master
19:52:22
19:52:22
116
(464)
Master
116
Buffalo Team
Male
464
Veteran Men
Lighthouse Lambos
19:52:25
69
06:08:32
08:05:51
05:37:59
2253-1
Andrew MILNE
Andrew MILNE #2253-1
Male Gr Master
DNF
DNF
Gr Master
Male
Master Men
Wild Hogs MTB
06:08:33
08:54:15
545
2253-2
Paul DAMANT
Paul DAMANT #2253-2
Male Master
20:22:05
20:22:05
125
(479)
Master
125
Male
479
Master Men
Wild Hogs MTB
06:08:33
08:54:13
05:19:18
507
2029-2
Nicolene BIERMAN
Nicolene BIERMAN #2029-2
Female E-Bike
19:20:58
19:20:58
6
(60)
E-Bike
6
Female
60
E-Bike Team
Thelma & Louise
19:20:58
18
06:08:34
07:54:00
05:18:22
504
2029-1
Heleen BIERMAN
Heleen BIERMAN #2029-1
Female E-Bike
19:20:47
19:20:47
5
(59)
E-Bike
5
Female
59
E-Bike Team
Thelma & Louise
19:20:58
18
06:08:35
07:53:58
05:18:13
464
2139-1
Dean TAPUCH
Dean TAPUCH #2139-1
Male Veteran
18:35:13
18:35:13
149
(408)
Veteran
149
Male
408
Veteran Men
Okes on Spokes
18:35:15
62
06:08:43
07:23:09
05:03:20
463
2139-2
Byron NICHLES
Byron NICHLES #2139-2
Male Master
18:35:12
18:35:12
91
(407)
Master
91
Male
407
Veteran Men
Okes on Spokes
18:35:15
62
06:08:43
07:23:10
05:03:19
521
2190-1
Stefan HOFFELNER
Stefan HOFFELNER #2190-1
Male Veteran
19:43:50
19:43:50
166
(459)
Veteran
166
Happy Couple
Male
459
Mixed Team
HOFF'S
19:43:55
38
06:09:34
07:53:14
05:41:02
522
2190-2
Chantal HOFFELNER
Chantal HOFFELNER #2190-2
Female Veteran
19:43:55
19:43:55
30
(63)
Veteran
30
Happy Couple
Female
63
Mixed Team
HOFF'S
19:43:55
38
06:09:35
07:53:16
05:41:03
573
2162-1
Kallie VILJOEN
Kallie VILJOEN #2162-1
Male Sub-Vet
21:57:28
21:57:28
86
(497)
Sub-Vet
86
Male
497
Sub-Vet Men
KAPPGB02-WOW88
21:57:28
48
06:10:48
09:15:53
06:30:46
572
2162-2
Mark HANNIGAN
Mark HANNIGAN #2162-2
Male Master
21:57:24
21:57:24
130
(496)
Master
130
Male
496
Sub-Vet Men
KAPPGB02-WOW88
21:57:28
48
06:10:48
09:15:51
06:30:45
550
2099-1
Caryn PAYN
Caryn PAYN #2099-1
Female Open
20:31:27
20:31:27
6
(70)
Open
6
Female
70
Elite Women
HARDING HONEYS
20:31:27
3
06:12:36
08:22:25
05:56:24
549
2099-2
Megan-Lee HEWART
Megan-Lee HEWART #2099-2
Female Open
20:31:25
20:31:25
5
(69)
Open
5
Female
69
Elite Women
HARDING HONEYS
20:31:27
3
06:12:36
08:22:25
05:56:24
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (630 items)
© 2023